Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

mordowanie Wieprza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   igor7777777

igor7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:igor
  • Nazwisko:Dąbrowski

Napisano 27 listopad 2017 - 22:07

Stanowisko okręgu PZW Zamość

"W dniu 21.11.2017r Urząd Miasta  Szczebrzeszynie wysłał zapytanie do Okręgu PZW w Zamościu w sprawie możliwości pozyskania piasku z dna rzeki Wieprz do celu budowy ścieżki rowerowej wzdłuż w/w rzeki. W piśmie powoływano się na pozytywną opinię RZGW oddział w Puławach. W dniu 24.11.2017r wysłaliśmy pismo do Urzędu Miasta Szczebrzeszyna z negatywnym stanowiskiem ZO PZW w Zamościu a powodem negatywnej opinii jest tarło pstrąga potokowego. Jak się okazało w dniu 21.11.2017r inwestor wysłał koparkę, która do soboty 25.112017r wybrała około 250 m dna rzeki usypując podbudowę piaskową pod ścieżkę rowerową. Przybyli na miejsce strażnicy etatowi Okręgu PZW w Zamościu stwierdzili duże ilości minogów wybranych wraz z piaskiem. Około 75 sztuk minogów udało się uratować. Operator koparki poinformowany został o prowadzeniu prac bez odpowiednich zezwoleń. Następnie podjąłem decyzję o powiadomieniu Policji, PSR , WIOŚ i RDOŚ. W sobotę na miejsce przyjechali policjanci. W poniedziałek o sprawie powiadomiliśmy pozostałe instytucje. Komendant PSR zaprosił TVP Lublin, Policja prowadzi dochodzenie. Podobno RDOŚ podjął stosowne działania. Z relacji TV wynika, że urzędnicy miejscy Szczebrzeszyna działali zgodnie z prawem przecież są u siebie. Miasto słynące z tego, że chrząszcz brzmi w trzcinie okazało się całkowitym dyletantem w sprawach ochrony środowiska i "morduje swojego chrząszcza". Jak osoba odpowiedzialna za gospodarkę wędkarską na rzece Wieprz oświadczam, że sprawa zostanie potraktowana z nadzwyczajnie.

 
Z poważaniem
Jerzy Wiater
Prezes ZO PZW 
w Zamościu"
Pozdrawiam


#2 OFFLINE   igor7777777

igor7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:igor
  • Nazwisko:Dąbrowski

Napisano 27 listopad 2017 - 22:24

https://lublin.tvp.p...ciezka-rowerowa


  • Michał. lubi to

#3 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 22:39

A już myślałem ze i biedne świnki doczekały sie zwolenników "no kill"

#4 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 27 listopad 2017 - 22:46

Szacun dla Pana Jerzego Wiatra w niejednym okręgu nikt by okiem nie mrugnął. 


  • KODZAK1234, Kaczor Marki, prezes77 i 1 inna osoba lubią to

#5 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 listopad 2017 - 22:51

Nie za najlepszy ten materiał jeśli mam byc szczery, ot wędkarze i jakieś małe rybki. W mojej opinii jeśli jest możliwość wypowiedzi w tv to powinno się uświadamiać ludzi o konsekwencjach takich postępowań, atrakcyjności turystycznej regionu, za takich rzek jest bardzo mało itp. Po to aby nie tylko wędkarz był odbiorcą przekazu. Obawiam się, że większość widzów przed odbiornikami będzie miała skojarzenia wędkarzy z obrońcami przyrody i to nie w pozytywnym sensie tego znaczenia.

#6 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKozienice
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 listopad 2017 - 22:52

Moment, czy ja dobrze zrozumiałem? UM w Szczebrzeszynie dostał pozwolenie (tylko) od RZGW i na tej podstawie ruszyła realizacja celu publicznego ??


  • Maciek Rożniata lubi to

#7 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 listopad 2017 - 07:12

To nie pierwsza i nie ostatnia akcja tego typu , rzeka Por dość często jest meliorowana .Może niektórzy w końcu coś dotrze .



#8 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1777 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 28 listopad 2017 - 08:11

U mnie 5 km chodnika robią już chyba z 6 lat i jeszcze nie skończyli bo cały czas brak kasy a tu proszę jednak kasa jest.

Do takich zachowań powinniśmy się przyzwyczaić, oby nie było gorzej. Co raz ktoś pojawia się z absurdalnym pomysłem. Kto wie może po puszczy przyjdzie czas na Wisłę. W końcu ktoś miał plan wybetonowania całej rzeki, jakiś idiota może podłapać i nieszczęście gotowe.

Z drugiej jednak strony tam strasznie panoszyli się kłusownicy, jak będzie odsłonięty teren to może tak śmielej już nie będą przychodzić.

Ciekawe ile ma powstać tego chodnika? Igor nie wiesz przypadkiem?


  • zator lubi to

#9 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 listopad 2017 - 12:13

Ja jestem ciekaw, jak będzie w nowym roku, wchodzą Wody Polskie i teoretycznie mogą wygasnąć umowy dzierżaw wód od RZGW.



#10 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 28 listopad 2017 - 12:42

Ja jestem ciekaw, jak będzie w nowym roku, wchodzą Wody Polskie i teoretycznie mogą wygasnąć umowy dzierżaw wód od RZGW.

Tyle, że to będą ci sami urzędnicy tylko tabliczka na ścianie urzędu się zmieni. Z tego co czytałem to umowy z automatu przechodzą z RZGW na Wody Polskie ale pewnie jakieś furtki się pojawią. Trzeba by przeczytać dokładnie ustawę a to spory kolos.



#11 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 listopad 2017 - 12:44

Właśnie te furtki budzą mój strach....



#12 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 listopad 2017 - 12:53

Jak to kiedyś było że tych ryb kiedyś tak dużo było pomimo melioracji większej jak dziś?
I żeby nie było że to teoria: mieszkałem przy Postomi w Słońsku, ryb było full i łapało pół polski i kawałek europy- a kosili dno kosiarkami co roku a co kilka lat bagrowali.
Jak na szybko ryba potrzebna (kaczki głodne były i mordy darły) była to się czasu nie marnowało na czekanie z wędką tylko rękoma się wyciągało z krzaków i nor w brzegu  :lol:
A teraz Eko i ch..j wielki.
:o


  • Stary-jary i Krzysiu lubią to

#13 OFFLINE   Stary-jary

Stary-jary

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWąbrzezno
  • Imię:Leszek

Napisano 28 listopad 2017 - 17:41

Jak to kiedyś było że tych ryb kiedyś tak dużo było pomimo melioracji większej jak dziś?
I żeby nie było że to teoria: mieszkałem przy Postomi w Słońsku, ryb było full i łapało pół polski i kawałek europy- a kosili dno kosiarkami co roku a co kilka lat bagrowali.
Jak na szybko ryba potrzebna (kaczki głodne były i mordy darły) była to się czasu nie marnowało na czekanie z wędką tylko rękoma się wyciągało z krzaków i nor w brzegu  :lol:
A teraz Eko i ch..j wielki.
:o

Fakt.Jak rzęsy zabrakło, to i ryba dla głodnych kaczuszek się zawsze znalazła.



#14 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1595 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 28 listopad 2017 - 18:58

Kolejna rzeka jest dewastowana dla wygody człowieka :( 



#15 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 listopad 2017 - 20:51

Po prostu urzędasy idą po lini najtaniej .Mało w okolicy żwirowni tylko tam drożej.Cięzko w naszym kraju o kary dla takich idiotycznych poczytań.Tak się niszczy małe rzeczki na których jest więcej tarła niż w dużych rzekach.


  • Michał. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych