Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1820 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Robertzwlk

Robertzwlk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaGniezno
  • Imię:Robert

Napisano 04 marzec 2017 - 13:27

Tez byłem i oglądałem na rybomani. I też mi się podobała. Tylko trochę za droga ale z drugiej strony te tańsze od innych sprzedawców nie podobały mi się za grosz. Po niedzieli jadę do Grudziądza i składam zamówienie.

#482 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 04 marzec 2017 - 16:11

Z niskiej ceny będziesz się cieszył chwilę.

Z wysokiej jakości dłuuuugie lata.



#483 OFFLINE   Robertzwlk

Robertzwlk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaGniezno
  • Imię:Robert

Napisano 04 marzec 2017 - 19:03

Tylko teraz się zastanawiam nad 390 a 420. Bo w sumie to najwięcej to będę sam lowil czasami razem z żoną. A przede wszystkim to na jeziorze. U nas w kole jedno małe 25 ha i czasami na innym 300 ha. Nie są to wielkie akweny na dużą lajbe. 390 trochę niskie burty ale inni mają i nie narzekają. Ja 2 m wzrostu.

#484 OFFLINE   Artur_R

Artur_R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 22:37

Tylko teraz się zastanawiam nad 390 a 420. Bo w sumie to najwięcej to będę sam lowil czasami razem z żoną. A przede wszystkim to na jeziorze. U nas w kole jedno małe 25 ha i czasami na innym 300 ha. Nie są to wielkie akweny na dużą lajbe. 390 trochę niskie burty ale inni mają i nie narzekają. Ja 2 m wzrostu.

Też miałem ten dylemat. Wybrałem Riverfoxa 420 Gpx i oceniając z perspektywy 3 sezonów był to trafiony wybór. Łódka dzielnie zachowuje się na dużych falach (Śniardwy) jak i przy silnym wietrze na dużej rzece nizinnej. Pozwala na komfortowe wędkowanie we dwie osoby spinningujące (obojętnie siedząc czy stojąc) czy też na pływanie rekreacyjne w 4 osoby. Jak dla mnie nie ma obecnie lepszej alternatywy w tej klasie. Tak na marginesie byłem kiedyś zainteresowany romaną z pewnej augustowskiej "stoczni" ale jak zobaczyłem jak to pływa w "ślizgu" (widok przypominający pług śnieżny podczas akcji) to wybór nie mógł być inny.


  • szczupak1 lubi to

#485 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 05 marzec 2017 - 00:55

Ja wybierałem pomiędzy RF i Semperem - zdecydowałem się na Sempera 440XT  - ze względu na ogromny płaski pokład, fajne rozplanowanie . W RF fotel obrotowy nie zapewnia swobodnego obracania się z wyciągniętymi nogami - dużo szerokich schowków na burtach. Ceny zbliżone, poziom wykonania (chyba) ciut lepszy w RF. 


  • golenia, Dano. i metys lubią to

#486 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 05 marzec 2017 - 00:58

Tylko teraz się zastanawiam nad 390 a 420. Bo w sumie to najwięcej to będę sam lowil czasami razem z żoną. A przede wszystkim to na jeziorze. U nas w kole jedno małe 25 ha i czasami na innym 300 ha. Nie są to wielkie akweny na dużą lajbe. 390 trochę niskie burty ale inni mają i nie narzekają. Ja 2 m wzrostu.

O przewadze 420 decyduje szerokość i wielkość pokładu a nie tylko wyższe burty. Będąc w stoczni wejdź na pokład każdej z łodzi i wyobraź sobie siebie z kijami + rodzinkę + torba z jedzeniem, koc i inne gadżety, które zabierzesz - od razu docenisz ilość miejsca na 420tce. Chyba, że kupujesz łódź co rok to bierz 390 i się przemęcz a potem zmień na 420.. :)



#487 OFFLINE   Robertzwlk

Robertzwlk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaGniezno
  • Imię:Robert

Napisano 05 marzec 2017 - 08:28

Mam przyczepę podlodziowa niewiadow prawie nową tą małą do 4 m łodzi. Czy będzie się nadawała ? Nie będzie za mała ? I zauważyłem że na przyczepach RF są takie małe plozy które pewnie lepiej trzymają łódź a ja ich nie mam.

#488 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 marzec 2017 - 08:53

Mam do F-420 przystosowana przyczepę Neptun Navy  


Użytkownik piernik edytował ten post 05 marzec 2017 - 08:58


#489 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 05 marzec 2017 - 12:22

... Tak na marginesie byłem kiedyś zainteresowany romaną z pewnej augustowskiej "stoczni" ale jak zobaczyłem jak to pływa w "ślizgu" (widok przypominający pług śnieżny podczas akcji) to wybór nie mógł być inny.

Mój przyjaciel ma odmienne zdanie uzytkujac jednoplaszczowego foxa. Powiedział, że Romana ma "lepszą kulturę pływania".
Trudno się nie zgodzić, Romana to kadłub typowo ślizgowy.

#490 OFFLINE   gruby9090

gruby9090

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 22:07

Witam panie Krzysztofie niech Pan mi powie czy  mogę zamienić silnik na stope L w River foxie 420c bo kupiłem 30 honda ale staruszek i problemy są a mam od kolegi możliwość zabrania hondy z 2012 r 30 hp 

Czy to będzie jakaś róznica z stopy S na L ?? mój mechanik mówi ze nie będzie różnicy czekam na odp. 



#491 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 20 marzec 2017 - 00:32

Trzeba by podnieść pawęż o ok 12-14 cm ....a i tak to nie będzie to co na krótkiej.
Bez podwyższenia pawęży nie ma szans na pływanie w ślizgu.

#492 OFFLINE   gruby9090

gruby9090

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 19:35

Czyli co bez sensu zmieniać slinik  az tak słabo będzie pływać ??  A możliwa jest podwyższenie pawęża 



#493 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 21 marzec 2017 - 20:42

Może zmienić silnik jest sens ale na taki który dedykowany jest do danej łódki. Czyli w tym przypadku na taki który ma stopę S. Podwyższenie pawęży jest możliwe, bo co się nie da. Ale już stylistyka może lekko ucierpieć.

#494 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 15 maj 2017 - 13:25

Pany czy RF 390 na silniku 9.9 i dwóch chłopa po dobre sto kilo pójdzie w ślizgu? Oczywiście plus majdan ?



#495 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 15 maj 2017 - 13:30

Tohatsu 9.9 2T ale dlubniete na 15km bez problemu. 9.9 wg mnie tez da rade

Użytkownik pmiszk1 edytował ten post 15 maj 2017 - 13:30


#496 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 maj 2017 - 13:30

Pany czy RF 390 na silniku 9.9 i dwóch chłopa po dobre sto kilo pójdzie w ślizgu? Oczywiście plus majdan ?

Boisz się nowego prawa wodnego ? ;)

Zawsze można od koleg1 Womaly23 Mercurego kupić i rozkręcić.


Użytkownik godski edytował ten post 15 maj 2017 - 13:31


#497 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 15 maj 2017 - 13:37

tak wszystko można ale wiele rzeczy zależy od zasobności portfela :D 


  • Dano. i szczupak1 lubią to

#498 OFFLINE   Artur_R

Artur_R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 maj 2017 - 20:57

... Tak na marginesie byłem kiedyś zainteresowany romaną z pewnej augustowskiej "stoczni" ale jak zobaczyłem jak to pływa w "ślizgu" (widok przypominający pług śnieżny podczas akcji) to wybór nie mógł być inny.

Mój przyjaciel ma odmienne zdanie uzytkujac jednoplaszczowego foxa. Powiedział, że Romana ma "lepszą kulturę pływania".
Trudno się nie zgodzić, Romana to kadłub typowo ślizgowy.

Mój przyjaciel też ma odmienne zdanie. Popływał dzisiaj ze mną riverfoxem z hondą 20 HP na pawęży i będzie sprzedawać swoją romanę. Powiedział, że pływanie miało dziś dla niego inny wymiar. Prędkość we dwie osoby 36 km/h (gps w sondzie Lowrance Hook 5). Wniosek ? Kadłub Riverfoxa sam się broni. A kadłubów ślizgowych kolego to jest ogólnie spora ilość.



#499 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 23 maj 2017 - 11:06

Mój przyjaciel też ma odmienne zdanie. Popływał dzisiaj ze mną riverfoxem z hondą 20 HP na pawęży i będzie sprzedawać swoją romanę. Powiedział, że pływanie miało dziś dla niego inny wymiar. Prędkość we dwie osoby 36 km/h (gps w sondzie Lowrance Hook 5). Wniosek ? Kadłub Riverfoxa sam się broni. A kadłubów ślizgowych kolego to jest ogólnie spora ilość.

Gratuluję łódki :) 
Napisz proszę jeszcze jaka to romana,  z jakim silnikiem i pod jakim względem się broni kadłub RF. 

Nie porównywałem łódki 3.9 na rumpel z 4.3 z konsolą.
Może jeszcze inaczej, popłyń sobie 50 km/h pod spore fale w trzy osoby i wtedy wyciągaj wnioski.
Żeby nie było, uważam że łodzie RF to na dzień dzisiejszy najbardziej funkcjonalne i estetycznie wykonane łódki dla wędkarzy w Polsce, obok jest jeszcze semper. Romana to łódka bardziej uniwersalna.
Dobrze, że rynek zaczyna się rozwijać i jest wybór.


  • PiernikTorunski lubi to

#500 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 23 maj 2017 - 12:37

Witam

 

A ja w tamtym sezonie spotkałem riverfoxa 390 :) umnie to akurat rzadkość nad wodą i miałem okazję porozmawiać z właścicielem. 

Ale trochę narzekał na łajbę a głównie na wysokość burty i pływanie podczas większej fali. Chwalił jakość wykonania i przemyślane rozwiązania. 

Na koniec powiedział że drugi raz by nie kupił bo jest to konstrukcja raczej na spokojne wody zasłonięte bez większych fal. Bo ani pływanie w ślizgu ani łowienie podczas zburzonej wody nie jest tak piękne jak to malują i pływał na dużo lepszych pod tym względem łodziach.

Jak to się mówi co człowiek to i opinia.

chyba wiem co miał na myśli.


Użytkownik ememiks edytował ten post 23 maj 2017 - 12:40

  • kotwitz i AdamCh lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Andrzej@45