Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZCZUPAKI 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
904 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 czerwiec 2011 - 21:40

Gratulacje,Krzysiek ile ten potwór miał?

#182 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 czerwiec 2011 - 21:55

Eeee, wolałem nie robić ciśnienia, odpuściłem temat. Co się odwlecze, to nie uciecze.


Sam chciałbym połowić z rzutu, ale tydzień na zlokalizowanie kilku- kilkunastu naprawdę dobrych miejsc na kilku tysiącach ha wody to mało. Tym bardziej, że trochę się powłóczyliśmy po okolicznych potokach i odpuściliśmy kilka wieczorów, potencjalnie ciekawych.

Trzeba trollingować i to szybko, zdejmować tylko aktywne ryby, korzystać z elektroniki, nanosić namiary, a potem zapieprzać od spotu do spotu mając nadzieję, że znajdziemy się we właściwym miejscu we właściwym czasie. Kiedy przedostatniego dnia udało się wstrzelić w brania nawet coś tam z ręki połowiliśmy.

Tomku, ryba była mierzona na raty (nie starczyło miarki) na ławce pontonu, w dość niewygodnej pozycji, bo zachodziła na balony (burty). Przyjęliśmy z Hubertem, że miała 118cm. Widać było, że trudy tarła miała już daleko za sobą, była potężnie odpasiona. Wagę trudno mi ocenić, miałem taką adrenalinę, że wyrwał bym z wody i ruski czołg, gdyby było trzeba.


#183 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 13 czerwiec 2011 - 21:59

Piękne rybska. Gratulacje ! :D

#184 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 czerwiec 2011 - 22:05

Dzięki Krzysiek za dopowiedź czy dobrze widzę że mieliście downringer? Zamontowaliście go na pontonie?

#185 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 czerwiec 2011 - 23:03

Tak jest, montowany do pawęży na śruby, elektryczny, kupiony na forum. Potężna maszyna, niezniszczalna. Używaliśmy go do awaryjnego podania nietypowych przynęt (spoona, obrotówki nr. 8 ), kiedy ryba była do bólu pasywna. Taki leniwy zębaty podpływał, jak widział, że coś się błyszczy, odprowadzał, trącał pyskiem, a Ownerek – hyc – i było po sprawie <_<

#186 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 czerwiec 2011 - 23:04

Tak jest, montowany do pawęży na śruby, elektryczny, kupiony na forum. Potężna maszyna, niezniszczalna. Używaliśmy go do awaryjnego podania nietypowych przynęt (spoona, obrotówki nr. B), kiedy ryba była do bólu pasywna. Taki leniwy zębaty podpływał, jak widział, że coś się błyszczy, odprowadzał, trącał pyskiem, a Ownerek – hyc – i było po sprawie <_<



B) Respect B)

#187 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 13 czerwiec 2011 - 23:54

Gratulacje. Wspaniały połów. :D

#188 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 00:27

Dwa razy 87cm również ze Szwecji - tym razem ze szkierów. Zdjęcia trochę w innym klimacie niż te @krzyśka i @Zanderixa :D . Generalnie Slider 12F rządził. Obie ryby z wczesnego popołudnia na około 3-metrowym spadzie z 1-2-metrowego wypłycenia na środku zatoki, z ręki. Szczupaki były grube i megawaleczne - już z 70-takami była niezła zabawa :D .

.

Cholera, tak teraz patrzę na te ryby - ich układ cętek przy płetwie odbytowej i na łbie - czyżby to była ta sama ryba? Daję słowo honoru, że zostały złowione w odstępie dwóch dni od siebie...

Załączone pliki



#189 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 00:37

Ta sama:D fajne są takie zdjęcia :D albo się kolego szybko przebrałeś ;)

#190 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 15 czerwiec 2011 - 06:18

Dwa razy 87cm również ze Szwecji - tym razem ze szkierów. ...

Cholera, tak teraz patrzę na te ryby - ich układ cętek przy płetwie odbytowej i na łbie - czyżby to była ta sama ryba? ...


Gratulacje Marcinesz - fajna GRUBSIA
Na 99,9 to ta sama ryba - kolejny dowód do kolekcji, potwierdzający słuszność C&R :D

=========
Przy okazji tematu C&R
Szczupak ze zdjęcia poniżej miał ślad w okolicach szczęki jednoznacznie świadczący o tym iż ktoś go wcześniej złowił i wypuścił

http://zanderix.epwik.com.pl/jerkbait/103_c&r.jpg

DZIĘKI TEMU MOGŁEM SOBIE ZROBIĆ TAKĄ UŚMIECHNIĘTĄ FOTĘ

http://zanderix.epwik.com.pl/jerkbait/sweden2011_103a.jpg


PZDR
Zanderix

#191 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 07:17

Marcin,

fajna grubaska :D Słyszałem że ilościowo nieźle połowiliście ?

#192 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 09:19

Marcin,
fajna grubaska :D Słyszałem że ilościowo nieźle połowiliście ?

Nie narzekaliśmy :D - choć prześwietlona plażowa pogoda nie sprzyjała tak naprawdę... W sumie największy 105cm kolegi, potem ja 2 x 87cm, dwie 85cm, około 10-ciu 70-taków i dużo 60-taków i 50-taków. Ostatniego dnia, po przejściu frontu, na 3-4-metrowym mocno nawietrznym brzegu, na 6-calowe gumy szurane po dnie, agresywnie brały nam... 35-ki :lol: :lol: :lol: - czas było zwijać się do domu :D .

#193 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 15 czerwiec 2011 - 09:57

Piekne rybki lapiecie Graty!!!

#194 OFFLINE   integ3r

integ3r

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 15 czerwiec 2011 - 20:23

.

.

Cholera, tak teraz patrzę na te ryby - ich układ cętek przy płetwie odbytowej i na łbie - czyżby to była ta sama ryba? Daję słowo honoru, że zostały złowione w odstępie dwóch dni od siebie...


nie no, nie ta sama :D widać te dwa dni po zaroście na twarzy!

#195 OFFLINE   Hubsonon

Hubsonon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 07:37

Witajcie,

Nie sposób nie opisać tego przeżycia, gdyż skąd inąd, na tej wyprawie jednego dnia czterokrotnie pobiłem swój życiowy rekord ;) , tj.: najpierw przyszła 80’tka w wersji bulldog (tak mi się przynajmniej wydawało), później 85 cm, tuż po godzinie kolejna: 88 cm (na zdjęciu), aż w końcu, tak dłuuuugo oczekiwana 90’tka, która zrobiła na mnie takie wrażenie, że aż sparaliżowało aparat i rybka obyła się bez fotki :huh: . W kolejnych dniach na pokładzie witały ryby z przedziału: 70 cm – 90 cm i jedna „prawie metrówka” kolegi Piotrka, który z uwagi na mocną walkę ryby podczas holu i jej późniejsze dość widoczne osłabienie, zdecydował o mierzeniu ryby już w wodzie, podczas jej dotleniania – stąd to „prawie” w wymiarze. Ryba w końcu odeszła w otchłań tej przepięknej wody o rdzawym zabarwieniu o własnych siłach, mówiąc nam: Hej da;! Hej sa lange! (No to cześć ! Na razie!)...

Serdeczne podziękowania dla Kolegi @krzysiek za niezapomniane przeżycia, a w szczególności za pomocną dłoń i pomocny grip :mellow:

Załączone pliki



#196 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 czerwiec 2011 - 14:06

Hubert, to jest wersja zębatego typu buldog <_<

.

A tak na poważnie - bardzo miło mi się pływało. Ryba gryzła, a 118-stka okazała się niespodziewaną wisienką na torcie. Poczułem się jak gajd :mellow:

Załączone pliki

  • Załączony plik  buldog.jpg   152,58 KB   1411 Ilość pobrań


#197 OFFLINE   Hubsonon

Hubsonon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 14:15

W rzeczy samej... Gajd typu Marines :D To, co zobaczyłem i przeżyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

#198 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 czerwiec 2011 - 15:01

Dodam okoliczności połowu (zębaty miał równo metr):
- późny wieczór, do popołudnia ryba brała fatalnie, wieczorem rozpętał się istny szał żerowania,
- ryba została złowiona na płytkiej górce (od 5 do nawet 1,5m) w bliskim sąsiedztwo głównego plosa, od drugiej strony przylegał do niej blat 7m, lecz tam brań było zdecydowanie mniej,
- przynętą był Karaś 11 żółto-zielony oczojeb, trolling z uchwytu, prędkość co najmniej 4,5 km/h,
- wędzisko Shimano Downrigger XFX-BX H, plecionka P-Line, kotwice Owner 1 lub 1/0



#199 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3597 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 16 czerwiec 2011 - 16:26

Piękne ryby, chłopaki!


#200 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 17 czerwiec 2011 - 17:01

To ja też wrzucę mój zestaw 100+, no bo przecież też tam byłem :lol:
1. pierwszy

.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych