Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem wadliwego hamulca w kołowrotku muchowym STX - wydzielone z działu 'kupię'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 maj 2015 - 10:43

http://www.taimen.co...99930408/102913

 

Za taką cenę warto jeszcze szukać podróbek?

 

Sam posiadam taki jak w załączniku i to za minimalnie wyżsża cenę niż na stronie tajmiena.

 

Załączone pliki



#2 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1030 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 08 maj 2015 - 10:49

http://www.taimen.co...99930408/102913

 

Za taką cenę warto jeszcze szukać podróbek?

 

Sam posiadam taki jak w załączniku i to za minimalnie wyżsża cenę niż na stronie tajmiena.

 

Tomek jak chodzi hamulec w tym STX-ie  ?

Przymierzałem się do zakupu, ale gdzieś ktoś coś napisałem że towar jest beeee. Bo hamulec nieprecyzyjny, bo się zacina itp..

Jaka jest Twoja opinia ?



#3 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 maj 2015 - 11:00

Tomek jak chodzi hamulec w tym STX-ie  ?

Przymierzałem się do zakupu, ale gdzieś ktoś coś napisałem że towar jest beeee. Bo hamulec nieprecyzyjny, bo się zacina itp..

Jaka jest Twoja opinia ?

Szczerze powiedziawszy nie przywiązywałem do tego wagi do tej pory i teraz po szybkich oględzinach faktycznie coś go delikatnie blokuje zawsze w tym samym punkcie. Trzeba do niego zajrzeć i coś podumać :)

Tak poza tym to wykonanie/spasowanie, łożyska i ogólnie praca pozytywnie mnie zaskoczyły przy kołowrotku tej klasy.

 

Edit:

Rozebrałem hamulec na części pierwsze i szczerze powiedziawszy nie rozgryzłem jeszcze czemu się przycina, bo faktycznie powierzchnie trące są gładkie. Może przyszlifuje szlifierką kątową bolczyki, które przenoszą siłę nacisku z pokrętła na stalową podkładkę za, którą jest podkładka trąca. Faktycznie jest ona hmm wątpliwej jakości. Może wywalić ją i dać w to miejsce 2 carbontexy wycięte na wymiar i sprawa powinno się rozwiązać. Bolczyki przekładające siłę naciską są 3, moim zdaniem powinno być ich minium 5 aby siła na podkładkę z pewnością była przekazywana równomiernie.

 

Edit2:

 

Dobra mam. Bolczyki nie są idealnie tej samej długości. Różnice robią co prawda dzisiąte milimetra, ale tylko przy 3 bolcach naciskających na podkładkę to robi wystarczającą różnicę, aby rozkład był nierównomierny. Zastanawiam się teraz jak to przyszlifować, aby je idealnie zrównać. Pobawię się papierem ściernym, szlifierka za ostra ;)

Załączone pliki


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 08 maj 2015 - 11:35


#4 OFFLINE   Raczej

Raczej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2015 - 12:44

Posiadam już takową podróbkę STX i bardzo ją sobie chwalę. Planuję ponowne zakupy, a z racji tego że te produkty są już od jakiegoś czasu to pomyślałem, że ktoś już rozpoczął regularną sprzedaż w kraju i nie będę musiał tyle czasu czekać. Niestety sam nie mam porównania do STX.



#5 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 maj 2015 - 13:58

Hamulec chodzi zdecydowanie lepiej, ale modyfikacji potrzeba było więcej. Szlifowałem, podkładki pomiędzy którymi jest podkładka cierna. Oprócz tego bolec ze sprężynką dającą dźwięk terkotki, która była zbyt mocna i prężyła o podkładkę a, że znajduje się na dalszym promieniu niż bolce uciskowe od hamulca powodowała dodatkowo złe ułożenie tejże podkładki(wystarczyło ją zgnieść). Bolce szlifowałem również, generalnie teraz jest cacuś, jak dodać jeszcze carbontex'a to powinien być ideał. Dopracowania jednak sporo wymagało. Aha, szlifowałem jeszcze gniazdo od strony hamulca w, które wchodzi główny bolec, aby minimalnie mniej wystawał.

 

 

Jakby ktoś był bliżej zainteresowany, mogę porobić szczegółowe fotki z modyfikacji. Metoda chałupnicza, ale co najważniejsze działa.

Załączone pliki


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 08 maj 2015 - 14:08

  • Flame lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych