Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Jaxon Grey Stream


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Maciejkaa;

Maciejkaa;

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNowe
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Czajka

Napisano 14 kwiecień 2018 - 20:01

Prawdopodobnie dostanę kij w środę 18 kwietnia . Ciekawe co z tego bedzie ;D 



#242 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 15 kwiecień 2018 - 11:07

Bylem dziś nad rzeką i ochrzciłem kij (1-7 210) Złowiłem dwa male okonie i dwa szczupaki w tym jeden 40cm. Dobrze czuć brania, wędka ładnie pracuje i amortyzuje ryby. Generalnie jestem zadowolony.

#243 OFFLINE   Maciejkaa;

Maciejkaa;

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNowe
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Czajka

Napisano 17 kwiecień 2018 - 19:16

Wkoncu po 6 tygodniach mam moja wedke spowrotem ;D Ciesze sie jak nie wiem :D Tak jak mowiłem uszkodzenie spowodowane było wadą produktu bo będąc na rybkach nic sie nie zlamalo :D Nie udało sie ochrzcić kija lecz od nowa sie w nim zakochalem :D Kijek bajka za te kase . Pozdro



#244 OFFLINE   rzecznymuł

rzecznymuł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Daniel

Napisano 18 kwiecień 2018 - 13:06

Mój przeszedł "chrzest bojowy" w zeszłą sobotę. Jako przyłów szczupak ok. 50 cm plus dwa pistolety, mały kleń i trzy miarowe okonie. Kij fajnie amortyzował zrywy szczupaka, dodatkowo był dreszczyk emocji bo strzelił w 3 cm Dorado w nurcie a połknął go tak że krętlik z agrafką nie wystawał z paszczy, żyłka 0,14, chodziłem za okoniem, kleniem i jaziem. Rzuca się też nim nieźle, łowiłem małymi i lekkimi przynętami do ok. 5g



#245 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3213 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 18:35

Mój przeszedł "chrzest bojowy" w zeszłą sobotę. Jako przyłów szczupak ok. 50 cm plus dwa pistolety, mały kleń i trzy miarowe okonie. Kij fajnie amortyzował zrywy szczupaka, dodatkowo był dreszczyk emocji bo strzelił w 3 cm Dorado w nurcie a połknął go tak że krętlik z agrafką nie wystawał z paszczy, żyłka 0,14, chodziłem za okoniem, kleniem i jaziem. Rzuca się też nim nieźle, łowiłem małymi i lekkimi przynętami do ok. 5g

Kiedyś podczas okoniowych łowów wziął mi szczupak około 50 cm w taki sposób, że podczas ataku malutki twister przeleciał mu przez pokrywę skrzelową na zewnątrz i hak wbił się o góry w pysk szczupaka. Co najlepsze udało się go wyholować na żyłce 0,14 bez żadnego przyponu, do dziś nie wiem jakim cudem nie odciął zestawu  :ph34r:



#246 OFFLINE   Maciejkaa;

Maciejkaa;

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNowe
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Czajka

Napisano 18 kwiecień 2018 - 18:42

Dzisiaj byłem z kolegą nad rzeczką zobaczyć jak kijek działa . Nic dodać nic ująć po prostu bajka ja za te pieniądze . Ochrzciłem kijek okonkiem 23 cm :D . Ładnie podczas holu amortyzuje odjazdy i odbicia w boki . Choć okoń nie duży ładnie walczył . :D Ogólnie zadowolony jestem z tego kija :P 



#247 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 19 kwiecień 2018 - 13:32

Czy tylko ja jeszcze nie złowiłem nic na mojego dżeksona

Pozdrawiam nick

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#248 OFFLINE   Maciejkaa;

Maciejkaa;

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNowe
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Czajka

Napisano 19 kwiecień 2018 - 19:32

U mnie  na rzeczce łowia ładne klenie na kukurydze a na spining nawet nie puknie o okoniu nic nie wspominajac .Byłem juz z 20 razy nad tą rzeczka i 1 okonek na spining ;/ A poszedłem nad jeziorko i złapałem okonka :D 



#249 OFFLINE   rzecznymuł

rzecznymuł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Daniel

Napisano 21 kwiecień 2018 - 20:30

Kiedyś podczas okoniowych łowów wziął mi szczupak około 50 cm w taki sposób, że podczas ataku malutki twister przeleciał mu przez pokrywę skrzelową na zewnątrz i hak wbił się o góry w pysk szczupaka. Co najlepsze udało się go wyholować na żyłce 0,14 bez żadnego przyponu, do dziś nie wiem jakim cudem nie odciął zestawu  :ph34r:

Kilkanaście lat temu, gdy mieszkałem w mieście nad Odrą moją ukochaną rzeką często chodząc za kleniami trafiłam zębate na przelewach. Zawsze łowiłem bez przyponu a mimo to sporo ładnych zębatych wyjąłem, największy z przelewu miał dobrze ponad 90 cm.


  • Pride lubi to

#250 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 21 kwiecień 2018 - 20:45

uzywa moze ktos ciezszej wersji do 22g lub 30g zastanawiam sie powaznie nad kupnem z przeznaczem na bolka i szczupaka 



#251 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 22 kwiecień 2018 - 10:53

Podpinam się pod pytanie. Wobek na sandacza ogarnie to płytko chodzące przynęty 9-12 cm

#252 OFFLINE   infernovip

infernovip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 22 kwiecień 2018 - 16:00

Potrzebowałem na szybko kijka pod okonia, kupiłem grey stream 2,28 2-12gr.

Tego 1-7 nie ma... podobno będą w czerwcu i wyszły szybko to i cena może być wyższa...

trudno w sklepach o nie kluchowatą nie wklejkę z niskim wyrzutem. Idealną pod rzeczki i wobler.

 

Wrażenia?

Pozytywne,  jednak nad woda wyszło,że wyrzut przekłamany rzucając wobkami 4gr nic się nie ładuje ,rzuty krótkie, no ale jak już się założy mała gumkę na 5-6-7gr główce lata pięknie i kijek się ładuje wystarczająco. Tak więc wyrzut powinien być wg mnie od 6gr i producent powinien to skorygować. górnego jeszcze nie testowałem.

Kijek leci częścią szczytowa mocno do dołu mimo kołowrotka około 245gr.

Uchwyt nakręcany od góry, potrafi się odkręcić podczas łowienia, ciągle trzymamy na nim rekę.

Czekam na 1-7 aż się pojawi ponieważ może będzie to kijek idealny pod lżejsze przynęty, jak i dokładnie taki którego potrzebuję.



#253 OFFLINE   rzecznymuł

rzecznymuł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Daniel

Napisano 22 kwiecień 2018 - 20:43

Potrzebowałem na szybko kijka pod okonia, kupiłem grey stream 2,28 2-12gr.

Tego 1-7 nie ma... podobno będą w czerwcu i wyszły szybko to i cena może być wyższa...

trudno w sklepach o nie kluchowatą nie wklejkę z niskim wyrzutem. Idealną pod rzeczki i wobler.

 

Wrażenia?

Pozytywne,  jednak nad woda wyszło,że wyrzut przekłamany rzucając wobkami 4gr nic się nie ładuje ,rzuty krótkie, no ale jak już się założy mała gumkę na 5-6-7gr główce lata pięknie i kijek się ładuje wystarczająco. Tak więc wyrzut powinien być wg mnie od 6gr i producent powinien to skorygować. górnego jeszcze nie testowałem.

Kijek leci częścią szczytowa mocno do dołu mimo kołowrotka około 245gr.

Uchwyt nakręcany od góry, potrafi się odkręcić podczas łowienia, ciągle trzymamy na nim rekę.

Czekam na 1-7 aż się pojawi ponieważ może będzie to kijek idealny pod lżejsze przynęty, jak i dokładnie taki którego potrzebuję.

Mam ten kij i nie mam takich odczuć przy woblerach 2 - 3g (typowe kleniowe baryłki i smużaki 2,5 - 3 cm) kij miota je dobrze, obrotówki w rozmiarach 0 i 1 latają więcej niż przyzwoicie, łowię żyłką 0,14mm na zmianę z pletką 0.07, uchwyt mi się też nie odkręca. Nie jest to ideał ale naprawdę za cenę ok. 100zł za tubular w takiej gramaturze to okazja. Też zamierzam kupić 1-7 ciekaw jestem czy będzie zbliżony jakością wykonania do serii z początku roku.


Użytkownik rzecznymuł edytował ten post 22 kwiecień 2018 - 20:45


#254 ONLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2450 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 22 kwiecień 2018 - 21:48

uzywa moze ktos ciezszej wersji do 22g lub 30g zastanawiam sie powaznie nad kupnem z przeznaczem na bolka i szczupaka

Podpinam się pod pytanie. Wobek na sandacza ogarnie to płytko chodzące przynęty 9-12 cm

Nie lubię opisywać nic o wędkach bo każdy z nas ma inne preferencje i upodobania 😊 ale coś napiszę.
Mam dwa kije o długości 2.1m jeden 8-30g drugi 10-40g.
I tak 8-30g to dla mnie kijek sandaczowy szybki sztywny o ładnym ugięciu
10-40g to dla mnie kijek szczupakowy szybki ale już nie tak sztywny
Więcej nie napisze bo jeszcze na nie zabardzo nie łowiłem czekają na testy w Maju.
Myślę że i jeden i drugi powinien się sprawdzić.
  • Adrian Tałocha, Delbanka i S.N. lubią to

#255 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 kwiecień 2018 - 08:50

Połowiłem trochę tym kijem. 2-12, 2.50 m, kijek jak najbardziej poprawny, ale bez szału. Sprzedam, użyty raz ;)



#256 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 23 kwiecień 2018 - 11:33

Mam okazję go podziwiać w akcji, od czasu do czasu pomachać nim trochę... podzielam opinię... kijek poprawny, ale nie zamieniłbym swojego 210 1-7g na tę wersję.


Użytkownik kasperek edytował ten post 23 kwiecień 2018 - 11:43


#257 OFFLINE   infernovip

infernovip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:13

No to w takim razie albo kazdy kij jest inny albo ktos nie rozumie koncepcji ladowania sie kija... I to nic zlego tylko by tu ludzi nie wprowadzac w blad i by nie kupowali kija kierujac sie taka opinia. Bo tak jak opisale kij sie nie laduje. Da sie rzucic jednak zaloz cos o kilkaa gram ciezszego i dopiero czuc to ze kij sie laduje i przyneta leci daleko. 2-12 powinien byc od 6gr opisany... Przynajmniej moj kij.

Mam ten kij i nie mam takich odczuć przy woblerach 2 - 3g (typowe kleniowe baryłki i smużaki 2,5 - 3 cm) kij miota je dobrze, obrotówki w rozmiarach 0 i 1 latają więcej niż przyzwoicie, łowię żyłką 0,14mm na zmianę z pletką 0.07, uchwyt mi się też nie odkręca. Nie jest to ideał ale naprawdę za cenę ok. 100zł za tubular w takiej gramaturze to okazja. Też zamierzam kupić 1-7 ciekaw jestem czy będzie zbliżony jakością wykonania do serii z początku roku.



#258 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 24 kwiecień 2018 - 14:05

A tak z ciekawości... co masz nawiniętego na kołowrotek i jaka grubość? 



#259 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 24 kwiecień 2018 - 14:45

Jak ktoś byłby chętny to mam 210 1-7g

#260 OFFLINE   marcin1121

marcin1121

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 19:40

Ktoś wie kiedy będzie nowa dostawa. Interesuje mnie 1-7g 198cm
  • Bolesław lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych