Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Oławskie wędkarzyki .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 styczeń 2012 - 02:14

Cześć
Woblerki robię już blisko osiemnaście lat pierwszy powstał ze złamanej drewnianej łyżki i niesłychanie rozbawił moich kompanów kiedy dowiązałem go do ciężkiego rosyjskiego teleskopu drwiny zakończył szczupak złowiony już kilkanaście minut póżniej , był to mój pierwszy wymiarowy szczupak . Od tamtej pory woblery stały się przynętą numer jeden lecz cena kupnych była dla nastolatka zaporowa . Tak znalazłem drugie hobby ;) .


Jakieś tam starocie znalezione w domu 5,5cm ogólnie praca ostra ten model połapał wiele szczupaków

Załączone pliki


  • rybson lubi to

#2 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 styczeń 2012 - 02:47


Wcześniej szukałem i nie znalazłem pierwowzór tych boleniówek z góry stronki wykonane jeszcze latem zeszłego roku został z nich tylko jeden ten z zielonym grzbietem resztę pochłonęła Odra parę bolków było ale nic powyżej 60centów , tak apropos bolki zainteresowały mnie dopiero w zeszłym roku kupiłem kilka różnych woblerów boleniowych i na podstawie wyciągniętych wniosków powstał mój Bystry9 :mellow: .

Załączone pliki



#3 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 09:47

Bardzo podoba mi się Twoja szkoła malowania... Możesz powiedzieć o niej nieco wiecej?

#4 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 styczeń 2012 - 23:23

Ojojoj :lol: tak właściwie to przetestowałem już wszystko zaczynałem od farb plakatowych i lakieru do paznokci którym pokrywałem cale przynęty efekty były opłakane po całym dniu łowienia na wobku zostawał tylko cień farby :unsure: , teraz najczęściej oklejam przynęty folią holograficzną lub aluminiową parę warstw lakieru , aerografem napylam farbę na brzuszek i grzbiet i to tyle , zimą raczej nie używam sprejów choć mam ich kilkadziesiąt sztuk , cały warsztacik mam na stryszku spreje długo dosychają w niskich temperaturach :wacko: wole farby Createx choć mam też własne mieszanki pod aero robione z komponentów dla lakierników cudne kolory można umieszać parę razy wyszło mi coś w rodzaju kameleona . Lubie :o brokat często dodaje go do lakieru .

#5 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 styczeń 2012 - 23:41

Śnięnte wobki trochę tego się nazbierało :mellow: , nie pracują lub z jakiegoś powodu nie chciało mi się ich wykończyć .

Załączone pliki


  • eRKa lubi to

#6 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 styczeń 2012 - 23:52

Bodaj najcięższy wobek jaki wykonałem 9cm 42g i pracuje na początku zamiast steru miał 50groszy wiec był jeszcze o 4,5 g cięższy .

Załączone pliki



#7 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 styczeń 2012 - 13:01

Foremka pod nowy woblerek boleńiowy 7cm pierwowzór warzy 8.7g wzorowany troszkę na Hermesie moim zdaniem najlepszym boleniowym woblerze produkowanym seryjnie .

Załączone pliki



#8 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 13:14

Witam,

Wygląda super...

Mi brakuje nieco motywacji i zaparcia, zeby zrobić sobie foremki.

Zresztą wiedzy w tej kwestii również za dużej nie mam, więc tym bardziej szacun :D...

#9 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 styczeń 2012 - 17:01

Długo walczyłam w drewnie kiedyś były to głównie listewki z sosny potem balsa cedr(narożniki ze skrzyneczek na cytrusy)i lipa o której dowiedziałem się dość póżno teraz to proste wchodzisz na forum i wszystko jest ,kiedyś nie było gotowych rozwiązań wszystko trzeba było sprawdzić na własnej skórze . Do przejścia na ciemną stronę mocy :lol: czyli piankę skłonił mnie brak możliwości strugania , przeprowadziłem się na własne śmieci a mój osobisty HER,FLIK z gestapo nie pozwala śmiecić na dywan :unsure: nie mam już garażu ani piwnicy w której mogę robić co mi się żywnie podoba , został stryszek z którego korzystają też inni lokatorzy pył drzewny byłby kością niezgody a jakoś trza żyć w pokoju .
Przy piance praktyczne nie ma odpadów i wystarczy dosłownie metr wolnego miejsca na postawienie stolika :D .

#10 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 17:06

Przydało by się trochę instrukcji jak to zrobić... Czytałem kiedys o formach, piankach (epidiany), ale jakoś wydało mi się to skomplikowane i mało opłacalne finansowo :D...

Może jakiś szczegółowy artykół, jak zwykonać formę, wobka, krok po kroku? :D

#11 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 styczeń 2012 - 18:23

Z jednym muszę się zgodzić koszty są znaczne szczególnie na początku bo więcej zniszczymy niż stworzymy i tu niema żadnego cudownego patentu jak to zrobić ważne jest wszystko począwszy od przygotowania modelu do powielenia jak i temperatury otoczenia żywicy, aaaaaaa artykuł to za mało książkę trzeba by napisać a propos takowa już jest niestety napisana po chamerykańsku podstawowa znajomość angielskiego nie wystarczy ale obrazkologicznie polecam . Wstawię link jak znajdę .

#12 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 18:38

Czekam :D...

#13 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 styczeń 2012 - 20:43

Te z pierwszego zdjęcia bardzo fajnie się prezentują bez steru, jako jerki. Nie robisz może czasem ich w takiej wersji? <_<


#14 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 styczeń 2012 - 22:37

Próbowałem ale efekt był jak to mój synek mówi średniawy ,może na upartego po miesiącu coś bym złowił ale poco się katować jak ze sterem działają :D .
http://www.makewoode...woodchoice.html
Powyżej link do strony autora książki o której mowa była wyżej miałem kiedyś coś w rodzaju przedruku od jednego z redaktorów Wędkarza Polskiego lecz musiałem zwrócić zapytam czy jeszcze posiada choć z udostępnieniem komukolwiek pirata mowy nie ma .

#15 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 styczeń 2012 - 23:55


Troszkę inne choć te same :D .

Załączone pliki



#16 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 styczeń 2012 - 18:51

Trochę stare ale jare :taki mój kiler pasuje kleniom , okońie też nie gardziły , podszarpywany wyciągał szczupaki z nadbrzeżnych jam . Konstrukcja prosta jak budowa cepa nie lakierowany pokryty żywicą do laminowania wymieszaną z brokatem niecałe 4cm pływający drewno cedr obciążeniem jest 2,5mm grubości ster z petu .

Załączone pliki



#17 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:01

Już trochę młodszy ale parę latek ma jest jedno miejsce na ziemi gdzie ryby za nim szaleją głównie okonki choć nie wiem dlaczego bo nie takie miał przeznaczenie docelowe , 5cm schodzi 30-40centymetrów pod powierzchnie waga 3g+ prawie nie pracuje robi tylko takie myki :mellow: .

Załączone pliki



#18 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:11


I sam mały wędkarzyk2 laugh.png . Drugie zawody i drugie miejsce naj młodszy z około trzydziestu dzieciaków nie które były od niego dwukrotnie starsze biggrin.png .Załączony plik  DSC00548.JPG   69,91 KB   252 Ilość pobrań

Obok talizman z pod ręki małolata malowany kredkami i flamastrami .

Załączony plik  P1010746.JPG   111,26 KB   1111 Ilość pobrań


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 04 listopad 2014 - 16:06

  • coma, thoffi i eRKa lubią to

#19 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:18

Ostatnio nagonka na woblery z jajami ja też takie robię ale moje są wyjątkowe bo jaja mocuje na plastelinę :mellow: .

Załączone pliki


  • Robertpl, thoffi i eRKa lubią to

#20 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 20 styczeń 2012 - 20:00

Cienkie jajka ostatni gatunek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych