Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TROCIE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 07 kwiecień 2012 - 18:27

Trocie na Bornholmie brały na niewielkie muszki-przed tygodniem! - pozdrawiam, kardi

.

Załączone pliki



#82 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 07 kwiecień 2012 - 19:52

Super

@kardi - co to za kijek i linka. Młynek Nautilus chyba NV. Może coś więcej o samym połowie i muszce...

#83 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 08 kwiecień 2012 - 19:17

.

Ta-nieco mniejsza ryba wspaniale wzięła tuż po świcie-byłem sam,a więc kolejne zdjęcie w podbieraku.Pozostałe fotografie zawdzięczam sprawdzonym towarzyszom moich wypraw-Grzegorzowi i Krzysztofowi-doskonałym muszkarzom z Poznania.Ryby zostały uwolnione.Sprzęt to Winston b3x -9 stóp,linka Cortland z intermedialną końcówką,a kołowrotek Nautilius nv-cały zestaw AFTM 8.Pozdrawiam i dziękuję za życzliwe zaiteresowanie-jest jeszcze kilka istotnych szczegółów :lol:

Załączone pliki



#84 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 kwiecień 2012 - 01:44

No to nie daj się prosić.. Proszę. :mellow:
Ładne łowienie!

Pozdrawiam
Grzesiek

#85 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 kwiecień 2012 - 12:04

.

Witam!Trocie reagowały doskonale na niewielką-haczyk nr8-ubogą muszkę zbliżoną nieco w budowie do kiełża.Hak nie jest jednak wygarbiony co zapewnia pewniejsze zacięcie.To mustad,o symbolach nic powiedzieć nie mogę bowiem pochodzi z zapasów sprzed nastu lat.Grzbiet z nietypowego materialu-to materiał orvisa do owijania haków i imitacji tulowi w kolorze miodowym i co ważniejsze dużej przejrzystości.Tu użyty tylko jako pasmo zamiast typowej folii.Jeżynka to rudawy kogut,przewiązka-cienki drut.Ogonek-parę włókien lekko błyszczącego włókna.To wszystko-muszka jest lekka.Zdjęcie przedstawia TEN egzemplarz na który zlowiłem 5 troci,tak więc ze względów oczywistych nie trafi już do wody pozostając wzorem na przyszlość.Co do linek to zamiennie stosowalem Cortland Precision WF8F/I 15'ghost tip-z krótkim-ok 1 m przyponem z fluorokarbonu 0,28.Nieżle sprawdził się także WF 8F SA-mastery series-ten uzupełnilem lekko tonącym plecionym przyponem konicznym od Mundka o dł.ok 1,8 m i końcowym ocinkiem ok 50 cm fluorokarbonu.Kolowrotek Nautilus NV8/9,a wędka 4 częsciowy 9 stopowy Winston B3x.Ryby żerowały na granicy morszczynu,na głębokości już od 1 metra.Najlepiej brały o świcie,przejrzystość wody fenomenalna.To było bardziej łowienie na nimfę niż streamera-prowadzenie powolne pomiędzy kamieniami.Inne istotne elementy wyposażenia-kij do brodzenia na smyczy,duży podbierak i koszyczek na linkę(Orvis)Było zimno-ok 5 st,a wiec wędkowałem w neoprenach.Okulary polaryzacyjne-w moim przypadku dwuogniskowe-plus 2,5 na dole szkiel-pozwalały na szybką zmianę muszek i inspekcję zestawu(to bardzo ważne).Rzuty-double haul nie są tak proste jak na trawie.Wiatr,wiatr,wiatr-co dziwne nie wpływal na ograniczenie brań,lecz wpływał na odleglość i precyzję rzutu. Konkluzje-warto cwiczyć rzutu pod wiatr,muszka może być lekka i niepozorna,łowić należy jak najwcześniej.Wraz Grzesiem i Krzysztofem- autorem zdjęcia holu- zlowiliśmy w trakcie tej wyprawy wiele troci ,wcześniej także metodą spirolino.Spośród 12 moich 10 odzyskalo wolność.pzdr-kardi

Załączone pliki



#86 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 09 kwiecień 2012 - 18:16

Kardi..dziekuje :D

#87 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 09 kwiecień 2012 - 18:27

Bardzo precyzyjny opis , dostrzegam tez duzo ciepla w tym smyczeniu ... B)

#88 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 kwiecień 2012 - 21:36

Komentujacym kolegom dziękuję-ciepło w tym smyczeniukomplementem wiekszym niż z pozoru wygląda.Największą rybę złowiłem w czasie porannej samotnej wyprawy lądujac ją na wysokie nabrzeże po długim holu.Gruby,żerujacy kelt miał ponad 80 cm,niestety fotografie nie kwalfikują sie do umieszczenia ze wzgledu na surowe-w pełni akceptowalne -wymogi forum.Ryba leżała przez chwilę na kamieniach bo o trawę-popatrzcie sami-nie jest tam łatwo :lol: Moi koledzy płyną tam znów,więc czegoś nowego sie dowiemy.pzdr-Bugajski

#89 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 12 kwiecień 2012 - 07:06

bo....samotne wyprawy sa esencja ...chociaz maja troche minusow :D B)

#90 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 kwiecień 2012 - 22:02

Dzisiaj odpuściłem pstrążkom bo odcinek, na którym ostatnio łowiłem ma nie więcej jak 1200m. Więc postanowiłem wprowadzić małą kwarantannę i nie kłuć ich przez jakiś czas. B) Pogoda też się mocno zmieniła od wczoraj, zrobiło się zimno i wietrznie. Ale nie usiedziałem w domu i pojechałem, tym razem na Parsętę. W sumie było nieciekawie, jak już wspomniałem, zimno i wietrznie. Mimo to, miałem kontakt z rybą i to nie byle jaką. Na jednej z miejscówek, po rzucie woblerem, mam branie. Potężne targnięcie i natychmiastowy odjazd na kilkanaście metrów, myślę dobrze jest. Niestety, po kilku solidnych bujnięciach ryba się wypina, szkoda, że jej nie zobaczyłem. Sądząc po braniu i miejscu gdzie nastąpiło, obstawiam srebro i to konkretne, no cóż nie zawsze się udaje, ale i tak warto było poczuć tą adrenalinę. :mellow:

#91 OFFLINE   grubyzwierz

grubyzwierz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 08 maj 2012 - 10:03

Kardi, piękne trocie :D Na Bornholmie byłem rok temu, ale wówczas nie miałem pojęcia o łowieniu morskich trotek... :D

Poniżej fotka troci złowionej na tegorocznej wyprawie na wyspę Langeland w Danii.

http://www.grubyzwierz.pl/wyprawy/2012dania/50.jpg


Zainteresowanych zapraszam na moją stronkę, jest tam szerszy opis z wyprawy. Być może ktoś skorzysta z garstki zamieszczonych informacji. Pozdrawiam :D

#92 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 maj 2012 - 18:46

.

Ladna troć GRUBYZWIERZU-nie znam wyspy o której wspomniałes i szkoda,ze będąc na Bornholmie nie połowiłes ,ale pewnie w przyszłym roku...Ja odwiedzam tę wyspę od lat i zapłaciłem chyba frycowe,choć brania tam są zależne od wielu-także całkowicie od nas niezaleznych - okoliczności.Ta troć złowiona została także na muszkę w 2006 roku,ale przy pomocy spidolino.Brały daleko od brzegu,a wtedy łatwiej użyć multiplikatora i wędki castingowej.Odległości oszałamiające,a brania fantastyczne choć klasyczna muszka to zawsze toppzdr.kardi :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  555.JPG   60,42 KB   1558 Ilość pobrań


#93 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 czerwiec 2012 - 13:47

ehhhhh... pobrykał by człowiek troche po słonej wodzie...

https://lh6.googleusercontent.com/-Li2Eam2SNNw/T9iFoyNeVPI/AAAAAAAAEB8/bz1Gcl03MRs/s1280/DSC_7648.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-7imxzzLO6gI/T9iF5XxC6xI/AAAAAAAAECE/4cF2rGNpPs0/s1280/DSC_7656.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-Vhl2U_85Bgk/T9iF92n6SQI/AAAAAAAAECU/B70u17n48Jg/s1280/DSC_7663.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-nZF11SKZO8E/T9iFkw2kCyI/AAAAAAAAEB0/QMAIj3S-kLc/s1280/DSC_7642.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-324BvmtxX1M/T9iH2ThXhDI/AAAAAAAAEEQ/snmdG2XIYa4/s1280/DSC_7698.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-Rix678fxgGw/T9iHhQdvmHI/AAAAAAAAEEE/LGcsEhCj6cg/s1280/DSC_7695.JPG

#94 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 13 czerwiec 2012 - 15:27

:huh: Gdzieł łowiliscie,jakby Miedzyzdroje?Napisz cos o efektach.. :D

#95 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 19 lipiec 2012 - 09:19

Na forsie pokazali troć 94 cm 9,30 kg z Parsęty!!!
:huh:

#96 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 lipiec 2012 - 09:48

Na forsie pokazali troć 94 cm 9,30 kg z Parsęty!!!
:huh:

I co w związku z tym?

#97 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 lipiec 2012 - 11:23

w Darłowie na przepławce wyjeli rybe ok 80 cm cyknąłem zdjęcie ale zdaleka jak na zamku byłem. Widocznie nie wszystkie ryby wchodzą do przepławki Gadałem z jakims tubylcem i mowił ze pomimo przepławki ryby lubią pchac się pod zaporę elektrowni. I stamtąd wyjęto rybę ma nadzieję ze wypuszczona powyzej tamy

#98 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 19 lipiec 2012 - 11:32

[quote]
Na forsie pokazali troć 94 cm 9,30 kg z Parsęty!!!
:huh:
[/quote]
I co w związku z tym?
[/quote]
Sporo do ogryzienia.
Mniam. :mellow:

#99 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 lipiec 2012 - 11:40

[quote]
Na forsie pokazali troć 94 cm 9,30 kg z Parsęty!!!
:huh:
[/quote]
I co w związku z tym?
[/quote]
Sporo do ogryzienia.
Mniam. :mellow:
[/quote]
Kijem bym jej nawet nie tknął.

#100 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 19 lipiec 2012 - 13:15

Chciałem pokazać, żę w Parsętę weszły trocie.
Z ogryzieniem to był dowcip. Wolno się śmiać.
A w ogóle o co Ci się rozchodzi?
Złów, choćby dwa razy mniejszą.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych