Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Remont


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 sierpień 2019 - 11:44

To faktycznie biedna ta izolacja. Nie wiem, jak wygląda cała konstrukcja dachu, ale jeśli tylko ta wełna, gips i jakieś deskowanie, to taka przegroda nie spełnia wymagań WT2017, nie mówiąc o WT2021.

Do aktu notarialnego powinieneś mieć załączony audyt energetyczny Twojego mieszkania, warto sprawdzić współczynniki przenikania przegród. Możesz też dopytać jakiegoś kierownika na budowie. Może nie widać całej konstrukcji dachu i niepotrzebnie martwisz się.


  • Panek lubi to

#22 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 sierpień 2019 - 12:18

W tych mieszkalnych termosach wszelkie życie biologiczne ma się naprawdę świetnie.. :)


  • DAN666 lubi to

#23 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 29 sierpień 2019 - 15:34

Kolego Panek,tak jak pisałem wyżej nie polecam kupować w marketach typy Casto,Leroy itp.Tam towar jest dużo gorszej jakości,zapewne nie wszytko.,ale na pewno większość.Wiem że jest wygodnie bo market jest długo czynny, towar można oddać,często są promocje itp.Mógłbym się rozpisać ale podam tylko jeden przykład.Proszę znaleźć w markecie jakąs baterię obojętnie czy do kuchni czy do łazienki dobrej marki typu grohe,Hans a następnie znaleźć taką samą w katalogu producenta,albo npo porównaj sobie płyty g-k np knauf,ta z marketu ma przekrój na zasadzie gips,pusty bąbel itd,kupując płytę g-k na składzie masz przekrój pełny gipsu,o profilach do g-k nawet nie wspomnę bo włos jeżysię sam
  • Panek i Paweł J lubią to

#24 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 29 sierpień 2019 - 16:30

Jestem na etapie notarialnej umowy deweloperskiej, tu nic takiego jak audyt energetyczny nie ma. Deweloper też nie deklarował nigdzie jakie ocieplenie dachu zastosuje i czy będzie spełniało jakiekolwiek normy. Niemniej jednak po pracy byłem na budowie. Robotników już nie zastałem, ale potwierdziło się to co pisałem - jest gołe 15cm wełny. W dniu dzisiejszym kończyli ją właśnie obsadzać więc wymiana na grubszą odpada. Jednak jestem dość mocno zdeterminowany żeby coś z tym zrobić. Czy na tym etapie, skoro jeszcze nie przykręcili profili i płyt, stanowiło by problem docieplenie dodatkową warstwą wełny, np. gdybym chciał do tych 15cm dodać 5-10cm wełny wyższej jakości? wygląda to tak: 

 

Załączone pliki



#25 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 20:10

Drogi Panku, a te wystające wieszaki nie są przypadkiem po to, żeby dołożyć następną warstwę wełny?


  • Panek i DAN666 lubią to

#26 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 sierpień 2019 - 20:25

Wieszaki kotwowe ,ruszt podwójny krzyżowy i jeszcze co najmniej 10 cm wełny wejdzie. Pilnuj tylko żeby druga warstwa wełny szła na mijankę z pierwszą warstą ,eliminacja mostków termicznych.
  • Sławek Oppeln Bronikowski i Panek lubią to

#27 OFFLINE   DAN666

DAN666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Cieślak

Napisano 29 sierpień 2019 - 20:50

Łącznie będzie 25cm wełny , dali pierwszą warstwę 15 i na to pójdzie 10 w przeciwnym kierunku ,standardowa robota :) rock&wool dali ? 😉

Użytkownik DAN666 edytował ten post 29 sierpień 2019 - 20:52

  • Panek lubi to

#28 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 29 sierpień 2019 - 21:41

Właśnie dla tego byłem pewien, że poproszenie was o radę to najlepsza decyzja jaką w obecnej sytuacji i z moją wiedzą mogę podjąć ;)  

Wełna, którą stosują to climwool df1 http://www.climowool...limowool-df-39/

Myślicie, że takie dwie warstwy jakie zakładacie (15+10) wystarczą do solidnej izolacji, czy pogadać z deweloperem i dopłacić do drugiej warstwy o lepszych parametrach? Chciałbym nie pluć sobie później w brodę ... 



#29 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 29 sierpień 2019 - 22:04

A ja mam pytanie z innej beczki. Jak wykończyć posadzkę? Cokoliki, czy listwy panelowe? Płytki są... hmmm takie szare, w kolorze betonu. I to, i to mi nie pasuje. A mówię dlaczego. Cokoły na ścianie na tej krótkiej płaszczyźnie zbierają brud. Listwy strasznie liche. Są też z mdv, ale tylko białe. Malować?
Pomożecie? 😁

Użytkownik jabadaon edytował ten post 29 sierpień 2019 - 22:04


#30 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 29 sierpień 2019 - 23:44

jak pomieszczenie ma ograniczony kontakt z wilgocią to szukał bym ciekawej listwy przypodłogowej, wachlarz ofert jest potężny 



#31 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 30 sierpień 2019 - 03:38

Wpuść cokół w ścianę ,problem brudu masz wyeliminowany.

#32 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 30 sierpień 2019 - 06:19

Wpuść cokół w ścianę ,problem brudu masz wyeliminowany.


To trzeba byłoby podkuwać. Kiepska sprawa, bo sporo ścian nośnych. Dodam, że to blok.

#33 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 30 sierpień 2019 - 06:52

Kujesz tynk robię takie rzeczy w blokach i nie widzę specjalnej trudności. Problemem jest wyrównanie płaszczyzny tynku i cokołu szczególnie w starszym budownictwie, trzeba się naćwiczyć ze skuwaniem i nadkładaniem żeby uzyskać zadowalający efekt.

#34 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 sierpień 2019 - 08:48

Właśnie dla tego byłem pewien, że poproszenie was o radę to najlepsza decyzja jaką w obecnej sytuacji i z moją wiedzą mogę podjąć ;)  

Wełna, którą stosują to climwool df1 http://www.climowool...limowool-df-39/

Myślicie, że takie dwie warstwy jakie zakładacie (15+10) wystarczą do solidnej izolacji, czy pogadać z deweloperem i dopłacić do drugiej warstwy o lepszych parametrach? Chciałbym nie pluć sobie później w brodę ... 

 

Zostaw w spokoju. Zwróć tylko uwagę, żeby druga warstwa była położona w kierunku prostopadłym do pierwszej. 



#35 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 18 październik 2019 - 09:57

Powracam z kolejnym pytaniem. Oczywiście (bo jakby mogło być inaczej) termin oddania prac się przesuwa w nieskończoność. W mieszkaniu jest dość wilgotno, na ścianie w łazience pojawiły się w paru miejscach wykwity i prace malarskie muszą poczekać aż wszystko solidnie doschnie. Jesienna aura jednak nie sprzyja. Kilka słonecznych dni i pozostawianie uchylonych okien spektakularnych efektów nie przyniosło a podejrzewam, że poczekanie do zimy zbyt wiele nie pomoże. W związku z tym przymierzam się do jakiejś nagrzewnicy/osuszacza. Nie wiem jednak, które z urządzeń będzie skuteczniejsze i łatwiejsze w obsłudze. Chciałbym przyspieszyć schnięcie całego mieszkania, do osuszenia jest 60 metrów na dole i 40 na górze (powierzchni nie da się od siebie odizolować). Macie w temacie jakieś doświadczenie? 



#36 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 18 październik 2019 - 10:15

Jedź do ramirenta i wypożycz dwa ,trzy osuszacze o przepływie około 600 m szęściennych na godzinę. Uruchom i pilnuj wylewania wody ze zbiornika,rachunek za prąd będzie wyższy ale coś za coś. Po trzech czterech dniach powinieneś wiedzieć efekty.
  • Panek lubi to

#37 OFFLINE   PaPaDaNcE

PaPaDaNcE

    kochający mąż

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • LokalizacjaBiałystok/Wasilków
  • Imię:Maciej

Napisano 18 październik 2019 - 10:18

Chyba raczej pochłaniacze wilgoci...

#38 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 18 październik 2019 - 18:50

https://www.machinem...YRoClwUQAvD_BwE VB
Nie wiem czy takie urządzenia są w Polsce dostępne ale grzejemy tym otwarte klatki schodowe i bez problemu dają radę
  • Panek lubi to

#39 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 18 październik 2019 - 19:25

Wstaw osuszacz powietrza , do tego dobry wentylator który będzie mieszał powietrze a po kilku dniach efekty będą napewno ! Sprawdzona metoda !
  • Panek lubi to

#40 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 24 październik 2019 - 07:06

Jestem na etapie notarialnej umowy deweloperskiej, tu nic takiego jak audyt energetyczny nie ma. Deweloper też nie deklarował nigdzie jakie ocieplenie dachu zastosuje i czy będzie spełniało jakiekolwiek normy. Niemniej jednak po pracy byłem na budowie. Robotników już nie zastałem, ale potwierdziło się to co pisałem - jest gołe 15cm wełny. W dniu dzisiejszym kończyli ją właśnie obsadzać więc wymiana na grubszą odpada. Jednak jestem dość mocno zdeterminowany żeby coś z tym zrobić. Czy na tym etapie, skoro jeszcze nie przykręcili profili i płyt, stanowiło by problem docieplenie dodatkową warstwą wełny, np. gdybym chciał do tych 15cm dodać 5-10cm wełny wyższej jakości? wygląda to tak: 

Zakładając że masz 100m2 tego ocieplenia to różnica w stracie energii między 15 cm a 30 cm to ok 5kw na dobę przy różnicy temperatur w środku domu, a na zewnątrz = 20 stopni  C

Przeliczając na koszt gazu to ok 1,1 zł na dobę czyli ok 33 zł mc, a na sezon grzewczy 150 zł.

Ja bym się zbytnio  nie martwił.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych