Garu88 Opublikowano 15 Lutego 2010 Opublikowano 15 Lutego 2010 Witam, zamierzam kupić jakiś tani multiplikator wysoko profilowy ( w cenie maksymalnie 300zł ), chciał bym się dowiedzieć co polecacie w tym przedziale cenowym.
Garu88 Opublikowano 16 Lutego 2010 Autor Opublikowano 16 Lutego 2010 Multiplikator ma służyć do łowienia na ciężkie jerki ( od 50 do 120g ) i na gumy o podobnej masie, zamontować chce go na kiju Dragon Mystery XT Super Jerk Cast 1,85m , c.w. od 60 do 120g.
Artur Z. Opublikowano 16 Lutego 2010 Opublikowano 16 Lutego 2010 było o tym na forum MILION razy, poszukaj troche , nie kombinuj i dołóż 150pln, za około 450 pln kupisz jakiegoś NOWEGO ABU C3, będziesz miał do końca życia
Mekamil Opublikowano 16 Lutego 2010 Opublikowano 16 Lutego 2010 Kup używkę w dobrym stanie C3 lub C4, w 300zł się zmieścisz, a to maszynki, które ciężko jest wykończyć.
pepe_79 Opublikowano 16 Lutego 2010 Opublikowano 16 Lutego 2010 Multiplikator ma służyć do łowienia na ciężkie jerki ( od 50 do 120g ) i na gumy o podobnej masie, zamontować chce go na kiju Dragon Mystery XT Super Jerk Cast 1,85m , c.w. od 60 do 120g. A przy okazji spytam czy jerkujecie - z powodzeniem - na polskich wodach na takie ciężkie przynęty ?Taką masę to mają jerki chyba od 14 cm w góre.
Garu88 Opublikowano 16 Lutego 2010 Autor Opublikowano 16 Lutego 2010 Masę około 50g mają 10cm jerki tonące np slider lub fatso, i nie zależy mi na ilości (ryby łowie dla przyjemności a nie dla mięsa ) ryb lecz na ich wielkości a duże przynęty są w większości przypadków selektywne. Jak będę chciał się nałowić dużo ryb to mam do tego okońówkę mikado c.w. do 17g.
kaczynumer1 Opublikowano 16 Lutego 2010 Opublikowano 16 Lutego 2010 Mi się udało niedawno wybaczyć na ebay'u amerykańskim abu 6501 tcs(wersja z fabryczną Power Handle)nieużywany tylko rozpakowany(nietrafiony prezent) za $68, z przesyłką wyszło mnie 240PLN.
pepe_79 Opublikowano 16 Lutego 2010 Opublikowano 16 Lutego 2010 Masę około 50g mają 10cm jerki tonące np slider lub fatso, i nie zależy mi na ilości (ryby łowie dla przyjemności a nie dla mięsa ) ryb lecz na ich wielkości a duże przynęty są w większości przypadków selektywne. Jak będę chciał się nałowić dużo ryb to mam do tego okońówkę mikado c.w. do 17g. Garu88, chyba się nie zrozumieliśmy...pytałem, czy użytkownicy forum z powodzeniem jerkują na przynęty z zakresu 50-120 gram, a nie co i jak chcesz łowić... Slider i Fatso 10 cm to minimum wagowe z podanego zakresu, a co cięższymi i większymi jerkami, np:- fatso 14 cm (95 lub 105 gr)- slider 12 cm (60 lub 70 gr)- jack 18 cm (60 lub 70 gr)- warrior 15 cm (75 gr) Macie wyniki na takich klockach, czy tylko rosną bicepsy ?
radeqs Opublikowano 16 Lutego 2010 Opublikowano 16 Lutego 2010 Garu88, chyba się nie zrozumieliśmy...pytałem, czy użytkownicy forum z powodzeniem jerkują na przynęty z zakresu 50-120 gram, a nie co i jak chcesz łowić... Slider i Fatso 10 cm to minimum wagowe z podanego zakresu, a co cięższymi i większymi jerkami, np:- fatso 14 cm (95 lub 105 gr)- slider 12 cm (60 lub 70 gr)- jack 18 cm (60 lub 70 gr)- warrior 15 cm (75 gr) Macie wyniki na takich klockach, czy tylko rosną bicepsy ? A co to ma wspólnego z tematem wątku i pytaniami założyciela wątku
Pablos Opublikowano 16 Lutego 2010 Opublikowano 16 Lutego 2010 Slider i Fatso 10 cm to minimum wagowe z podanego zakresu, a co cięższymi i większymi jerkami, np:- fatso 14 cm (95 lub 105 gr)- slider 12 cm (60 lub 70 gr)- jack 18 cm (60 lub 70 gr)- warrior 15 cm (75 gr) Na moich wodach Slider 12S jeszcze sie sprawdził - reszta niestety, choc nie znaczy to ze nie bede probował Dużo lepiej za to kopyta 5 i 6 calowe... Żeby nie było całkiem nie na temat to przychylam sie do wypowiedzi Mekamila w kwesti wyboru okrąglaka. Jeśli jednak bedziesz częsciej używał przynęt przy dolnej granicy rzutowej to może wygodniejszy byłby niskoprofilowiec np Procaster:http://www.tackletour.com/reviewdaiwaprocaster.htmlChoc kształt multika, to indywidualne podejście kazdego...
pitt Opublikowano 17 Lutego 2010 Opublikowano 17 Lutego 2010 tanie, bo warte ceny, dobre i sprawdzone modele to ABU C3 i C4, shimano cardiff 100 i 200 ... dalej nie trzeba szukac
Garu88 Opublikowano 17 Lutego 2010 Autor Opublikowano 17 Lutego 2010 Obecnie poważnie rozważam zakup Okumy San Juan 250LX, bo z tego co czytałem też jest to dość mocny kołowrotek który można dostać za 250zł.
krzysiek Opublikowano 17 Lutego 2010 Opublikowano 17 Lutego 2010 Ja kupiłem nówkę VS z drugiej ręki za 50PLN więcej. Niby tylko parę PLN, a robi różnicę... Może warto trochę dołożyć do ww. modeli? Pytanie, oczywiście, retoryczne. Myślę, że warto
pepe_79 Opublikowano 17 Lutego 2010 Opublikowano 17 Lutego 2010 Z innych propozycji to może jeszcze DAM Quick Power Striker.Przynajmniej z wyglądu - i chyba cenowo - bardzo podobny do San Juan'a...Kupiłem kilka dni temu model 1000LH, ale na razie leży w pudełku i czeka aż lody stopnieją... wtedy dopiero będę mógł coś więcej powiedzieć...
Garu88 Opublikowano 17 Lutego 2010 Autor Opublikowano 17 Lutego 2010 Okuma VS jest chyba trochę za delikatna żeby jerkować nią przynętami o masie powyżej 70g.
Mekamil Opublikowano 17 Lutego 2010 Opublikowano 17 Lutego 2010 Z innych propozycji to może jeszcze DAM Quick Power Striker.Przynajmniej z wyglądu - i chyba cenowo - bardzo podobny do San Juan'a... Standardowa cena jest ciut wyższa
pepe_79 Opublikowano 18 Lutego 2010 Opublikowano 18 Lutego 2010 Z innych propozycji to może jeszcze DAM Quick Power Striker.Przynajmniej z wyglądu - i chyba cenowo - bardzo podobny do San Juan'a... Standardowa cena jest ciut wyższa ale czasami trafi się rodzynek i sprzedający , który nie chce się nachapać
Garu88 Opublikowano 26 Lutego 2010 Autor Opublikowano 26 Lutego 2010 A więc ostatecznie kupiłem używaną OKUMe INDURON 150 LX , kołowrotek jest niemal identyczny jak Okuma San Juan z tym że ma więcej łożysk ( jest tak samo głośny i ciężki ), ale ogólnie jest to bardzo fajny kołowrotek.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się