Guzu Opublikowano 11 Lutego 2010 Opublikowano 11 Lutego 2010 Witam,Pytanie do znawcow, uzytkownikow, albo po prostu tych co wiedza cos o tych blankach :Talon VI + 76LF2 Lamiglas GFW 90 2M St Croix 2S76MLF2 Chetnie poznam opinie z pola walki . Jakie przynety obsluguja, linka czy zylka. Glebokosc ugiecia...Ku mojemu zaskoczeniu wyszukiwarka jerkbaitowa nie wyplula zadnego postu o tym blanku ze stajni Talona...nikt nie uzywa 76LF2 ?dzieki za informacjeGuzu
Friko Opublikowano 11 Lutego 2010 Opublikowano 11 Lutego 2010 76lf2 TO jest Danielu taki pocieniony, zwłaszcza w dolniku hot-shot 7'4MXF2 dobrze Ci znany jak mniemam. Według moich potrzeb byłby to fajny kijek na większego okonia z łódki. Taki akurat ustępliwy. Nie grzeszy przesadną mocą czy grubością ścianki, jest po prostu jak nazwa wskazuje light. Bardzo przyjemna wędka na tym blanku w piance i na alconite stała swego czasu na stojaczku w FC - czy stoi nadal trudno mi powiedziec. O lamiglasie zamyślałem swego czasu, ale nie udało mi się do niego dotrzeć. Wiem tylko że są dwie wersje tego blanku, starsza i nowsza, dosyc istotnie różniące się parametrami (chodzi o zbieznosc i grubosc szczytowki) W St.Croix jak juz pisałem SCII unikam, ale miałem w łapie analogiczny model z nowego SCIII (IPC) - bardzo przyjemny lekki hot-shocik, zdecydowanie bardziej twardy w doliniku niz Talon LF2 ale oczywiscie słabszy niż MXF2 talonowskie. Ostatecznie zdecydowałem się na hot-shota G-Loomisa z GL3 i kąt w mojej szafie zasilił HS9000-2, mogę udostępnić w celach pokazowych jakby co. Ten z kolei pod wieloma względami jest niepowtarzalny i głównie dlaego go wziąłem póki jeszcze była szansa żeby kupić coś z blanków loomisa. Ugięcie ma cokolwiek karykaturalne i wygląda jakby miał się za chwilę złamać ale bliższa inspekcja grubości ścianek rozwiewa te obawy. Miałem na nim jak do tej pory ok 30 okoni i szczupaka takiego po 90 który fajne sobie pochodził ale ostatecznie przeciął żyłkę 0,20. Gdyby nie to myślę że spokojnie bym go wyciągnął EDIT: pamiętaj tez o dwuczęściowych poppingach w tym segmencie. Ogólnie długiośc 7'6 to jak dla mnie łódkowy złoty środek więc temat swego czasu rozpracowywałem na własne potrzeby
Guzu Opublikowano 11 Lutego 2010 Autor Opublikowano 11 Lutego 2010 Dzieki za rozpisanie sie Przede wszystkim : tym razem szukam czegos o glebokim ugieciu Wiec hot shoty to nie .Mysle o wedce do zylki 0.2 - 0.22. Amerykanie opisuja je jako 4-6 lb (Stren).Tak lekko w blankach nie ide Mysle o czyms 10 -12 lb. Wedka na rzeke - na wszystko co sie da nia wyjac Guzu p.s. jakos sklaniam sie do tego Lamiglasa... 1
Friko Opublikowano 11 Lutego 2010 Opublikowano 11 Lutego 2010 Głębokie ugięcie zaoferuje Ci każdy z tych blanków poza SCIII
Guzu Opublikowano 11 Lutego 2010 Autor Opublikowano 11 Lutego 2010 Dlatego wogole nie patrzylem w SC III.Wiadomo ze w mocach light glebokie ugiecie mozna zrobic zacinajac metrowego przeciwnika Ale wiemy obaj o co chodzi Guzu
Gumofilc Opublikowano 11 Lutego 2010 Opublikowano 11 Lutego 2010 Hehehe, a ja sobie wzialem o polowe tanszy blank 7'6 lamiglasa Rogue river. Jest z onaczeniem MT (magnum taper) ale to jeszzce nie hot shot.On jest taki..taki...mod-fast. Dobry na pstręga i karaska.. Bedzie bardzo uniwersalny, czy bedzie gleboki w ugieciu to zalezy co usiedzie.Bardzo gleboka amortyzacja zacznie sie moim zdaniem tak od 1,5kg ryby. Gumo
Guzu Opublikowano 11 Lutego 2010 Autor Opublikowano 11 Lutego 2010 Na poltorakilowe karaski to ja juz biore 20 lb lub lepiej Przygladne sie i temu Rogue River. Ale chcialby cos mod fast lub nawet moderate... Guzu
Friko Opublikowano 11 Lutego 2010 Opublikowano 11 Lutego 2010 Fakt, ten Pawła Rogue River jest dosyć ciekawy, zastanawiam sie co by można z niego wyciągnąć naprawdę lekkim zbrojeniem bo Gumo jak to Gumo uzbroił go tak pragmatycznie dosyć w jakieś hardloye LV, całkiem niemodnie <_<
Gumofilc Opublikowano 12 Lutego 2010 Opublikowano 12 Lutego 2010 A nie, widzisz, nie do konca <_< ...przewazaja L, tylko 3 od kolowrotka bodajze LV.Tak sobie wymyslilem ze tak zrobie i jak mi bedzie potrzebna zyleta (ale coraz bardziej watpie ze kiedys sie przekonam) to odczepie po prostu ciezka przelotke PST, ktora dalem zeby kij ladnie pracowal od 2,534456455667 grama a jak przyjdzie weryfikacja to wystarczy zmienic na FST. Ewentualne wieksze (uzyteczne?) zyski wagi mozna by zyskac przez wymiane wszystkiego na tytany. Tylko pytanie sie nasowa...po jakie cholere..? Gumo
Friko Opublikowano 12 Lutego 2010 Opublikowano 12 Lutego 2010 Gumo, jak tylko napisałem że kij uzbroiłeś niemodnie a nie że nie ma to sensu. Fakt jest faktem że te Twoje elki to tarego typu elki w hardloy i do tego o sporym ringu + PST na szczytówce. Jakbys dał zamiast tego alconite L#6 + BFAT#6 na szczytówce charakterystyka wędki w sposób odczuwalny zmieniłaby się myślę - z tym że niekoniecznie w kierunku jaki chciałeś osiągnąć
Gumofilc Opublikowano 12 Lutego 2010 Opublikowano 12 Lutego 2010 To prawda, trzeba sobie zdawac sprawe z mozliwosci..pomiedzy hardloyem na stalowej ramie a tytanem sic jest cos jeszcze.Tu juz co prawda bedziemy sie bili o ulamki ulamkow gramow ale na pewno niektore blanki mozna w ten sposob zmienic. Eee...przywykłszy. Nawet jak pisza ze bez sensu to mnie nie rusza....rusza mnie tylko jak mi zle dziala nad woda i jakos ogranicza..albo ryby spadaja za czesto. Gumo
gulf Opublikowano 30 Listopada 2015 Opublikowano 30 Listopada 2015 Hehehe, a ja sobie wzialem o polowe tanszy blank 7'6 lamiglasa Rogue river. Jest z onaczeniem MT (magnum taper) ale to jeszzce nie hot shot.On jest taki..taki...mod-fast. Dobry na pstręga i karaska.. /public/style_emoticons/default/mellow.pngBedzie bardzo uniwersalny, czy bedzie gleboki w ugieciu to zalezy co usiedzie.Bardzo gleboka amortyzacja zacznie sie moim zdaniem tak od 1,5kg ryby. Gumo Ogdrzeję kotleta . Właśnie kupiłem blank tego lamiglasa , docelowo pod kropa . Jakiego typu przynęty obsłuży komfortowo , wagowo ? Może ktos ma fotki z ugięciem kija gotowego to bedę wdzieczny jeżeli wklei w wątek .
