Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

łodka firmy KRUGER model LAMBDA 3.90m czy ktoś tym płwa??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   steelcreation

steelcreation

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2010 - 12:41

proszę o oponie na ten temat

#2 OFFLINE   Paweł Żak

Paweł Żak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2010 - 13:34

proszę o oponie na ten temat

No więc tak.....opona jako zewnętrzna część koła o przekroju otwartym, nakładana jest na felgę lub obręcz. Jest odpowiedzialna za kontakt pojazdu z podłożem, przenoszenie napędu oraz podstawową amortyzację w czasie jazdy.
Opony dzielimy na slicki, rowkowe, klockowe, kolcowe itd itd..... :lol: :lol: :lol:

#3 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 18 maj 2010 - 14:41

Zakładam, że chodzi o opinię o łodzi.
Pływam tym na wiosłach i to sporo...
Jest ok, zwrotna, szybka, dobrze chodzi na fali.
Trzeba jednak trochę poćwiczyć wiosłami by ją w pełni opanować.
Duża i wygodna. Dla dwóch jak znalazł, trzech robi się tłoczno ale da radę...
Przy spokojnej wodzie płynę stabilnie wiosłując 4,5-5 km/h w porywach 6, bywało 6,9 - wskazania GPS.
Jest na tyle przyjazna dla średniej klasy wioślarza, że na jeden wypad zaliczam od 5-11 km.
Przy silniku (elektryk) ideał.
Przystań z której korzystam posiada około 40 szt. łodzi tej firmy (KRUGER) i raczej wszyscy sobie chwalą.
Spokojnie można ją zepchnąć z nabrzeża i wciągnąć z powrotem na miejsce postoju...
Stabilna podczas stania i śmigania kijem, czuję się na niej pewnie.
Dobra łódź.


#4 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 18 maj 2010 - 15:17

Lady D ty masz chyba model alfa 2 420 a kolega pyta o model lambda 3.90?

#5 OFFLINE   steelcreation

steelcreation

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2010 - 05:50

:blush:

tak to jest jak człowiek chce za szybko i różne opony się pojawiają.

jeśli możecie polecić inną łódeczkę ( głownie jeziora - 2 spininngistów no i żeby wygodnie stać można) to będę wdzięczny.

#6 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 maj 2010 - 06:41

@RADAR - Tam są też te mniejsze, kilka sztuk...
Pływam na tych które są dostępne. Jest to przystań wędkarska i czasami brak wyboru.
Ocena dotyczy obydwu modeli jeśli chodzi o wiosłowanie.

#7 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 19 maj 2010 - 15:23

A to przepraszam :D .Jak ja szukałem opini o tych łodziach(alfa 2) to czytałem twoje posty i dlatego się zasugerowałem.Zresztą na podstawie miedzy innymi twoich opini ja taka łódkę zakupiłem dla siebie :mellow: .

#8 OFFLINE   steelcreation

steelcreation

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2010 - 16:50

czyli łodeczki są ok i można nimi fajnie pływać ?

#9 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 maj 2010 - 20:39

Fotka poglądowa z wyprawy - dwie osoby na pokładzie i cały majdan...



Załączone pliki

  • Załączony plik  0710.jpg   145,09 KB   953 Ilość pobrań


#10 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 19 maj 2010 - 20:58

Ja taką mam i sobie chwalę :D

#11 OFFLINE   steelcreation

steelcreation

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 maj 2010 - 07:23

Dzięki za foto, domyślam się że to jest wresja 3.9m tak? i jeszcze pytanko jak ze stabilnością podaczas łowienia na stojąco?????

#12 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 maj 2010 - 10:13

Witaj mam lambde pływam na niej czwarty sezon.Pod elektrykiem jest ok,na wiosełkach troszkę gorzej na spalinie śmiga aż miło.Wożę ją na przyczepie,i mimo masy 100kg nie mam problemów z wodowaniem samemu.We dwóch można śmiało łowić na stojąco.Poszycie w miarę mocne nie ma żadnych pajączków pęknięć i innych cudów.Małą wadą jest tendencja do myszkowania przy trolu z małą prędkością.Jak pływa się samemu to trzeba dociążyć dziób.Pływałem nią po Noteci i Warcie na dwu trzy dniowe eskapady, bez problemu mieścił się cały wędkarski majdan dla dwóch łowiących plus żarcie i sprzęt biwakowy.Jak coś chcesz wiedzieć więcej to pisz,postaram się odpowiedzieć.Pozdrawiam Paweł

#13 OFFLINE   steelcreation

steelcreation

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 maj 2010 - 10:39

Super Dzieki za opinie to chyba ja kupuje ( jeszcze tylko rodzinke do tego musze przekonać :D ))

#14 OFFLINE   jadwiga

jadwiga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaZbąszyn

Napisano 07 czerwiec 2010 - 19:41

proszę o oponie na ten temat

w tym roku stałem się posiadaczem Lambdy 3,90x 1,40 ,25 maja wodowanie i szczęka opada wszystkim na przystani najważniejsza rzecz to stabilność na wodzie osobiście polecam ja wybrałem ją dla siebie na rybki ale żeby nie zapominać o rodzince to wekendowe wypady na jeziorko i zadowolenie drugiej połowy i córki że kasa wydana rozsądnie

#15 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 09 czerwiec 2010 - 22:22

Czasami się pływa a czasami śpi <_< Zyguś dzięki

Załączone pliki



#16 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 sierpień 2013 - 08:31

Hej.pozwólcie,że odgrzeje troszke temat.Pytanko mam do posiadaczy Lambdy Krugera- co możecie powiedzieć o łódce i jej wyglądzie i stanie technicznym  3 lata od pisanych tutaj postów oraz powiedzcie mi jak możecie jakie wymiary ma podłoga bo będe w sobote odbierał łódź od producenta a jutro mam możliwośc kupna maty na metry i chętnie bym zakupił tyle ile potrzeba.Może ktoś to wie?

Pozdrawiam



#17 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2013 - 08:47

Witam

Na wstępie pozwolę sobie zacytować słowa kolegi Pitpower z haczyka. Prowadziłem z nim korespondencję w 2012 roku na temat w/w łódki, ponieważ On ją użytkuje od 2008 roku, a ja zastanawiałem się nad zakupem.

"łódź jak wyglądała tak wygląda, kilka rys mechanicznych które sam zrobiłem,tak to bywa icon_confused.gif .
Jeden sezon stała pod chmurką,zabezpieczona oczywiście z góry by woda się nie lała, i powiem, że żelkot jak z fabryki, nawet nie zżółkł.
Gdybym miał kupować łódź, drugi raz bym ją kupił, lub poszedł w kabinówkę.

Proponuje od razu na etapie zamówienia, dołożyć knagi rolkowe do kotwic, i wszystkie uchwyty jakie chcesz,,, bo później są problemy z montażem."


"jak stoisz na spokojnej wodzie jest o.k , nie udało mi się doprowadzić do stanu takiego, by przez burtę wlewała się woda, mimo stawania na samej krawędzi.
Bujać , zawsze buja na każdej, przy wyrzucie zwłaszcza. Przechyli się delikatnie "siądzie" i wraca do normalności, bez efektu "bangi" czyli lewo prawo pół godziny icon_biggrin.gif
Jej kształt w/g mnie jest dobry, połączenie stabilności z pływalnością, nie jest to meblościanka bardzo stabilna, i nie jest to motorówka,bardzo wąska, niestabilna."

 

A teraz od siebie po roku pływania:

1. Nie zauważyłem żadnych pęknięć żelkotu (zima na dworze, na przyczepie pod plandeką taką z Biedr...),

2. Łódka jest w miarę stabilna, choć na niższych prędkościach ma tendencje do myszkowania,

3. Na wiosłach trzeba opanować pływanie tzn. w pojedynkę silniejsze machnięcie jednym wiosłem powoduje ucieczkę w bok (do opanowania). W dwójkę nie zauważyłem w/w dolegliwości,

3. Jestem pedantem ;) , ale uważam, że estetyka wykonania jest dosyć dobra,

 

A teraz minusy:

1. Przejście na kabel z rufy do tylnej bakisty jest zbyt płytkie i powoduje nacięcia na kablach od silnika (oryginał Motorguide), musiałem wymyślić inne rozwiązanie, (Pitpower również przerabiał ten problem),

2. Złe kąty "zagłębienia" na śruby mocowania silnika, sztycy od przetwornika od echo. Trzeba sporo się nakombinować, aby założyć silnik Motorguide na oryginalnych śrubach,

3. Przerabiałem windę kotwiczną na dziobie i rufie,

 

Kontakt z właścicielem przez telefon ok, na miejscu trochę gorzej (dni płodne?), nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.

Masz wiecej pytań pisz

 

 

PS. Wymiary maty -  plus minus 200 cm x 110 cm


Użytkownik ptychoo edytował ten post 30 sierpień 2013 - 08:51


#18 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 sierpień 2013 - 13:13

Bardzo dziękuje za rzeczową odpowiedz.Jutro jade odebrać Lambde i mam zamiar jeszcze popołudniem wyskoczyc z nią nad wodę potestować.Póki co mam tylko elektryka 30 i spalinówke 7.5 kM ale i na tym powinno byc dobrze.Dotychczas pływałem łódką na której mogła wędkować stojąc tylko jedna osoba pod warunkiem,że druga siedziała nieruchomo :) Ale....jakoś się to zwyciężyło i rybkom to nie przeszkadzało.

Swoją drogą musze powiedzieć,że bardzo fajne to forum,bardzo przejrzyste i proste i nie zauwazylem tu nadmiaru aktywnosci tych ktorzy na innych forach piszą byle pisac...

Pozdrawiam was serdecznie :)

ps. ten wymiar maty to cały wymiar podłogi w Lambdzie? myślałem,że z 3metry po długości tam będzie przy długosci łódki 3.90m ..


Użytkownik lukasz2223 edytował ten post 30 sierpień 2013 - 13:55


#19 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2013 - 14:57

Tak. Odlicz sobie bakiste na dziobie i na rufie. Od dziobu do końca bakisty dziobowej będzie dobre pół metra, a od pawęży do końca bakisty rufowej prawie metr. Podane przez producentów wymiary są wymiarami krańcowymi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych