Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przypony - jakie stosujecie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 listopad 2021 - 20:25

Specjalnymi nożycami do cięcia drutu i plecionek stalowych. Nie zaginają plecionki, tną czysto. Tego typu:
https://allegro.pl/o...NcaAsPHEALw_wcB

Użytkownik krzysiek edytował ten post 18 listopad 2021 - 20:28

  • Radek_Z lubi to

#322 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisano 18 listopad 2021 - 20:30

Zwykłe obcinaczki boczne do drutu lub nożyczki, zależy co idzie na przypon

#323 OFFLINE   welfron1

welfron1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 18 listopad 2021 - 20:38

Na teraz korzystam z Linka przyponowej Siglon Wire od psulka.

#324 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 listopad 2021 - 23:32

Siglon Wire tniesz zwykłymi szczypcami do drutu, bez podgrzewania, nie rozcapierza się. Ja używam NWS boczne, ale teraz ceny są zaporowe (ale bym kupił nawet i za te 90, bo jakość super).

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#325 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 19 listopad 2021 - 07:03

Jeśli masz problem z rozcapierzaniem się końcówek po cięciu to daj kropelkę super glue przed cięciem. Ja w domu miałem knipexy i dają radę, tylko knipex drogi

#326 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 listopad 2021 - 07:44

Jeśli masz problem z rozcapierzaniem się końcówek po cięciu to daj kropelkę super glue przed cięciem. (...)

 

Przy cięciu nożcami/szczypcami, o których pisałem powyżej nie ma mowy o rozcapierzaniu się końcówek, miażdżeniu drutu, zaginaniu i tym podobnych atrakcjach. Koniec jest okrągły i wchodzi w tuleję nawet na wcisk. Kupiłem z 8 lat temu i od tego czasu mam spokój. Pewnie starczą mi do końca życia, chyba że zgubię albo ukradną ;)



#327 OFFLINE   welfron1

welfron1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 19 listopad 2021 - 08:02

Rozwarstwianie linki potrafi doprowadzić do białej gorączki jak trzeba przełożyć przez tulejki. Zamówienie poszło, te które Krzysztof polecił.

#328 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 20 listopad 2021 - 17:53

Rozwarstwianie linki potrafi doprowadzić do białej gorączki jak trzeba przełożyć przez tulejki. Zamówienie poszło, te które Krzysztof polecił.


Jak jest rozwarstwienie to wystarczy końcówkę podgrzać do czerwoności zapalniczka i przyciąć nożyczkami.

#329 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 luty 2022 - 19:09

Jakie macie patenty na przypon do lekkich woblerów do twitcha? Łowię na wodzie gdzie jest sporo szczupaka, który obcina wobki na standardowym fluo 0.22-0.24. Testowałem w tym roku regenerator 0.3, ale jest trochę za gruby do malutkich wobkow i zmienia ich pracę. Z drugiej strony cienkie metalowe przypony są raczej miękkie, i po kilku zaplataniach w kotwiczki deformują się niemiłosiernie. Podsumowując: jaki materiał przyponowy na okonia pod małe woblery? :)

#330 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisano 01 luty 2022 - 19:56

Ja używam stroft niti polywire lub monowire. Nie skręcają się jak wolfram i można normalnie wiązać do agrafki. Minus to cena

Załączone pliki



#331 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 luty 2022 - 20:06

Jakie macie patenty na przypon do lekkich woblerów do twitcha? Łowię na wodzie gdzie jest sporo szczupaka, który obcina wobki na standardowym fluo 0.22-0.24. Testowałem w tym roku regenerator 0.3, ale jest trochę za gruby do malutkich wobkow i zmienia ich pracę. Z drugiej strony cienkie metalowe przypony są raczej miękkie, i po kilku zaplataniach w kotwiczki deformują się niemiłosiernie. Podsumowując: jaki materiał przyponowy na okonia pod małe woblery? :)

Może cienka struna, grubość 0,2~0,3 mm daje radę

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#332 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 01 luty 2022 - 20:34

Żaden wolfram. Zwykła stal 1x7 się nie odkształca i jest niedroga. Wolfram to porażka.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#333 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 luty 2022 - 20:55

Paweł na tuleje to zaciskasz? Weź na priv daj znać czy masz coś takiego u siebie.

#334 OFFLINE   Kozi81

Kozi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 02 luty 2022 - 01:26

Jakie macie patenty na przypon do lekkich woblerów do twitcha? Łowię na wodzie gdzie jest sporo szczupaka, który obcina wobki na standardowym fluo 0.22-0.24. Testowałem w tym roku regenerator 0.3, ale jest trochę za gruby do malutkich wobkow i zmienia ich pracę. Z drugiej strony cienkie metalowe przypony są raczej miękkie, i po kilku zaplataniach w kotwiczki deformują się niemiłosiernie. Podsumowując: jaki materiał przyponowy na okonia pod małe woblery? :)

Znana jest mi jedna w miarę bezproblemowo dostępna linka która powinna spełnić Twoje wymagania. AFW dystrybuowana przez Dragona pod nazwą self-made sulfron 1x19 3kg po około 2,5m, z reguły jest jej trochę więcej. Cieniusia ale w otulinie więc sztywniejsza od bardziej lubianych przeze mnie surfstrandów. Polecam zaciskać pod dwoma różnymi kątami dość delikatnie na cybanty z dodatkiem kropelki. Jedyny problem to właśnie cybanty. Cholernie ciężko znaleźć coś o mniejszym fi jak 0,6 gdzie sama linka ma ok 0,2mm. Dlatego przydaje się kropelka. Ja do podobnych lecz miększych surfstrandów tnę standardowe ok 10mm na pół. I mi się świetnie ten patent sprawdza. A używałem zarówno sulfrona jak i obecnie już tylko surfstranda.



#335 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 luty 2022 - 06:39

A ja zadam inne pytanie. Czy macie jakieś negatywne doświadczenia pod kątem ilości brań w przypadku delikatnego łowienia okoni powiedzmy na przynęty od 5 cm do 9cm uzbrojone w główki od 2 gram wzwyż i użyciu linki 7x7 najmniejszej średnicy 0.36 - np Dam'a Effzett Coated Core?
Linka jest na tyle miękka, że nie powinna wpłynąć negatywnie na prezentację przynęty a plusem jej niewątpliwym jest to, że szczupak jej nie przegryzie.
  • Bolemor lubi to

#336 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 luty 2022 - 11:31

Nie dostrzegłem, aby przypon odstraszał okonie, ale ja używam dość cienkich Surfstrand Light 3-5kg.



#337 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 luty 2022 - 14:53

Ja kupiłem Dam Effzett Coated Core49 średnica 0.36mm wytrzymałość 7kg. Szpulka 10m kosztuje 39 zł. Linka jest mięciutka.

Użytkownik scOOtt edytował ten post 03 luty 2022 - 14:53


#338 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 03 luty 2022 - 15:04

0,36 to trochę grubo. W miękkich jest np. Siglon Wire 7x7 0,22mm 5m + 50 tulejek w podobnej kwocie, a można go też normalnie wiązać węzłami. Przypon za bardzo nie przeszkadza, ale ponieważ jest stalowy, to trochę waży i nieco zmienia pracę lekkiej przynęty. W 0,36 tym bardziej.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 03 luty 2022 - 15:05


#339 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 luty 2022 - 15:16

Ja kupiłem Dam Effzett Coated Core49 średnica 0.36mm wytrzymałość 7kg. Szpulka 10m kosztuje 39 zł. Linka jest mięciutka.

Jest w otulinie?

#340 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 luty 2022 - 16:01

Jest w otulinie?

Tak, jest w otulinie.
  • elpojo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych