Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak należy mierzyć długość przynęty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 14 luty 2019 - 08:34

No cóż, a ja uważam że jest sens dyskutować nad trafnością przepisów, bo już w niektórych okręgach nie wolno spinningować do 1 maja wcale, za chwile usłyszymy że już w listopadzie można szczupaka złowić z ikrą, więc dla pewności zakażmy i łowienia w tym miesiącu i tak aż w końcu będziemy mogli łowić jeden miesiąc w roku za 400zł składki. Mam to szczęście że nie łowie w mazowieckim więc żadne bzdury o długości przynęt mnie nie dotyczą, tak samo na Wiśle w moim okręgu można spinningować cały rok, ale już na nizinnych nie, bo ktoś wpadł na pomysł że pan co łowi okonie na robaka jest lepszy niż ten co łowi na spinning. A po co to wszystko? Po to żeby garstka tych którzy przepisy przestrzegają, jak my miała gorzej, reszta i tak robi swoje bo nie ma kontroli. PZW nie potrafi po prostu w żaden sposób egzekwować przepisów i stąd cały problem. Zdecydowana większość ludzi łowiących z premedytacją szczupaki w styczniu czy lutym to ludzie którzy napychają lodówki rybami, oni ich nie wypuszczają, więc wystarczyłyby regularne kontrole nad wodą, zamiast mierzenia przynęt czy innych cudów. Nie wspominając już o tym że za chwile będzie trzeba chodzić do radcy prawnego żeby wiedzieć czy akurat tego dnia moge połowić na tą konkretną przynętę, w tym konkretnym miejscu i o tej konkretnej godzinie.



#122 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 14 luty 2019 - 08:52

Lipa Pany. Ja u siebie szukam okoni z przynętami najmniej 7 cm. Normalnie to 10. Jak żyć?

#123 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 luty 2019 - 09:04

No cóż, powtórzę to co pisałem w innym temacie chyba ze dwa lata temu.

Sprawę rozwiązałoby wprowadzenie "No Kill" na wszystkich wodach PZW. Pozwoliłoby na likwidację okresów ochronnych, wymiarów ochronnych, limitów i innych ograniczeń, których i tak nie da się w większości egzekwować. Wówczas tytuł REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB miałby sens. I tak większość zakazów stoi na granicy możliwości ich stosowania:

- okres ochronny - nie uniknie się przyłowu ryb okresowo, lub stale chronionych;

- wymiar ochronny - nie uniknie się przyłowu ryb niewymiarowych;

- limit ilościowy - złowiłem 2 sandacze, zmieniam zestaw pod okonia, ale łowi się szczupak...

Cóż z tego, że "przyłowy" i "przełowy" wypuszczę (ciekawe ilu mięsiarzy to robi jeśli ma blisko do bagażnika auta) i tak przez chwilę jestem przestępcą, a ryba będzie skaleczona.

 

Wiem, za chwilę zostanę opluty, skopany i zlinczowany, ale takie są moje poglądy, a co moje, to mojsze… :P


Użytkownik Alexspin edytował ten post 14 luty 2019 - 09:05

  • eRKa i MajKar lubią to

#124 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 luty 2019 - 09:07

...


Użytkownik Alexspin edytował ten post 14 luty 2019 - 09:08


#125 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 164 postów

Napisano 14 luty 2019 - 09:08

No cóż, powtórzę to co pisałem w innym temacie chyba ze dwa lata temu.
Sprawę rozwiązałoby wprowadzenie "No Kill" na wszystkich wodach PZW. Pozwoliłoby na likwidację okresów ochronnych, wymiarów ochronnych, limitów i innych ograniczeń, których i tak nie da się w większości egzekwować. Wówczas tytuł REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB miałby sens. I tak większość zakazów stoi na granicy możliwości ich stosowania:
- okres ochronny - nie uniknie się przyłowu ryb okresowo, lub stale chronionych;
- wymiar ochronny - nie uniknie się przyłowu ryb niewymiarowych;
- limit ilościowy - złowiłem 2 sandacze, zmieniam zestaw pod okonia, ale łowi się szczupak...
Cóż z tego, że "przyłowy" i "przełowy" wypuszczę (ciekawe ilu mięsiarzy to robi jeśli ma blisko do bagażnika auta) i tak przez chwilę jestem przestępcą, a ryba będzie skaleczona.

Wiem, za chwilę zostanę opluty, skopany i zlinczowany, ale takie są moje poglądy, a co moje, to mojsze… :P

Jasne... Okręg Mazowiecki woda górska Rządza cały od i ek jest no kill a i tak ograniczenie długości przynęty obowiązuje. Po co?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#126 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 luty 2019 - 09:20

Jasne... Okręg Mazowiecki woda górska Rządza cały od i ek jest no kill a i tak ograniczenie długości przynęty obowiązuje. Po co?
(…)

Gdzieś niedawno właśnie pisałem: "idiotów nie sieją, sami się rodzą"...

 

Ps

Broń Boże, proszę nie doszukiwać się w powyższym polityki... :ph34r:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 14 luty 2019 - 09:21


#127 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 luty 2019 - 10:01

  1. Do w/w długości nie wliczamy krętlików, agrafek, kółek łącznikowych itp. znajdujących się pomiędzy żyłką/plecionką a przynętą.
  2. Do w/w długości zaliczamy haki i kotwiczki, dodatkowe obciążenia montowane przed przynętą (np. tzw. czeburaszka) oraz wszelkie elementy wabiące powiększające długość przynęty.
  3. Przynęty wykonane z miękkich materiałów (twistery, rippery, muchy, koguty itp.) powinny leżeć na przymiarze w sposób swobodny (nierozciągnięty) a ich długość mierzymy od końca obciążenia (główki, czeburaszki itp.) do najdalej wysuniętego końca ogonka.
  4. Błystki obrotowe mierzymy od końca oczka do mocowania żyłki/plecionki do końca kotwiczki lub haka.
  5. Błystki wahadłowe mierzymy od końca korpusu przy otworze do mocowania żyłki/plecionki do końca kotwiczki lub haka.
  6. Woblery mierzymy uwzględniając długość steru.
Naprawde nikt nie zauważył, że pkt 2 i 3 wzajemnie się wykluczają?
 
W 2 jest, że z obciążeniem...
 
A w 3, że od końca obciążenia...
 
Żyłka, agrafka, początek obciążenia, koniec obciążenia, przynęta(twister) -  czy w ten właśnie sposób jest kolejność położenia elementów w przynęcie, czy ja mam jakieś omany wzrokowe?
 
Dla mnie początek tego dodatkowego obciążenia(czeburaszki) to ten bliżej żyłki a koniec przy przynęcie...
 
Koniec lokomotywy która ciągnie wagony to jest na początku ????

Użytkownik eRKa edytował ten post 14 luty 2019 - 10:09


#128 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 14 luty 2019 - 11:27

Moim zdaniem z zapisu punktu 2 i 3 razem wynika, że dla "TFUrcy" przepisu przynęta ma dwa końce (ten od strony żyłki, zwany przez niektórych początkiem i ten prawdziwy koniec) i dlatego tak brzmi punkt 3.

Inaczej te dwa punkty rzeczywiście byłyby sprzeczne.


Użytkownik mikryb edytował ten post 14 luty 2019 - 11:28

  • Alexspin lubi to

#129 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 luty 2019 - 12:05

Generalnie, TFU-rcy tego przepisu należałoby się coś przeciwnego do Nobla, tak jak "Złota Malina" jest przeciwieństwem "Oskara", ale "jaki koń jest, każdy widzi"... :D  :D :D  


  • mikryb i eRKa lubią to

#130 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1152 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 luty 2019 - 12:14

Moim zdaniem z zapisu punktu 2 i 3 razem wynika, że dla "TFUrcy" przepisu przynęta ma dwa końce (ten od strony żyłki, zwany przez niektórych początkiem i ten prawdziwy koniec) i dlatego tak brzmi punkt 3.

Inaczej te dwa punkty rzeczywiście byłyby sprzeczne.

Przypomina mi się reklama napoju "Frugo" z przed wielu lat i jej fragment "...bo ludzie to nie wiedzą, jakie siły drzemią w naturze..." ;)



#131 ONLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1008 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 15 luty 2019 - 11:50

Jak przepis jest niejednoznaczny (mówiąc łagodnie) to trzeba by go chyba interpretować na korzyść wędkarza.. Inna sprawa że wszystko to na kolanie pisane i TFUrca powinien podać się do dymisji...



#132 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 16 luty 2019 - 17:37

Przynęta ma dwa końce jeżeli z jednej strony jest ogonek gumki to z drugiej może być czeburaszka a jej koniec jest przy agrafce.  



#133 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 luty 2019 - 18:00

Przynęta ma dwa końce jeżeli z jednej strony jest ogonek gumki to z drugiej może być czeburaszka a jej koniec jest przy agrafce.  

 

Wiadomo, że każdy kij ma dwa końce. Ale - w takim razie który z tych końców jest początkiem? Ten który trzymasz w ręku czy ten oddalony od Ciebie?

Pociąg który jedzie z Krakowa do Warszawy - początek ma bliżej Warszawy...

Tak to chyba logicznie się odbiera.

A w Twoim przykłądzie - gdzie jest początek przynęty? - Ogonek gumki????



#134 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 16 luty 2019 - 18:23

Ja nie mam takiej mocy w mazowieckim okregu ale swoją zadziałałem aby wymiar 5 cm nie dotyczył wód górskich w okręgu siedleckim na walnym zebraniu koła. Który z poszkodowanych kolegów z okręgu Mazowieckiego stanął na wysokości i zaproponował zmianę na 2020rok? Taki stan ma swoje plusy, mniej skłutych ryb bo mi rozsądek podpowiada aby paprochem udać spokój kropkowamym.
  • Piotrek Milupa i homax lubią to

#135 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 luty 2019 - 19:47

Radku, z przyjemnością Cię poprę w tym wniosku  :)


  • Framuga lubi to

#136 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 16 luty 2019 - 19:56

Radku, z przyjemnością Cię poprę w tym wniosku  :)


Wiele pretensji ale mało kto chce wziąść sprawy w swoje ręce.
  • dreadknight lubi to

#137 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 luty 2019 - 20:18

Pomyślimy ......  ;)



#138 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 16 luty 2019 - 20:21

Czy przykładając przynętę na miarkę czeburaszką na początek miarki a ogonek wskazuje długość przynęty i odwrotnie na początku miarki ogonek a czeburaszka ma wskazać długość to będzie różna długość? Nie ważny jest  początek i koniec i co jest co, ważna jest długość przynęty. 

 

Jak w takim razie zmierzyć tą przynętę?

Załączony plik  flashvibhead_05.png   113,99 KB   10 Ilość pobrań

 

Długość daje tylko silikonowa rybka czy systemik do zbrojenia też?



#139 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 luty 2019 - 20:21

Całość



#140 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 16 luty 2019 - 20:31

Oczywiście nie widzę innej możliwości, jeżeli ktoś chce by mu ołowiu nie doliczać do długości to niech łowi na boczny trok,  dropszot lub inny patent.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych