heyah Opublikowano 4 Lutego 2010 Opublikowano 4 Lutego 2010 Witam Chciałbym sie dowiedzieć czy macie jakieś sposoby na wygięcie steru w woblerze jaki jest np. w Rapali Super Shad Rap?? POzdrawiam
Gumofilc Opublikowano 4 Lutego 2010 Opublikowano 4 Lutego 2010 A moze ja zadam takie pytanie nietypowe: a po co? Gumo
heyah Opublikowano 4 Lutego 2010 Autor Opublikowano 4 Lutego 2010 Wydaje mi się, iż ster tego typu jest dopasowany do płytkiego schodzenia przynęty.
Gumofilc Opublikowano 4 Lutego 2010 Opublikowano 4 Lutego 2010 Tak, chodzi o sprowadzenie przynety na niezbyt duza glebokosc. Z tym, ze istnieja inne konstrukcje woblerow, z innym sterem, ktore mozna sprowadzic na znacznie wieksze glebokosci. Wiec nasowa sie pytanie po co kombinowac ze sterem skonstruowanym do lownienia plytszego ( nie rokujace spektakularnych dokonan), skoro sa inne konstrukcje, przystosowane do lowieia glebszego? Gumo
GregorS Opublikowano 5 Lutego 2010 Opublikowano 5 Lutego 2010 Ja wyginałem na zimno, na gorąco miałem problem z temperaturą i poliwęglan trochę zbielał. W sumie to zrobiłem tylko kilka takich wobków i po za zaczepami to nie miały brania. chyba przy lipie trzeba by było umieścić w miarę wysoko obciążenie. Może kiedyś jeszcze jakieś ustrugam.http://images33.fotosik.pl/123/7b98a059a8db258cm.jpg
pitt Opublikowano 6 Lutego 2010 Opublikowano 6 Lutego 2010 Wydaje mi się, iż ster tego typu jest dopasowany do płytkiego schodzenia przynęty. to takze zalezy od wielkosci shad rapa ... taki super shad rap to, mimo steru jak na obrazku, potrafi na 3-4 metrach woda zamieszac
Gumofilc Opublikowano 7 Lutego 2010 Opublikowano 7 Lutego 2010 ...taki super shad rap to, mimo steru jak na obrazku, potrafi na 3-4 metrach woda zamieszac... Prawda jest...zwlaszzca jak linka nie bedzie za gruba to moze na tyle zejsc. oj juz dawno nie wrzucalem takiego do wody... Gumo
joker Opublikowano 7 Lutego 2010 Opublikowano 7 Lutego 2010 Może się mylę.... Z tego co pamiętam, Rapala uruchomiła projekt woblera, gdzie podstawowym założeniem było wierne naśladowanie ruchów małej ryby. Tak powstał Shad Rap w podstawowych wielkościach 5 i 7cm. Konstruktorzy określili ruch przynęty jaki chcieli uzyskać. W tego typu konstrukcjach ster ma dwa zastosowania:- wpływa na głębokość zanurzenia woblera- wpływa na jej ruchy - akcjęW wyniku prób doszli do momentu, gdzie skracanie lub kąt wklejenia steru nie był wystarczający do tego, by wobler płytko schodzący ruszał się tak samo jak ten, który schodzić miał głębiej. W efekcie zastosowano inny kształt steru. Było to w czasach kiedy nie było nadmiaru szumu marketingowego, więc nie chodziło o tak zwany chłyt małkietingowy (Ani mru mru ) Parokrotnie wyginałem na zimno nad wodą ster w połowie jego długości do kąta prostego by przekonać się, że wygięcie typowo wklejonego steru do woblera typu minnow Salmo lub oryginal Rapali, całkowicie zmieniało jego akcję, niemal nieznacznie wpływając na głębokość zanużenia. Zmienianie steru klasycznego na inny musi mieć większy sens, niż tylko fakt, że chcemy mieć po prostu łamany ster, inaczej po co kombinować?
godski Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Jak najłatwiej i najprościej wygiąć gruby, ster w dużym woblerze?Chcę przerobić kilka 20-25 cm woblerów na płycej schodzące. Można na szybko podgrzać palnikiem ale widać przypalenia ale to nie jest największym problemem.Linia zagięcia musi być idealna aby się nie wykładał.
woblery z Bielska Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Opublikowano 11 Kwietnia 2019 https://www.google.com/search?q=opalarka+elektryczna&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=dZLMG5f-cpxd6M%253A%252CjHCxJoojfn_ICM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kR4ngkpBgH5VByvzTCAsl8YsCvB5g&sa=X&ved=2ahUKEwiu39Ht88fhAhVlkIsKHZxhDZ8Q9QEwA3oECAkQBg#imgrc=dZLMG5f-cpxd6M: 1
godski Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Jaka temperatura opalarki jest potrzebna aby nie powstały bąble i przypalenia ? 150 stopni? Czym giąć aby było równo?
Banjo Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Jaka temperatura opalarki jest potrzebna aby nie powstały bąble i przypalenia ? 150 stopni? Czym giąć aby było równo? Pogadaj z Jurkiem @Harjer.
SkiDivPL Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Drut oporowy i transformator. Linia zgięcia będzie równa i nie przegrzejesz innych elementów woblera.
sieko Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Opublikowano 11 Kwietnia 2019 Poliwęglan możesz wyginać na zimno ,wszystko zależy od grubości steru im grubszy tym więcej siły potrzeba do wygięcia(mała powierzchnia),kombinerki ,mocne paluchy+imadełko (różne kombinacje),od 15 lat wysyłam na Finlandię woby z takimi sterami i jest ok
scca Opublikowano 21 Kwietnia 2019 Opublikowano 21 Kwietnia 2019 Poliwęglan możesz wyginać na zimno ,wszystko zależy od grubości steru im grubszy tym więcej siły potrzeba do wygięcia(mała powierzchnia),kombinerki ,mocne paluchy+imadełko (różne kombinacje),od 15 lat wysyłam na Finlandię woby z takimi sterami i jest okPotwierdzam gięcie na zimno, szybko i skutecznie. Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się