Skocz do zawartości

  •      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

X edycja - WYPRZEDAŻ GARAŻOWA - 2025
Po raz dziesiąty spotkamy się na wyprzedaży garażowej - 5 kwietnia 2025 r (startujemy o godz. 10:00 a kończymy o 15:00). Dla publiczności (osób kupujących) wejście będzie jak zawsze bezpłatne i bez żadnych ograniczeń. Ostatni garaż był jednym z najbardziej udanych jeśli chodzi o ilość kupujących a na X jubileuszowym planujemy podbić rekord frekwencyjny!
Rezerwacja stolików dla sprzedających -> Wyprzedaż garażowa - rezerwacja stolików


Ostatnie na blogu

Ostatnie komentarze


1105 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 15 minut)

1055 gości, 3 anonimowych

Bing, damian1986, Google, mrowa, Marek_86, lolpol123, Krab, Patron, dante, SpryteK, _PABLO_, robdrab, Karpiu95, selk, Łuki34, Trociowy, cyprys19, kristov, plompek, karpiu08, jacek71serwus, giniu666, skampi, Ardoro, wojti80, MarcinW85, lukasz777, mattor, gringo, Konstanty, darek63, uke, vsk, Janeczkins, Kniaziu, Jano, kolpi, minnow, AdrianMa, Łukasz Mk, Jake 6, Krzy-siek, włóczy kij, marcinesz, AdamJ, azumi88, Slig, Mumi, Johny P.


Zdjęcie

DORADO ALASKA





Producent: Dorado
Model: Alaska
Rodzaj przynęty: wobler
Zastosowanie: jaz, klen, okoń, pstrąg
Opis przynęty: Grupa pękatych, agresywnie pracujących woblerów, adresowana głównie do rzecznych spinningistów. Dzięki niewielkim rozmiarom, ale dużej masie świetnie nadają się do dalekich rzutów.Najmniejsze modele Alaski (2,5 cm) to niezawodna przynęta na klenie i jazie.Przy czym o ile model 2,5 cm nie nurkuje głębiej niż 50-60 cm, to alaska 3,5 cm bez trudu schodzi na 1,5 metra i na rzecznych rafach oraz napływach ostróg sieje prawdziwe spustoszenie wśród brzan, dużych kleni, jazi i nierzadko szczupaków. Modele największe (5 i 6 cm) które nurkują na ok. 2- 2,5 m, to doskonała przynęta na szczupaki, także te jeziorowe, oraz na sumy. Możemy je używać zarówno do klasycznego spinningowania, jak tez do trollingu.
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]: ALASKA A FLOATING /2,5/1,5/0,5-0,7
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]: ALASKA A FLOATING /3,5/4/1-1,5
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]: ALASKA A FLOATING /5/15/2-2,5
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]: ALASKA A SINKING /2,5/2,5/0,5-0,7
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]: ALASKA A SINKING /3,5/6/1-1,5
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]: ALASKA A SINKING /5/20/2-2,5
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]:


8 Komentarze

Zdjęcie
robert7704
19 lis 2016 18:49

Mam kilka a nawet kilkanaście i jakoś nie było okazji użyć. A może trzeba się przełamać? ;)

Wedlug opisu ro kiler na kazda rybe, jeszcze tylko o sandaczu zapomnieli

Witam

 

Haaa...jedyne czego mi brakuje na tym forum to obiektywizmu.Takiego bezinteresownego.

Ma,ale nie użył.I zdziwiony,że ryb nie złowił????

 

Alaska była pierwszym "wypatroszonym" woblerkiem.

Kolejna - złowiła kilka okoni...dawno dawno temu.

Obecnie "spoczywa" obok innych "fabrycznych".

I też nic nie łowi... hahahahahahahahahaha

 

Pozdrawiam Romek eRKa 

Panowie, przeciez to opis producenta, nie forumowicza. 

Cala zabawa w tym dziale polega wlasnie na tym, ze wstawiasz przynete z opisem producenta i pod tym pierwszym wpisem wymieniasz swoje doswiadczenia :)

Wg mnie najmniejsza Alaska to jedna z najlepszych przynęt na rzeczne lekkie spinningowanie. Dzięki ustawieniu steru dosyć mało czepliwa - zaczepy odbijają się zwykle od niego i przynęta nie grzęźnie. Szkoda tylko, że obecnie producent zrezygnował z trochę z wielkości. Dzisiaj Alaska w najmniejszej wersji ma 2,5 cm kiedyś 3 cm i ta niby drobna różnica robi robotę. Mimo to nadal polecam.

    • pieczywko, Paweł R. i eRKa lubią to

Świetny wobler, na małe Alaski łowię Klenie a na te duże Sandacze jak i Szczupaki z powodzeniem. Według mnie wielce uniwersalne wobler i bardzo bardzo lotny. Ja osobiście uważam go za PEWNIAK.

Słuchajcie, już z drugą alaską doświadczyłem problemu, że po mocowaniu się z zaczepem woblera trzeba ustawić, (co akurat niczym strasznym nie jest), i to ustawienie jest cholernie trudne - tzn wobler zachowuje się bardzo niestabilnie i jest bardzo "wrażliwy" na ustawienie oczka.

Słuchajcie, już z drugą alaską doświadczyłem problemu, że po mocowaniu się z zaczepem woblera trzeba ustawić, (co akurat niczym strasznym nie jest), i to ustawienie jest cholernie trudne - tzn wobler zachowuje się bardzo niestabilnie i jest bardzo "wrażliwy" na ustawienie oczka.

Drut w Dorado ogólnie jest bardzo lipny. O ile woblery same w sobie nie są takie ostatnie to przeze takie detale przestałem ich używać. Nie lubię takich niespodzianek w przynętach.