Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe echosondy Raymarine Element


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 28 czerwiec 2019 - 08:28

Sebo ,

właśnie miałem o tym napisać , wgraj nowy soft i problemy z gubieniem głębokości i inne bolączki powinny ustąpić . Podobnie było przy pierwszej serii Axioma , pierwszy soft pozostawiał wiele do życzenia a każda następna aktualizajca usuwała usterki i niedociągnięcia . Prawdopodobnie ten soft też jeszcze nie będzie ,, mistrzostwem świata '' ale powinno być zdecydowanie lepiej . Co do niemożliwości ustawiania podzielonego ekranu wg własnych potrzeb i upodobań ... rzeczywiście jest to minus ale stąd też cena dużo ciekawsza . Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem , mogę pomóc , proszę o korespondencję na priva .


  • Sebo i jaca11 lubią to

#42 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 czerwiec 2019 - 08:46

Problem odczytów głębokości to nie tylko sprawa u Raymarine- HB walczy z przekłamaniami głębokości od lat kilku.



#43 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 czerwiec 2019 - 14:11

Sebo ,

właśnie miałem o tym napisać , wgraj nowy soft i problemy z gubieniem głębokości i inne bolączki powinny ustąpić . Podobnie było przy pierwszej serii Axioma , pierwszy soft pozostawiał wiele do życzenia a każda następna aktualizajca usuwała usterki i niedociągnięcia . Prawdopodobnie ten soft też jeszcze nie będzie ,, mistrzostwem świata '' ale powinno być zdecydowanie lepiej . Co do niemożliwości ustawiania podzielonego ekranu wg własnych potrzeb i upodobań ... rzeczywiście jest to minus ale stąd też cena dużo ciekawsza . Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem , mogę pomóc , proszę o korespondencję na priva .

 

Z dwa tygodnie temu wgrywałem nowe . Sprawdzę z ciekawości dziś czy jest nowsze.



#44 OFFLINE   raffi

raffi

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Arent

Napisano 28 czerwiec 2019 - 18:39

Dzisiaj kupiłem Elementa 9 i w niedzielę będę testy. Mam też Axioma 9 i będę mógł porównać. Napiszę co i jak jak popływam cały dzień. Postaram się też nagrać filmik i wrzucę na YT.
  • mjarecki lubi to

#45 OFFLINE   Lukas_arts777

Lukas_arts777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŚwidnica
  • Imię:Lukas
  • Nazwisko:Lukas

Napisano 29 czerwiec 2019 - 11:59

Czy ktoś ma wiedzę na temat stożka w Elemencie? Ile stopni ?  Jestem ciekaw ile realnie widać na dnie i jaki to ma wpływ np. do łowienia w pionie. Z filmików wnioskuję że jest dość wąski. Danych w opisach brak. Konkurencja podaje konkretnie 24 - 45 - 60stopni itd...



#46 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 czerwiec 2019 - 12:11

http://www.raymarine...ers/realvision/



#47 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 01 lipiec 2019 - 09:58

Czy ktoś ma wiedzę na temat stożka w Elemencie? Ile stopni ?  Jestem ciekaw ile realnie widać na dnie i jaki to ma wpływ np. do łowienia w pionie. Z filmików wnioskuję że jest dość wąski. Danych w opisach brak. Konkurencja podaje konkretnie 24 - 45 - 60stopni itd...

Łukasz , sprawdziłem na stronach Eljachtu gdzie mają najbardziej szczegółowe dane poszczególnych sprzętów Raymarina i nie widzę tego stożka natomiast jak rozmawialiśmy na targach z szefostwem firmy to mówione było o 25 stopniach , sprawdzę to jeszcze i potwierdzę . W praktyce wygląda to tak że przy verticalu dużo płynniej działa i Element i Axiom od np HDSa Lowranca ale jednym drobnym szczegółem HDS był lepszy - dużo wcześniej widać było że coś grubego się pojawi w toni ponieważ zaczynał rysować cieniutką kreskę idącą od dna do góry by po chwili ukazać gruby ślad , w naszych było widać po prostu w pewnym momencie ukazujące się grube echo . Wrócę do tej płynności pokazywania - jak już namierzyłeś rybę , w Elemencie spuszczając przynętę , cały czas ją obserwujesz i widzisz w którym momencie gdzie ona jest , w HDsie musiałem puszczając ją do dna widzisz ją co jakiś czas  i musisz ją zatrzymać dużo wcześniej, wtedy pojawiała się na ekranie i w drugie tempo opuszczałem na optymalną głębokość ( na poczatku nie wiedząc o tym bardzo często ,, waliliśmy rybę w łeb '' lub spuszczaliśmy ją poniżej ryby ) , czyli było to takie działanie na dwa tempa . Jak było bez wiatru , nie ma sprawy , masz czas i nie jest to jakaś duża upierdliwość , gorzej gdy mocno wieje i musisz szybko i precyzyjnie to zrobić , to już jest trudniej . Próbowaliśmy ustawiać tego HDSa , tak żeby działał sprawniej , szybciej ale nie udało się i nie usunęliśmy tej moim zdaniem niedogodności .


Użytkownik mjarecki edytował ten post 01 lipiec 2019 - 10:07

  • Lukas_arts777 lubi to

#48 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 lipiec 2019 - 11:41

Załączony plik  element.JPG   49,81 KB   42 Ilość pobrań


  • Lukas_arts777 lubi to

#49 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 lipiec 2019 - 11:51

Łukasz , sprawdziłem na stronach Eljachtu gdzie mają najbardziej szczegółowe dane poszczególnych sprzętów Raymarina i nie widzę tego stożka natomiast jak rozmawialiśmy na targach z szefostwem firmy to mówione było o 25 stopniach , sprawdzę to jeszcze i potwierdzę . W praktyce wygląda to tak że przy verticalu dużo płynniej działa i Element i Axiom od np HDSa Lowranca ale jednym drobnym szczegółem HDS był lepszy - dużo wcześniej widać było że coś grubego się pojawi w toni ponieważ zaczynał rysować cieniutką kreskę idącą od dna do góry by po chwili ukazać gruby ślad , w naszych było widać po prostu w pewnym momencie ukazujące się grube echo . Wrócę do tej płynności pokazywania - jak już namierzyłeś rybę , w Elemencie spuszczając przynętę , cały czas ją obserwujesz i widzisz w którym momencie gdzie ona jest , w HDsie musiałem puszczając ją do dna widzisz ją co jakiś czas  i musisz ją zatrzymać dużo wcześniej, wtedy pojawiała się na ekranie i w drugie tempo opuszczałem na optymalną głębokość ( na poczatku nie wiedząc o tym bardzo często ,, waliliśmy rybę w łeb '' lub spuszczaliśmy ją poniżej ryby ) , czyli było to takie działanie na dwa tempa . Jak było bez wiatru , nie ma sprawy , masz czas i nie jest to jakaś duża upierdliwość , gorzej gdy mocno wieje i musisz szybko i precyzyjnie to zrobić , to już jest trudniej . Próbowaliśmy ustawiać tego HDSa , tak żeby działał sprawniej , szybciej ale nie udało się i nie usunęliśmy tej moim zdaniem niedogodności .

Jakiego hds-a? bo są 4 generacje tegoż.



#50 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 01 lipiec 2019 - 12:01

To są dane przetwornika RV100, Element ma przetwornik HV100. Być może jest tak samo, brak jednak potwierdzenia.



#51 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 lipiec 2019 - 12:48

Ok moje niedopatrzenie.



#52 OFFLINE   Lukas_arts777

Lukas_arts777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŚwidnica
  • Imię:Lukas
  • Nazwisko:Lukas

Napisano 02 lipiec 2019 - 10:36

Dzięki za info ! ! ! , ale i tak dalej nie wiem czy Element 9' , Elitka Titanium2 7' czy jakiś Garmin….trudna bardzo decyzja, budżet max 5000.  Na dotyku mi nie zależy, na obrazowaniu i bocznym bardzo. 



#53 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 02 lipiec 2019 - 10:48

Jakiego hds-a? bo są 4 generacje tegoż.

Maćku , HDS Carbon .



#54 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 lipiec 2019 - 11:02

Prędkość pingowania oraz tryb ascope czy jakoś- nie udało się faktycznie tego ustawić?



#55 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 02 lipiec 2019 - 21:56

To są dane przetwornika RV100, Element ma przetwornik HV100. Być może jest tak samo, brak jednak potwierdzenia.

 

czy nie mozna napisac do raynmarine Polska o dodanie do zestawienia /porównani tego nowego przetwornika albo info na temat róznic ? rv do hv ?



#56 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 lipiec 2019 - 05:57

Pewnie można. Jak masz ochotę to napisz. 

A tak na całkiem poważnie to chyba lepiej napisać bezpośrednio do Raymarine.


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 03 lipiec 2019 - 06:19


#57 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 03 lipiec 2019 - 08:35

czy nie mozna napisac do raynmarine Polska o dodanie do zestawienia /porównani tego nowego przetwornika albo info na temat róznic ? rv do hv ?

Przekazane do Eljachtu , pewnie za jakiś czas się pokaże .



#58 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 03 lipiec 2019 - 08:52

Dzięki za info ! ! ! , ale i tak dalej nie wiem czy Element 9' , Elitka Titanium2 7' czy jakiś Garmin….trudna bardzo decyzja, budżet max 5000.  Na dotyku mi nie zależy, na obrazowaniu i bocznym bardzo. 

Łukasz , jeśli zależy Ci na bardzo dobrym obrazowaniu bocznym to chyba nic w tej chwili nie ma podejścia do Elementa , pozostałe czyli Chirp czy downvision pewnie są porównywalne ale żaden w tej cenie nie będzie miał obrazowania 3D , jedyna zła wiadomość - ciężko Ci będzie kupić nowego Elementa 9  w cenie 5 k .



#59 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 03 lipiec 2019 - 09:19

Czemu nic nie ma podejścia do elementa?
Taka częstotliwość w HB jest od dwóch lat?
Oglądając filmy nie widziałem nic oszałamiającego w porównaniu do mojego helixa g2n

#60 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 lipiec 2019 - 09:25

Łukasz , jeśli zależy Ci na bardzo dobrym obrazowaniu bocznym to chyba nic w tej chwili nie ma podejścia do Elementa , pozostałe czyli Chirp czy downvision pewnie są porównywalne ale żaden w tej cenie nie będzie miał obrazowania 3D , jedyna zła wiadomość - ciężko Ci będzie kupić nowego Elementa 9  w cenie 5 k .

Jarku, ale czy twój osąd nie jest zbyt kategoryczny? Nie miałem w rękach Elementa, ale to co widziałem z materiałów o sonarze bocznym - nie ma szału z zasięgiem sonaru bocznego- a to jest kluczowe dla poznania zbiornika. Te 15m na stronę, które jest czytelne wystarczy do podziwiania ryb na 100%, ale czy one będą tam, gdzie je pokazał je sonar(hałas itp) przy następnym napłynięciu?. Tutaj przydaje się większy zasięg SI.

Co do cen- w zbliżonych $ osiągalne są Helix 8 MSI oraz Elite ti2 9. Oba mają nowoczesne przetworniki dające naprawdę duży zasięg obrazowania i detalizację , rozdzielczość ekranu taka sama. Żeby była jasność- nie mam na myśli cen katalogowych, ale można znaleźć taniej- jeżeli się zapyta gdzie trzeba.

   Jesteś testerem, być może masz kontakt z teamem Raymarine- zróbcie test zasięgu sonaru bocznego, bo sorry- ale same opinie o jego super-hiper obrazowaniu nie są miarodajne bez pokazania na żywo ocb.

Obrazki na prospekcie reklamowym też nie są czymś takim.

W sieci jest mnóstwo materiałów o sonarze bocznym w HB i Lowrance, brakuje czegoś podobnego dla Raymarine. Nie wiem z czego to wynika, w każdym razie macie szansę pokazać sprzęt z jak najlepszej strony i wtedy osądzać co i jak.


  • mario, Sebo i cabage lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych