Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
533 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 23 lipiec 2018 - 20:29

Ryby są tam gdzie jest mało dwunożnych kormoranów. Nic magicznego ,jakieś 15 lat zbierania informacji,łowienia,wyciągania wniosków,dobierania jezior gdzie warto jeździć. Moje łowiska są oddalone od 30 do 90 km od mojego domu mimo to jestem cztery razy w tygodniu nad wodą. Łowię intensywnie jak okonie są dwa tygodnie po tarle ,w tym roku wypadło szybko i już od połowy kwietnia się rozkręciły. Sezon kończę z pierwszym lodem zazwyczaj ostatniego grudnia. Potem trzeba pilnować po kolei tarła białorybu wylinki raków ,pełni ,ciśnienia ,i miliona innych rzeczy . Tak po krótce to się nie da,pomocna jest elektronika na łodzi ale nie koniecznie highendowa. I podstawa to wierzyć w to co się robi że ma to sens,mimo niepowodzeń wyciągać wnioski i naukę na przyszłość.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 lipiec 2018 - 12:34


#182 OFFLINE   piethras

piethras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaDE/NL/PL/HU

Napisano 25 lipiec 2018 - 17:19

*
Popularny

Witajcie, po roku wyrównałem swoją życiowkę.
Niesamowicie waleczna ryba.
Jest moc!

Sprzętowo: Avid MLF2, stradic 2500, plecionka ygk egi metal 12 lb, mepps aglia long 2

Pozdro

Załączone pliki


Użytkownik piethras edytował ten post 25 lipiec 2018 - 17:23


#183 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 lipiec 2018 - 16:48

Jak to zwykle bywa - ostatni rzut i do domu...
:)

Szybka fotka i wrócił do wody.

Załączone pliki


Użytkownik snup edytował ten post 26 lipiec 2018 - 16:50


#184 OFFLINE   Lysy...

Lysy...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaChoszczno
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 lipiec 2018 - 17:13

2 fajne okonie. Pierwszy  37,5cm Drugi 35 cm  Sprzętowo :  Kij: Konger Streeto UL 2002 200 cm 2-9g Kołowrotek : Spro Red Arc 10200
image.jpg
 
image.jpg


#185 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 27 lipiec 2018 - 09:04

Sytuacja na moim okoniowym łowisku czyli Motławie jest stabilna.

Niestety co zmieniło się na minus, to coraz większa ilość rzęsy, która utrudnia polowanie na dorodne garbusy z tej wody. 

Dzisiaj trafiłem już jednego fajnego (pewnie coś koło 35/36cm). Gdzieś mam jeszcze fotki mniejszych takich 30-32cm motławskich zbojów, ale nie chcę spamować ;)

Ogólnie wracam po kontuzji, bo miałem tak spuchnięty kciuk, że nie mogłem kręcić korbką, nie mówiąc już o dowiązaniu fc do plecionki.  ;)

 

Załączony plik  okonlipiec.jpg   61,92 KB   52 Ilość pobrań

 

Mój nowy nabytek, czyli okoniowe suzuki, spisuję się na mieście jak dotąd bardzo dobrze ;)

 

Załączony plik  suzuki.jpg   108,15 KB   52 Ilość pobrań


Użytkownik Bartas93 edytował ten post 27 lipiec 2018 - 09:06


#186 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2018 - 08:49

Co to wątek spadł na drugą stronę 😕 nic się nie dzieje. Odwiedził mnie Hubert z Piotrkiem i jak to bywa ryby zastrajkowały. Ale coś tam wydłubaliśmy , Adi ,Hubert pochwalcie się. Temp wody 25,8 przy powierzchni 24 stopnie 1,5 metra pod powierzchnią ,w słońcu pewnie pod 35 ale walczyliśmy.

Załączone pliki



#187 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 lipiec 2018 - 14:04

Się dorzucę. Dzięki Panowie za super przygodę  :highfive:

 

Załączony plik  Trójca.jpg   65,55 KB   52 Ilość pobrańZałączony plik  okon.jpg   43,96 KB   52 Ilość pobrań



#188 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 30 lipiec 2018 - 14:58

:highfive:  :rockon:  :good:

Załączony plik  Andan Okoń lipiec1 2018.jpg   52,83 KB   49 Ilość pobrań



#189 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 30 lipiec 2018 - 20:34

yyy ... ktoś coś wspominał o odróżnianiu kolorów  :D   :whistling:  :rockon:

Załączony plik  Team Andan Okoń lipiec1 2018.jpg   103,97 KB   65 Ilość pobrań

 



#190 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 31 lipiec 2018 - 13:51

Moje również były opisywane w kilku wątkach i na przestrzeni kilku sezonów.
Patyk phenix 8 lb z cw do 10 gram, mono o długości 7 stopy.
Multik Limitowany Daiwa Alphas Red Tune KTF Mode.
Plećka YGK Gesox WX8 - Milky Pink 0lus fluoro Varivasa o dlugosci 3.5 metra.
Agrafka rozmiar 22 robiona przez mojego kolegę bez kretlika.

Użytkownik Andan edytował ten post 31 lipiec 2018 - 13:52


#191 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 31 lipiec 2018 - 16:29

Świnna-Poręba. Zbiornik był budowany przez ćwierć wieku. W tym czasie dawne pola uprawne zostały opuszczone, ludność przesiedlona, a ziemia zarosła samosiejkami. Jak to na ugorze... Gdy zbiornik powstawał, lustro wody to powiększało się, to znów zmniejszało, a każde zalanie nowych terenów powodowało znaczący wzrost nowych tarlisk. Wszyscy chyba wiedzą, co to znaczy :D

Opowieści o łowionych tam metrowych szczupakach, oraz okoniach 40+ rozgrzewały moją wyobraźnię, jednak jako legalista nie mogłem łowić tam wcześniej. Pozwolenia na wędkowanie zarządca, czyli Wody Polskie zaczął sprzedawać dopiero w tym roku. Zacząłem więc jeździć.Poznawać zbiornik. Drogi dojazdowe, miejscówki...

Jeśli ktoś myśli, że na tak dużym akwenie wystarczy w dowolnym miejscu zarzucić wędkę, by złowić ryby, to zapraszam nad Świnną :P Bywało tak, że przeszedłem dwa kilometry brzegiem, często przedzierając się przez chaszcze i nie zarzuciłem wędki... Chaszcze na brzegu i chaszcze w wodzie. Nawet gdyby jakaś ryba zaatakowała przynętę, zanim ta utknie w zaczepie, to i tak nie ma szans na udany hol. Miejsc, gdzie można wędkować jest niewiele i ryb tam za dużo nie ma... Ale też i widziałem zdjęcia okoni 40+, a słyszałem o takich 50+, czyli jednak da się,,, 

Na razie uczę się tam łowić. Szukam miejsc, poznaję zwyczaje ryb. Potencjał jest niesamowity. W zasięgu rzutu z brzegu są miejsca zarówno płytkie, jak i ponad 20 metrów głębokości. Nawet w połowie zbiornika są (bywają) bardzo głębokie miejscówki... I nawet na takich głębokich miejscach można spodziewać się zaczepów. Częściowo wykarczowane drzewa (nie wszystkie), sporo zakrzaczonych miejsc zalanych wodą. Trochę przynęt zostaje w wodzie, ale co tam. Woda "pachnie" grubymi rybami :D

Mój pierwszy okoń 35+ ze Świnnej-Poręby. Zapewne nie ostatni :)

 

post-52580-0-61708800-1533050746.jpg

Załączony plik  1.jpg   106,58 KB   46 Ilość pobrań

 

Dla zaglądających na Facebook'a link do filmiku z wypuszczania rybki ;)

https://web.facebook...17254331297135/

 

P.s.

Miejsca które widać na zdjęciu i na filmie, są jakieś 4-5 metrów pod wodą. O tyle wzrosło lustro wody po ostatnich opadach. I nowe krzaki zamieniły się w mieszkanka dla ryb :)



#192 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 01 sierpień 2018 - 18:01

Świnna-Poręba. Zbiornik był budowany przez ćwierć wieku. W tym czasie dawne pola uprawne zostały opuszczone, ludność przesiedlona, a ziemia zarosła samosiejkami. Jak to na ugorze... Gdy zbiornik powstawał, lustro wody to powiększało się, to znów zmniejszało, a każde zalanie nowych terenów powodowało znaczący wzrost nowych tarlisk. Wszyscy chyba wiedzą, co to znaczy :D

Opowieści o łowionych tam metrowych szczupakach, oraz okoniach 40+ rozgrzewały moją wyobraźnię, jednak jako legalista nie mogłem łowić tam wcześniej. Pozwolenia na wędkowanie zarządca, czyli Wody Polskie zaczął sprzedawać dopiero w tym roku. Zacząłem więc jeździć.Poznawać zbiornik. Drogi dojazdowe, miejscówki...

Jeśli ktoś myśli, że na tak dużym akwenie wystarczy w dowolnym miejscu zarzucić wędkę, by złowić ryby, to zapraszam nad Świnną :P Bywało tak, że przeszedłem dwa kilometry brzegiem, często przedzierając się przez chaszcze i nie zarzuciłem wędki... Chaszcze na brzegu i chaszcze w wodzie. Nawet gdyby jakaś ryba zaatakowała przynętę, zanim ta utknie w zaczepie, to i tak nie ma szans na udany hol. Miejsc, gdzie można wędkować jest niewiele i ryb tam za dużo nie ma... Ale też i widziałem zdjęcia okoni 40+, a słyszałem o takich 50+, czyli jednak da się,,, 

Na razie uczę się tam łowić. Szukam miejsc, poznaję zwyczaje ryb. Potencjał jest niesamowity. W zasięgu rzutu z brzegu są miejsca zarówno płytkie, jak i ponad 20 metrów głębokości. Nawet w połowie zbiornika są (bywają) bardzo głębokie miejscówki... I nawet na takich głębokich miejscach można spodziewać się zaczepów. Częściowo wykarczowane drzewa (nie wszystkie), sporo zakrzaczonych miejsc zalanych wodą. Trochę przynęt zostaje w wodzie, ale co tam. Woda "pachnie" grubymi rybami :D

Mój pierwszy okoń 35+ ze Świnnej-Poręby. Zapewne nie ostatni :)

 

 

Dla zaglądających na Facebook'a link do filmiku z wypuszczania rybki ;)

https://web.facebook...17254331297135/

 

P.s.

Miejsca które widać na zdjęciu i na filmie, są jakieś 4-5 metrów pod wodą. O tyle wzrosło lustro wody po ostatnich opadach. I nowe krzaki zamieniły się w mieszkanka dla ryb :)

Janusz, budowali ćwierć wieku i jak to wygląda? Wójt Zembrzyc mówi, że to wina wiatru, nie mieszkańców. :D  Myślałem, że mi pampers pęknie ze śmiechu. Mnie się zwyczajnie płakać chce. W któreś wakacje koło połowy 60-tych z moimi rodzicami i wujkiem przeszliśmy ten przełomowy odcinek. Jakie tam wtedy faceci łowili klenie na wiśnie. Stada lusterkujących świnek na płaniach. Duże brzany wyskakujuące z furkotem. Jak tam było pięknie. Ryby w zbiorniku będą, to oczywiste. Okonie po dwa kilo, wielkie szczupaki, które.później przegoni z jeziora sandacz. Oby jakiś geniusz nie wpuścił suma i karpia, bo zrobią na spółkę taką czystkę, że nic się nie uchowa. Pozdrawiam. http://krakow.wyborc...eRedirects=true


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 02 sierpień 2018 - 19:09


#193 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 02 sierpień 2018 - 12:54

Załamanie pogody tuż przed falą tropikalnych upałów . Po południu przez moment świeci nawet słońce , ale chłód wiatru jest przenikliwy . W sumie już mi tęskno za takim doznaniem , a wystarczył raptem tydzień Afryki  :) . Okonie rozkręcają się całkiem fajnie . Jedne dni są lepsze , drugie gorsze ale zawsze coś się dzieje , więc po sandaczowych orkach lub przed nimi jest co robić na szczęście  ;) ... Wiatr , który często determinuje na płytkich zbiornikach to , co dziać się będzie właśnie zmienił cyrkulację na taką bardziej S lub S/W , co zawsze dobrze u mnie wróży na okoniowych miejscówkach . Tak też było i tym razem . Siła wiatru też była na tyle duża , żeby pomieszać nieco w wodzie i pobudzić towarzystwo do życia . Rybki biorą znakomicie na typowej letniej miejscówce na przynęty niewielkie a ciężkie , poprowadzone dziarsko i agresywnie . Nie wiedzieć skąd pojawia się łódka , co w sumie nie powinno dziwić - zawsze , kiedy coś się dzieje jakaś łódka pojawić się  musi  :angry: . Po standardowym "co tam?/nic tam ?" kotwiczą nieco z boku a ja , chcąc nie chcąc , zaczynam holować rybki . Kiedy pojawiają się zdjęciowe nie wytrzymują ciśnienia i chcąc ustawić się odpowiednio , przepływają prosto przez łowisko na pełnym gazie z racji wiatru . Nawet nie wiedziałem , że do takiego słowotoku pełnego przekleństw najgorszych zdolny jestem publicznie  :ph34r: . Jak się potem okazało całkiem słusznie zresztą , bo panowie starsi wiadereczko raczyli byli wyciągnąć w celach wiadomych niestety ...

Okonie brały w coraz dalszych , jesiennych już rewirach do których spychał i naganiał je wiatr . Takie przynajmniej odniosłem wrażenie . Udało mi się "okopać"na miejscówce , która dała dużo pasiaczków . Ryby bardzo waleczne i takie zdrowe , silne . Części z nich zrobiłem zdjęcia . Brały praktycznie do późnego wieczora na przynęty różne , choć największą frajdę miałem z tych , które waliły z impetem na postoju w imitacje raków całkiem słusznych rozmiarów oraz na pływające , japońskie 2,5" na 4-ro gramowej czeburaszce ( również w trakcie pauzy w prowadzeniu ) . Jedyny i poważny dysonans dobiegał z łódki , która cały czas mi towarzyszyła , a miał dźwięk ryb wrzucanych do wiaderka ... Ręce opadają , a ilość jobów rzucanych pod adresem całkiem jawnie zresztą , do dzisiaj odbija mi się czkawką  :rolleyes: .

Sprzętowo typowo okoniowo : GOCXS-732UL-T,Vaniek 16' 2500S,Sunline pomarańczowy 6 lb. z obowiązkowym u mnie wolframem .

1533209833dsc05142.jpg
1533209868dsc05144.jpg
1533209901dsc05146.jpg
1533209942dsc05126.jpg
1533209973dsc05128.jpg
1533210751dsc05132.jpg
1533210835dsc05136.jpg
1533210869dsc05138.jpg
 
 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"              :good:

 

Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 02 sierpień 2018 - 20:52


#194 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 06 sierpień 2018 - 21:30

Odwiedziłem jeziorko gdzie okonie lubią zaganiać ukleje.Trafiłem idealnie:3 godziny i kilkanaście sztuk.Zdjęcie takie, jakiego nie lubię,ale na małym pontonie nie mam za dużo możliwości.

Załączone pliki



#195 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 07 sierpień 2018 - 08:02

Kiedy słońce powiedziało dobranoc woda zaczęła się gotować . kajtkopodobne 3' .foty znowu jak z piwnicy bo miejscówka popularna

Załączone pliki


Użytkownik DominikSy. edytował ten post 07 sierpień 2018 - 08:04


#196 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 11 sierpień 2018 - 19:24

Dzisiaj reagowały tylko na mikrusy.

 

Załączony plik  P1600326.JPG   152,5 KB   49 Ilość pobrań



#197 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 12 sierpień 2018 - 10:58

Całkiem udany poranek, okonie chętne do współpracy 1f609.png ;) kilkanaście wyjętych. Cztery godne uwagi z tego trzy podebrane, jeden wypiął się przy ręku ;P

Załączone pliki



#198 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 12 sierpień 2018 - 18:22

Niedzielne trzydzieści siedem centów, na jazgarzyka 7cm :D0673da96e6c4b645eff257187e58a965.jpg

Taptalkniete z Galaxy s8

#199 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 sierpień 2018 - 21:21

Okonie o tej porze roku są niezwykle wybredne, i czasem wydaje się że na "sprawdzonej" miejscowe ich wcale nie ma to ma się ochotę szybko złożyć broń.. Tymczasem pod samym brzegiem spory garbus wręcz docisną do kamieni uklejkę.. To tym bardziej nakręciło mnie na dalsze kombinacje sprawdziłem kilkanascie killerów.. I najlepsze sposoby prowadzenia by w końcu znaleźć kod dostępu.. I okazało się że mimo woda nie przekraczała 2 m to 6 g wleczone bardzo wolno na granicy utkniecia w zaczep to było to przynęta która otworzyła wodę to 5 cm twister przezroczysty z niebieskim brokatem.. Wyjechało sporo w tym kilkanascie trzydziestakow...

Załączony plik  20180812_071728_resized.jpg   126,76 KB   43 Ilość pobrań

Wklejanka jest nie zastąpiona w tym przypadku

#200 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 12 sierpień 2018 - 22:03

Zapowiadało się kiepsko ale po 14 się rozkręciły . Dwa pierwsze napłynięcia dały 5 i 7 ryb ,później było duuuuuuuuuużo lepiej ,cztery kolejne napłynięcia od 15 do 27 sztuk. Rozmiar jeszcze nie powala ,woda stosunkowo ciepła ale jesień przed nami. Px 68 l bait finesse rozdziewiczony.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych