remek Opublikowano 28 Lutego 2010 Opublikowano 28 Lutego 2010 Cześć,Wieczorową nocą, niepozornie w niedzielę publikujemy kolejny artykuł na naszym portalu. Tym razem dla maniaków tuningowania multiplikatorów. Artykuł czekał cierpliwie w kolejce innych ale ponieważ zaczyna mi pęcznieć kolejka zaczynam uwalniać artykuły szybciej niż zakładałem do tej pory. Ultra Lekki casting. Dla niektórych ciekawa odskocznia od spinningowych wklejanek, a dla niektórych zbędna słowa i znienawidzona metoda. Casting w wydaniu „paproszkowym” to wcale nie taka katorga jak się wydaje, nie taki diabeł straszny...Osobiście od dłuższego czasu miałem ciągoty do łowienia okoni na małe przynęty ale nie spinningiem lecz właśnie zestawem z multiplikatorem. Pierwsze próby okazały się niewypałem, tu kij za sztywny, tu plecionka za gruba, tu to i to. Nie poddawałem się i w końcu skompletowałem combo, które według mnie zasługuje na miano ultra lekkiego castingu. Zapraszam do lektury artykułu, komentarzy oraz wspólnej dyskusji. PozdrawiamRemek
Andrzej Stanek Opublikowano 1 Marca 2010 Opublikowano 1 Marca 2010 @Bezel Masz u mnie DUŻEGO PLUSA, za cierpliwość i obiektywizm.Jeśli jesteś zainteresowany porównaniem z 51DC daj znać.Możemy sprawdzić młynki na Dolinie Trzech Stawów K-ce. Pozdrawiam
kuzyn Opublikowano 1 Marca 2010 Opublikowano 1 Marca 2010 Hej! @Bezel Mierzyłeś odległości miarą?!Jeśli tak to odległości są duże gratujuję! Pozdrawiam kuzyn
Maynard Opublikowano 1 Marca 2010 Opublikowano 1 Marca 2010 Ciekawy test, zwłaszcza, że poparty pomiarami. Nie zachęca mnie to do pójścia w tę stronę (pewnie dlatego, że części operacji nawet nie zrozumiałem ), ale szacunek za wytrwałość i chęć kombinowania ze sprzętem. Do tego co napisałeś o kolorze szpulki powiem, że przy tak oryginalnej rękojeści, granatowa szpulka ze złotą obudową, nie gryzie się ani trochę Fajnie byłoby przeczytać więcej takich tekstów od użytkowników różnego sprzętu, bo przecież wybór jest ogromny i każdy coś ciekawego mógłby pokazać, napisać.. Gratuluję ciekawego artykułu, oby tak dalej.Grzesiek
Bezel Opublikowano 1 Marca 2010 Opublikowano 1 Marca 2010 Fajnie byłoby przeczytać więcej takich tekstów od użytkowników różnego sprzętu, bo przecież wybór jest ogromny i każdy coś ciekawego mógłby pokazać, napisać.. Ja mam Availa 51SS, Lady_D ma 51DC, można porównac i napisac co nie co
-PYTOON- Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 Calcutta z Availem jest o tyle ciwkawa, że od pewnej masy przynęty lecą na tą samą odległość. To zdecydowanie maszynka do łowienia na krótkie odległości z łódki lub na małej rzeczce. Moje combo ma u mnie dożywocie.
kuzyn Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 Ja mam Availa 51SS, Lady_D ma 51DC, można porównac i napisac co nie co Myślę, że mnie Remek nie zatłucze jak zdradzę, że coś szykuje
Andrzej Stanek Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 Remek ma WIELKIEGO minusa za brak III części 51DC...
remek Opublikowano 2 Marca 2010 Autor Opublikowano 2 Marca 2010 Remek ma WIELKIEGO minusa za brak III części 51DC... Będzie. Tak jak napisałem ... porzeba czasu, kilku wyjazdów, zdjęć i ... opinii innych użytkowników. Wszystko się zbiera by było wiarygodnie a nie, że się napaliłem i teraz napiszę same ochy i achy.
Andrzej Stanek Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 Remek - ochy i achy już były, teraz może być krytyka i głos rozczarowania...
remek Opublikowano 2 Marca 2010 Autor Opublikowano 2 Marca 2010 Remek - ochy i achy już były, teraz może być krytyka i głos rozczarowania... na razie nie ma Dla mnie to super młynek.
remek Opublikowano 2 Marca 2010 Autor Opublikowano 2 Marca 2010 Wyprzedzają Nas... Andrzeju,Proszę Cię .....
jerzy Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 witam.. Przeczytalem ten artykul trzy razy i dalej nie moge wyjsc z podziwu! Nie moge rowniez zrozumiec sporych fragmentow tekstu, ale moze ktos z forum, bardziej obeznany z wspolczesna polszczyzna objasni mi o co tu tak naprawde chodzi. Na poczatek chcialbym sie dowiedziec jaki byl sens porownywania tuningowej szpulki do conquesta 51SS z standardowa szpulka? Wynik takiego porownania jest oczywisty, nawet dla kogos kto nigdy nie mial 51ss w rekach, a jedynie czytal o nim na naszym forum. Zawsze lzejsza i plytka szpula bedzie lepsza w rzutach lekkimi wabikami. To wiemy od kilku ladnych lat. Co do samej metodologi testow to brakuje mi kilku podstawowych informacji.Jak CC51ss spisuje sie z szpulka avail podczas technik rzutowych.Jak byl ustawiony hamulec rzutowy ( ile magnesow) podczas testow? Bezposednie porownanie szpulki AVAil z hamulcem mag. i SVS w takich samych warunkach.. Na koniec kilka cytatow, ktore rozbrajaja mnie totalnie! tu kij za sztywny, tu plecionka za gruba, tu to i to Szpulkę z rozetką pognałem w świat „białasa” można głębiej osadzić a „czarnuch” ma wewnątrz szyjkę, po co to CUANO KOSOKUESUTO 50 AKUNESZITOFURE- KI NOWOSUFU- RU tchnąc nowe życie w zapomniane egzemplarze ztuningować wolę ładować kij od stóp czyli dół góra rzut Stosuję je najczęściej z małym kruczkiem tutaj moj faworyt Po prostu 51 SS nie zaspakajał mnie waga jest znikoma ale jednak trochę metalu jest prawie ciągle bezwietrzna Salmo Hornet 3,5cm 2,4g - 23m ( szał ) z samej balsy...yhym...dopełniał przegródkę w pudełku Cykadami ani wahadełkami nie rzucałem bo są lotne z reguły więc nie widzę sensu o braku np. przecinkow przed slowem ale i innych nie dociagnieciach pisac nie bede. bo sa widoczne az za bardzo. Temat tuningowych szpulek do multiplikatorow jest relatywnie nowy, nie tylko w PL. Mozna bylo zrobic naprawde doskonaly i wiarygodny test. Ten tzw. artykul jest moim zdaniem najgorszym tekstem o castingu jaki sie pojawil na tym portalu!! Remek co sie stalo, ze opublikowales takiego gniota?? pozd Jerzy p.s przepraszam za brak polskich znakow..
Grego Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 o braku np. przecinkow przed slowem ale i innych nie dociagnieciach pisac nie bede. Niedociągnięcia pisze się razem <_<
Maynard Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 Jurku, nie bądź aż tak surowy.. Może forma nie jest bez zastrzeżeń, ale taki tekst -pisany przez użytkownika, nie przez redaktora portalu- w mojej ocenie czyta się z zaciekawieniem. To pierwszy artykuł Kolegi @Bezel, sporo jest do poprawy w sensie literackim, czy co do poprawności językowej i fakt, że tekst mógł pójść do poprawki, ale takich testów, artykułów, przejawów zaangażowania użytkowników nie ma zbyt wiele.. Stąd mimo, że poziom wcześniejszych publikacji był wyższy, nie okrzykiwałbym tego gniotem, bo to demotywujące.. Można się doczepić tego i tamtego, a nawet owego ale nie tak ostro.Co do podstaw, czy merytoryki tekstu się nie wypowiadam, bo to nie moja działka. Ja się dowiedziałem, jakie są różnice dla jednego użytkownika w dwóch rozwiązaniach i pewnie, że można by test przeprowadzić bardziej profesjonalnie i może tego trzeba by wymagać, ale obsmarowywać cały tekst, z wytłuszczonymi kwiatkami, myślę z tego powodu nie trzeba..Rozumiem Twoje przywiązanie @Jerzy do poziomu publikacji portalu i zasadniczo masz rację, bo jak najbardziej warto się tego, bardzo wysokiego poziomu trzymać. Chodzi mi tylko o... o to, o co Tobie chodzi - o formę PozdrowionkaGrzesiek
tofik Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 Jurku, nie bądź aż tak surowy.. Może forma nie jest bez zastrzeżeń, ale taki tekst -pisany przez użytkownika, nie przez redaktora portalu- w mojej ocenie czyta się z zaciekawieniem. To pierwszy artykuł Kolegi @Bezel, sporo jest do poprawy w sensie literackim, czy co do poprawności językowej i fakt, że tekst mógł pójść do poprawki, ale takich testów, artykułów, przejawów zaangażowania użytkowników nie ma zbyt wiele.. Stąd mimo, że poziom wcześniejszych publikacji był wyższy, nie okrzykiwałbym tego gniotem, bo to demotywujące.. Można się doczepić tego i tamtego, a nawet owego ale nie tak ostro.Co do podstaw, czy merytoryki tekstu się nie wypowiadam, bo to nie moja działka. Ja się dowiedziałem, jakie są różnice dla jednego użytkownika w dwóch rozwiązaniach i pewnie, że można by test przeprowadzić bardziej profesjonalnie i może tego trzeba by wymagać, ale obsmarowywać cały tekst, z wytłuszczonymi kwiatkami, myślę z tego powodu nie trzeba..Rozumiem Twoje przywiązanie @Jerzy do poziomu publikacji portalu i zasadniczo masz rację, bo jak najbardziej warto się tego, bardzo wysokiego poziomu trzymać. Chodzi mi tylko o... o to, o co Tobie chodzi - o formę PozdrowionkaGrzesiekGrzesiu my się jednak musimy umówić na ryby....
Maynard Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 Mówisz Łukaszu, jakbym odmawiał! To kiedy? Nie siejmy offtopa.Ja tylko bronię tego pożądanego przejawu zaangażowania użytkowników w rozwój portalu. W zasadzie pretensja i pytanie do @Remka, sformułowane na końcu posta @Jerzego, jest istotą tegoż posta i powinna, moim zdaniem mieć jednego adresata.. To tyle ode mnie. Co do wartości tekstu pod względem technicznym, to mi opowiesz nad wodą Pozdrowionka !Grzesiek
tofik Opublikowano 2 Marca 2010 Opublikowano 2 Marca 2010 spoko Grzesiu,jak warta wróci do stanu normalnego to nie widzę przeszkód co by jakieś łowienie uskutecznić koniec OT
szwagier.janusz Opublikowano 4 Marca 2010 Opublikowano 4 Marca 2010 o braku np. przecinkow przed slowem ale i innych nie dociagnieciach pisac nie bede. Niedociągnięcia pisze się razem <_< Nie mówiąc już o tym, że ortografia klasycznej polszczyzny wymaga stosowania wielkich liter na początku zdań <_< . Dobrze jest też znać zasady pisowni przyimka z(ze) <_< <_< . Chyba też nie zawsze przed ale stawia się przecinek <_< <_< <_< .I żeby już się więcej nie czepiać Jerzego, a nawet Go poprzeć , dodam tylko, że ja też bym wolał czytać teksty pisane staranną polszczyzną. Chociaż wypowiedzi na forum internetowym nie muszą chyba być aż tak bardzo formalne. I ze wstydem przyznaję, że artykułu/artykułu nie czytałem i chyba go już nie przeczytam images/smiley_icons/icon_redface.gif .
Tomaszek Opublikowano 5 Marca 2010 Opublikowano 5 Marca 2010 No to jerzy pojechał po artykule młodego. No i trzeba przyznać że rację miał! Jasne jest, że podstawowym celem artykułu było „zaspokojenie” się kolegi autora a publikowanie go „wieczorową nocą, niepozornie” zdaje się tylko potwierdzać, że i remek jest tego całkowicie świadom. Jakość artykułów na jerkbaicie rzeczywiście wacha się dość znacznie, a to że wymagają one korekty językowej sam już wskazywałem, jak na ironię na przykładzie artykułu samego Jerzego.
Friko Opublikowano 5 Marca 2010 Opublikowano 5 Marca 2010 wacha się dość znacznie, a to że wymagają one korekty językowej sam już wskazywałem fakt, że czasem jest tu zabawa do łez, artykuł zbyt egzotyczny jak dla mnie więc nie będę komentował, dyskusja nad artykułem też dość szczególna
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się