Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Haswing Protruar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
227 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 15:29

maja nawet z dedykowana bateria jak torqeedo czy epropulsion :) gonią konkurencję. Tylko już mogli dołożyc bateryjke z 1kw. Ciekawe jak to cenowo będzie wyglądać

 

Wodomania już to wyceniła na 6k:

 

http://wodomania.pl/...b-30-p-484.html

 

Imho bez sensu, że tylko 20Ah - przy maksymalnych obrotach i prędkości ok. 9 km/h podają mega niski pobór, bo 35 A, a i tak wychodzi tylko 40 minut pracy... Z drugiej strony przy prędkości ok. 5 km/h podają zasięg 15 km i czas pracy 3h, a przy 3,5 km/h 34 km i 10h - może komuś przypasuje do trolla i kilku szybszych podjazdów.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 18 grudzień 2018 - 15:45


#82 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 15:36

Jest taka specyfikacja:

Protruar G 4.0/24V 130lbs,  
Protruar G 5.0/24V 160lbs,  
Protruar 12/24V 100-200lbs

Prop type: 3- blade/11.8”

Power - Max: 2040W/2520W/2880W
Prop speed at full power: 1350/1450/1550 RPM underwater

 

Ciekawostką wydaje się ostatni silnik - przy zasilaniu 12V ma mieć 100lbs a przy 24V nawet 200lbs. Nie mają wyświetlacza ciekłokrystalicznego tylko wskaźnik LED (3 poziomy). I jeszcze w miarę ciche 55dB.

 

Haswing  oferuje też takie wynalazki z wyświetlaczem i inną kolumną (cena prawie 2 x wyższa niż seria G)

Protruar H4.0 24V 130lbs (5HP comparable)
Protruar H5.0 24V 160lbs (6HP comparable)
Protruar H12/24V 100-200lbs (3-6HP comparable)

Głośność 65dB.

 

Lepiej chyba kierować się tą pierwszą rozpiską, z której wkleiłeś newsa, czyli tą, która jak sądzę będzie dotyczyć oferty na nasz rynek:

 

http://kmbc.pl/silniki-elektryczne

 

Ta z australijskiej strony Haswinga w ogóle nie zawiera tych modeli S i RS, ani tych z serii H o zasilaniu 48 V. Tak czy inaczej wchodzi kilka nowych modeli z różnymi mocami, poborami, uciągami i prędkościami śruby, więc będzie w czym wybierać.



#83 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 grudzień 2018 - 17:31

Wodomania już to wyceniła na 6k:
 
http://wodomania.pl/...b-30-p-484.html
 
Imho bez sensu, że tylko 20Ah - przy maksymalnych obrotach i prędkości ok. 9 km/h podają mega niski pobór, bo 35 A, a i tak wychodzi tylko 40 minut pracy... Z drugiej strony przy prędkości ok. 5 km/h podają zasięg 15 km i czas pracy 3h, a przy 3,5 km/h 34 km i 10h - może komuś przypasuje do trolla i kilku szybszych podjazdów.

Pobór jest niski, bo napięcie jest wyzsze . Co sumarycznie i tak daje moc około 1kw. Samo rozwiązanie wyniesienia aku na silnik jest bdb. Brak gratow w plywadle, kabli. Minus taki że są.dedykowane baterię i pewnie drogie będą. Coś za cos.

#84 OFFLINE   Kaflo

Kaflo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaŁDZ

Napisano 19 grudzień 2018 - 13:44

Swojego Protruara 65 lbs zakupiłem ze strony www.nikl.cz Swego czasu zaoszczędziłem kilkaset złotych. Wysyłka i kontakt ze sklepem bez problemów. Nie wiem tylko jak u nich wygląda obsługa reklamacji, na szczęście nie musiałem tego sprawdzać (oby tak zostało).

