Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiany w RAPR w okręgach od 2018 roku -okręgi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 listopad 2017 - 07:49

Wydaje mi się, że tu generalnie nie chodzi tylko o edukację wędkarzy, ale ogólnie o świadomość społeczną. Ludzie muszą bez przerwy być edukowani w kwestii ekologi nie tylko przez "służby" ale w rodzinnym domu również. Jak będziemy dbać o otoczenie tak będziemy żyć. Na "zachodzie" już dawno to zrozumieli a my jak to my musimy się uczyć na własnych błędach:(.
  • ag53, ptr i Alexspin lubią to

#82 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 23 listopad 2017 - 09:50

Potwierdzam, mam poczucie humoru ale jaki to ma związek z tematem?

Myślenie nic nie wymaga więc pomyśl i sam sobie odpowiedz - jak będziesz miał problem to zapraszam na priv

 

Jak widać niektórzy myślą jeszcze kategoriami, "po co robić cokolwiek i tak się nic nie zmieni". Nie chodzi tu tylko o młodych adeptów wędkarstwa ale o całe młode pokolenie ich podejście do otaczającego ich świata. Mamy powodzie /między innymi przez nieodpowiednią regulacja rzek/ smog, ocieplenie klimatu itp. wszystko przez brak świadomości działania.

Co do kontroli zgadzam się, powinno ich być znacznie więcej, kolega na pewno ich wesprze wstępując do SSR.

Kwit musi się zgadzać a powodzie - smog  i globalne ocieplenie Ci co coś mogą mają głęboko z tyłu. Takie są fakty!!! Odnośnie SSR musze Pana rozczarować gdyż w mojej okolicy to fikcja - u Nas nawet PSR nie może wypłynąć na wezwanie bo jak to sami mówią......nie mamy paliwa. Dziękuje - więcej pytań nie mam.



#83 OFFLINE   ptr

ptr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 23 listopad 2017 - 09:58

Odpuszczam bo widzę że piszesz sam we własnym świecie. Zamiast tylko narzekać i pisać nie do końca na temat może pochwal się tym co zrobiłeś żeby zmienić obecną sytuację. Myślę, że wszyscy chętnie poczytamy.

#84 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 23 listopad 2017 - 12:36

Po co??? Komu mam udowadniać??? Komuś kto nie widzi związku między ekologia a wycinką ostatniej dziewiczej puszczy w Europie ??? Bez sensu bo i tak tego nie zrozumiesz.



#85 OFFLINE   ptr

ptr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 23 listopad 2017 - 13:16

Po co??? Komu mam udowadniać??? Komuś kto nie widzi związku między ekologia a wycinką ostatniej dziewiczej puszczy w Europie ??? Bez sensu bo i tak tego nie zrozumiesz.

Ehh... Zadam sobie jeszcze raz trud polemiki z Tobą choć czuje że marnuje czas.
Wskaż mi zdanie w którym napisałem że nie widzę związku pomiędzy ekologią, a wycinką Puszczy. Poza tym nie znasz mnie i nie możesz znać mojego zdania na ten temat. Jest ono zupełnie inne niż mogłoby Ci się wydawać ale to nie miejsce na jego opisywanie.
Napisałem też wyraźnie że fajnie byłoby gdyby edukację odnośnie ochrony przyrody zacząć już od najmłodszych szkolnych lat.
  • KALI, FAFI i ag53 lubią to

#86 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 23 listopad 2017 - 14:03

Proszę zakończyć tą dyskusję i wrócić do tematu wątku



#87 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 20:34

Panowie, podpytam w tym wątku. W okręgu gdańskim sezon pstragowy rusza 01.01.2018. W nadchodzącym roku 01.01. wypada w poniedziałek i wg RAPR sezon można rozpocząć już w niedziele 31.12, zgadza się?

Użytkownik Żbiku edytował ten post 30 listopad 2017 - 20:36


#88 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 listopad 2017 - 20:46

Tak wynika z RAPR



#89 OFFLINE   igor7777777

igor7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:igor
  • Nazwisko:Dąbrowski

Napisano 30 listopad 2017 - 22:20

Nie wiem jak u was z zabieraniem ryb, ale jeśli można , to tatarek na sylwestra. A może sylwek nad Bałtykiem?



#90 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 listopad 2017 - 22:28

Nie wiem jak u was z zabieraniem ryb, ale jeśli można , to tatarek na sylwestra. A może sylwek nad Bałtykiem?

