Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery boleniowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
277 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 styczeń 2013 - 03:44

A wiesz, że zjeździłem kiedyś cały Poznań za takim jednym kleniowym Bonito?! I cholera nie dostałem! Potem mi trochę przeszło łowienie kleni na bączki, bo się od pistoletów nie szło opędzić i skupiem się na bolkach   ^_^ Boleniowego Bonito nie miałem to nie wiem, może łowi same 80, szczególnie na Warcie... Wiesz, raz na wozie raz pod wozem, raz guma z dna, raz Bonito w toni, a raz chlapak w listopadzie. B) Prawda o naszej wodzie jest taka, że nic mnie nie zdziwi, ani co do bolków, ani innych ryb, wiec może w tym szaleństwie jest metoda, wisz-rozumisz (leć do Mytki po Slidery we wszystkich kolorach!)  :rolleyes:

 

Nie ma co się napinać Panowie, a pomysł na punktowanie przynęt względem złowionych ryb były co najwyżej zabawny, bo Ci sami wędkarze ze swoimi zestawami powinni łowić w tym samym czasie i w tych samych miejscach, jeżdżąc razem na różne rzeki. Nadal nie będzie to miarodajne, ale i tego nie da się zrobić, więc zawody by były dobre dla użytkowników pianobitnych i oklaskodajnych,  ;)


 

@wobek
Witam tu na tym forum mało osób łowiło więcej dużych boleni niż ja na swoje boleniówki BONITO.

 

Dużo osób łowiło duże bolenie w 2012r., ale się nie chwalili, bo nie mieli do tego motywacji. Jakbyś napisał "nie wstawiało", to OK. Łowili na swoje i na cudze i seryjne, a to że ich tu nie wstawili nie oznacza, że łowili gorzej niż Ty na swoje. Sądząc tak, niedoceniasz innych wędkarzy i/lub innych przynęt. 

Znów: żeby jasność była! Nic nie mam ani do samych przynęt Bonito (część jest bardzo fajna, a części nie znam), ani do ich twórcy jako wędkarza, fajnie że się dzielisz swoją wiedzą znad wody, ale pisanie nowicjuszowi takich rzeczy jak zacytowałem, od producenta, co do maja włoży 10tys szt w jednej hurtowni, to trochę tak...  :unsure: 


Proponuję zakończyć temat, chyba, że ktoś zechce innym Kolegom albo mi pomóc w złowieniu bolenia.  :)

 

Dziękuję, dobranoc.

Grzesiek



#142 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:39

A wiesz, że zjeździłem kiedyś cały Poznań za takim jednym kleniowym Bonito?! I cholera nie dostałem! Potem mi trochę przeszło łowienie kleni na bączki, bo się od pistoletów nie szło opędzić i skupiem się na bolkach   ^_^ Boleniowego Bonito nie miałem to nie wiem, może łowi same 80, szczególnie na Warcie... Wiesz, raz na wozie raz pod wozem, raz guma z dna, raz Bonito w toni, a raz chlapak w listopadzie. B) Prawda o naszej wodzie jest taka, że nic mnie nie zdziwi, ani co do bolków, ani innych ryb, wiec może w tym szaleństwie jest metoda, wisz-rozumisz (leć do Mytki po Slidery we wszystkich kolorach!)  :rolleyes:

 

Nie ma co się napinać Panowie, a pomysł na punktowanie przynęt względem złowionych ryb były co najwyżej zabawny, bo Ci sami wędkarze ze swoimi zestawami powinni łowić w tym samym czasie i w tych samych miejscach, jeżdżąc razem na różne rzeki. Nadal nie będzie to miarodajne, ale i tego nie da się zrobić, więc zawody by były dobre dla użytkowników pianobitnych i oklaskodajnych,  ;)

 

 

 

Dużo osób łowiło duże bolenie w 2012r., ale się nie chwalili, bo nie mieli do tego motywacji. Jakbyś napisał "nie wstawiało", to OK. Łowili na swoje i na cudze i seryjne, a to że ich tu nie wstawili nie oznacza, że łowili gorzej niż Ty na swoje. Sądząc tak, niedoceniasz innych wędkarzy i/lub innych przynęt. 

Znów: żeby jasność była! Nic nie mam ani do samych przynęt Bonito (część jest bardzo fajna, a części nie znam), ani do ich twórcy jako wędkarza, fajnie że się dzielisz swoją wiedzą znad wody, ale pisanie nowicjuszowi takich rzeczy jak zacytowałem, od producenta, co do maja włoży 10tys szt w jednej hurtowni, to trochę tak...  :unsure:


Proponuję zakończyć temat, chyba, że ktoś zechce innym Kolegom albo mi pomóc w złowieniu bolenia.  :)

 

Dziękuję, dobranoc.

Grzesiek

Panowie żeby była jasna jasność nie chwale się boleniami,woblerami bo jak zaczne się chwalić to będę woził  ze sobą dobry aparat i zrobię takie zdjęcia jak parę osób co tu się lansuje.Napisałem to tak bo robię inne woblery.nie robię pędziwiatrów i opisywałem  jak prowadzę swoje przynęty.Przecież ten kolega może kupić inne wobki agresywniejsze od ołówków i nie muszą być to moje.Większość woblerów pracuje na jedno kopyto jeden podrabia drugiego.A to nie moja wina że odbieracie to tak,a przecież można olać moje wobley i próbować poprowadzić inne wobki tak jak opisywałem i nie nażekać że nie otrzymuje się pomocy w złowieniu bolka.I zamykam temat a nawet więcej powiem proponuję byście kupowali inne wobki boleniowe. :) Pozdrawiam i życzę taaaakich boleni



#143 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:10

No niektórzy mają takie hobby, że robia sobie zdjecia dobrym aparatem. Nie należę do nich, ale to chyba nic złego, takie hobby? Napisałeś Koledze, który nie zdążył jeszcze napisać jakie przynęty mu się w pierwszym sezonie nie sprawdziły, żeby kupił boleniowe Bonito, czyli kolejny wabik dedykowany boleniowi, zamiast faktycznie spróbować dojść i poradzić co Kolega mógł robić, lub co ma w zestawie nie tak. Chwaląc się, że masz 10000tys. (czyli idziesz w miliony?) szt do jednego odbiorcy i że nikt tak nie łowi jak Ty na swoje (dezawuując pracę innych jako wtórną i nieskuteczną), wcale nie budujesz swojego autorytetu, jeśli chcesz się dzielić wiedzą z początkującymi spiningistami.

 

Ode mnie to wszystko i wcale nie chciałem się w to wciągać, tylko chciałem pomóc Koledze, który nie odpisał jeszcze na co łowił i nie udało mu się złowić bolenia (nie wiem, może miał same Bonito?) :)

Pozdrawiam

Grzesiek


Użytkownik Maynard edytował ten post 26 styczeń 2013 - 19:33

  • Dagon lubi to

#144 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4642 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:13

Panowie żeby była jasna jasność nie chwale się boleniami,woblerami bo jak zaczne się chwalić to będę woził  ze sobą dobry aparat i zrobię takie zdjęcia jak parę osób co tu się lansuje.Napisałem to tak bo robię inne woblery.nie robię pędziwiatrów i opisywałem  jak prowadzę swoje przynęty.Przecież ten kolega może kupić inne wobki agresywniejsze od ołówków i nie muszą być to moje.Większość woblerów pracuje na jedno kopyto jeden podrabia drugiego.A to nie moja wina że odbieracie to tak,a przecież można olać moje wobley i próbować poprowadzić inne wobki tak jak opisywałem i nie nażekać że nie otrzymuje się pomocy w złowieniu bolka.I zamykam temat a nawet więcej powiem proponuję byście kupowali inne wobki boleniowe. :) Pozdrawiam i życzę taaaakich boleni

Hej. Nie łowiłem Twoimi boleniówkami, ale kilka ładnych lat temu na Spinningu Bugu chyba w Neplach Wiesiek Dębicki powiedział abyś dał mi kilka swoich wobków do testowania do czego podszedłeś dość sceptycznie ale coś tam mi dałeś  :rolleyes: były to 4 cm Bonito "OKOŃ" nie wiem dlaczego tak nazwałeś ten model ? :) bo takich brzan jakie połowiłem na te wobki nie połowiłem na żadne inne. Były to jedyne woblery które brzany autentycznie atakowały pyskiem z chęci ich konsumpcji :P a i klenie je kochają  :wub:  pozdrawiam.



#145 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:34

@wobek - dlaczego sądzisz, że dobra pamiątka w postaci zdjęcia z fajną ryba zalatuje lansem. Możesz napisać parę słów dlaczego tak to widzisz :rolleyes: ...

Co do Twoich wobków, będę szczery i wyrażę swoją opinię... kleniojaziowki robisz zaj..iste, ale woblery boleniowe nie urywają dupy ( przynajmniej na moich łowiskach)...



#146 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:34

Nażekać niezłe. Zdąrzył jeszcze lepsze. Podobno jak się kończą argumenty to zaczyna się ortografia. Ja argumentów nie przedstawiałem, ale jak widzę takie babole to się zastanawiam gdzie do szkoły chodziliście.

Bonito jeśli ktoś kiedyś zajmował się robieniem woblerów wygląda jak zwykły wobek ze sterem tylko bardziej agresywnie pracujący niż typowe boleniówki. Do ołówka ma się jak pięść do oka. Ołówek metoda jego prowadzenia oraz sytuacje w których łowi się na niego bolenie to nie te o których Pan pisze Panie @wobek. A tak nawiasem mówiąc fotografia to też sztuka i nie każdy kto kupi sobie lustro za 5tysi zrobi takie zdjęcia jak gościu z drygiem w tym kierunku:)



#147 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:43

Ja choćbym "se" kupił lustro za 20koła to i tak gównianą fotkę zrobię.



#148 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:48

..Tomy, najważniejsze że robisz dobre woblery...

To nie każdemu się udaje...



#149 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:52

Mała poprawka, @Tomy woblery robi nie dobre ale zajebiste :D



#150 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:54

Zgadza się

...nie chciałem po raz kolejny używać niecenzuralnych słów...

A żeby nie być gołosłownym i pomóc w wyborze młodym adeptom sztuki, nadmienię iż Raptor L.C to jeden z tych woblerów ( wraz z woblerem R. Hamera, woblerem P. Brzuskiewicza, Thrillem 9cm), które można poprowadzić różnym tempem, niemal w każdej partii wody bez spadku skuteczności...



#151 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 26 styczeń 2013 - 16:54

Zgadza się

...nie chciałem po raz kolejny używać niecenzuralnych słów...

A żeby nie być gołosłownym i pomóc w wyborze młodym adeptom sztuki, nadmienię iż Raptor L.C to jeden z tych woblerów ( wraz z woblerem R. Hamera, woblerem P. Brzuskiewicza, Thrillem 9cm), które można poprowadzić różnym tempem, niemal w każdej partii wody bez spadku skuteczności...

Zastanów się co piszesz i do kogo.Bo czy to nie  ty chciałeś błyszczeć z moimi wobkami za fajne zdjęcia?



#152 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 26 styczeń 2013 - 17:07

Ciekawe dlaczego wejdę tu coś napiszę i masę mam krytykantów ?Może nie wchodzę tym co trzeba w.....Może to dlatego że klakierów tu nie zatrudniam,nie obdarowuje wobkami...........itpPozdrawiam i życzę miłej wazeliny



#153 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 styczeń 2013 - 17:11

Panowie to temat woblery boleniowe a nie kto co i dlaczego.Nie badzmy typowymi "Polakami" ktorzy musza sie o wszystko klocic i rywalizowac we wszystkim.Wedkarstwo ma laczyc a nie dzielic.Az sie zle to czyta, z jednej strony mozna sie wiele dowiedziec ale nie w takkiej atmosferze, to nie ring, ani zawody wedkarskie, to wedkarstwo w czystej postaci.Przybijcie sobie wszyscy piatki i problem z glowy.



#154 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 styczeń 2013 - 18:09

Wobek, ale o co Ci chodzi ???. Przecież nie krytykuje wszystkich Twoich wyrobów -  tak jak pisałem, Twoje bączki 3.5-4cm są jednymi z lepszych kleniojaziowych DRów. Pisałem na forum jak na priv. Boleniówki mi nie podeszły - to Cię zabolało?. Trochę samokrytyki kolego nie zaszkodzi....

Błyszczeć? Jak przeszkadza Ci zdjęcie kleniojazia z woblerem z Twojej stajni w pysku to oki...next time występluje go...

Pozdrawiam.

 

P.S strach cokolwiek pisać, niektórzy odbierają to jako swoisty atak...

Peace!!!


  • Mariano Mariano lubi to

#155 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9524 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 styczeń 2013 - 18:30

Chyba zupełnie już nie kumam  :wacko:



#156 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 styczeń 2013 - 20:03

Zima na jerku <LOL> :P  (widać lód nie wszędzie dość gruby). 

Krisu23, jeden babol był mój, już poprawiłem. Staram się pisać poprawnie i nie sądzę żeby szło mi źle, ale mam kilka słów, które mylę 50:50  :unsure: W ramach zimowego "odwinięcia" - mógłbyś trochę bardziej polubić się z przecinkami (joke!) Chociaż mógłbyś.  ;)  

Trudno wnieść coś do tematu, bo pojawiają się nowe wątki, bardzo dalekie od wątku tytułowego. To duża umiejętność dać komuś konstruktywną krytykę, jeszcze lepiej umieć taką przyjąć i się nie obrazić. Wywyższanie się publicznie na podstawie wniosków wysnutych z osobistego przeświadczenia na temat swojej pracy i swojej osoby, przy okazji wyśmiewające działalność innych osób jest aktywnością niewysokich lotów. Zwłaszcza w kontekście radzenia Koledze, który nie złowił dotąd bolenia po roku prób, gdzie posiadane wabiki raczej nie były najistotniejszym ograniczeniem, a jeśli były, to tego nie wiemy.

A teraz zacytuję pana, który stał się człowiekiem tryskającym optymizmem, niewysilonym humorem, ponadprzeciętną kulturą i pozytywną energą, po awansie na konduktora PKP, co zdaje się było jego życiowym marzeniem. Całe - jakie mogłem zaobserwować - zawodowe życie, sprawiał wrażenie głęboko nieszczęśliwego, pracując na jednej stacji PKP w informacji. Była to średniej wielkości stacja, więc udzielane - z nieukrywaną niechęcią i wyraźnym żalem do losu - odpowiedzi dla podróżnych, zmuszony był przerywać co jakiś czas, by przez głośniki nadać "komunikat na żywo". Każdą zapowiedź i informację dla oczekujących kwitował depresyjnym i wyraźnie nosowym: "koooonieeec".

Pozdrawiam

Grzesiek

P.S.

Obiecuję, koniec opowiastek.  :)


Użytkownik Maynard edytował ten post 26 styczeń 2013 - 20:12


#157 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 styczeń 2013 - 20:29

Ja to wogóle zaprzestanę chyba te Aspiusy łowić, bo to cholernie konfilktowe ryby jak się czyta.  :wacko:   Nic już nie napisze w tym wątku obiecuję :lol:  :ph34r:


Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 26 styczeń 2013 - 20:30


#158 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 20:32

hehe stu na jednego. wynik takiej nagonki do przewidzenia. chce się wam w ogóle ciągnąć ten temat? w jakim celu? jeden lowi na bonito a inny na spirity a jeszcze inny na rapale i jazy. i tyle w temacie. osoba która założyła temat sama wyciągnie wnioski. nie myślcie za nią. woda wszystko zweryfikuje

#159 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 styczeń 2013 - 21:10

Stu na jednego albo jeden na stu albo nikt na nikogo zalezy jak lezy, bo jesli ktos komus cos ewentualnie nikt nikomu nic wtedy smiec twierdzic, ze watpie :/

Dlatego tez proponuje nie bawic sie w spory ani sedziow tylko dalej ciagnac temat.Pzdr wszystkich wiosna juz blisko :)


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 26 styczeń 2013 - 21:11


#160 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4642 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2013 - 21:21

Z tą " wiosną" węszę jakiś spisek :ph34r:  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych