Skocz do zawartości

  •      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

X edycja - WYPRZEDAŻ GARAŻOWA - 2025
Po raz dziesiąty spotkamy się na wyprzedaży garażowej - 5 kwietnia 2025 r (startujemy o godz. 10:00 a kończymy o 15:00). Dla publiczności (osób kupujących) wejście będzie jak zawsze bezpłatne i bez żadnych ograniczeń. Ostatni garaż był jednym z najbardziej udanych jeśli chodzi o ilość kupujących a na X jubileuszowym planujemy podbić rekord frekwencyjny!
Rezerwacja stolików dla sprzedających -> Wyprzedaż garażowa - rezerwacja stolików



Szukaj w artykułach


Reklama


Ostatnie na blogu


1167 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 15 minut)

1097 gości, 5 anonimowych

Bing, Google, blakblek, robal28, staszek72, dante, rower26, fazi, Andrzej6, witoldn, Facebook, bartekmaj, Synek, Doman, KrólRyb, Rheinangler, Krzysiek184, Bass-74, Feliks, Framuga, zenekk, Pisarz.......ewski Piotr, ASAPfishing, wujek, hektor7901, Adam spin, Darek_W, Pescador, Trociowy, gringo, David77, SzczupakRzeczny, mariuszf, mayou, Szankos, 5384, elvis, przemofight, Kacper Kniaź, adriano, Biesan, sieko, Piotrek6767, spidi, fdt, Insektoidalny, Bartek12!, psd27, bert64, adamos, salmon1977, pyotreq, Miru, selk, sebik, Niusio99, star, WiktorK, tibhar, Dano., Michał., Wojciech_B, jajakub, xeniowy, Lepton, Mts1991, Jacek01, Dziad Wodny


- - - - -

Rodbuilderzy Prezentują edycja 2017 - wędki pstrągowe część II


Łowienie pstrągów ma różne oblicza: różne przynęty, techniki, warunki łowiska - wszystko to oznacza inne wymagania dla wędki pstrągowej. W imieniu naszych rodbuilderów zapraszamy do lektury II części artykułu o wędkach pstrągowych. Życzymy miłej lektury!

"Pstrągowe podchody - Talon ITM 6'0"TS oraz Matagi Super Trout-II
(Autor: Tomasz Mańczak, pracownia Art-Rod)
Dołączona grafika

Nowy model firmy Talon, to blank zaprojektowany do łowienia pstrągów, za pomocą coraz popularniejszych na świecie woblerów twitchingowych. Dlaczego tak? Bardzo naturalistycznie wyglądające wabiki, prowadzone sekwencją ciągłych podszarpnięć, prowokują pstrągi do ataku swoimi błyskami, wibracją, odskokami na boki i nagłym pojawieniem się w stanowisku. To bardzo aktywna metoda łowienia, sprawdzająca się od wiosny do końca sezonu. Dobra do prowadzenia woblera z nurtem rzeki. To wszystko nakreśla nam wymagania, które musi spełniać wędzisko. ITM 6'0"TS to monoblank wykonany w Woodland, o długości 1,83m i wadze 23g. Został stworzony na dzikie strumienie Pacific Nordwest, a to oznacza, że powinien poradzić sobie wszędzie. Zaprojektowany do grania przynętami w zakresie 2-6g. Optymalne linki to 3-6lb. Tradycyjnie polakierowany czarnym matowym lakierem.


 

Dołączona grafika



Blank ma aparycję jerkówki klasy UL; bardzo sprężysty od samego tipu, pracujący i ładujący się na całej swojej długości, jest przy tym bardzo szybki w swoim powrocie do stanu spoczynku. Realnie jego sprężystość, twardość i potencjał są większe niż blanki konkurencji w tak opisanych parametrach.


 

Dołączona grafika



Rękojeść w takim wędzisku musi być krótka. Idealnie sprawdza się klasyczny korek, gdyż jest bardzo lekki, podobnie jak uchwyt Fuji SKSS16 z insertem z plecionego carbonu. Nie ma tutaj miejsca na foregrip, gdyż utrudniałby kontakt palców z blankiem (zwłaszcza wskazującego) i niekorzystnie wpływałby na rozkład masy. Jak widać na fotografiach, całość jest prosta i bardzo wygodna, a ITM 60TS jest świetnie zbalansowany!


 

Dołączona grafika



Przelotki do takiego blanku muszą być super klasy, więc w zasadzie trzeba go zbroić w Fuji TORZITE. Wędka tak wykonana waży zaledwie 66g i jest niezwykle przyjemna w obsłudze. Rzuty są bardzo łatwe i precyzyjne w każdych warunkach. Potrzebujemy na nie niewiele wolnej przestrzeni. Wędzisko zaprojektowano specjalnie do techniki twitching/jerking i spisuje się w niej fenomenalnie. Z początku sądziłem, iż szczytówka będzie chyba zbyt twarda, ale weryfikacja na łowisku unaoczniła mi, że moje obawy były nie na miejscu.


 

Dołączona grafika



Łowiłem m.i. woblerami takimi jak: DUO Ryuki 45S/50S/50MDF, Megabass Great Hunting 48, SIEK Skiper, Hunter Yoda. (wagi pomiędzy 3 a 6g) i zobaczcie na zdjęciach jak pięknie zachowuje się blank przy pociągnięciu - linka wciąż jest dobrze napięta. Nieustanna praca nadgarstkiem w tym wypadku jest tak przyjemna, że po prostu chce się to robić!


 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



Drugą domeną tej wędki są jigi, jednakże wg mnie na główkach nie lżejszych niż 2g. Łowiłem z powodzeniem "mudler jig" wykonanymi przez Irka Gębskiego oraz Little Spider 2" Keitech na główkach 2-4g. Z takimi przynętami wędka tworzy idealny tandem. Talon również świetnie informuje o jakimkolwiek kontakcie z dnem, przeszkodą czy braniu:) Koncepcja tej wg mnie bardzo udanej wędki powstała z czystej praktyki: jigi do obławiania dołków i woblery na płytsze stanowiska świetnie się uzupełniają i pozwalają obłowić każde miejsce w rzece.



 

Dołączona grafika



Na kołowrotek Shimano 1000 z CI4+ (160g) nawinąłem plecionkę Varivas Light Game 0.4PE (plus fluorocarbon 6lb) i w warunkach pomorskich taki zestaw już ma sens. Oczywiście można za jego pomocą łowić także tradycyjnymi przynętami (bardzo dobrze spisuje się przy niewielkich wahadłówkach i obrotówkach 1-2), to ważne, ponieważ nie warto wykluczyć zmiany taktyki nad rzeką. Całość pomimo lekkości i finezji tworzy praktyczne, dopracowane narzędzie.



 

Dołączona grafika



Drugie wędzisko to popularny od kilku lat Matagi Super Trout-II, niesamowicie filigranowy japoński blank stworzony do łowienia na mikro jigi i mikro spoony. Blank dwuczęściowy, łączony poprzez spigot, przy długości 1,83m waży zaledwie 14,4g. Producent określa jego optimum do przynęt 1.5-3.5g; w wypadku jiga dotyczy to wagi główki plus subtelna dekoracja do tego, np. uwiązany marabut albo niewielka gumka. Polecany zakres linek to 2-6lb.



 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



Aby wydobyć maksimum z tej konstrukcji, osadziliśmy blank w uchwycie Delfin, wydłużając jednocześnie dolnik o długość dłoni(długość całkowita wędki to 1,97m). Uzbrojenie przelotkami TORZITE, w systemie Delta dostosowanym do koncepcji uchwytu i wyciskającym z Super Trout absolutne 100%. Tak wykonana wędka waży 30g! I nie jest zabawką. Co prawda wg mnie nie nadaje się na wody z licznymi zawadami, gałęziami, ze zbyt szybkim nurtem etc, lecz wszędzie tam gdzie jest otwarta woda i można brodzić, sprawdza się znakomicie. Wędka jest bardzo wydolna rzutowo i obłędnie wręcz czuła w prowadzeniu - a mówimy to o wabikach, które generują minimalny opór w wodzie! Super Trout jest blankiem gnącym się gładko i progresywnie, podczas holu bardzo skraca dźwignię, więc taka typowo nadgarstkowa konstrukcja rękojeści nie odbija się negatywnie na jego obsłudze, a wręcz przeciwnie. Balans jest świetny, manewrowość również. Jest tak poręczny, że nie ma żadnego problemu z przyzwyczajeniem się do braku dolnika;)

 

Wodom cześć, Tomek Mańczak, ART-ROD."

Kijek pstrągowy nowomodnie
(Autor: @Piotr Lipiec, pracownia LP Rods)

Patrząc na nowe trendy wśród pstrągowych kijków , mój wybór padł na blank japońskiej produkcji ze stajni Suzuki a konkretnie model RXF-6LB-702 czyli długość 2,13m c.w 1,8-7gr i moc 8lb .


 

Dołączona grafika



Dlaczego akurat ten model? Po kilku latach łowienia Seekerm Sp703 ,postanowiłem poszukać blanku odpowiadającego mojemu stylowi łowienia ,czyli dosyć krótkiego ,aby łatwiej móc się przedzierać przez nadbrzeżne chaszcze moich małych rzeczek oraz o komfortowo obsługującemu przynęty o wadze od ok 2 gr.


 

Dołączona grafika



Blank ten bardzo dobrze współpracuje z małymi kogutami pstrągowymi ,na które łowie najczęściej , nie boi się również wahadełek wielkości #1(2,5gr ),#2(3,5gr) oraz obrotówek w rodzaju Agli #1,2.


 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



Akcja wędki również przypadła mi bardzo do gustu , ponieważ jest szybka ,co ułatwia podbijanie małych kogutków ,a podczas holu ryby przechodzi w ładną parabole, pięknie amortyzuje gwałtowne odjazdy i skoki ,przez takie głębsze ugięcie wędka praktycznie nie gubi ryb, hol jest pewny a 8 lb mocy pozwala na kontrole podczas holu nawet większych rybek, wyholowałem kilka rybek rzędu 40+ i nie było żadnego problemu.


 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



Zbrojenie.Kijek ubrałem w przelotki fuji torzitte zaczzynając od 20 a kończąc na 4 w sumie dałem 9szt wraz ze szczytem , uchwyt Skss16 ,do tego insert akrylowy oraz dolnik z pianki EVA , całość w tonacji w ciemno wiśniowej .Waga kijka wyszła 86gr , może i sporo jak na ten blank i tytany ,ale waga insertu akrylowego robi swoje , dla mnie wole aby gotowa wędka ważyła nawet odrobinę więcej, ale ma cieszyć również oko , dlatego dołożyłem insert i akrylowe pierścionki w kolorze, to wszystko dopełnia całej harmonii kijka. Dolnik krótki tak aby nie wystawał poza łokieć.


 

Dołączona grafika



Wędkę polecam przede wszystkim miłośnikom łowienia małymi przynętami , łowiącymi w mniejszych rzeczkach i potokach, naprawdę kapitalne narzędzie dla wymagających wędkarzy.



Z pozdrowieniami, Piotr Lipiec, LProds

Pstrąg na lekko - jig
(Autor: @Ireneusz Matuszewski, pracownia Fishing Center)

W ostatnim czasie stało się modne łowienie pstrągów na małe, lekkie przynęty. Takie łowienie ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Skuteczność małych przynęt w pewnych okresach jest bardzo wysoka, ale do tego potrzebne jest odpowiednie wędzisko. Przeciwnicy twierdzą, że komfortowy hol pstrąga 45+ na wędkę o mocy 4-6 lb jest niemożliwy. Twierdzimy że jest możliwy i sprawdziliśmy to na łowisku. Polecamy zapoznanie się z wędziskiem zmontowanym na blanku NFC FW 661-1 IM.


 

Dołączona grafika



Wędka ma następujące parametry: długość 1,98 m, cw. 0,8-3,5 g, przeznaczona do linek 1-4 lb, moc Ultra Light. Została zmontowana na uchwycie Alps Rapid oraz przelotkach Torzite KR, otwierająca 16, na szczycie 3,5. Pierwsze wrażenie to idealny balans, wędka szybka, dynamiczna, ale przy mocnym wymachu na „sucho” ugina się do połowy. Podoba nam się płynne, progresywne ugięcie. Z coraz większym ugięciem czuć wyraźny przyrost mocy.


 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



Zaczynamy łowienie od jiga w wadze 1 g. Wędka sygnalizuje szczytem delikatnym ugięciem. Pomimo tak małej wagi przynęty kontakt z nią jest odczuwalny. Następnie sprawdzamy komfort łowienia zwiększając wagę przynęt co 1 g w górę. W górnym zakresie da się łowić komfortowo przynętami o całkowitej wadze 7 g.



Pierwsze branie, zacięcie, na końcu zestawu jest ładna ryba. Stosujemy dość mocną plecionkę 8lb dlatego można sobie pozwolić na ostry, forsowny hol. Ryba holowana jest na mocno dokręconym hamulcu, praktycznie nie wybiera linki. Wędka zachowuje się fenomenalnie, pracuje jakby dolnik nie miał końca mocy, a to przecież tylko 4 lb. No tak 4 lb, ale w wykonaniu Loomisa to tak, jakby było 8 lb przy zachowaniu delikatności wędki. Łowimy kilka ryb w przedziale 40-45 cm. Łowienie tym wędziskiem to pewność, komfort i niezwykła przyjemność.



Należy dodać, że każde branie było zacięte. Nie odnotowaliśmy żadnego wypięcia się ryby. NFC FW 661-1 IM to wędka na blanku z najwyższej półki. Polecamy tę wędkę nie tylko na pstrągi. Sprawdzi się idealnie do łowienia okoni.



Fishing Center Team



Pstrąg alternatywnie
(Autor: @woblerwz, pracownia Cage Rods)

Witamy w kolejnej odsłonie wędek pstrągowych. Jak to z pstrągiem bywa, poszedł (popłynął) na imprezę, po .. ł , pożarł od razu na grubo więc może malutka przekąska. Po okresie tarła i żerowania na grubszym pokarmie czy to swojego gatunku czy choćby budzących się żabach, robalach i co jeszcze w pysk wpadnie pstrągi zaczynają przekąszać. Raz że o ile uniknęły patelni to kontakt z woblerowymi kotwicami pozostaje w pamięci. Dwa że rozkwitła już wiosna powoduje iż sporo różnego drobnego jedzenia jest w okolicy pyska. Zaczynają się łowi na przynęty niemalże muchowe, małe jigi, Parkinsony, wleczone mikro wormy. Potrzebna jest wędka która takowe wynalazki poda, poprowadzi czy też przeturla po dnie i wyholuje rybę. Czy zawsze łowimy tą metodą ryby małe i średnie? Duże pstrągi także zmieniają upodobania pokarmowe i także biorą na mikro przynęty. Wypada więc jeszcze mieć sprzęt który pozwoli rybę 50 + zatrzymać w nurcie i wyholować. I jeszcze nadążyć za harcami wariata pstrąga na haku. W tym artykule nie będzie zdjęć pstrągów bo to chyba każdy znajdzie w wujku Googlu, przynęt.. tez nie. Na początek będzie mały pokaz możliwości kija.


 



Tak dla zachowania tradycji fotki ugięcia


 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



Również dla zachowania tradycji w mojej części nie będzie zdjęć omotek, przelotek, pianek czy korków. Będzie trochę technikaliów


Blank Matagi T-Russel Auriga Area II TR60ACSXUL, długość blanku183cm, wyrzut do 5g, moc linki 2-4lb. Masa blanku 32,5g, średnica szczytu 1,05mm, Dolnika 6,1mm. Blank ma wadę, nie ma dziurki w środku i jest to wada fabryczna. Po prostu mamy do czynienia z blankiem wykonanym z pełnego grafitu. Wędka uzbrojona jest tradycyjnie na Delfinie.


 

Dołączona grafika



 

Dołączona grafika



Ten blank kocha tytanowe przelotki i połyka je w ilościach wystarczających do uzbrojenia 12-to stopowej wędki, 12 + szczytowa. Co to daje? Filmik pokazuje możliwości blanku w takim zbrojeniu, buteleczka waży ok. 1,0 kg czyli nieco ponad 2 funty. Kijek ma 4lb według producenta i jak widać zabawa jest bezpieczna. Ciekaw jestem czy znajdzie się odważny który nakręci taką akcję na swojej np. 12-to funtowej wędce. Hamulec w młynku wypada zablokować palcem, nawet dowalony na maxa będzie oddawał linkę.



Co może podać wędka na tym blanku? Wiele ale nie wszystko. Wszelkiej maści jigi, przynęty miękkie o masie do około 4,5g podaje świetnie i tak samo je prowadzi. Nie jest to wędka stworzona do przynęt twardych a szczególnie obrotówek i woblerów o masach zbliżonych do maksymalnego cw. Szczyt jest delikatny, nie ulegnie uszkodzeniu ale podda się za bardzo i utracimy komfort prowadzenia. Blank progresywnie przybiera na mocy, zbrojony w Deltę zatrzyma naprawdę spore ryby. Amortyzacja jest świetna, czas reakcji na zmienne obciążenia także. Wędka na tym blanku jest bardzo uniwersalna, w zasadzie to piszę teraz jednocześnie o fenomenalnej wędce okoniowej plus przyłowy oraz UL sandaczówce. Nie przestraszy się też wszelkiej maści białorybu. Odporność na urazy także jest dobra, przywalenie blankiem w krzaczora nie powoduje pękania cieniutkich ścianek. Należy jedynie uważać by nie walić samym szczytem. Co do wad to kilka ma. Cena, wyważenie odbiega nieco od ideału chociaż jak już ktoś nie ma siły na trzymanie wędki to może szachy … Jest tylko w jednym kawałku. No i nie ma tej dziurki w środku.



CAGE Rods, Cage & woblerwz




14 Komentarze

Nie wiem jak na Was ale na mnie ten filmik wstawiony przez Wojtka naprawde zrobił wrażenie  :o 

Fajny artykuł, zwraca uwagę na ewolucję wędkarstwa. Oczywiście chodzi mi o ewolucję globalną, pomijam nasze realia, niedostatki w rybostanie, i inne prozaiczne przyczyny. Te blanki i techniki to nie jest polska szkoła spinningu, one zostały importowane :) Z tym, że na świecie może są stosowane bardziej świadomie jako alternatywne, u nas trochę bardziej z konieczności B)

 

Gwoli ścisłości, to standardowa butelka 1,5 l., nie otwierana, nie ulewana, zawartość nie została podmieniona na lżejszą, czyli powinna mieć masę około 1,5 kg, więc ponad 3 funty ;)

    • andrklim i Rheinangler lubią to
Zdjęcie
guciolucky
31 mar 2017 07:50

Wszystkie artykuły z cyklu RP, czytam z bardzo dużą frajdą, powyższe nie stanowią wyjątku. Osobiście uważam, że proponowane wędziska sprawdzą się w okresie od końca marca gdyż zimowe pstrągi ciężko będzie skutecznie zacinać tak delikatnymi wędkami, szczególnie na żyłce i z dystansu. Możliwości amortyzacyjne prezentowanego blanku Matagi robią wrażenie. Przebieram nogami w oczekiwaniu na lekturę pozycji boleniowych i kleniowych gdyż jak wiadomo sezon tuż...

    • DarekM lubi to

super artykuł, mega wykonanie wędek :) brawo!  :clappinghands:

A gdzie kije pod jedyne słuszne kołowrotki?
    • Friko i Dawid@ lubią to

A gdzie kije pod jedyne słuszne kołowrotki?

Swietnie się czyta ale czekam na coś pod bardziej "męskie łowienie"  ;) .

Czyli szczupak i przynęty od Bustera (60 gramów pływający model) do powiedzmy 120 gramów.

    • Friko lubi to

Matagi super trout również świetnie sprawdza się przy lekkim okoniowaniu :) w delfinie faktycznie mega czuła wykałaczka

Zdjęcie
Rheinangler
01 kwi 2017 05:57

Artykuł z cała pewnością pokazuje obecne trendy w "pstrągówkach", nie dyskutuję czym mogą być spowodowane bo to nie temat wątku.

Brawo dla Rodbuilderów za nadążanie za tzw "światem",- czasem nawet wyprzedzanie  ;)

Z całą pewnością, ktoś kto będzie chciał spróbować tych nowych wynalazków zgodnie z ich przeznaczeniem znajdzie tu wiele ważnych informacji i frajdy z odkrywania nowego nad wodą także  :). Tradycjonaliści muszą wrócić do pierwszej części  ;) a specjaliści i tak szukają sami i ich wędki na 99% nie mieszczą się w "kanonie" pstrągówek  :ph34r:

Fajnie, że cykl powrócił  :) Otwartość na to czym łowi świat już wiele zmieniła w wędkarskich głowach,- na szczęście, bo źle jest, jak to co wyrasta z jakiegoś tam niedostatku (jak u nas w Polsce) staje się obrazoburcze a z czasem jedynie słuszne.

Przykładem na to może być sprzęt trociowy jaki pamiętam znad rzek  sprzed 20 lat  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: dziś nikt przy zdrowych zmysłach nie katuje się tymi mieczami teutońskimi  :rolleyes: chyba.....chyba, że z sentymentu.

Być może i taka rewolucja spotka pstrągówki,- kto wie? Jenak najważniejszą rewolucją będzie samodzielne myślenie czego wszystkim poszukiwaczom i sobie życzę  :) a do czego przyczyniają się takie teksty na 100%

Nie wiem jak na Was ale na mnie ten filmik wstawiony przez Wojtka naprawde zrobił wrażenie  :o 
https://www.youtube....6&v=WvRZecDYVUU


Friko,
Na mojej podlodówce z pełnego węgla możesz podnieść i pobujać litrową butelką. Ma około 105cm, 0,8mm w szczycie i 4,8mm w dolniku. Blank kosztował 20PLN. Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się fizjologom ;)

Poprostu pełne włókno jest bardzo wytrzymałe, a im krótszy blank, tym mniejsza dźwignia.
    • JanuszD lubi to

Friko,
Na mojej podlodówce z pełnego węgla możesz podnieść i pobujać litrową butelką. Ma około 105cm, 0,8mm w szczycie i 4,8mm w dolniku. Blank kosztował 20PLN. Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się fizjologom ;)

Poprostu pełne włókno jest bardzo wytrzymałe, a im krótszy blank, tym mniejsza dźwignia.

 

Gdyby jeszcze świadomie to skrócenie dźwigni wykorzystać w dłuższych kijach ;)

 

W tej podlodówce jak bujasz tak z podwieszonym kilogramem to daje się jeszcze wybierać luz korbą, czy już linka z rolki spada w pewnych ustawieniach rotora?

 

Ten blank ma 105 cm oryginalnie w jednym kawałku? Gdzie to kupiłeś, jeśli nie tajemnica? Szukam takiego na pierwszy skład i nigdzie trafić nie mogę :(

Daje się, ale tylko na zluzowaniu - obciążenie przekladni jest b. duże. Linka nie spada z rolki.

Sama szczytówka węglowa miała 80cm, 105 to długość wędziska z rękojeścią. Kupiłem w W-ie na Wybrzeżu Gdyńskim z 2-3 lata temu.

Myślałem, że takie długie gdzieś dopadłeś, dałoby się przyciąć od góry i jeszcze fajny skład by został.

 

Pewnie, że obciążenie przekładni jest b. duże. Pompując, da się wybierać linkę :) Oczywiście jeśli kąt między przelotką wejściową a osią kołowrotka nie przeszkadza. Kiedy będzie zbyt duży, zrzuca linkę z rolki i po zabawie. Dlatego pisałem, że w dłuższych kijach skracanie dźwigni też dałoby sporą korzyść, w mocnych np. surfcastingowych nawet sporą. Oczywiście pod warunkiem, że linkę poprowadzimy poprawnie ;)

 

Krzysztof, pamiętam, że nawet kiedyś pisaliśmy o tym trochę na priv. Chroniczny brak czasu nawet całkiem ciekawe dyskusje zabija :(

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
01 kwi 2017 22:38

To jakaś zmowa? Przecież  to wykluczenie, żeby nie rzec jawna dyskryminacyja ?!! A gdzie święta wklejanka do uniwersalnej prezentacji, odwieczny kanon pss ? :o

 

Fajne są wszystkie propozycje, jednak w przedziwny sposób skażone są bieżącą ofertą rynkowa.. oraz modą. Z tym wyjątkiem, że Delta&Delfin są ciągle jeszcze intrygujące.. :)

 

Akurat w kiju pstrągowym małe, modne przelotki są do kitu. Moim skromnym zdaniem ideałem na tą piękną, ale przereklamowaną, a w konsekwencji zbanalizowaną, spospolitowaną rybę, ideałem jest kij na blanku z niskiego modułu, szkła albo grafitu wysoko modułowego imitujacego imitującego oba poprzednie, circa pół uncji, z dużymi przelotkami co nie przeszkadzają swoją micrą filozofią wylatywać swobodnie miękkiej żyłce fi 0.25mm. Uwalniając nas przy okazji od bezprzykładnego prostactwa braid'ów..

Bo pstrągi są stworzone do muchy.. :)   

    • TomekSudety lubi to

Sławku, toć Auriga jest wklejanką. Tylko w transporcie zniszczeniu uległa dolna część i tylko taki kikut został.