Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw na szczupaka sandacza


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 04:21

Witam chcialbym prosic o porady odnosnie sprzetu wedkarskiego. Mieszkam w Angli i znalazlem fajne jeziorko gdzie wystepuja szczupaki do 15 kg (rekord lowiska) i sandacze do 10 kg (rekord lowiska). Jaka wedke i kolowrotek polecacie? Bedzie to wedkowanie mieszane troche z lodzi troche z brzegu i wedka ma tez sluzyc do lowienia na rzece rybek glownie w przedziale od 3-5kg (jak narazie takie sie trafialy) ale moze trafic sie dwucyfrowa :)Lapie glownie na duze gumy i woblery czasem wahadlowki. Ograniczenie cenowe to jakies 1000-1500zl za zestaw ale przedewszystkim chce dobry sprawdzony sprzet a nie drogi i bubel wiec moze byc cos sporo tanszego oczywiscie Prosze o porady

#2 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • ImiÄ™:Patryk

Napisano 12 styczeń 2012 - 04:50

Nie podales najwazniejszego, jaki budzet posiadasz :mellow: Jakbys sie troche postaral odp. na forum znajdziesz ;). Ale do rzeczy moim zdaniem do 400 nic lepszego nie wymyslisz, o ile ma byc to nowy kolowrotek, niz redarc lub zauber, powyzej 400 penn battle. Uzywany w tych pieniadzach: shimano biomaster XT, stradic FH, daiwa emblem. Co do kija to St. Triumph 2.60 do 28g nowy cos ok. 500 uzywke mozna dostac za 300.

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 12 styczeń 2012 - 06:11

Po mojemu jakbym miał Ci doradzić na te rybki co wymieniłeś to avid AVS86MHF-2.Z USA powinieneś ściągnąć tak do 270$ z przesyłką, cło Wysp nie dotyczy :D.
Młynej jak Ci Patryk radzi ewentualnie myślałbym nad Penem Slamerkiem 260 :D .

#4 OFFLINE   sowos

sowos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 12 styczeń 2012 - 07:10

Zgadzam sie z Jozim, a sprzecik bedziesz miał na lata :D


#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 styczeń 2012 - 07:58

ew w wersji castowej avida 20lb i np revo sx? Curado 201?

#6 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • ImiÄ™:Patryk

Napisano 12 styczeń 2012 - 08:17

no kolego po edycji tekstu i podaniu budÅźetu to do tego avida moÅźna dorzucić w dobrym stanie Twin Power.

#7 OFFLINE   malutki20

malutki20

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 09:52

Co do cÅ‚a to rozumiem, Åźe siÄ™ nie pÅ‚aci. A jak to jest z Vat-em?? SÄ… jakieÅ› ustalone stawki??

#8 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 13:18

Jesli chodzi o uzywki to odpada. Hmm z tego co napisaliscie to interesuje mnie tylko Penn Battle. A ten Red Arc albo Gold Arc to porownywalne do Penna Battle? A z wedek patrze na e-bay i sa te kije z St Croix. Hmm nie znam sie na tyle wiec pytam to taka dobra marka? No i pomozcie mi z tym angielskim oznaczeniem do 30 gram polecacie wiec jakie to bedzie oznaczenie angielskie (ile tych oz czy lb? tam w ulamkach jest podane) a i jaka akcje maja te kije czy sa miekkie czy witki, i jakie ugiecie. Chodzi mi o tiumpha

a i mam problem po patrze na strone oficjalna ST Croix i wszystkie kijki sa krotkie a ja potrzebuje 2,7 okolo wiec co innego polecacie?

#9 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 12 styczeń 2012 - 13:49

Jak pisaÅ‚em AVS 86MHF-a lub AVS 90MHF-2 to masz kije 2,6m lub 2,7m. Oba opisane 3 3/8-1oz czyli po naszemu 10-28g ale majÄ… wiÄ™kszy c.W jak zdeklarowane w opisie.86 spokojnie posyÅ‚a gÅ‚ÃÅ‚wki 30g+guma 8-10cm.Moc podawana 8-17lb po naszemu 4-8,5kg moc linki czyli stosujesz plecionki 10-20lb spokojnie-przynajmniej ja takie stosowaÅ‚em.2,7 jest spolegliwszy w szczycie i mniej dynamiczny jak ten krÃÅ‚tki.KrÃÅ‚tko mÃÅ‚wiÄ…c ten krÃÅ‚tszy jest fajniejszy :D.

#10 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 14:11

Hmm mam pewne zastrzezenie odnosnie tego co napisales ale moze sie myle. A wiec patrze na oficialnej stronie i te modele maja po 8,6 i 9 a to nie jest 2,6 - 2,7 tylko 2,2 i 2,3

odnosnie modelu kolowrotka Penn Battle czytalem ze maja szersza stopke pod kolowrotek niz zwykle i moga nie pasowac do niektorych wedzisk prawda to?

#11 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 12 styczeń 2012 - 14:20

B) 86 to jest 8stÃÅ‚p i 6 cali- stopa=30,5cm cal= 2,5cm a wiÄ™c (8stÃÅ‚px30,5cm)+(6calix2,5cm)=(244cm)+(15cm)=259cm
Jak wyliczyłeś 2,2m ;) ?


#12 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 15:14

ojj to zwracam honor ja to liczylem ze to sa cale wszystko dziekuje serdecznie a co myslisz o seri triumph? Jednak tansze i moze cos jeszcze z ST Croix moze jakas inna seria?

#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 12 styczeń 2012 - 16:53

No Wild River były bardziej spolegliwy pod szczupaki bo to węgiel II generacji :D
Tańsza opcja w stosunku do avida III generacji ale avid to dynamit i spokojnie zacinasz rybę na dalekim dystansie.

#14 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 12 styczeń 2012 - 17:21

z troszkÄ™ taÅ„szej polki niÅź avidhttp://www.makarfish.pl/index.php?producent=&cat_id= 1694&&page=1 fujitsu shogun 8-42gr,245cm kupiÅ‚em go na wypadzie wakacyjnym w PL(mieszkam w hiszpani)jestem 100procent zadowolony, w miarÄ™ tani ,bardzo solidny.

#15 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 12 styczeń 2012 - 17:23

sorkihttp://www.makarfish.pl/index.php?producent=&cat_id =1694&&page=2

#16 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 18:18

Panowie poczytalem po forum poszukalem i mam. Podsumowujac wedka ST CROIX avid 2,6 do 28g ta ktora mi polecaliscie. Kolowrotek Penn Battle 3000 co myslicie o tym komplecie? Do tego jaka plecionke? Mysle nad 10-12 i jakiej firmy i model konkretnie z gory dziekuje i pozdrawiam

#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 12 styczeń 2012 - 18:20

Pover pro 15lb, 10 za cienka będzie :D.
ZEstaw bęzie jak lala :D

#18 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 18:51

Ktora konkretnie power pro? Bo jest kilka typow

#19 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • ImiÄ™:Mateusz

Napisano 12 styczeń 2012 - 19:21

Witam chcialbym prosic o porady odnosnie sprzetu wedkarskiego. Mieszkam w Angli i znalazlem fajne jeziorko gdzie wystepuja szczupaki do 15 kg (rekord lowiska) i sandacze do 10 kg (rekord lowiska). Jaka wedke i kolowrotek polecacie? Bedzie to wedkowanie mieszane troche z lodzi troche z brzegu i wedka ma tez sluzyc do lowienia na rzece rybek glownie w przedziale od 3-5kg (jak narazie takie sie trafialy) ale moze trafic sie dwucyfrowa :)Lapie glownie na duze gumy i woblery czasem wahadlowki. Ograniczenie cenowe to jakies 1000-1500zl za zestaw ale przedewszystkim chce dobry sprawdzony sprzet a nie drogi i bubel wiec moze byc cos sporo tanszego oczywiscie Prosze o porady


Zapraszam kolego do :
http://www.polishanglers.com/
zarejestruj sie , znajdziesz mnie tam migiem , a poza tym to mam 2 kroki do Ciebie a moze blizej :D

#20 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:38

Odwiedze i odezwe sie ale teraz jestem w pracy i nie mam az tyle czasu a odnosnie wedki st croix avid to ma ktos z was ta wedke ze tak ja zachwalacie? Bo ten kijek to niby jest na salmon and stealhead wiec hmm dobry bedzie pod sandacze i szczupaki?