Johnny John Opublikowano 6 Września 2006 Opublikowano 6 Września 2006 Ostatnio oglądnąłem sobie film z WMH o trociach i łososiach i mnie to wzięło:pCzy ktoś łowił te ryby i mógł mmi powiedzięć jaki sprzęt kupić sobie na te ,,szlachetne ryby? A i jeszcze jedno-przeglądałem oferty w internecie lecz moja kieszeń nie jest zbyt zasobna więc wędki np. HM 80 Salmo master bądź Fat Boy Są poza moim zasięgiem ...
ORION99 Opublikowano 6 Września 2006 Opublikowano 6 Września 2006 witam.Kup sobie jakąś pałęKij musi mieć zapas mocy, jak Ci siądzie metrówka, a z tym nigdy nie wiadomo Ja preferuję kije o dość sztywnym dolniku, aby można było, w razie potrzeby szybko działać, gdy ryba zaczyna sobie poczynać Sam raz żałowałem, że nie miałem czegoś mocnego jak zaciąłem łódź podwodną, kijek do 60 g nie dał rady zatrzymać kolosa. Teraz chodzę z kijem do 90 g.A kołowrotek, to powinna być jakaś solidniejsza konstrukcja.Powinnien wytrzymywać obciążenia, przy prowadzeniu sporych przynęt pod prąd. A w silnym nurcie taka przynęta stawia dość duży opór. Jeżeli chodzi o to czy stosować żyłkę czy plecionkę, to są różne szkoły, ale z tego co widzę nad rzekami to jednak przoduje dobra żyłka 0,30-0,35 i też sam takiej używam. Pozdr.Rafał
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się