Kuba Standera Opublikowano 23 Marca 2010 Opublikowano 23 Marca 2010 WitajcieChciałbym Was zaprosić na Pierwszy Zlot Muchowy jerkbait.plZlot odbędzie się w dniach 14-15-16 maja w miejscowości Dobczyce, nad rzeką Rabą.Zlot jest organizowany przy FlyFishing Challenge Raba 2010 - towarzyskich muchowych zawodach Przyjaciół Raby. Nazwa zawody niech Was nie zmyli - jest to impreza bez ciśnień, na luzie i zupełnym lajcie.W ramach zlotu planujemy szkółkę muchową dla początkujących - podstawy rzutów muchowych, naukę podstawowych technik i wieczorne warsztaty flytierskie, gdzie każdy będzie mógł spróbować zasiąść przy imadełku i spróbować własnych sił, wiążąc muchy na następny dzień.W ramach imprezy odbędzie się aukcja na rzecz zarybienia Raby pstrągiem, oraz piknik z doskonałą wyżerką i dobrym piwem.Miejsc jest kilkanaście, ze względu na ograniczoną pojemność rzeki. O samej rzece - Raba jest typową rzeką górską - odcinek zaczyna się poniżej mostu drogowego w Dobczycach, tuż powyżej jest zapora, która gwarantuje dobrą i zimną wodę nawet w największe upały. Ryb spodziewać się należy, nadmienię tylko że ryby w okolicy 40cm są w zasadzie normą, ciężko jest złapać 30... Regularnie łowione są ryby w przedziale 45-50+ cm, z okazami rzędu 70cm i więcej co sezon demolującymi zestawy muszkarzy. Także jest szansa że przełamiemy passę zlotową i wreszcie trochę ładnych rybek padnie.Łowienie - wyłącznie mucha, haki bezzadziorowe - odcinek jest no-kill - zakaz zabierania złowionych ryb. KAŻDY wędkarz zobowiązany jest posiadać podbierak.Na łowisku obowiązuje opłata górska pełna okręgu Kraków (wody górskie + dopłata na Rabę) lub dniówki. W dniu zawodów opłata startowa wynosi 50pln.Zapraszam Was serdecznie - przybywajcie. Będzie to znakomita okazja by zacząć przygodę z muchą, kupić sprzęt w doskonałej cenie, dowiedzieć się sporo o opiece nad rzeką i współdziałaniu z PZW dla dobra łowiska. I oczywiście dobrze połowić. Może nie jak na OeSach, ale w realiach dzikiej, górskiej rzeki, z bardzo wymagającymi rybami słusznych rozmiarów. Dodatkowo opłata startowa w większości zostanie przeznaczona na zarybienie Raby kolejnymi pięknymi rybami. Więcej informacji na:http://www.ffcraba.pl/http://www.przyjacieleraby.pl/
witek Opublikowano 23 Marca 2010 Opublikowano 23 Marca 2010 No to zapisz mnie. Z żoną turystką i poproszę o pełny kosztorys (kwaterka, żarełko itp.).
Kuba Standera Opublikowano 23 Marca 2010 Autor Opublikowano 23 Marca 2010 Heja.Dajcie mi chwilkę, zebym ogarnął temat
Andrzej Stanek Opublikowano 24 Marca 2010 Opublikowano 24 Marca 2010 Sprawdzę razem z Wami co tam pływa...
Kuba Standera Opublikowano 24 Marca 2010 Autor Opublikowano 24 Marca 2010 Sprawdzę razem z Wami co tam pływa... Cieszy mnie to niezmiernie
mirat Opublikowano 24 Marca 2010 Opublikowano 24 Marca 2010 Kuba też jestem chętny ale jak dla mnie to oprucz daty jest mało informacji o zlocie. Czy możesz określić szczeguły.
remek Opublikowano 25 Marca 2010 Opublikowano 25 Marca 2010 Tylko ja będę potrzebował nauczyciela i kogoś kto mnie zaopatrzy w jakieś podstawowe muchi na tamtą rzeczkę oraz obecny stan zastany
Kuba Standera Opublikowano 25 Marca 2010 Autor Opublikowano 25 Marca 2010 Co do much - Przyjaciele Raby prowadzą regularne aukcje na zarybienia. Myślę, że gdybyś był zainteresowany zestawem premium spod ręki bardzo dobrych i znanych flytierów, nawet kolekcjonerskim to da się to zorganizować.
remek Opublikowano 25 Marca 2010 Opublikowano 25 Marca 2010 Super! Na początek może coś ... jakieś pudełko choć zdaję sobie sprawę, że to nie wyczerpie tematu a będzie dobrym wstępniakiem.
jajakub Opublikowano 26 Marca 2010 Opublikowano 26 Marca 2010 Kuba określ jakiś przedział cenowy takiej imprezki bo nie wiem czy mnie staćPuki co jestem na tak
Kuba Standera Opublikowano 27 Marca 2010 Autor Opublikowano 27 Marca 2010 Dajcie mi sekunde, musze jakoś ogarnąć temat i wkleję, wstępnie wygląda to dość ok. Jakaś nazwa dla imprezy cyklicznej Piknik pod wisząca zaporą
Kuba Standera Opublikowano 27 Marca 2010 Autor Opublikowano 27 Marca 2010 Pierwsze szczegóły mam. Domki nie są zbyt drogie - ok 35pln za noc, ale nad samą woda i w naprawdę dobrym ponoć standardzie.Tu jest link do cennika:http://www.noclegi-dobczyce.pl/cennik/I jak widać opłata zależy od ilości osób i długości pobytu. Postaram się dzisiaj negocjować z Panią jakąś lepszą cenę, ale musiałoby nas być z naście osób.Niedaleko jest świetna restauracja, w której za niedużą kasę (ok 20-25pln) zjemy naprawdę dobrze i smacznie, w dodatku akceptują ludzi w śpiochach i w butach z kolcami (pełen profesjonalizm, kelnerki reagują jedynie drobnym uniesieniem brwi , a ładne są )Także koszta zlotowe to licencje 100pln za 3 dni i w.w. koszta noclegu i jedzenia i opłata startowa FFC2010 (to opłata piknikowa raczej niż startowa ).Plus warto wziąć kasę na ew szkółkę, licytacje sprzętu i much - trafiają się rodzynki za niedużą kasę, a wiele z much jest zrobionych przez bardzo dobrych i znanych flytierów.Ok 300-350pln musimy liczyć za zlot, tak na oko jak liczę.
Kuba Standera Opublikowano 28 Marca 2010 Autor Opublikowano 28 Marca 2010 Wieści z tego weekendu - padły dwie ryby i odbyło się spore zarybienie. Rybki zgrabne - 68 i 72cm http://www.flyfishing.pl/galeria/fotka.php?f_id=15324&ga l_id=2 http://www.flyfishing.pl/galeria/fotka.php?f_id=15325&ga l_id=2
mirat Opublikowano 28 Marca 2010 Opublikowano 28 Marca 2010 Kuba i ja potwierdzam swój akces.Lady D super muszki szykujesz ale wydaje mim się że powinny być na hakach bezzadziorowych na Rabę.
Andrzej Stanek Opublikowano 28 Marca 2010 Opublikowano 28 Marca 2010 @Mirat masz rację. Kleszczyki i zaginam. Haki to morskie VARIVAS-y dostałem tylko z zadziorami...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się