MATT1989 Opublikowano 21 Lutego 2010 Opublikowano 21 Lutego 2010 Witam! Mam problem bo chciałbym mój kołowrotek przesmarować a nie wiem jak zdjąć gałke hamulca. Ma ktoś może ten kołowrotek i wie jak to zdjąć?
bassy Opublikowano 21 Lutego 2010 Opublikowano 21 Lutego 2010 tam chyba śruba jest, poza tym w pudełku powinien być schemat kręciołka
Jacek_bp Opublikowano 21 Lutego 2010 Opublikowano 21 Lutego 2010 Jak dobrze popatrzysz to ona złozona jest z dwoch elementów, które się rozkręca. ja górę przytrzymuje a dół odkrecam jak normalną śrubę.Poźniej to co przytrzymywałeś rokłada się na dwie części (połówki).
MATT1989 Opublikowano 21 Lutego 2010 Autor Opublikowano 21 Lutego 2010 Jacek bpMasz na myśli przytrzymanie hamulca walki a dopiero wtedy odkręcasz tą czarną gałke? Moim zdaniem jest to zrobione na zatrzask i trzeba to siłą wyciągnąć
Jacek_bp Opublikowano 21 Lutego 2010 Opublikowano 21 Lutego 2010 Jacek bpMasz na myśli przytrzymanie hamulca walki a dopiero wtedy odkręcasz tą czarną gałke? Moim zdaniem jest to zrobione na zatrzask i trzeba to siłą wyciągnąć Hamulec sklada sie z dwoch czesci skrecanych, hamulec walki sciagasz normalnie jak rozkrecisz hamulec. W miejscu gdzie koncza sie pionowe wciecia na gałce hamulca jest laczenie przyjrzyj sie dobrze.
Jack__Daniels Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 Matti i co , udało Ci sie to rozkręcić?Jacku, a czym to (to złote coś) przytrzymujesz - jakim narzedziem? W jednym sklepie wedkarskim, który również prowadzi serwis pogwarancyjny koleś twierdził, ze musiał sobie dorobić takie urzadzenie i nie chciał mi go pokazać. Mi sie nie udało rozkręcić takiego kołowrotka z tym, że ja mam model 4000. Tego złotego nie mogłem chwycić żadnymi cienkimi szczypcami.
Jacek_bp Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 Ja używam takich szczypiec do zaciskania tulejek elektrycznych (aukcja nr. 940310823). Są na tyle cienkie ze lapią tylko to złote i można odkręcić. Kosztuje to jak widać grosze i w każdym sklepie eletrycznym mozna to kupić. Używam też tego do zaciskania tulejek na przyponach, awaryjnie.
Grześko Opublikowano 3 Marca 2010 Opublikowano 3 Marca 2010 Ja do przytrzymania tych podkładek użyłem opaski zaciskowej do kabli o takiej samej szerokości.
Jozi Opublikowano 4 Marca 2010 Opublikowano 4 Marca 2010 Zegarmistrzowski śrubokręcik i można to odkręcić.Też kiedyś z tym patentem miałem nie lada kłopoty.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się