Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakość wody w środkowej Odrze


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
238 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Sn4ke

Sn4ke

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKiełczówek
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 wrzesień 2022 - 10:43

Wojewoda zmienił rozporządzenie i zakazu łowienia nie ma. Jest zakaz zabierania ryb i oby taki pozostał :) Nie siej fermentu jak głupawa Wyborcza.

https://wroclaw.wybo...dy-ekspert.html

Wojewoda zmienił rozporządzenie a w międzyczasie weszła uchwała Zarządu Województwa Dolnośląskiego https://www.pzw.org....zeki_odra_w_gra więc zanim zaczniesz oceniać kto jest głupi i kto sieje ferment to sprawdź stan prawny.


  • MaleX i Zed Zgred lubią to

#102 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 02 wrzesień 2022 - 10:52

Wojewoda zmienił rozporządzenie i zakazu łowienia nie ma. Jest zakaz zabierania ryb i oby taki pozostał :) Nie siej fermentu jak głupawa Wyborcza.

https://wroclaw.wybo...dy-ekspert.html

Okręg ma inne zdanie na ten temat.

https://www.pzw.org....zeki_odra_w_gra



#103 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 wrzesień 2022 - 16:09

Czy to sprawdzone info?

 

https://www.fakt.pl/..._medium=referal


Użytkownik Artek edytował ten post 05 wrzesień 2022 - 16:10


#104 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 06 wrzesień 2022 - 20:39

Kurcze. Czy ktoś nadąża za Wojewodą dolnośląskim? To można łowić czy nie?
Ja się pogubiłem w tych Jego ukazach.

#105 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 07 wrzesień 2022 - 22:09

Jest burdel - jak w każdym innym zakątku tego tekturowego imperium.

NIKT NIC NIE WIE  I NIE JEST ZA NIC ODPOWIEDZIALNY.

 

Płynie szambo z kanału gliwickiego po raz kolejny.

Pozdrawiam Sczczecin! Nazwijcie sobie je "platynowymi algami".

Uważam że "zberetowanie" złowionej ryby w Odrze stało się w międzyczasie aktem miłosierdzia.

Więcej niebiesko żółtej farby a będzie jeszcze lepiej!

Zbanujcie mnie w końcu bo prawda jest taka na co pachnie - na SZAMBO. HIPOKRYCI.


Użytkownik Kaziq edytował ten post 07 wrzesień 2022 - 22:16


#106 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 09 wrzesień 2022 - 17:13

Tak będzie że algi uznają za przyczynę. Jakie czasem proste było by pozbycie sie winnych. W stolicy wystarczylo by zamknąć kolektor przy awarii czajki i niech szambo sedesami wylewa gdy sasiedzi z gory korzystają. Jak szybko prezydent miasta musial by uciekać? Dwie doby czy krócej?

#107 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 październik 2022 - 08:43

https://ios.edu.pl/p...na-rzece-odrze/



#108 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 04 październik 2022 - 10:25

W uzupełnieniu

https://next.gazeta....ml#s=BoxMMtImg1

#109 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2022 - 13:03

W uzupełnieniu

https://next.gazeta....ml#s=BoxMMtImg1

Gazeta pl i Wody Polskie to dopiero zabójcza mikstura. Zalecam odrobinę autocenzury w doborze źródeł informacji.
  • S.N. lubi to

#110 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2022 - 13:15

Myślałem że się nie uda ale jednak zamietli pod dywan jak i masę innych rzeczy. Brak winnych.


  • S.N. lubi to

#111 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2022 - 13:40

Andrzeju, a znasz polityka, który wystąpi i powie: nie udało mi się ustalić winnego? Przypuszczam, że ów winny mógł być na tyle sprytny, że zdybanie go graniczyło z cudem. Nieudacznictwo zaś nie ma przyzwolenia w żadnym społeczeństwie. Jakakolwiek władza ma zawsze w garści ostateczną wersję wydarzeń. Tę wykluczającą słowa: nie udało się. Stąd pewnie pod pręgież poszły biedne złote algi.

#112 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2022 - 13:49

Andrzeju, a znasz polityka, który wystąpi i powie: nie udało mi się ustalić winnego? Przypuszczam, że ów winny mógł być na tyle sprytny, że zdybanie go graniczyło z cudem. Nieudacznictwo zaś nie ma przyzwolenia w żadnym społeczeństwie. Jakakolwiek władza ma zawsze w garści ostateczną wersję wydarzeń. Tę wykluczającą słowa: nie udało się. Stąd pewnie pod pręgież poszły biedne złote algi.

Moim zdaniem gdyby odpowiednie działania zostały podjęte bardzo szybko to winny by się znalazł. Tyle że ten "winny" jest pewnie pod ochroną. Algi powstałe w zasolonej wodzie to tylko skutek zrzutu ścieków.  



#113 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 04 październik 2022 - 14:07



Warto posluchac
  • jerzy6 lubi to

#114 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2022 - 14:09

Dobrze, że napisałeś "moim zdaniem". Tak się jednak składa, że w Rzeczpospolitej Szlacheckiej "moje zdanie" ma prawie każdy wyrośnięty obywatel. Szable w dłoń! W pierwszej kolejności odrzucana jest oficjalna wersja (w większości wypadków całkiem słusznie), a potem każdy kupuje inną, lub tworzy własną. Wszystko zależnie od własnych potrzeb i preferencji. Jest to, moim zdaniem (😁), wyraz kompletnego braku zaufania do decydentów wszelkiej maści. Nie da się ukryć, że dzięki dziesięcioleciom wytężonej pracy, zasłużyli na taką laurkę.
  • strary i malinabar lubią to

#115 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 04 październik 2022 - 21:02

Gazeta pl i Wody Polskie to dopiero zabójcza mikstura. Zalecam odrobinę autocenzury w doborze źródeł informacji.

Znaczy się, tak należy dobierać źródła informacji, aby były one zgodne z oficjalnym przekazem lub ewentualnie od razu przyjąć, że to wina Donalda?

Tutaj coś na temat ładunków słonych wód jakie górnictwo węgla kamiennego potrafi dostarczyć środowisku.

https://se.min-pan.k...8_strozik_z.pdf
  • MaleX lubi to

#116 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2022 - 23:16

Nie napisałem, jak dobierać źródła i co ma z tego wyniknąć. Napisałem, że zacytowany portal jest z założenia nieobiektywny, wobec czego nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Tam, gdzie jest uprawiana polityka nie ma miejsca na obiektywizm. Jedynie podgrzanie emocji. A te i tak od dawna parzą. Pewnie poczujesz się głęboko zawiedziony, ale o mediach publicznych, w kwestii sytuacji na Odrze, napisałbym Ci to samo.

Użytkownik Maciej W. edytował ten post 04 październik 2022 - 23:19

  • S.N. lubi to

#117 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 05 październik 2022 - 05:28

Nie napisałem, jak dobierać źródła i co ma z tego wyniknąć. Napisałem, że zacytowany portal jest z założenia nieobiektywny, wobec czego nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Tam, gdzie jest uprawiana polityka nie ma miejsca na obiektywizm. Jedynie podgrzanie emocji. A te i tak od dawna parzą. Pewnie poczujesz się głęboko zawiedziony, ale o mediach publicznych, w kwestii sytuacji na Odrze, napisałbym Ci to samo.


Taa, najbardziej obiektywni są ci, którzy poddają pod wątpliwość obiektywizm innych oraz wyznaczają kierunki w doborze źródeł informacji. Mnie by to nigdy na myśl nie przyszło.

#118 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2022 - 08:36

Przypomniałeś mi czasy, gdy napisałbym podobnie. Łezka nie zakręciła mi się w oku. Teraz to, co napisał tu wcześniej Kuba przemawia do mnie bardziej, niż medialny przekaz. Więcej w tym merytoryki, a mniej polityki i napuszczania jednych na drugich.

#119 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 837 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 październik 2022 - 08:54

Moim zdaniem gdyby odpowiednie działania zostały podjęte bardzo szybko to winny by się znalazł. Tyle że ten "winny" jest pewnie pod ochroną. Algi powstałe w zasolonej wodzie to tylko skutek zrzutu ścieków.  

 

 

To dobry przykład, do czego  jest potrzebny trójpodział władzy.

Żaden polityk, pismak, ani inny hochsztapler nie powinien mieć najmniejszego wpływu na sprawy, które są w kompetencji prokuratury czy sądu ..... ...



#120 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6302 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 październik 2022 - 09:10

Dajcie spokój Panowie, winni znani są od pierwszych dni katastrofy, choć publicznie nie mówi się o nich.

Nikt nie przeczy, że pierwotną przyczyną śnięcia było nadmierne zasolenie rzeki. Powstało ono w wyniku niekompetencji ludzi, a efekt domina doprowadził do tego, co się stało.


  • godski, jerzy6 i Elendil lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych