Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pentax tym aparatem oj narobi bałaganu, po cenie można stwierdzić że będzie niezłą konkurencją dla najwyższych modeli aparatów.Niech będzie co raz większa konkurencja, to może ceny będą co raz niższe :D

 

Tak patrząc na dzisiejsze oferty aparatów większych formatów niż 35mm to coraz częściej o nich słychać. Dajmy na to mamiye która wprowadziła niezłą promocję, kupując body bodajże 645AFDII, możesz dostać aż nawet 4 szkła za darmo, oszczędzając 8tyś.

 

Ciekawi mnie od jakiegoś czasu fakt dlaczego nie które modele nazywają się tak samo chodzi mi o 645, mamiya, phase one czy też nowy pentax. Czyżby chodziło o format?

 

 

Pozdrawiam

Slider

 

 

 

Opublikowano
Matryca wielkości 40 Mpix i RAWy wielkości ponad 100MB :huh: > Ciekawe ile waży 16 bitowy TIF?Pewnie jak film Divx 700MB :wacko: Cena sugerowana 27 000pln.Pentaxiarze oczekujący pełnej klatki dostali chyba troszkę więcej niż chcieli B)
Opublikowano

Matryca wielkości 40 Mpix i RAWy wielkości ponad 100MB :huh: > Ciekawe ile waży 16 bitowy TIF?Pewnie jak film Divx 700MB :wacko: Cena sugerowana 27 000pln.Pentaxiarze oczekujący pełnej klatki dostali chyba troszkę więcej niż chcieli B)

 

Fakt zapas kart pamięci obowiązkowy albo laptop i bezpośrednie zgrywanie na dysk. Do obróbki takich plików to zwykły pecet z 4gb ram to raczej nie wystarczy...

 

W takim razie rawy z pentaxa wiecęj ważą niż z Hasselblada H3DII który jest wyposażony w matrycę 50mpx. Waga Rawa z pentaxa jest zbliżona do wagi tiffa 8'mio bitowego z H3D. Jak to bywa, większy plik równa się więcej informacji o zdjęciu... co się czasem przydaje przy obróbce.

 

Do takich aparatów które generują potężne pliki powinni dorzucić woreczek kart pamięci albo kartę pamięci z wifi :D

 

Pozdrawiam

Slider

Opublikowano

Są większe też:)

 

Przy sesjach z takim aparatem używa się najczęściej bezpośredni import plików do programów graficznych lub sortowania. Praca wygląda tak że fotograf robi zdjęcia a w tym samym czasie grafik je obrabia.

 

Pozdrawiam

Slider

Opublikowano

Matryca wielkości 40 Mpix i RAWy wielkości ponad 100MB :huh: > Ciekawe ile waży 16 bitowy TIF?Pewnie jak film Divx 700MB :wacko: Cena sugerowana 27 000pln.Pentaxiarze oczekujący pełnej klatki dostali chyba troszkę więcej niż chcieli B)

 

Fish ... kogo to obchodzi :lol: Ci co to kupią problemu z tym nie będą mieli. Poza tym takim aparatem robi się raczej przemyślane zdjęcia, pracuje się inaczej niż kompaktem, albo nawet lustrzanką.

Opublikowano

 

 

Ciekawi mnie od jakiegoś czasu fakt dlaczego nie które modele nazywają się tak samo chodzi mi o 645, mamiya, phase one czy też nowy pentax. Czyżby chodziło o format?

 

 

 

 

Tak - format 6x45.

 

Opublikowano
Tak jakoś przeraziła mnie wizja otwarcia tego 100MB RAWa jako 700MB 16-bitowego TIFa z którego tworzę kolejną warstwę.Następnie zabieram się do obróbki tego 1,4GB zdjęcia B) .Nie wiem czy dobrze liczę ale przyzwoity domowy PC-et chyba nie jest w stanie tego udźwignąć :wacko:
Opublikowano
To fakt! :D Ale jak ktoś kupuje takiego potwroa to kupuje też potężny komputer. Mój kolega kupił D3x i do tego komputer z 4 procesorami i 16GB RAM.
Opublikowano

. Mój kolega kupił D3x i do tego komputer z 4 procesorami i 16GB RAM.

To serwer bardziej niż zwykły komputer B)

 

 

Zwykły komputer ... :D do obróbki zdjęć :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...