Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Działacze PZW donoszą na... przeciwników sieci !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
273 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2292 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 październik 2016 - 21:55

Życie.....
  • Alexspin lubi to

#162 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 24 październik 2016 - 22:13

Reich, z nakazem beretowania szczupaka,to zaiste wspaniały przykład. Z zdecydowanie inną tradycją wędkarską, z nakazową mentalnością,i wreszcie środkami o kilkaset milionów eurorubli wiekszymi niż cały nasz budżet na środowisko. Nb. środkami bardzo sprytnie pozyskiwanymi z "krajów członkowskich" czyli guberni IV Rzeszy.
Ale jak widać pewne sympatie są rodzinne

 

Aleś przesadził!!! Nakaz był krótkotrwały i obowiązywał tylko na niektórych wodach. I wierz mi że miał uzasadnienie. Przez ostatnie miesiące miałem okazję łowić trochę w Dolnej Saksonii. Wymiar 60 cm, limit 1 sztuka. I tak jest wszędzie tam gdzie są wody z priorytetem szczupaka. A środki nie są pozyskiwane "sprytnie". Pochodzą z normalnych opłata za korzystanie z ZASOBÓW NATURALNYCH i są ustalone na takiej wysokości żeby niemieckie dzieci za dwadzieścia lat nie musiały oglądać ryb w atlasie albo jeździć do Skandynawii. To oczywiście może się wydać dziwne szarej masie naszych wędkarzy. Jak to? Płacić za coś, co samo rośnie w rzece? Przecież u nas poklask i uznanie zdobywa gość który się oflaguje i zorganizuje pikietę na Twardej - za jeden z głównych postulatów głosząc nadmierną wysokość składki. Za cenę OŚMIU paczek fajek facet dostaje prawo łowienia przez 365 dni w roku w pięciu dupnych województwach. Za te osiem paczek fajek ma do dyspozycji parędziesiąt tysięcy hektarów wody, 365 dniówek i limity z kosmosu. Ale mu za drogo!!! Rozumiesz? Za drogo!!!


  • Guzu, Sławek Oppeln Bronikowski, Szymon82 i 6 innych osób lubią to

#163 OFFLINE   Andrzej1

Andrzej1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2016 - 22:13

https://www.facebook...hc_ref=NEWSFEED



#164 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2016 - 22:21

Widzę, że klakier administracji zagnieździł się na forum jak zarząd na Twardej.

Orwell jest dumny, równiejsi się śmieją i srają na maluczkich.

Brawo wy  :good:


  • silurus lubi to

#165 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 24 październik 2016 - 23:19

W Polsce, wczoraj na Sulejowie zberetowano bez pardonu i systemu nakazowego wszystkie bez wyjątku złowione szczupaki o których słyszałem - prócz moich..

 

..

 

Nie bój, nie bój, Twoje też zberetują :ph34r:

 

Nie lubię Cię, Sławku, ale co robić, miewasz za często rację, żeby ignorować Twój wkład w forumowe dyskusje. Podejrzewam, że w realniejszym świecie jesteś jeszcze trudniejszym rozmówcą, podpaść na amen i nieodwołalnie można już samym gore-texowym wdziankiem czy innym moro zamiast lnu, jedwabiu bądź ostatecznie szetlandu. Szkoda, że przyjąłeś zero-jedynkową narrację, nie dajesz szansy myślącym inaczej czy po prostu błądzącym, uczącym się, dochodzącym do wniosków, dorastającym itp. na zrozumienie. Ilu z czytających zdecyduje się, uznając w duchu swoją niewiedzę, na próbę zmierzenia się z niełatwymi tematami? Zdecydowana większość zabarykaduje się raczej w swojej ignorancji, chyba zresztą ku Twojej uciesze, mam wrażenie, że nie bardzo zależy Ci na powszechnej iluminacji. Tak jakbyś uznał naszą przaśną polską rzeczywistość za straconą, nienaprawialną, prymitywną...do tego zdominowaną przez chamów, a cham przecież z chama nie wyjdzie :rolleyes:

 

Trochę mi z tym niewygodnie, ale po tych kilku latach bytności na forum, po wcześniejszych wewnętrznych oraz uzewnętrznianych buntach, po iluś tam kłótniach, obelgach, sarkazmach, epitetach i przekleństwach, zmieniłem zdanie o wielu sprawach, a o wielu w ogóle zacząłem myśleć. Duża w tym i Twoja zasługa, za co, jako osoba przemądrzała i dumna, jeszcze bardziej nie lubię...ale negowanie byłoby zbyt proste, straciłbym szacunek do siebie.

 

Wracając z tej osobistej wycieczki na forumową ziemię przyznaję, że nie ma łatwych odpowiedzi. Wiem jednak, że żadni mityczni rybacy, prezesi, czy z drugiej strony rednacze z JK na czele, nie spowodowali ani w pojedynkę, ani in gremio panującego powszechnie spustoszenia. Każdą rybną i wygodnie dostępną wodę da się odrybnić bez udziału wyżej wymienionych przy pomocy zwykłych wędzisk - gruntowych, spinningowych, castingowych, a jak trzeba będzie to i muchowych :blink: Zapewne wiele akwenów przetrzebiono sieciami, powywieszanie rybaków i likwidacja PZW niczego jednak w cudowny sposób nie wyczaruje, nie czarujmy się  :)  


  • Guzu, Sławek Oppeln Bronikowski, arturbukowski i 9 innych osób lubią to

#166 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 24 październik 2016 - 23:46

O!!! Nareszcie jakiś mądry głos. To jeszcze jest nadzieja...


  • Warcisław lubi to

#167 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 październik 2016 - 05:31

Wolałbym o mnie nie rozmawiać , bo dużo ważniejsze są inne tematy. Ale nie sądzę abym był zero jedynkowy, raczej jest to wizerunkowa konsekwencja, poniekąd nalot  przeciwstawiania się przez moją trollosobę czarno białym schematom z prymitywnych, acz wyjątkowo popularnych narracji. 

Sześćset tysięcy ludzi tworzących największą pozarządowa organizacja, podrzynający sobie z maniackim uporem skrzydła, autoopluwający się i samoobsrywający, niszczący z premedytacją swój wizerunek, uprawiający regularną anarchię -  w większości z podjudzenia niespełnionych do końca ambicjonerków, jest tragikomicznym wyzwaniem dla każdego myślącego człowieka.. :) 


  • Szymon82, Little Wing i przemo_w lubią to

#168 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 październik 2016 - 09:50

(...) nie sądzę abym był zero jedynkowy (...)

Tutaj muszę Ci przyznać rację, na pewno nie zero jedynkowy, a raczej "zerowy"... :P


  • Artek i eRKa lubią to

#169 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 25 październik 2016 - 12:41

Wolałbym o mnie nie rozmawiać , bo dużo ważniejsze są inne tematy. Ale nie sądzę abym był zero jedynkowy, raczej jest to wizerunkowa konsekwencja, poniekąd nalot  przeciwstawiania się przez moją trollosobę czarno białym schematom z prymitywnych, acz wyjątkowo popularnych narracji. 

Sześćset tysięcy ludzi tworzących największą pozarządowa organizacja, podrzynający sobie z maniackim uporem skrzydła, autoopluwający się i samoobsrywający, niszczący z premedytacją swój wizerunek, uprawiający regularną anarchię -  w większości z podjudzenia niespełnionych do końca ambicjonerków, jest tragikomicznym wyzwaniem dla każdego myślącego człowieka.. :)

 

Nie no jasne pan Sławomir wolałby o sobie nie rozmawiać, prawie 3 tysiące postów  spłodził i jestem przekonany , że większość jego wypowiedzi to obsrywanie innych. Ale pan Sławuś, pan Sławeczek o sobie nie chciałby rozmawiać. Panie Sławku skoro pan twierdzi że 600 tysięcy ludzi należących do PZW obsrywa samych siebie to pan jest zawsze tam gdzie srają operatorem wentylatora. Takie jest moje zdanie. AAA zastosuję tu pana Sławusia, Sławeczka zasadę, wolałbym o mnie nie rozmawiać...


  • Alexspin lubi to

#170 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 październik 2016 - 13:02

Jest może na forum taka opcja aby nie było widać postów Sławusia?
Jeśli nie to fajnie by było takową wprowadzić. Najlepiej z automatu dla każdego nowego użytkownika co by się nie zniechęcali jego trolowaniem.
  • arturbukowski, Alexspin i Spinbob lubią to

#171 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 25 październik 2016 - 13:55

 

 Współpracownik, rednacz,, dyrektor, wydawnictwa którego założeniem programowym jest je...nie PZW. Wydawnictwa założonego przez wspomnianą firmę jako alternatywa dla organu prasowego PZW - który to organ przejrzał na oczy i przestał dawać się doić. Wydawnictwa którego pierwszym szefem został redaktor naczelny organu prasowego PZW. I tak dalej, i tak dalej......

 

 

 

Masz z tym jakiś problem? Nie kupujesz, nie czytasz to ciebie to nie powinno dotyczyć. Akurat WŚ jest przykładem zdrowej zasady obowiązującej w większości normalnych społeczeństw, grup ludzi, stref wpływów etc, że istnieje i powinna istnieć opozycja. Wolałbyś głos z jednej tuby? Zresztą przeceniasz wpływ jednostki. 3/4 wędkarzy w Polsce ma bardzo podobne zdanie. Problem w tym, że milczy bo nie umie, nie chce a zwyczajniej olewa to co mogą sami naprawić i to dość szybko. Bo na tym jest zbudowany fundament PZW. Na bierności jego członków. Rozumiem, że nie oburzało cię to, że na czele związku przez ponad 20 lat stał były funkcjonariusz SB a całe PZW było przechowalnią ludzi którzy nie załapali się z początkiem lat 90tych na bardziej intratne posady. Po prostu o tym wiedziałeś i to akceptowałeś. Ta sama zasada. Walnie w prywatną gazetę wydawaną za środki prywatne a związkowe jest bardzo słabe.


  • eRKa i Alexspin lubią to

#172 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 25 październik 2016 - 14:14

W Polsce, wczoraj na Sulejowie zberetowano bez pardonu i systemu nakazowego wszystkie bez wyjątku złowione szczupaki o których słyszałem - prócz moich.. Tak więc nie jestem faszystą.. ale rozumiem twoje etherni, kompleksy.. :)

Witam

 

Były i niezberetowane.A jakże.Złowione na zawodach.

I całkiem niedawno na zawodach łowiono i beretowano.A teraz nie.Można jak widać?

Czy w tym zasługa PZW czy może owego konkurenta z WŚ?

Myślę,że odpowiedź nie nastręczy Ci problemów.

 

A jako ciekawostka - w owej konkurencji uznaje się tylko rekord wyrażony długością.I co ciekawe - w podobny sposób są punktowane rybki na zawodach.

A z ciekawych pomysłów konkurencji - chyba najłatwiej byłoby wprowadzić górny wymiar ochronny.

Okazów nie łowi się na zawołanie więc opór środowiska byłby niewielki.

 

A tak jeszcze o etyce...Jako spinningista zapewne stosujesz elementy wykonane z ołowiu.Wiedząc,że to szkodliwe dla środowiska.I nie gryzie Cię sumienie??

 

Pozdrawiam Romek - eRKa


  • Alexspin lubi to

#173 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 25 październik 2016 - 14:51

Jest może na forum taka opcja aby nie było widać postów Sławusia?
Jeśli nie to fajnie by było takową wprowadzić. Najlepiej z automatu dla każdego nowego użytkownika co by się nie zniechęcali jego trolowaniem.

 

 

na szczęście jest w opcjach  :),  ja tak zrobiłem i nie czytam polucji nocnych niejakiego S  ;)

jeden wielki bełkot i zero wiedzy, wiem bo próbowałem rzeczowych faktów na dane tematy, a był jeden i ten sam narcystyczny bełkot na jedną modłę.


  • wicher_dziki_koń, eRKa, Alexspin i 1 inna osoba lubią to

#174 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2292 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 październik 2016 - 15:02

Jak się nie umie czytać ze zrozumieniem i/lub nie chce się zrozumieć to wychodzi bełkot.....
  • Szymon82 lubi to

#175 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 25 październik 2016 - 15:09

Jak się nie umie czytać ze zrozumieniem i/lub nie chce się zrozumieć to wychodzi bełkot.....

 

uwierz mi, używałem argumentów, faktów, a otrzymywałem w odpowiedzi stek słów bez ładu i składu. To jest do sprawdzenia


  • Alexspin lubi to

#176 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 25 październik 2016 - 15:24

na szczęście jest w opcjach  :),  ja tak zrobiłem i nie czytam polucji nocnych niejakiego S  ;)

jeden wielki bełkot i zero wiedzy, wiem bo próbowałem rzeczowych faktów na dane tematy, a był jeden i ten sam narcystyczny bełkot na jedną modłę.

Dzięki:)
  • wicher_dziki_koń lubi to

#177 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 25 październik 2016 - 15:37

Masz z tym jakiś problem? Nie kupujesz, nie czytasz to ciebie to nie powinno dotyczyć. Akurat WŚ jest przykładem zdrowej zasady obowiązującej w większości normalnych społeczeństw, grup ludzi, stref wpływów etc, że istnieje i powinna istnieć opozycja. Wolałbyś głos z jednej tuby? Zresztą przeceniasz wpływ jednostki. 3/4 wędkarzy w Polsce ma bardzo podobne zdanie. Problem w tym, że milczy bo nie umie, nie chce a zwyczajniej olewa to co mogą sami naprawić i to dość szybko. Bo na tym jest zbudowany fundament PZW. Na bierności jego członków. Rozumiem, że nie oburzało cię to, że na czele związku przez ponad 20 lat stał były funkcjonariusz SB a całe PZW było przechowalnią ludzi którzy nie załapali się z początkiem lat 90tych na bardziej intratne posady. Po prostu o tym wiedziałeś i to akceptowałeś. Ta sama zasada. Walnie w prywatną gazetę wydawaną za środki prywatne a związkowe jest bardzo słabe.

 

Nie mam. Ja w ogóle mam mało problemów. Ale wydawało mi się że bardziej chodziło o naczelnego gazety, nie gazetę. Wywodzącego się ze struktur PZW, przez to PZW w dużej mierze wywindowanego na piedestał. Czy o pierwszego szefa i współtwórcę tej gazety – jeszcze chwilę wcześniej wieloletniego naczelnego organu prasowego PZW, działacza silnie osadzonego w strukturach – wg Ciebie esbeckich. Czy o pierwszego wydawcę gazety – firmę która w największej mierze dzięki PZW zdominowała na wiele lat rynek wędkarski w Polsce. Rozumiem że nie oburzało cię to. Po prostu o tym wiedziałeś i to akceptowałeś.

 

Nie mam nic przeciwko zdrowej zasadzie istnienia opozycji. Ale jeszcze bardziej podpisuję się pod zasadą, że nie sra się tam gdzie się jada. Tym bardziej jeśli jadało się suto i dostatnio.

 

Ale oczywiście pokornie pochyliłbym głowę przed opozycyjną gazetą – gdyby nie to że jedyną miarą jej opozycyjności jest idea - „PZW jest be” A to raczej słabiutka opozycja. Związek rzecz jasna jest be, a nawet BEE do kwadratu – ale akurat nie z tych przyczyn o jakich rozpisuje się polska prasa wędkarska z WŚ na czele. W gazecie prawdy nie znajdziesz – tam się pisze to co chce czytać ogół, a nie to co jest faktycznym problemem naszego wędkarstwa.


  • arturbukowski i Koincydencja lubią to

#178 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 25 październik 2016 - 15:50

Z wieloma sprawami się ze Sławkiem nie zgadzałem , politycznie też mi do niego daleko, ale co do kwestii PZW jako jedyny mówi rozsądnie.Zresztą nie tylko , ale aby to zrozumieć trzeba uprzedzenia zostawić z boku , pomyśleć i nie iść klepiąc te same postulaty za stadem baranów . Jak słyszę o rozwiązywaniu PZW , oddawaniu władzy państwu itd. itp. też ogarnia mnie pusty śmiech .


  • Sławek77 i przemo_w lubią to

#179 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 październik 2016 - 15:51

macie ludzie zebrania w kołach lada dzień, do tego wybór delegatów itp., iść, głosować, składać wnioski i zmieniać


  • przemo_w, eRKa i Alexspin lubią to

#180 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2292 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 październik 2016 - 16:09

No i tu jest pies pogrzebany... Ilu pójdzie? 10% ? A i tyle to będzie dobry wynik...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych