lesiewicz Opublikowano 13 Lutego 2010 Opublikowano 13 Lutego 2010 Jaki obiektyw możecie polecić do fotografowania woblerów.Czy powinien to być stało czy zmiennoogniskowy?Dodam że posiadam Canon EOS 400D oczywiście ze szkłem kit18-50.
@slider@ Opublikowano 13 Lutego 2010 Opublikowano 13 Lutego 2010 Lesiewicz każdy jasny obiektyw macro nada się do fotografowania woblerów. Z tego względu że woblery są rożnej wielkości najlepiej żeby to był obiektyw zmiennoogniskowy. Lecz jednak polecam szkiełko stało ogniskowe Tamron 60mm f/2 Macro,AF jest cichszy niż w 17-50 2.8. Obiektyw ładnie odwzorowuje kolory, ostrość na przesłonie f/2 żyleta .Skala odwzorowania wynosi 1 :1 PozdrawiamSlider
Zanderix Opublikowano 13 Lutego 2010 Opublikowano 13 Lutego 2010 Jeśli ma to być szkło tylko do woblerów które jak rozumiem będziesz pstrykał na stole w mieszkaniu - to proponuję zakup jakiegoś taniego Heliosa plus do tego przejściówka z M42 na bagnet Canona. Rozwiązanie takie jest przedwszystkim TANIE, zapewne będziesz pstykał ze statywu więc 'manualność takiego rozwiązania nie jest według mnie wadą, natomiast jasność za te pieniądze wydają się być dużym plusem. Można oczywiście zastosować przejścówkę z potwierdzaniem ostrości (sam taką używam), ale przy obiektach tak statycznych jak woblery można sobie ją śmiało odpuścić PZDRZanderix
lesiewicz Opublikowano 13 Lutego 2010 Autor Opublikowano 13 Lutego 2010 Jeśli ma to być szkło tylko do woblerów które jak rozumiem będziesz pstrykał na stole w mieszkaniu - to proponuję zakup jakiegoś taniego Heliosa plus do tego przejściówka z M42 na bagnet Canona. Rozwiązanie takie jest przedwszystkim TANIE, zapewne będziesz pstykał ze statywu więc 'manualność takiego rozwiązania nie jest według mnie wadą, natomiast jasność za te pieniądze wydają się być dużym plusem. Można oczywiście zastosować przejścówkę z potwierdzaniem ostrości (sam taką używam), ale przy obiektach tak statycznych jak woblery można sobie ją śmiało odpuścić PZDRZanderixOczywiście tego nie napisałem ale dobrze by było wykorzystać też do innych celów jak np. portretówka.Arku a czy masz jakieś zdjęcia robione tym obiektywem Heliosa
Zanderix Opublikowano 13 Lutego 2010 Opublikowano 13 Lutego 2010 Pod tym linkiem na szybkiego ( bo śmigam na ostatki )znalazłem coś na dysku. Jedno z nich lekkko poprawione Chyba ważne będzie dla Ciebie info, że robione Canonem 400D - takim jakiego posiadasz.
lesiewicz Opublikowano 13 Lutego 2010 Autor Opublikowano 13 Lutego 2010 Dzięki za próbki fotek.Napewno skorzystam z twojej podpowiedzi i kupie taki obiektyw. Choć by miał służyć tylko do fotografowania wobków to za te pieniądze napewno warto.Dzięki Zanderix.
Gumofilc Opublikowano 19 Lutego 2010 Opublikowano 19 Lutego 2010 Wiadomo, w zasadzie nalezaloby kupic odpowiedni obiektyw makro i to byloby rozwiazanie najlepsze.Aczkolwiek bolesne zarowno dla kieszeni (jezeli ktos bedzie takie fotki potrzebowal robic okazjonalnie) a jak trzeba bedzie cyknac taka fotke to jak zwykle bedziemy mieli go w domu. Jest kilka rozwiazan, jak kupno obiektywu typu Helios albo wykorzystanie posiadanego obiektywu, zamontowanego odwrotnie z wykorzystaniem pierscieni...sa mieszki...sa zestawy pierscieni posrednich... Jednakze wszystkie te rozwiazania wymagaja, w celu montazu, kilku operacji ze sprzetem.A mnie chodzi o sytuacje typu: na galezi siada piekny motyl...nie ma czasu na zmiane obiektywu..Jest cos takiego jak soczewki makro ale zostaly one oplute przez uzytkownikow z powodu kiepskiej jakosci. Natknalem sie na cos jeszzce innego i jestem ciekaw czy ktos tego uzywal albo ma pewne opinie od jakiegos uzytkownika?Chodzi o konwerter Raynox DCR-250, ktory ponoc daje niezla jakosc i montaz jego jest latwy i to do roznych obiektywow. http://www.ceneo.pl/57913 Gumo
lesiewicz Opublikowano 19 Lutego 2010 Autor Opublikowano 19 Lutego 2010 To też może byc alternatywa.Opinie ten konwerter zbiera niezle ale jak jest naprawdę?
Gumofilc Opublikowano 19 Lutego 2010 Opublikowano 19 Lutego 2010 No coz, zauwazylem ze w tej branzy jest tak jak w naszej(albo gorzej) - co dla jednego jest dobre, dla innego jest nie do przyjecia... <_< Jak troche poszperac to drogie nie jest, pewnie sie skusze... Gumo
Gumofilc Opublikowano 16 Marca 2010 Opublikowano 16 Marca 2010 Jak jest naprawde...no jak dla mnie wystarczy...Najfajniejszy jest montaz i demontaz. Gumo
lesiewicz Opublikowano 16 Marca 2010 Autor Opublikowano 16 Marca 2010 Gumo czy to fotka z tego konwertera Raynoxa?Wrzuć jeszcze kilka zdjęć najlepiej jakiegoś woblerka.
Gumofilc Opublikowano 16 Marca 2010 Opublikowano 16 Marca 2010 Tak.Ale z tele ciezko mi bylo z reki zrobic. Zes sie widze przypial do tych woblerkow...jak znajde chwile to sie pobawie... Gumo
lesiewicz Opublikowano 16 Marca 2010 Autor Opublikowano 16 Marca 2010 Z góry dziękuję i sory za upierdliwość.
Gumofilc Opublikowano 17 Marca 2010 Opublikowano 17 Marca 2010 I takie cos...co mysle ze jest zupelnie czym innym choc model ten sam... Gumo
Zanderix Opublikowano 17 Marca 2010 Opublikowano 17 Marca 2010 No właśnie Darku jakie foty chcesz tym wobkom robić ? Coś w tym stylu ? http://zanderix.epwik.com.pl/jerkbait/russian001.jpg Czy bardziej w tym ? http://zanderix.epwik.com.pl/jerkbait/russian001a.jpg
lesiewicz Opublikowano 17 Marca 2010 Autor Opublikowano 17 Marca 2010 Gumo i dzięki za foty.Zanderix bardziej leży mi to drugie zdjęcie, zarówno Twoje jak i Gumofilca.Zanderix czy to ten Helios?
Gumofilc Opublikowano 17 Marca 2010 Opublikowano 17 Marca 2010 A, no to jednak w gre wchodza zdjecia makro badz prawie makro... Gumo
Zanderix Opublikowano 17 Marca 2010 Opublikowano 17 Marca 2010 Czyli MAKRO - no to nie pomogę, bo nie przerabiałem tematu na tyle, aby innym doradzać. Niestety to drugie jest z Sigmy 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO. Pierwsze z Heliosa , ale tak na próbę bez większych przygotowań. PZDRZanderix
popper Opublikowano 17 Marca 2010 Opublikowano 17 Marca 2010 Prawie makro to nawet z Tamrona. Ino, że crop. Sorki ale tła nie wybierałem. Zastane
Gumofilc Opublikowano 17 Marca 2010 Opublikowano 17 Marca 2010 No to idac w makro...nie z Tamrona i z Reynoxem Gumo
lesiewicz Opublikowano 18 Marca 2010 Autor Opublikowano 18 Marca 2010 Widzisz Waldku to też jest prawie makro Ale niestety prawie robi wielką różnice.
popper Opublikowano 18 Marca 2010 Opublikowano 18 Marca 2010 Oczywiście. Tylko nawiązałem do prawie prezentowanego przez Pawła A, no to jednak w gre wchodza zdjecia makro badz prawie makro... Gumo
lesiewicz Opublikowano 21 Maja 2010 Autor Opublikowano 21 Maja 2010 Ok a więc, za radą Zanderixa zacząłem się rozglądać za szkłami m42.Powiem szczeże że, jest tego dużo a nawet bardzo dużo.Na początek wybrałem portretówkę firmy Petri 1:1,8/55.I jestem bardzo zadowolony z tego szkła, co prawda manualne ostrzenie jest trudniejsze niż z automatu ale naprawdę warto się pomęczyć.Oto kilka zdjęć z tego obiektywu:
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się