Rheinangler Opublikowano 30 Listopada 2015 Opublikowano 30 Listopada 2015 Daniel,- Lamiglas RR 7"6' 12lb,- pod Twoje pstrągi byłby ok ,- dość kopyciasty blank mod-fast do obejrzenia w Lublinie u Zbyszka 1
yglo Opublikowano 30 Listopada 2015 Opublikowano 30 Listopada 2015 Juz jest u Zbyszka, ale tego z Grzegorzewic 3
Guzu Opublikowano 30 Listopada 2015 Autor Opublikowano 30 Listopada 2015 Jest jest. Sam go tam wysłałem. Wroce do pl niedługo to ogladne
Rheinangler Opublikowano 30 Listopada 2015 Opublikowano 30 Listopada 2015 (edytowane) Daniel, na sucho to on jest oczywiście fajny ale to co potrafi "poza fotelem" to jest najfajniejsze,- doskonały wybór Pod rybą dopiero czuć jak one (RR seria) odziaływuja na rybę, nie tylko na zmysły wędkarza... Edytowane 30 Listopada 2015 przez Rheinangler 1
guciolucky Opublikowano 30 Listopada 2015 Opublikowano 30 Listopada 2015 Talon VI + 76LF2 Wydaje mi się, że był by Pan zadowolony, ścianka jest solidna, gruba i odporna na uderzenia gałęzi. Ugięcie jest pełne a dolnik poddaje się znacznie już pod szczupakiem 60cm. To typowy kij do łowienia na twarde przynęty w trudnych warunkach i do młynków, którym można zablokować hamulec na beton. Nie grzeszy czułością stąd nie widzę go do łowienia okoni, wobler i małorzeczny gąszcz to jego żywioł. Ładnie pracuje z plecionką, pięknie trzyma woblery w nurcie bo jego szczytówka nie jest filigranowa, jak ma się poddać to lekko po całości ale nie klęka. 2
Guzu Opublikowano 30 Listopada 2015 Autor Opublikowano 30 Listopada 2015 Daniel, na sucho to on jest oczywiście fajny ale to co potrafi "poza fotelem" to jest najfajniejsze,- doskonały wybór Pod rybą dopiero czuć jak one (RR seria) odziaływuja na rybę, nie tylko na zmysły wędkarza...Obawiam się o jego losW tej samej paczce przyszedl 1 kawalkowy xmg50 213 cm o kosmicznych parametrach i super ugięciu. Ugiecie widziałem oczami @Yglo Pożyjemy und zobaczymy Dziękuję Gucio za info o Talonie Ostatnio woblery niemodne u mnie. Majowy pstrąg 62 cm na f11 zgasil na razie woblerom światlo
Rheinangler Opublikowano 30 Listopada 2015 Opublikowano 30 Listopada 2015 Idź swoją drogą Daniel sam wiesz co dla Ciebie najlepsze 1
yglo Opublikowano 30 Listopada 2015 Opublikowano 30 Listopada 2015 @mat... samodzielne robienie fotek ugiecia, w jednej dloni aparat w drugiej dolnik... tragedia...
albercik86 Opublikowano 30 Listopada 2015 Opublikowano 30 Listopada 2015 Witam,Ja posiadam kijek na blanku Lamiglas GFW 90 2M ( blank z 2013r ) i jestem z niego bardzo zadowolony. To jest mój kijek na kropki na mniejsze rzeki. Praca pod rybą bajka (nie gubi ryb) a pstrągi bardzo lubią się spinać podczas holu na szybszych kijach wiem z doświadczenia ze swoim Dragonem Destiny ( którego się już pozbyłem zresztą ) Na chwile obecną nie posiadam fotek ugięcia ale gdyby ktoś bardzo chciał to wszystko da się zrobić Pozdrawiam Norbert
gulf Opublikowano 4 Grudnia 2015 Opublikowano 4 Grudnia 2015 (edytowane) @mat... samodzielne robienie fotek ugiecia, w jednej dloni aparat w drugiej dolnik... tragedia...Ok , czekałem do dzisiaj bo dzisiaj odebrałem i na sucho po delikatnym gięciu jestem więcej niz zadowolony . Teraz pozostaje sprawa uzbrojenia czyli jakie ringi wstawić , w jakim systemie etc... mało sie na tym znam bo to będzie pierwsze moje dziecko i muszę się radzić starszyzny Jako , że do rękojeści nie ma problemów bo ja lubie korek naturalny , tradycyjnie lub splitowany , to już z ringami małe główkowanie . Kijek będzie na małe i średnie rzeki , żyłka , młynek 2000-2500 lekki do twardych przynęt typu woblerek 5-8cm , wahadełko . Czasami coś silikonowego lub włochatego zawiśnie ale to okazjonalnie będzie . Tak więc w co ubrać tego RR-a żeby się fajnie łowiło , proszę o porady i dziekuję Edytowane 4 Grudnia 2015 przez m a t
Del Toro Opublikowano 4 Grudnia 2015 Opublikowano 4 Grudnia 2015 @mat... samodzielne robienie fotek ugiecia, w jednej dloni aparat w drugiej dolnik... tragedia... Da rade jak sie ma statyw i aparat gdzie mozna ustawic serie zdjec, co iles tam sekund Jak tak wiekszosc zdjec ugiec robilem
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się