Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tydzień temu namieżyłem na Wiśle ogromnego klenia +- 65cm i około dziesięć 50tek.Zastanawiam się jak sie do nich dobrać i w zwiąsku z tym pytanie czy łowił ktoś z was nie przypadkowo duże klenie powyżej 50 tki na muche.

Kleniuchy stoją na szerokiej i płytkiej płani miejsca do machnięcia sznurem jest dosyć.

Macie jakieś doświadczenia w tej materi.

Opublikowano

Kiedyś łowiłem je na red taga, słyszałem też że reagują na większe suche muchy i smużące chrusty. Ja osobiście bym spróbował jakiegoś streamera, ale ze mnie żaden muszkarz, spinningiem bym wiedział jak się do nich dobrać :D

pozdrawiam

W

Opublikowano

Kiedyś łowiłem je na red taga, słyszałem też że reagują na większe suche muchy i smużące chrusty. Ja osobiście bym spróbował jakiegoś streamera, ale ze mnie żaden muszkarz, spinningiem bym wiedział jak się do nich dobrać :D

pozdrawiam

W

 

Dokładnie, o tej porze roku - żaba (Rebela).

Opublikowano

Janek obawiam się że nawet na spinning nie bedzie łatwo te nasze wislane to straszne cwaniaki, uwież mi ale złowienie dużego klenia jest tym trudniejsze im mniejsza rzeka..

Ja łowiłem je kiedyś w nocy na woblery ale nie złowiłem wiekszego niż 45.Oczywiście łowią je kolesie na czereśnie ale mi nie chodzi zeby złowić je za wszelką cene.

Jak tylko macie ochote to możecie obalić tą teorie zapraszam. :D .

Mam taki mały siurek gdzie złowiłem kiedyś 51 i czaiłem sie na 60taka ale na podchodach się skończyło .Siurek ma w porywach 3 metry szerokosci.40tek złowiłem dosyc dużo.

Daniel jest w temacie :D mojego mini oesu.

Opublikowano

Czaiłem sie kiedyś na takie u mnie na Bobrze.

Chodziłem za nimi parę dni. Złowiłem jednego - przypadkiem - przy ściąganiu dość dużego chrusta, zawiał wiatr i lekko zmarszczył wodę. Łupnął wtedy konkretnie :lol:

Opublikowano

Mega klenie to pływały(pewnie jeszcze pływają)na Brdzie w Bydgoszczy.

Na gorskiej Brdzie gdzie woda jest czyściutka rekordy Polski pływają stadkami.

Jak ktoś ma parcie na ten rekord,to tu ma do tego warunki.

Spinning i mucha.Pobrodzić także miejscami można nieźle.

Opublikowano

To musiało być fajne branie, masz może fotkę tego byczka?

 

niestety nie mam - to było dobre 6-7 lat temu, a wtedy dostępność poręcznych cyfrówek była u mnie mocno ograniczona :wacko:

 

Opublikowano

Spróbuj na trąconej, opadającej wodzie, wtedy łowiłem najwięcej dużych powyżej 50-ciu cm kleni. Ciepła noc też jest super. Najgorsza z możliwych sytuacji to stabilna, klarowna woda.

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...