Skocz do zawartości

Działanie hamulca w niskich temperaturach.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

 

Czy zauważyliście w swoich multiplikatorach zmniejszenie siły hamulca w niskiej temperaturze. Nie byłoby to może tak kłopotliwe gdyby nie to że w moim CARDIFF`ie 201 w temperaturze ok 2 C siła hamowania spada do takiego poziomu, że czasami ciężko przynętę wyholować. Po powrocie do domu wszystko działa jak należy.

Myślałem że podczas konserwacji popełniłem jakiś błąd przy składaniu. Sprawdziłem trzy razy. Wszystko jest ok.

 

Dziś wieczorem wystawiłem swoje młynki za okno. Cardiff, Steez i Metanium XT. Po około trzydziestu minutach sprawdzam i wychodzi na to, że tylko XT nadaje się na zimowe łowy.

 

Spotkał się ktoś z Was z taką sytuacją. Może ma ktoś pomysł jak temu zaradzić (tylko proszę bez rad typu „ubierz mu sweterek” lub „zimą kręć nim tylko w domu” B) )

 

pozdrawiam

Rafał

 

Opublikowano

ja wiele razy już pisałem o negatywnym wpływie mrozu na system DC

po kilkugodzinnym przebywaniu na mrozie -2 hamulec ustawiony na minimum hamowania .hamował jednak na maxa,czyli elektronika na mrozie dostawała zajoba,powrót do auta,klima na full i po 5 min system DC znowu działa super.sprawdzałem to na 2 kolowrotkach z DC.jak dla mnie to DC nie na zimę,a napewno nie na mrozy lepsze :unsure: ,z odsrodkowymi nie miałem problemów

Opublikowano

Hasior,

 

może jeszcze raz,

 

chodzi mi o hamulec walki a nie o hamulec rzutowy. Napisałem o wyciąganiu przynęty.

no i jak by nie patrzeć żaden z wymienionych młynków nie ma dc.

Opublikowano

a to czaję mysłałem ze kaman o cardiffa \dc images/smiley_icons/icon_redface.gif

co do hamulca walki to nie miałem problemu :unsure:

może masz jakis podatny na mrozy smar na tarczach hamulca :unsure:

 

Opublikowano

rafael

Stawiam dzisiejsze wieczorne piwo, że z hamulcami jest wszystko w porządku, a winna jest plecionka, która obraca się dookoła szpuli. Przerabiałem to w Corvalusie...

 

Jak już sprawdzisz, daj mi znać, czy wygrałem

Opublikowano
jak niema żyłki pod plecką to bankowo to jest problem z hamulcem :lol:,ja myslałem ze to już tak powszechne info,ze kazdy juz podkłady robi :D ,jak niemasz podkładu to podkładaj i na ryby,wszycho bedzie grało :D
Opublikowano

Krzysiek,

 

wygrałeś,

człowiek uczy się całe życie images/smiley_icons/icon_redface.gif .

 

dzięki chłopaki i pozdrowionka

rafał

Opublikowano

rafael

Stawiam dzisiejsze wieczorne piwo, że z hamulcami jest wszystko w porządku, a winna jest plecionka, która obraca się dookoła szpuli

dokladnie :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...