 

Z tego co widzę o wiele taniej mają Haswinga 2 HP. Dla zainteresowanych link https://www.nikl.cz/...=elektromotor  



#85 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 10:44

https://www.torqeedo...s/pylon/pylon-i

Można pokusić się o zrobienie zestawu z dużą baterią, zamiast małej dedykowanej. Choć cena pewnie nie wyjdzie niższa niż zestaw.

#86 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 grudzień 2018 - 12:00

Ale to z linku to chyba sam silnik ? Trzeba jeszcze sterownik .

#87 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 06 maj 2019 - 19:50

Czy ktoś z was ma problemy z zakłóceniami na echo używając 

Haswing PROTRUAR 1.0 R 65lb 12V ??

 

Jesli tak to czy macie silnik  i echo na jednym aku czy osobno ?


Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 06 maj 2019 - 19:50


#88 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 06 maj 2019 - 19:53

Mam delikatne zakłócenia na szerokim stożku. Echo jest na osobnym akumulatorze.
  • PiernikTorunski lubi to

#89 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 07 maj 2019 - 00:11

Czy ktoś z was ma problemy z zakłóceniami na echo używając 

Haswing PROTRUAR 1.0 R 65lb 12V ??

 

Jesli tak to czy macie silnik  i echo na jednym aku czy osobno ?

Kupiłem kilka dni temu protuara 5HP, zasilam całą elektronikę na pokladzie z jednego akumulatora LiFePo (biorę 12V dla dziobowego z pierwszych 4 cel a resztę czyli echo, pompę, oświetlenie itp z kolejnych 4ech). Echo to lowrance Elite 5 - brak jakichkolwiek zakkłóceń zarowno od Haswiga jak i MotorGuide nawet na największej czułości ustawionej w echu.


  • PiernikTorunski lubi to

#90 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 22:22

Witam?
Czy ten Haswing PROTRUAR 1.0 R 65lb 12V jest cichym silnikiem? Nie będzie boleć głowa podczas pływania?
Czy na aku 100ah można nim spokojnie pływać? Jeśli tak to mniej więcej jak długo jaki dystans na łodzi ok 390x170.

#91 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 styczeń 2020 - 22:30

Tomek, nie da się odpowiedzieć na pytanie o zasięg pływania- najbardziej zależy on od prędkości. Możesz wyładować ten aku w 1,5 godziny- przepłynąwszy 10km lub przez 6 godzin przepływając w tym czasie 24km

Co do cichości - silniki 12V raczej nie mają przekładni w czapce, głośność jest głównie uzależniona od stabilnego montażu na pawęży i dokładności spasowania elementów w uchwycie pawężowym . Mam i haswinga i minkotę i dziobowca mg-poziom hałasu nie jest wysoki, ale z tej trójki to mg jest najcichszy



#92 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:09

Dzięki! Nie planuje pływać na maksymalnych obrotach (no chyba że burza mnie spotka) raczej spokojnie.

#93 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 11 styczeń 2020 - 20:49

Witam?
Czy ten Haswing PROTRUAR 1.0 R 65lb 12V jest cichym silnikiem? Nie będzie boleć głowa podczas pływania?
Czy na aku 100ah można nim spokojnie pływać? Jeśli tak to mniej więcej jak długo jaki dystans na łodzi ok 390x170.

miałem ten silnik.

jest naprawdę cichutki.

z łódką 4,4m ok 400kg wszyskiego wyciągałem  5 km/h

śmiało polecam


  • Robert Crocker lubi to

#94 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 16 maj 2020 - 07:26

Kupiłem Haswing PROTRUAR 1.0 R 65lb 12V wraz z akumulatorem LiFePo4 80ah.

Wczoraj pływałem po Narwii... a jak !!! Łódka Meduza 420 plus jakieś 110kg.

Pąd prąd i pod wiatr prędkość około 3.5km/h, przepustnica na jakieś 60% więcej nie ma sensu. Wzrost prędkości

nieproporcjonalny do zużycia prądu. Płynąc z prądem prędkość 9km/h. Oceniam że na tym aku byłbym w stanie pod prąd

spokojnie pokonać odległość 20km w górę rzeki. Nieźle ! Silnik cichy, bardzo solidnie wykonany. W żadnym stopniu nie wpływa na pracę

echosondy GARMIN echomap plus 72SV.


Użytkownik De'Ptak edytował ten post 16 maj 2020 - 07:37

  • Robert Crocker i scOOtt lubią to

#95 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 03 październik 2020 - 10:05

Kolega zakupił tytułowy silnik w wersji R2 . Na wodzie wygląda to zacnie - jest moc i jest cicho . Nie miałem jeszcze przyjemności testować , ale może się uda . A że będzie być może potrzeba zamiany mojej Endury Max na coś nowego , to kto wie ?... Na stronie mc-sklep znalazłem zaskakującą informację , w której podaje się , że do zasilania nadają się 12V żele , kwasy , Li-ion 3S , natomiast nie wolno używać Li-ion 4S i LiFePO4 ( który mam na pokładzie ) . Ma to w ogóle sens i jakieś podłoże teoretyczne chociażby , czy na stronie pana Wodza pojawił się jakiś fejk ?

 

https://www.mc-sklep...12v-p-1038.html


Użytkownik malinabar edytował ten post 03 październik 2020 - 10:05


#96 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 październik 2020 - 13:17

Pan Wodz ma byka na stronie. Pewnie mial na myśli że niewolno stosować Liion 4s , a nie lifepo4 4s.
Liion przy 4s ma 16.8v i to może szkodzić silnikowi. Natomiast lifepo4 4s ma 12.8v i jest odpowiednikiem kwasa... 3s liion to tez porazka gdyż napięcie jest 11.1v

Użytkownik siarq edytował ten post 03 październik 2020 - 13:18


#97 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 03 październik 2020 - 14:57

Dzięki Adamie . Tak myślałem , że to pewnie jakiś babol . A tak na marginesie co myślicie o przesiadce z Endura Max 55 lbs na wyżej wymienionego ? Jest ktoś , kto przerobił akurat te dwa modele w ostatnim czasie i mógłby się podzielić jakimiś spostrzeżeniami ? Generalnie to moja trzecia Kotka i pierwsza z maxi ,częstotliwość użytkowania wysoka/bardzo wysoka , czwarty sezon powoli mija , stan silnika OK , trochę szwankuje elektronika zalana w czapie silnika w jakimś żelu . Ale wszystko hula póki co , od czasu do czasu robiąc delikatną czkawkę  :) . Pozostać przy firmie czy coś zmieniać - oto jest pytanie ???



#98 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 październik 2020 - 19:42

Dzięki Adamie . Tak myślałem , że to pewnie jakiś babol . A tak na marginesie co myślicie o przesiadce z Endura Max 55 lbs na wyżej wymienionego ? Jest ktoś , kto przerobił akurat te dwa modele w ostatnim czasie i mógłby się podzielić jakimiś spostrzeżeniami ? Generalnie to moja trzecia Kotka i pierwsza z maxi ,częstotliwość użytkowania wysoka/bardzo wysoka , czwarty sezon powoli mija , stan silnika OK , trochę szwankuje elektronika zalana w czapie silnika w jakimś żelu . Ale wszystko hula póki co , od czasu do czasu robiąc delikatną czkawkę  :) . Pozostać przy firmie czy coś zmieniać - oto jest pytanie ???

Bartek, potestuj swe echo pływając z silnikiem kolegi zanim pociągniesz za spust.  Upewnisz się w ten sposób, że są/nie   efekty specjalne od maksymizera, który to MK ma o wiele lepszy niż silniki z półki protuara, haswinga itp. 



#99 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 03 październik 2020 - 20:22

Dzięki Maćku za tę uwagę . Bez testów na wodzie nie kupowałbym tym bardziej , że będę miał taką możliwość .



#100 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 03 październik 2020 - 21:02

Potwierdzam . U mnie jak daję na maxa to Axiom czasami przyśnieży




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych