Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

podczas odwiedzin mateusza zarazilem sie na dobre lowieniem kleni, dzieki matek za nastepny wirus
teraz szukam wedki na klenie, do malych woblerow, gumek i obrotowek, wedka powinna byc szybka ale zarazem na tyle miekka, zeby mozna bylo dobrze rzucac malymi przynetami ...
czyli mlekodajna swinia znoszaca zlote jaja

@irek, pisales kiedys o znakomitej wedce kleniowej na dobrym blanku do 8 lb (jezeli sie nie myle) i dlugosci 275 cm, niestety zapomnialem co to za kij
czy moglbys rozwinac temat? napisac cos o konstrukcji i uzbrojeniu?

bede w sierpniu we wroclawiu i gdyby wszystko poszlo dobrze to chetnie bym taka wedke zamowil i odebral w atlantisie

Opublikowano

Witam,

Z tego co sobie przypominam, rozmawialiśmy o wedce jaziowej. Jeżeli blank był do 8lb to zapewne IST1081F. Jednak myślę, że będzie dla Ciebie trochę za miękki. Jest szybszy model, ale w długości 2,90m, 10lb, IST1142F. Chodzi trochę tych wędek, może ktoś jeszcze się odezwie. Jeżeli nie masz ograniczonych funduszy zobacz ofertę CD. Tam z pewnością znajdziesz odpowiedni blank. Jeżeli z kolei możesz trochę poczekać, Batson zrobił kilkanaście nowych blanków między innymi 2,90m, 8lb ale z wysokiego modułu. Nie mam nowego katalogu pod ręką, ale jest to chyba 60 mln. i będzie kosztowało ok. 400 zł!? Reasumując, kilka dni przed wizytą u Pawła daj mi znać, to wyślę mu wszystkie interesujące blanki. Może coś sobie dopasujesz.

Pozdrawiam,

Irek

Opublikowano

wedka nie powinna byc dluzsza niz 2.75 - to by byl w zasadzie ideal, blank do 8 gora 10 lb i powinna byc raczej szybka

 

oczywiscie ze dam znac i moze cos ukrecimy :D

Opublikowano

Polecam na blanku IST1142F Batsona o którym wspomniał Irek . Muszę powiedzieć, że kombinowałem identycznie. Miała być i miękka i jednocześnie na tyle mocna żeby pozwalała łowić w nurcie silniej pracującym woblerkiem. Kijek jest w moderate - fast i bardzo dobrze

amortyzuje ucieczki kleni. Udało mi się wycholować kilka średniaków zaczepionych dosłownie za skórkę. Powiedziałbym, że zacinanie tym kijem jest niewskazane. Wystarczy powstrzymać nerwy a rybka zawiesza się sama. Po prostu samołówka :D

 

Pozdrowienia

Darek

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Polecam na blanku IST1142F Batsona o którym wspomniał Irek . Muszę powiedzieć, że kombinowałem identycznie. Miała być i miękka i jednocześnie na tyle mocna żeby pozwalała łowić w nurcie silniej pracującym woblerkiem. Kijek jest w moderate - fast i bardzo dobrze

amortyzuje ucieczki kleni. Udało mi się wycholować kilka średniaków zaczepionych dosłownie za skórkę. Powiedziałbym, że zacinanie tym kijem jest niewskazane. Wystarczy powstrzymać nerwy a rybka zawiesza się sama. Po prostu samołówka :D

 

Pozdrowienia

Darek

 

 

Mógłbyś napisać całkowity koszt wykonania kija ?

Opublikowano

Właśnie Batson IST1081F został tu przez Irka zacytowany. Mam ten blank i muszę powiedzieć, że sprawdza mi się doskonale w łowieniu jazi/kleni oraz okoni na boczny trok.

 

Blank na pierwszy rzut oka powala delikatnością, ale drzemie w nim ukryta moc czego dowodem jest kilka kleniorów powyżej 2.5kg, które udało mi się w tym roku wyholować. Zabawa była przednia.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam wszytskich serdecznie.

 

Na poczatku chciałbym sie przywitac z wami poniewaz to moj pierwszy post na tym forum... :D

 

jestem aktualnie na etapie robienia woblerów (raczej maleństwa typu żuki) kleniowych ale najbardziej martwi mnie fakt ze nie wiem jaka wedka bedzie do takiego lekkiego łowienia najlepsza...

 

Pytałem juz kilku osob ale widze ze tutaj jest wielu specy wiec mam nadzieje ze mi pomozecie.

Bede łowił w nurcie (moja rzeka to Warta w okolicy sieradza i okolic) przynatami beda tak jak mowiłem małe woblerki 2-5 gram ale nie wykluczam wiekszych np 8 gram.

 

Jesli chodzi o cene to mysle ze max 450-500 pln

 

 

ps zamowiłem w sklepie do obejrzenia min. Team Dragona 2,7 3-14 gram ,w przyszłym tygodniu ma byc wiec zobaczymy co to za cudo (podobno zgrabna wedeczka)

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

 

 

 

 

Opublikowano

Hej,

 

Nie tak dawno temu na forum ogólnym przerabialiśmy temat wyboru takiego wędziska. Poczytaj pod tym linkiem:

 

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4540&amp ;prevloaded=1&&start=0

 

Ja sam skłaniam się do zlecenia budowy takiej wędki w pracowni (blank Batsona, komponenty Fuji), co nie powinno wynieść mnie więcej niż 600 zł.

 

Team Dragon, o którym piszesz wydaje się być również ciekawy, mimo to, do mojego łowienia może być nieco zbyt toporny (głównie woblery 3 cm).

Opublikowano

witaj na forum :D

 

ja mam dwie wedki, z ktorymi chodze na klenia, jedna to batson RX6 (symbolu blanku nie pamietam) 2.75 dlugosci, 10 lb do 1/2 OZ, druga to st.croix premier 2.10 dlugosci, 10 lb do 1/2 OZ

ta dluzsza na okolice gdzie mam wiecje miejsca, na rzeczne nizowki, kiedy musze przynete poprowadzic pomiedzy kamieniami itd, st.croix na male rzeczki, krzaki, przedzieranie sie przez gaszcze i malo miejsca ...

jedna i druga wedka jest lekka, ma wystarczajaco duzo sily, zeby wyholowac medalowego klenia nawet z najwiekszego uciagu

obydwie moge polecic :D

zapytaj w pracowniach o takiego batsona, to bedzie niski budzet, stosunek wartosci i jakosci do ceny jest nie do pobicia

 

Opublikowano

Ok,dzieki.Sprobuje popytac tylko wolałbym jechac najpierw do jakiejs pracowni i złapac takie cudo w łapy,pomachac i dopiero sie zdecydować.

 

Cholera nie wiedziałem nigdy ze zakup dobrej wedki to taki problem..ma juz ich tyle i nigdy nie było problemu ;)

Opublikowano

Dzieki za odpowiedz

Niestety dla mnie to juz za duże koszta (wedka na zamowienie) wiec bede szukał dalej

 

pzdr

 

Napisałeś, że myślisz wydać maks. 500 zł, a to już kwota, za którą jesteś w stanie zamówić kij na blanku Batsona. To, że w pracowni trzeba zostawić pow. 800 zł to mit - wszystko zależy od tego co wybierzesz.

 

Sam do niedawna nawet nie brałem pod uwagę odwiedzenia pracowni, ale po krótkiej kalkulacji i przemyśleniu sprawy widzę niepodważalne zalety tej opcji - nie muszę godzić się na kompromisy jakie oferuje mi seryjna produkcja, a za podobne pieniądze mogę otrzymać specjalistyczny kij, zrobiony wg mojego własnego widzimisię :D.

 

Opublikowano

ja mam dwie wedki, z ktorymi chodze na klenia, jedna to batson RX6 (symbolu blanku nie pamietam) 2.75 dlugosci, 10 lb do 1/2 OZ, druga to st.croix premier 2.10 dlugosci, 10 lb do 1/2 OZ

ta dluzsza na okolice gdzie mam wiecje miejsca, na rzeczne nizowki, kiedy musze przynete poprowadzic pomiedzy kamieniami itd, st.croix na male rzeczki, krzaki, przedzieranie sie przez gaszcze i malo miejsca ...

jedna i druga wedka jest lekka, ma wystarczajaco duzo sily, zeby wyholowac medalowego klenia nawet z najwiekszego uciagu

obydwie moge polecic :D

zapytaj w pracowniach o takiego batsona, to bedzie niski budzet, stosunek wartosci i jakosci do ceny jest nie do pobicia

 

Dokładnie tak jak napisał Pitt. Dotego zwykłe forecasty Batsona spokojnie wystarczą (naprawde przyzwoite przelotki)

Opublikowano

Cześć

Jeziorm 1: z batsona masz idealny blank do swojego celu SH1141-2. Jego cena to 145 zł, więc w około pięciu stówkach powinieneś się zmieścić uwzględniając alconity. Tylko uważaj! Jak już odbierzesz (i połowisz nią) swoją pierwszą wędkę na miarę, gwarantuję Ci, że nie spojrzysz na gotową masówkę :lol: Nie am prównania...

Popatrz na tabelę, może coś innego wpadnie Ci w oko

 

http://xrods.pl/rubriq.php?id_article=23

 

Pzdr

Opublikowano
Kiedyś pytałem o batsona SH1141-2 Irka Matuszewskiego to napisał mi, że ubrany w alconitach, uchwycie fuji i z korkiem wyniesie 520zł. Pozdrawiam.
Opublikowano

Czesc,

 

Zamawialem juz kilkanascie :D :D :D

 

Bardzo polecam. Jakosc uslug na najwyzszym poziomie. Unikalne komponenty i super doradztwo.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

 

 

Opublikowano

Widze Bujo ze jako jedyny tam wedki zamawiasz ;) ale za to hurtowo

 

PS ja jestem po wstepnej rozmowie telefoniczniej w sprawie mojej wedeczki.

Niedługo jade omowic temat dokładniej.

 

 

pzdr

Opublikowano

Witam,

 

Te kilkanascie wedek rozlozylo sie na kilka lat wiec nie jest ze mna az tak zle, chociaz obecnie gdy doszly muchowki faktycznie mozna nazwac to hurtowym zamowieniem :D :D :D

 

Roman jest '' Specjalista'' w tym co robi :D :D :D

 

Bujo

  • Like 1
Opublikowano

@ Jeziorm 1

Pan Roman Pietrzak to człowiek-firma, możesz polegać na tym co ci doradzi i być spokojnym o jakość jego usługi - będzie na najwyższym poziomie. Mam już jeden kij z jego pracowni, drugi właśnie za chwilę będzie się robił a to pewnie jeszcze nie koniec... Potwierdzam to co pisał Bujo - unikalne wzornictwo szczególnie w muchówkach, nieszablonowe podejście do tematu i ogromna wiedza - polecam.

Pozdrawiam

Opublikowano

Hej,

Mam taką zagwozdkę.

Otóż pod koniec zeszłego sezonu pożegnałem się z Kongerem Tango 1-10 2,70, który bardzo długo i wdzięcznie towarzyszył moim Wiślanym wyprawom.

 

Nadeszła pora kupić coś nowego.

Woblerki 1-4cm, obrotówki 00-1, gumki 1-5g, długość 260-300cm, cena ok.700zł (może 800zł), najlepiej od rodbuildera.

No więc nie tak dawno zakupiłem okazyjnie (co prawda fabrycznie zbrojonego, ale zawsze) Talona 9'0LMF2 VI+ 2-10g, Light, akcja Moderate/fast.

Właśnie wróciłem z Wiślanego rekonesansu i stwierdzam, że odzwyczajenie się od szybkigo szczytowego Tango jest trudniejsze niż myślałem...

Generalnie ten Talon jest świetny, ale wygląda na to, że nie dla mnie. Zachwyciłem się tym, że nawet malutkiego woblerka może wystrzelić bardzo daleko, a także tym, że świetnie pracuje pod rybą, natomiast trudno jest mi kontrolować pracę bardzo małych przynęt. Dość sztywna szczytówka nie pozwala na skuteczną detekcję podwodnych przeszkód lub delikatnych skubnięć, a ściągając zerówkę nie jestem w stanie stwierdzić, czy zaskoczyła, czy nie.

 

No więc zapytuję się: istnieje jakiś blank pomiędzy parametrami Tango a tego Talona? Delikatniejszy od Talona, ale i nie aż tak ultraszybkoszczytowy jak Tango (żeby podnieść skuteczność holów np. jazi i nieco zwiększyć zasięg rzutów nic nie ważących woblerów).

Może Batson IST1081F?

Warto brać rezonans?

 

Byłbym wdzięczny za rady.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...