Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ostatnio oglądnąłem sobie film z WMH o trociach i łososiach i mnie to wzięło:p

Czy ktoś łowił te ryby i mógł mmi powiedzięć jaki sprzęt kupić sobie na te ,,szlachetne ryby?

 

A i jeszcze jedno-przeglądałem oferty w internecie lecz moja kieszeń nie jest zbyt zasobna więc wędki np. HM 80 Salmo master bądź Fat Boy Są poza moim zasięgiem :( ...

Opublikowano

witam.

Kup sobie jakąś pałę

Kij musi mieć zapas mocy, jak Ci siądzie metrówka, a z tym nigdy nie wiadomo :mellow:

Ja preferuję kije o dość sztywnym dolniku, aby można było, w razie potrzeby szybko działać, gdy ryba zaczyna sobie poczynać :mellow:

Sam raz żałowałem, że nie miałem czegoś mocnego jak zaciąłem łódź podwodną, kijek do 60 g nie dał rady zatrzymać kolosa. :(

Teraz chodzę z kijem do 90 g.

A kołowrotek, to powinna być jakaś solidniejsza konstrukcja.

Powinnien wytrzymywać obciążenia, przy prowadzeniu sporych przynęt pod prąd. A w silnym nurcie taka przynęta stawia dość duży opór. :D

Jeżeli chodzi o to czy stosować żyłkę czy plecionkę, to są różne szkoły, ale z tego co widzę nad rzekami to jednak przoduje dobra żyłka 0,30-0,35 i też sam takiej używam. :D

 

Pozdr.

Rafał B)

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...