U mnie z zabieraniem dobrze. 2 lata temu podkusiło mnie pojechać na "Okonia" dzień przed Sylwestrem. Złowiłem 5 pstrągów po 1kg a nawet z plusem. Z części zrobiłem tatara i było tego ok. 1,5kg . 4 osoby dorosłe pożarły tego tatara natychmiast . Ty wiesz ile taki tatar może wypić ?  B) 

ps. Bardzo ważne - NIE MIELIĆ maszynką. Ja zrobiłem filety a później te filety skrobałem noże z ząbkami takimi jak do steków.



#91 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 01 grudzień 2017 - 06:27

Tatarek jest genialny, tradycyjnie, co roku przyrządzam go na Wigilię, ale wolę filety łososiowe kupić w dobrym sklepie rybnym niż bawić się w filetowanie pstrągów, tym bardziej że wówczas kiedy robię tatarka, łososiowate są jeszcze pod ochroną. Generalnie jestem zbyt leniwy, żeby złowione ryby targać do domu, patroszyć, filetować... Wolę zapolować na nie powtórnie. ;)

PS

Muszę się zgodzić co do "wsiąkliwości" tatara, oj lubi i może dużo wypić... :D



#92 OFFLINE   igor7777777

igor7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:igor
  • Nazwisko:Dąbrowski

Napisano 01 grudzień 2017 - 22:04

Pomarańczowe mięsko należy drobniuteńko posiekać bardzo ostrym nożem. Podobną ilość cebulki potraktować w podobny sposób. dodać sól, troszkę oliwy z oliwek, pieprz, wycisnąć sok z zrolowanej cytryny (lub lemonki) wymieszać i odstawić do lodówki na ok 2h. Podawać z bułeczką posmarowaną masłem i popijać alkoholem wysokoprocentowym w miłym towarzystwie- najlepiej świadków, którzy poświadczą wypuszczenie w dobrej kondycji właśnie konsumowanej ryby.


  • sacha i Bułka lubią to

#93 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 01 grudzień 2017 - 22:20

 i popijać alkoholem wysokoprocentowym w miłym towarzystwie- najlepiej świadków

Musi być dobrze zmrożony.



#94 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 grudzień 2017 - 11:45

Zrobić Wam odrębny wątek pt. "Jak zjadam swoje hobby?"   ;) :P

 

Wystarczy już porad kulinarnych, nie wszyscy mają poczucie humoru.



#95 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 03 grudzień 2017 - 12:02

Panowie, podpytam w tym wątku. W okręgu gdańskim sezon pstragowy rusza 01.01.2018. W nadchodzącym roku 01.01. wypada w poniedziałek i wg RAPR sezon można rozpocząć już w niedziele 31.12, zgadza się?

W O. Zamość jest z kolei mowa o spiningowaniu. W niedzielę można tylko na muchę.



#96 OFFLINE   igor7777777

igor7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:igor
  • Nazwisko:Dąbrowski

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:53

Zgadza się, 31 można tylko lipienia-co jest ostatnią szansą ponieważ w 2018 lipień jest no kil. Od 1 stycznia zakaz zabierania pstrąga do 15 lutego .



#97 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 grudzień 2017 - 12:45

W zielonogorskim Wreszcie zlikwidowano rejestry które były fikcją.
Innych zmian nie widać.

Użytkownik Tresor edytował ten post 06 grudzień 2017 - 12:49


#98 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 grudzień 2017 - 22:35

A to ciekawe, bo rejestracja wszystkich połowów jest wymagana przez każdą umowę dzierżawną, a ZG kilka lat temu narzucił okręgom obowiązek prowadzenia rejestrów elektronicznych, a nawet zakupił oprogramowanie.



#99 ONLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2017 - 18:12

PZW Poznań

http://www.poznan.pz...owania_w_2018_r


  • pursuit i Dano. lubią to

#100 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 grudzień 2017 - 11:02

Na szkoleniu powiedzieli ze nie będzie. Myślę że w tym tygodniu będę miał w sprzedaży znaczki to potwierdzę na 100%.
Straż Rybacka w naszym okręgu nie daje mandatu za brak od kilku mc. Wcześniej każdemu 100...
Zobaczymy czy jakaś checy z tego nie będzie. Bo tak jak piszesz niby wymaga tego ustawa.
Na 3 znajome koła każde w okolicy 200~300 osób wróciło zbiorczych rejestrów 3 sztuki...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych