Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1352 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 29 styczeń 2019 - 22:42

Panowie, potrzebna szybka rada.

Lepiej wybrać Vision Tank nowe z gwarancją czy Simms Freestone nowe ale z gwarancją w stanach (czyli jakby bez gwarancji) z drugiej ręki? Śpiochy w zbliżonej cenie.

Użytkownik Pasta edytował ten post 29 styczeń 2019 - 22:43


#982 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 30 styczeń 2019 - 16:28

No i padło na Simmsy. Obym nie żałował:)

#983 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 luty 2019 - 22:04

Łazi ktoś w Tank Waders od Visiona, jeśli tak to jak jest z ich jakością/trwałością?

https://www.hurch.pl...ry/tank-waders/



#984 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 04 luty 2019 - 08:58

Łazi ktoś w Tank Waders od Visiona, jeśli tak to jak jest z ich jakością/trwałością?

https://www.hurch.pl...ry/tank-waders/


Tanki od bardzo niedawna na rynku, więc ciężko będzie o opinie.
  • Apioo lubi to

#985 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 17:53

Wiem że jest to temat milion razy wałkowany, do tego stopnia ,że im więcej czytam tym mniej wiem. Może ktoś z Was podpowie początkującemu brodzącemu, który chce się przestawić z stomilowskich woderów na oddychacze.

 

Celuję w półke gdzieś do 1300zł - musi coś zostać na buty.

 

https://bogdangawlik...-Wodery-H5.html

vs.

https://bogdangawlik...Tech-20000.html

 

Będą używane głównie na nizinnych rzekach... mniejszych i większych... błoto/krzaki itp nizinny folklor.

Zależy mi na wytrzymałości. Fajnie gdyby się dało w tym chodzić (nie łowie całymi dniami w 3 miejscach)

i żeby jajeczka się nie uparowały gdy słonko przyświeci.

 

Pomozecie ?

 

Dziękuję :)



#986 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 04 marzec 2019 - 07:54

Za 1300 złotych to już można powybierać. Ja bym poszedł w vision gillie. Myślę że 10% zniżki dostaniesz jak zagadasz do nich i mieścisz się w budżecie. Tak na prawdę chodzi o ew serwis na miejscu w kraju i podejście do klienta. Pod tym względem vision nie do pobicia.
  • MIKUL lubi to

#987 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 marzec 2019 - 08:49

Hodgman ma tak cienką skarpetę,  ze dziurawi się jak staniesz na trawie .



#988 OFFLINE   Peacock

Peacock

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Marcin

Napisano 07 kwiecień 2019 - 06:57

Bylem w posiadaniu spodniobutow Vision Icon i Havu. Obie pary to smietnik. Wymieniane, zastepowane ale co z tego kiedy zadne nie dawaly spokoju na chocby krotkie wedkowanie. Moja przygoda z firma Vision sie skonczyla. Uzywam Patagonii Galleos z wieczysta gwarancja. W razie przecieku odsylam i reperuja.
  • SzymonP lubi to

#989 OFFLINE   Grzegorz23

Grzegorz23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 19:45

Nigdy wiecej Visiona, jak dla mnie padaka, kurtka i spiochy po jednym sezonie uzytkowania nadaje sie na smietnik. Patagonia albo simmsy jak sie ma budzet. Lepiej raz dobrze zaplacic i sie ma spokoj, no i roznica jest, nawet nie ma co porownywac moim skromnym zdaniem.


  • SzymonP i Alek. lubią to

#990 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 kwiecień 2019 - 21:13

Od 2 sezonów jestem w posiadaniu spodniobutów Vision Heavy Havu. Zdecydowałem się na nie ze względu na podkreślaną w opisach pancerność i solidność. Dodatkowym argumentem był także doskonały serwis Vision. Podobnie jak u kolegów powyżej moje spodniobuty ciekną jak durszlak. Nieszczelności rozpoczęły się jeszcze w okresie gwarancyjnym. Łącznie wysyłałem je do Krakowa już 3 razy. Obsługa i wsparcie pogwarancyjne w Vision jest wzorcowe i bez zastrzeżeń tylko co z tego gdy gacie musiałbym wysyłać do nich chyba co kilka wyjść nad wodę?
Ostatnio z duszą na ramieniu założyłem te śpiochy dwa razy (po dłuższej przerwie w użytkowaniu i ponownej naprawie) do brodzenia w morzu bo zaczęły cieknąć moje standardowo stosowane neoprenki. Visiony pierwszego dnia spisały się bez zarzutu co nieco mnie uspokoiło. Na drugi dzień był już przeciek w skarpecie i gdzieś na szwie poniżej kieszeni piersiowej. Tym razem skleiłem je samemu za pomocą Stormsure - zobaczymy na jak długo to wystarczy.

Kurtka Vision Kura padła po 3 sezonach użytkowania (fakt, że intensywnego). Pojawiły się w niej masowe przecieki na rękawach. Oprócz standardowych nieszczelności na szwach w niektórych miejcach przecieka cała powierzchnia tkaniny. Co ciekawe membrana od środka nie wygląda na zużytą/przetartą (mikrouszkodzenia?).

Użytkownik SzymonP edytował ten post 14 kwiecień 2019 - 21:28

  • Tb01 lubi to

#991 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 17 kwiecień 2019 - 15:10

Co do kurtałki, może być sporo uszkodzeń na małej powierzchni od użytkowania, niewidocznych na pierwszy rzut ok. Kurtka do kosza, a wodery do "wiecznego" klejenia.... 

 

ps Dużo wędkarzy wybiera firmy słynące z serwisu na medal, jednak co wtedy gdy więcej produkt czasu spędza w naprawie niż w użytkowaniu? Lub jedziemy na ryby, nie rzadko kawałek drogi, zaczynały łowić, i czujemy jak nam "jajka" się kurczą od bezpośredniego kontaktu z chłodną wodą... 


Użytkownik Paweł nizinny edytował ten post 17 kwiecień 2019 - 15:17


#992 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 kwiecień 2019 - 12:12

Jak jest z robinsonami oddychajacymi? Nie za wiele opinii, chyba aż jedna...
Szukam wysokich spodniobutów oddychających z kaloszkiem i gumową podeszwą. Miałem dotąd 2 razy Scierry cc3, niby niezłe, ale 2 sezony wytrzymają w porywach. Przecierają się dość szybko w kroku i niestety między nogawką a kaloszem jest neopren, który bardzo szybko szlag trafia.
Łowię brodząc i z brzegu, często przedzieram się przez krzakory i inne zielska. Spaceruję czasem na łowisko i z powrotem kilometrami w upale. Z racji wytrzymałości dobre by były zwykłe Prosy, ale niestety w takich nabiał ugotowany na pierwszej wyprawie. Muszę być długie bo często włażę do pasa. Kaloszek a nie skarpeta, bo łażę często po błocie po kolana i takie rozwiązanie wtedy wydaje mi się lepsze.
Obecnie tylko tego robinsona widzę. Paskudne toto i obszerne (nie wiem jakich oni modeli mają w zespołach projektowych, wychodzi że chyba postury Kalisza dajmy na to), ale może działa

#993 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 18 kwiecień 2019 - 12:55

Co do kurtałki, może być sporo uszkodzeń na małej powierzchni od użytkowania, niewidocznych na pierwszy rzut ok. Kurtka do kosza, a wodery do "wiecznego" klejenia.... 

 

ps Dużo wędkarzy wybiera firmy słynące z serwisu na medal, jednak co wtedy gdy więcej produkt czasu spędza w naprawie niż w użytkowaniu? Lub jedziemy na ryby, nie rzadko kawałek drogi, zaczynały łowić, i czujemy jak nam "jajka" się kurczą od bezpośredniego kontaktu z chłodną wodą... 

Masz Paweł rację. Też poszedłem tą drogą. Śpiochy wymieniano mi siedmiokrotnie (w okresie ok 5 lat).

Na ryby zawsze wożę 2 pary. Za stary jestem żeby w wodzie ok 2C, pozwolić sobie na mokre "pisanki" (z uwagi na zbliżające się Święta).



#994 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 20 kwiecień 2019 - 09:57

Masz Paweł rację. Też poszedłem tą drogą. Śpiochy wymieniano mi siedmiokrotnie (w okresie ok 5 lat).

Na ryby zawsze wożę 2 pary. Za stary jestem żeby w wodzie ok 2C, pozwolić sobie na mokre "pisanki" (z uwagi na zbliżające się Święta).

Chyba najbardziej optymalne rozwiązanie. 

Swoją drogą, chyba nie ma kozaka co by jajka wsadzał bezpośrednio w 2C, no może jakiś wielbiciel sado-maso....



#995 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2019 - 19:05

Panowie, 

Może nie doczytałem, ale jak nazywa się ten Gość, lub Firma w PL, która robi śopiochy na zamówienie?



#996 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 20 kwiecień 2019 - 20:25

Błauciak, neopreny robi. Nie wiem czy oddychające też.
  • platynowłosy lubi to

#997 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 24 kwiecień 2019 - 22:49

Cześć. Muszę kupić na szybko jakieś dobre spodniobuty. Dziś wywrotka na Dunajcu i aliexpress poszły z dziurą. Słyszałem o Vision tank. Czytam tez o Patagonii Galleos . Co będzie lepsze . Pliiiiz

#998 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 24 kwiecień 2019 - 22:59

jak Cie stac to tylko patagonia

sam uzywam galeosow 2 sezon, laze po krzarach, nie szczypie sie z nimi wogole.

nic nie cieknie. mialem wczesniej duzo budzetowych gaci. wszystko bardzo szybko zaczynaly leciec

patagonia to inna liga.

polecam



#999 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 24 kwiecień 2019 - 23:16

Gdzie się to kupuje . Stac nie stać dzis spędziłem 13 godzin z mokrymi jajkami. Nie stać mnie na dziadostwo 😋

#1000 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 24 kwiecień 2019 - 23:31

Flyhouse, ale przecież można użyć gugla ... :rolleyes:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych