Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Archiwum Przynęt Polskich Twórców - APPT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 24 marzec 2016 - 18:36

Bob, zapomnialem, falny tupecik :D


  • BOB lubi to

#42 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 marzec 2016 - 18:38

..."Nie zaśmiecajmy wątku...Bob zdradź proszę jaka historia wiąże się z przynętą Maćka "...

 

Kiedy już przekonałem Maćka, aby wysłał mi jakąś swoją przynętę stanęło przed nim zadanie , podjęcia decyzji, którą?

Dość szybko dostałem odpowiedź: chyba wiem. Znalazł u siebie swojego pierwszego Trouta z 2014. Jak go określił: "malowanie nie powala" a do tego wszystkiego, listwa, z której wyrzeźbił "matkę" była ... krzywa :P a więc i odlewy były krzywe co odkrył dopiero jego kolega :D (a znamy perfekcjonizm Maćka :) ) Jednak w praktyce, nie miało to żadnego wpływu na skuteczność tego wabika.

I tak oto mam skrzywiony nr1 ... jak to w życiu ;)  :D 


  • Qcyk i adam 13 lubią to

#43 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 24 marzec 2016 - 18:40

"


 Mógłbym podać jeszcze kilka sposobów ich wykorzystania. Ale to nie ma sensu bo:

1. Zawsze będzie za mało.

2. I to najważniejsze to Bob i inni użytkownicy forum zadecydują gdzie i kiedy przynęty się pojawią.

Tymczasem siedź sobie i dumaj jak wylać na kogoś pomyje bo to wychodzi Ci bardzo dobrze. A ja w tym czasie  podłubię jakieś wobki i napiję się przy tym dobrego piwka bo to o wiele lepsze niż kopanie się z koniem.

 

Nie zaśmiecajmy wątku...Bob zdradź proszę jaka historia wiąże się z przynętą Maćka :)

 

Pozdrawiam."

 

 

 

Kolego Qcyk po pierwsze z Twoim tytułem i stażem na tym forum nie wypada tak się napinać i oceniać czy "wylewam na kogoś pomyje"bo narazie naskakujesz na mnie bez powodu,a rozmowa z BOB była bardzo kulturalna,i jest do tej pory.

Poprosiłem tylko o wytłumaczenie sensu tej akcji.

Historię powstania przynęty TWÓRCY opisują zazwyczaj w swoich wątkach autorskich, a jak będę chciał poznać historię powstania przynęty MAĆKA zwrócę się bezpośrednio do niego.

Nie wiem,czy zdajesz sobie sprawę ,ale właśnie to forum jest "idealnym  MUZEUM" sztuki wędkarskiej.

BOB bardzo chętnie dołączę się do akcji,tylko przekonaj mnie dlaczego mam to zrobić i jakie będą korzyści dla wszystkich,a nie tylko dla Ciebie(wypchana szafa"



#44 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 marzec 2016 - 19:10

..."a rozmowa z BOB była bardzo kulturalna,i jest do tej pory."...

 

ummmmm...od pewnego czasu zawiesiłem dialog ;) 

 

Przede wszystkim, nie zamierzałem aby ten wątek, był powodem do niesnasek. Jeśli pójdzie to w tym kierunku, poproszę moda o usunięcie. 

Dziękuję za dobre słowa wsparcia ... i te inne. Na całe szczęście "fora" nauczyły mnie mieć sztywny kark i twardą dupę (z różnymi wilkami dałem sobie radę :D )

​Przytoczyłem dotychczas, kilka argumentów a jednym z nich jest również chęć gromadzenia/zbierania wedle określonego programu. Jednych to przekona a innych nie (liczę na tych pierwszych)

I nie ma to nic wspólnego z  "moją szafą"


Użytkownik BOB1 edytował ten post 24 marzec 2016 - 19:11


#45 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 marzec 2016 - 19:35

Koledzy, jak na razie dyskusja jest dość żywiołowa i - nie na temat :) ale pozwalam się swobodnie wypowiadać wszystkim (z poszanowaniem odmiennego zdania). Nie chcę ingerować w dyskusję, która jest ciekawa i może być pouczająca. Mam prośbę, aby rozmawiać o poglądach i opiniach, a osobiste wycieczki proszę sobie darować. Gdy już gorączka dyskusji opadnie i nieprzekonani zostaną przekonani (lub wystarczająco poinformowani ;)) zrobię z wątkiem porządek, pozostawiając posty zawierające tyle merytorycznej treści, by ponowna dyskusja nie była potrzebna. Liczę, że tak będzie dla wątku - i pomysłu - najlepiej.


  • lajcik lubi to

#46 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 24 marzec 2016 - 19:35

"


 Mógłbym podać jeszcze kilka sposobów ich wykorzystania. Ale to nie ma sensu bo:

1. Zawsze będzie za mało.

2. I to najważniejsze to Bob i inni użytkownicy forum zadecydują gdzie i kiedy przynęty się pojawią.

Tymczasem siedź sobie i dumaj jak wylać na kogoś pomyje bo to wychodzi Ci bardzo dobrze. A ja w tym czasie  podłubię jakieś wobki i napiję się przy tym dobrego piwka bo to o wiele lepsze niż kopanie się z koniem.

 

Nie zaśmiecajmy wątku...Bob zdradź proszę jaka historia wiąże się z przynętą Maćka :)

 

Pozdrawiam."

 

 

 

Kolego Qcyk po pierwsze z Twoim tytułem i stażem na tym forum nie wypada tak się napinać i oceniać czy "wylewam na kogoś pomyje"bo narazie naskakujesz na mnie bez powodu,a rozmowa z BOB była bardzo kulturalna,i jest do tej pory.

Poprosiłem tylko o wytłumaczenie sensu tej akcji.

Historię powstania przynęty TWÓRCY opisują zazwyczaj w swoich wątkach autorskich, a jak będę chciał poznać historię powstania przynęty MAĆKA zwrócę się bezpośrednio do niego.

Nie wiem,czy zdajesz sobie sprawę ,ale właśnie to forum jest "idealnym  MUZEUM" sztuki wędkarskiej.

BOB bardzo chętnie dołączę się do akcji,tylko przekonaj mnie dlaczego mam to zrobić i jakie będą korzyści dla wszystkich,a nie tylko dla Ciebie(wypchana szafa"

CHlopie,To nie ten temat, chyba sztuczna mgla ci oczy zamglila, Robert nie musi cie do niczego przekonywac, a co do wypchanej szafy, to kazdy ma to , na co zapracowal. ..............................................

Z osobistych wycieczek pozostaną wyłącznie kropki. 

W przypadku recydywy można spodziewać się dodatkowej premi.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 24 marzec 2016 - 20:28


#47 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 24 marzec 2016 - 20:14

Kolego ADAM13 w dalszym ciągu nie masz argumentów, Twoje 5,czy 6 postów nic nie wniosło do dyskusji więc dalej nie zamierzam tego tematu drążyć.

Dziękuję BOB za dyskusję i mimo wszystko życzę TOBIE powodzenia.

Pozdrawiam



#48 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 24 marzec 2016 - 20:53

Witam. Nie jestem "Twórcą", i może mnie to nie dotyczy ale mam takie pytanie do BOBA

Czy te egzemplarze "muzealne" będą obfotografowane, opisane i umieszczone na specjalnej stronie w necie i powszechnie dostępne.? Jeśli tak to z całego serca popieram, wspaniały pomysł i życzę powodzenia. Trochę za mało informacji podałeś co jak i gdzie. Dla tego jest taka dziwna dyskusja  z której mało co rozumie. To jest życie , padnie jedno słowo a inni dorobią do niego swoją historie.  :)



#49 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 marzec 2016 - 21:12

Na pewno, kiedyś staną się "muzealnymi" jak te, które mam teraz w "Mojej szafie" i często mozolni i beznadziejnie, usiłuję dociec co ty- kto to i kiedy?

Tak, zostaną obfotografowane, obnumerowane, dostana swoja kartę z informacjami, które uzyskam od autorów. W jakimś momencie pewnie zapadnie decyzja, że trzeba je jakoś wyeksponować. Co do umieszczenia w necie? ... nie istnieję na forach  społecznościowych (po za wędkarskimi) więc puki co - nie.



#50 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 24 marzec 2016 - 21:21

To jaka będzie możliwość obejrzenia tak mozolnie wykonanej pracy?



#51 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 marzec 2016 - 21:24

Na pewno, kiedyś staną się "muzealnymi" jak te, które mam teraz w "Mojej szafie" i często mozolni i beznadziejnie, usiłuję dociec co ty- kto to i kiedy?

Tak, zostaną obfotografowane, obnumerowane, dostana swoja kartę z informacjami, które uzyskam od autorów. W jakimś momencie pewnie zapadnie decyzja, że trzeba je jakoś wyeksponować. Co do umieszczenia w necie? ... nie istnieję na forach  społecznościowych (po za wędkarskimi) więc puki co - nie.

A ja myślałem, że właśnie tu..

Że pojawi się post "Przynęta autorstwa, z roku... Związana z nią jesz ciekawa historia. Jak podaje twórca, było to......." Że taki to będzie wątek :huh:



#52 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 marzec 2016 - 21:28

Aby coś pokazać to najpierw trzeba zebrać. Jakoś nie przewiduję lawiny przesyłek a puki  co to tak jak tutaj:

 

http://jerkbait.pl/t...671-moja-szafa/

 

(to kosztowało mnie ponad trzy lata zabawy w zbieranie i czeka jeszcze wiele w opracowanie)



#53 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 24 marzec 2016 - 21:28

Nie wiem jakie argumenty Cie przekonaja, ktos chce, w dobrej wierze, przekazac cos potomnym. Czy, trzeba sie w tym doszukiwac zaraz chciejstwa, cwaniactwa.Czy nie mozna, o tak, po prostu, uwierzyc w kogos dobra wole? Byc moze twoj syn, kiedys chetnie poczyta ,pooglada, na co my lowilismy. Zobacz, nie wiem ile masz lat, jak to sie wszystko ,przez ostatnie lata zmienilo.Jakie to moze byc ciekawe, za iles tam lat. Rober mysli przyszlosciowo. Nie widze tam zadnej "wypchanej szafy" Widze cos, co mozna  uratowac od zapomnienia . A i tak, kto chce, to da. Ja pamietam proby robienia wobkow przez moich kolegow, bylo to 30 lat temu, z tego nic nie zostalo . Pamiec jest krotka, dzis wydaje sie nam ze wszystko pamietamy, niestety tak nie jest. Zobacz jak sie zmieniaja przynety, pewniaki sprzed paru, lat leza i sie kurza. Dlatego bede popieral incjatywe Boba,on chce zachowac w pamieci Polskich tworcow przynet. Oni nie beda robic to wiecznie, ale zapisuja sie w naszym wedkarskim zyciu.Czy trzeba sie w tym od razu doszukiwac drugiego dna?Mysle, ze brak Ci troche wiary w dobre, bezinteresowne incjatywy innych. To tyle i tylko tyle. Pozdrawiam, Adam



#54 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 marzec 2016 - 21:30

A ja myślałem, że właśnie tu..

Że pojawi się post "Przynęta autorstwa, z roku... Związana z nią jesz ciekawa historia. Jak podaje twórca, było to......." Że taki to będzie wątek :huh:

Myślę, że wpisem wyżej odpowiedziałem na Twoje wątpliwości? :)


  • woblery z Bielska lubi to

#55 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 24 marzec 2016 - 21:31

Tak sobie tu wchodzę i czytam przemyślenia autorów postów jak i autora wątku. Coś tam wcześniej zaproponowałem jak bym to widział. Sukcesem w tym przypadku będzie liczba wejść na stronę. A jak zrobi to Robert? Tak sobie tu wchodzę i czytam przemyślenia autorów postów jak i autora wątku. Zaraz nasuwa się pytanie kolejne,  co będzie miarą sukcesu? 

Wszystko to generuje koszt.

Digitalizacja i utrzymanie hostingu... 

Zakup szafy....

W przypadku udostępnienia w sieci,  można załóżmy zarobić na utrzymanie na wyświetlaniu reklam.

Jednoosobowo w domku - hmm.... 

Gdyby było jakieś wsparcie np jerkbait.pl może może było by taniej. A i prestiż inny niż. 

Ostatnie,  jak nasza społeczność z tego będzie mogła korzystać. Bo satysfakcja będzie dla organizatora i twórców,  a my?

I jeszcze wydaje mi się że wątek za wcześnie został upubliczniony, w zbyt wczesnej fazie.  Za mało wiemy i stąd posty takie a nie inne.

Nie oczekuję odpowiedzi, chciałbym to jeszcze raz podkreślić. To luźne przemyślenia. 


Użytkownik Pietruk edytował ten post 24 marzec 2016 - 21:34

  • BOB i cyprys19 lubią to

#56 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 marzec 2016 - 21:34

Dzięki za cenne uwagi i przemyślenia :)



#57 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 marzec 2016 - 21:44

BOB1 - Robercie - bardzo fajnie, że wspomniałeś o wyborze jaki dokonał Maciej. Bo przecież wybrać jedną przynętę, do tego by miała nieco historii w sobie, to nie jest w kij dmuchał. Wczoraj zrobiłem przynętę inną od tych, które właśnie szykuję na Szwecję. Kto wie, może w Szwecji dopisze się dalsza część historii pewnej pomyłki :) Jeśli tak, to ten model trafi do ciebie wraz ze stosownym opisem.

 

A pro po celu, zamiaru i przeznaczenia...

 

Koledzy, a jakie to ma znaczenie. Człowiek jedynie prosi i wychodzi z pomysłem. Może wyjdzie coś z tego, albo nie, Próbuje, działa i to się liczy. Tylko działanie się liczy.


  • PLECIONA i BOB lubią to

#58 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 marzec 2016 - 21:53

Nic dodać, nic ująć  :)

Już mnie ciekawość zżera :D  



#59 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 25 marzec 2016 - 07:47

Jako osoba po części zamieszana w tą sytuację dodam coś od siebie.

Bob zaproponował mi na początku odkupienie przynęty ale po wysłuchaniu co ma w planie z nią zrobić podarowałem mu ją.

 

Panowie, jak ktoś nie chce to nie musi nic dawać i po sprawie.

Nie ma sensu szukanie zaczepki. Chcesz - ok, nie chcesz - spoko, Twój wybór. Chyba proste?

Nikt nikogo nie zmusza.

 

Pozdr

M



#60 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 25 marzec 2016 - 09:42

Maćku ty też nie zrozumiałeś ,o co mi chodziło.Wychodząc z taką inicjatywą wszystko musi być zaplanowane od deski ,do deski.Być może BOB wytłumaczył Tobie wszystko w trakcie rozmowy,ale ja nie otrzymałem odpowiedzi na podstawowe pytanie,jaki jest tego cel i jak to ma realnie wyglądać?

Jak napisałem wcześniej,czy ma to służyć WIELU,czy ma wypełnić czyjeś puste pułki i tyle.

A odnośnie ilości postów i stażu na forum,to w żaden sposób nie jest dla mnie wyznacznikiem wartości człowieka...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych