Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Soft jerkbait


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 13 wrzesień 2006 - 19:54

witam!!!
Mam pytanie otóz pewnego razu przeglądając gazete Wędkarz Polski widziałem gumowego jerkbaita chce się spytac czy juz ktoś na to łowił i jakie miał wyniki??? Jak się tym łowi????
Jak zbroi???

#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 13 wrzesień 2006 - 20:05

Widziałem twoje pytanie na PW ale szczerze mówiąc nie za bardzo wiem o jakie chodzi :unsure: Co innego uzbrojone hakiem i kotwicą gumowe jerki Storma. Chodzi ci o te Kamagotchi opisane w majowym numerze z 2002 roku??

Pozdr.

Salmo

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 wrzesień 2006 - 10:41

poszukaj watku kolegi Friko o lowieniu w zielsku, tam napisalismy co nie co o tych wabikach
jezeli bedziesz mial dodatkowe pytania to prosze, ja chetnie lowi ena soft jerkbaits

#4 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 wrzesień 2006 - 10:48

Tak mogę potwierdzić. @Pitt czasem sięga po softy. Ma tam sporo drapieznej uklei <_< :mellow: :lol:

Tak na poważnie to chłopak wie conieco o tego typu przynętach.

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2006 - 12:11

@Karaś,

witaj na naszym forum. Zapraszamy! :mellow:



#6 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 14 wrzesień 2006 - 14:33

Tutaj poisane jest jak sie łowi na te przynęty z tym że
po angielsku
http://www.berniesch....com/9305bm.htm
Chciałbym tylko dowiedzieć się coś więcej o tych przynętach
i technice prowadzenia i czy można je dostać w Polsce???
a także czy udało się komuś na tego typu przynętę coś złowić??


#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 wrzesień 2006 - 14:37

@Pitt cos tam złowił...

Pitt, gdzie jesteś gdy Cię potrzeba?!? :mellow:

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 wrzesień 2006 - 14:47

no jezdem :mellow:

soft jerkbaity to rodzina jerkow z gumy i jest tego wielka ilosc, od malych 2 (5 cm) pikusow na okonie, do 16 (40 cm) gigantow na muskie i wielkie szczupaki
te duze przynety sa z juz uzbrojone w fabryce, posiadaja najczesciej stelaz jak wobler i wisza sobie na nim kotwice rozmiarow zacnych lub pojedyncze haki na rekina, do takich wabikow zaliczaja sie np. bull dawg, kilr eel, twin fin, ez e glider itd ...
jest tego naprawde sporo i w sumie chyba nie o tych myslisz a raczej o tych drugich, czyli malych jerkach z gumy, podobnych do klasycznych ripperow, ktore mozna zbroic samemu?

do tych malych wabikow zaliczaja sie produkty takich firm jak zoom, bass assassin, lunker city, berkley, yamamoto itd ... OK tego towaru jest jeszcze wiecej, wejdz na strone www.bassproshops.com albo www.tacklewarehouse.com i zobacz ile jerkbaitow jest dostepnych w stanach i czym sie roznia od naszych europejskich jerkow

te wabiki to kawalek 'rozcietej wzdluz' gumy, ktora podczas zwyklego zwijania linki ma powab kawalka cegly, czyli zero akcji - dlatego w europie nazywa sie je czesto 'no action shads' i polawia skutecznie (tam gdzie wolno) sandacze technika wertykalna, zbrojac je notabene w zwykle glowki jigowe ...
no ale my chcemy nimi jerkowac i dlatego uzbroimy je po nieeuropejsku, czyli w 'zepsuty' hak, tzw offset hook (tez do obejzenia na podanych wyzej stronach), ktory jest schowany pomiedzy specjalnie w tym celu skonstruowanymi platami na brzuchu przynety - dlatego 'rozcieta wzdluz'

co nam daje takie zbrojenie? hak jest niewidoczny nie tylko dla oka ale takze schowany praktycznie, poniewaz grot chowa sie w grzbiecie przynety, dzieki temu przyneta mozemy lowic w bardzo gestej roslinnosci bez zbierania zbyt duzej ilosci zielska ... pewnie ze bedziemy zbieraz zielenine agrafka, ale mozna i bez agrafki, z dobrym specjalnym wezlem mamy szanse na prawdziwe polowy bezziolowe

co jeszcze? otoz lowienie szczupakow na takie jerki to prawdziwy thrill ale tez frustracja totalna, bo ilosc zaciec jest katastrofalnie niska i trzeba z tym cos zrobic, czyli wabik inaczej uzbroic ... jezeli dolozysz jeszcze dwie kotwice to zacinasz brania w 100% ... tylko z jednym problemem, mozliwosc lowienia w zelsku redukuje sie do zera!
czyli trzeba uzbroic jeszcze inaczej B)

prowadzenie i technika zalezy od samej przynety, jej wielkosci, jej ciezaru, tego z jakiego materialu jest wyprodukowana i jak reaguje na szarpniecia itd ... jest strasznie duzo czynnikow majacych wplyw na prace silnika

mowilem zeby zobaczyc tutaj B) http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=15764& amp;&srch=zielsku#msg_15764

#9 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 wrzesień 2006 - 14:57

Widziałem kilka tych potworków u Pitta w pudełku. Nawet rzucałem tym kilr eelem (chyba tym). Maaaasakra. Duże to... ale wierzę, że przy odpowiednich warunkach (zielsko) może być strzałem w dziesiątkę.

Pozdrawiam

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 wrzesień 2006 - 15:02

nie, nie, to byl lunker city fin s 10, kilr eel zlamal by ci przedramie ty paprocharzu :mellow: :mellow: :mellow:

#11 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 14 wrzesień 2006 - 19:19

Ciekawe!! musze przyznac a jaki sprzęt używac do gumowych jerkbaitów??? Czy wymaga jakiegoś specjalnego sprzętu czy wystarczy zwykły spinning???

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 wrzesień 2006 - 05:29

ja uzywam wedki castingowej i multplikatora ale do tych mnjeszych (4-6) mozna tez zwyklym spinem, tylko zeby byl krotki (max. 2.1) i szybko/sprezysty

#13 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 15 wrzesień 2006 - 07:43

A czy można tego typu przynęty dostac w Polsce???
Jak tak to jakie firmy??? Czy można u nas dostac takie haki????

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 wrzesień 2006 - 08:17

na to pytanie moga ci tylko odpowiedziec koledzy mieszkajacy w polsce

#15 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 15 wrzesień 2006 - 08:55

@Pitt - nie widziałeś jeszcze prawdziwych polskich paprocharzy. Moje kilku centymetrowe wobki przy ich przynętach to prawdziwe potwory.


#16 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 14 luty 2007 - 17:53

Szukałem chyba już na wszystkich polskich internetowych sklepach wędkarskich haków do Soft jerków i nieznalazłem :wacko:
Może ktoś wie gdzie moge zakupic tego typu haki wpolskich sklepach ineternetowych???