Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

dobór wędki


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaToruÅ„

Napisano 10 luty 2012 - 23:18

Witam,
mam do bardziej doÅ›wiadczonych kolegÃÅ‚w pytanie, czy spotkaliÅ›cie siÄ™ kiedyÅ› z wÄ™dka o tyle uniwersalnÄ… Åźeby nadawaÅ‚a siÄ™ do Å‚owienia na wisle przynÄ™tami na gÅ‚ÃÅ‚wkach do 30g ale nie bÄ™dzie za sztywna do Å‚owienia na jeziorach przynÄ™tami na gÅ‚ÃÅ‚wkach 5g, dodam Åźe bardziej intersekcja mnie wÄ™dki niezbyt wysokiej pÃÅ‚Å‚ki:)
pozdrawiam

#2 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2012 - 01:35

Nie. GÅ‚ÃÅ‚wka 30 gram + guma 5-10 gram to prawie 40 gram.
Komfortowo od 10 (gÅ‚ÃÅ‚wka 5 g. + przyneta 5g. ) do 40 g. przy castingu sie nie da. Tym bardziej, Åźe na rzece prÄ…d.....
Przy spiningu łatwiej to pogodzić.


#3 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 11 luty 2012 - 01:39

Przy spiningu łatwiej to pogodzić.

Ja tam nie widzÄ™ wzmianki Åźe ma to być kij castingowy... No chyba Åźe juÅź na oczy nie widzÄ™ przez tÄ… pÃłźnÄ… porÄ™ :unsure:

#4 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2012 - 01:42

Nie wspomnial takÅźe , Åźe to ma byc spinn. Na dwoje babka wrÃÅ‚ÅźyÅ‚a.

#5 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 11 luty 2012 - 01:44

Racja,zasugerowaÅ‚em siÄ™ tym Åźe gdyby chodziÅ‚o o cast to temat byÅ‚by w dziale baitcasting... Pora na mnie.

#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2012 - 01:46

Poradź coś Człowiekowi przed snem...
MoÅźe Konger World Champion stara seria...

#7 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaToruÅ„

Napisano 11 luty 2012 - 14:18

chodzi mi o zwykÅ‚y spinning, nie cast. dodam rÃÅ‚wnieÅź Åźe bardziej interesujÄ… mnie kije ktÃÅ‚re mieliÅ›cie i macie i wiecie Åźe taki model nada siÄ™ do takiego Å‚owienia, ale teÅź nie oczekujÄ™ ÅźebyÅ›cie doradzili jakiÅ› kij na siÅ‚e, bo teoretycznie mogÄ™ kupić 2 kije gorszej kalsy jeden z z wiÄ™kszym cw drugi z mniejszych, chociaÅź nie ukrywam ze bardziej zaleÅźaÅ‚o by mi na kupnie jednej wÄ™dki:) pozdrawiam

#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 luty 2012 - 14:50

Jak siÄ™ uprzeć, to znajdzie siÄ™ kije, ktÃÅ‚re to powiedzmy prawie pogodzÄ…. Na rzekÄ™ chodzÄ™ czasem z Talonem 100MXF2 do 28 gram. Kij 3,05 m i trzeba siÄ™ nastawić na dÅ‚ugie kije, bo te majÄ… wiÄ™kszy zakres ciÄ™Åźaru rzutowego. PoniÅźej 2,7 m chyba nie ma co nawet kombinować.
Rzeczony kij obsÅ‚uguje mi, jak trzeba i gÅ‚ÃÅ‚wki 25 gram (i problemem nie jest tyle wyrzut, co opÃÅ‚r jaki daje podbijanie takiej gÅ‚ÃÅ‚wki z niemaÅ‚Ä… gumÄ… w nurcie) i 5 gram, choć tu lepiej zaczynać przy 7 g.
Tyle, Åźe ten kij to juÅź najtaÅ„szy nie jest. W segmencie popularnym moÅźe być problem. MiÄ™dzy innymi ze wzglÄ™du na dÅ‚ugość, bo o ile Å‚atwo znaleźć dobre tanie kije do 2,7 m to dÅ‚uÅźsze jest problem. Ekonomicznie, z zaÅ‚oÅźeniem, Åźe trzeba bÄ™dzie coÅ› jednak z tych gramÃÅ‚w przyciąć teÅź bym szukaÅ‚ coÅ› z Kongera z serii World Champion. Bardzo udane kije.
Tyle, Åźe nie wiem czy ma to sens. Bo jak chcesz na dwa rÃÅ‚Åźne Å‚owiska to naprawdÄ™ lepiej kupić dwa kije. Na przykÅ‚ad jednÄ… uÅźywkÄ™ za grosze.

#9 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaToruÅ„

Napisano 12 luty 2012 - 15:31

oo i zapomniaÅ‚em dodać Åźe wÅ‚aÅ›nie chodzi mi o krÃÅ‚tki kij do Å‚owienia z Å‚odki. Jak narazie Å‚owiÅ‚em teamdragon silver edition 2,7 do 28g i spisuje siÄ™ Å›wietnie , ale przy podbijaniu przynÄ™t na gÅ‚ÃÅ‚wkach 20g jest to uciÄ…Åźliwe bo po caÅ‚ym dniu boli rÄ™ka w nadgarstku, mam do wydania 300zl a napisaÅ‚em Åźe szukam kija z niÅźesz pÃÅ‚Å‚ki bo jak przeglÄ…dam gieÅ‚dÄ™ to uÅźywane kije ludzie sprzedajÄ… za blisko 1000zÅ‚ i chciaÅ‚em uniknąć takich propozycji:P

#10 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 12 luty 2012 - 15:43

moÅźe dobrać kij bardziej na Å‚owisko ktÃÅ‚re częściej odwiedzasz bo z takim uniwersaÅ‚em moÅźe być ciÄ™Åźko.inna opca to sprzedaj lub zamieÅ„ kij ktÃÅ‚ry posiadasz skoro jest przydÅ‚ugi i zainwestÃÅ‚j w 2 kije.

#11 OFFLINE   DÄ…bek 111

DÄ…bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 luty 2012 - 15:46

Kolega w poscie wyÅźej opisaÅ‚ mniej wiÄ™cej zaleÅźnoÅ›ci.Ja osobiÅ›cie nie znam krÃÅ‚tkij wÄ™dki ,gdzie moÅźna pogodzić Å‚owienie 5g jak i 30 g przynÄ™tÄ….

#12 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaToruÅ„

Napisano 12 luty 2012 - 16:19

noo to nie pozostaje mi nic innego niÅź kupić 2 kije, ale jeszcze z nadziejÄ… poczekam moÅźe ktoÅ› jeszcze odwiedzi watek i bÄ™dzie znaÅ‚ taka wedke:) pozdrawiam

#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 12 luty 2012 - 16:26

Nie ma takiej opcji aby jeden kij obsÅ‚uÅźyÅ‚ komfortowo taki zakres przynÄ™t :mellow: .Na Å‚ÃÅ‚dce uÅźywam 2 kiji 5-20g i 10-42 i wtedy moÅźesz mÃÅ‚wić o komforcie Å‚owienia.

#14 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 12 luty 2012 - 18:05

dokładnie.w jednym kiju zawsze będzie ci czegoś brakowało.albo nie będzie się ładował albo będzie zbyt miękki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych