Skocz do zawartości

Jak (NIE) zepsuc ekosystemu zarybieniami - wydzielone z watku o J. Zarnowieckim


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co prawda to prawda, byłem w zeszłym sezonie w Szwecji na takim jeziorze gdzie wpuszczono sandacza - w zasadzie opanował całe ploso zbiornika, trudno było o cos innego na otwartej wodzie; szczupaki dłubało sie po brzegach gdzie siedzialy i zarly okonie :unsure:

Sandacz i sum jakos nie widzą mi sie na dobrej szczupakowej wodzie, troc - czemu nie

Opublikowano

Osobiście nie znam przykładu gdzie byłby problem z sumami.

 

Zdaniem hiszpanskiej mysli szkoleniowej w zakresie wod srodladowych taki problem jest juz niemal na calym polwyspie, bo wasacze sa postrzegane jako gatunek obcy...

Germanizacja wod nastepuje od lat 70 tych XX wieku, a zaczelo sie wszystko w Miescie Sumow pod sloncem Aragonii ;)

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...