Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
615 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 05 marzec 2019 - 20:04

Może byście przestali tak męczyć te okonie one raczej już do tarła podchodzą... dajcie miesiąc na wstrzymanie.


  • loko lubi to

#62 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 marzec 2019 - 20:30

Napisz Radku, czy masz teraz closed season, a jak nie to jakie ryby teraz poławiasz? Jak świadomie teraz nic nie łowisz to masz mój pełen szacun! 


  • cyprys19 lubi to

#63 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1959 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 marzec 2019 - 20:40

Napisz Radku, czy masz teraz closed season, a jak nie to jakie ryby teraz poławiasz? Jak świadomie teraz nic nie łowisz to masz mój pełen szacun! 

Jak by nie patrzeć większość ryb przed tarłem.



#64 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 05 marzec 2019 - 21:27

klenie teraz będę kolego próbować łowić choć nie biorą jak na razie za dobrze ale życie. Pod koniec maja przestaje je łowić bo one wówczas podchodzą do tarła:) wystarczy trochę znać ichtiologi tego co łowimy...


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 05 marzec 2019 - 21:28


#65 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 marzec 2019 - 21:40

Widziałem klenie pływające nawet w centrum miasta Wrocławia w wakacje. Zazdroszczę. Co byś łowił jakbyś miał do wyboru w lutym marcu okonie, bądź okonie? Nie każdy ma raj kleniowy... Łatwo jest pisać jak się ma alternatywy. Napisz, że gdybyś mógł poławiać tylko okonie, to z pełną premedytacją od 1 stycznia do końca tarła np. okoni nie łowiłbyś ryb.


  • coma i cyprys19 lubią to

#66 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 05 marzec 2019 - 21:46

Piszę że bym nie łowił z premedytacją.Tak bym zrobił wsiadł bym na rower,lub na basen bym chodził,ewentualnie wyjazdy weekendowe gdzieś w Polskę.Marcin tak jak pisałeś to są przyłowy nie celowe nastawianie się za gatunkiem.Hubert proponuje jak masz tylko okonie w stawie czy w rzece(w co nie wierzę) to odpuść na czas tarła.Wytrzymasz...



#67 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 05 marzec 2019 - 21:51

 

Jak okonie będą już gotowe do amorów każda przynęta będzie ignorowana- wie to każdy,nie tylko ichtiolodzy...

Dobre powiem....! skąd się biorą wieści że okonie lejące mleczem a samice wypchane ikrą...Proszę cię może i nie biorą tak jak przed tarłem ale nie ................. głupot że ignorują przynęty.Sam kiedyś złowiłem nieraz samice z której dosłownie firanka wisiała więc nie jest tak różowo.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 06 marzec 2019 - 09:54


#68 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 05 marzec 2019 - 21:55

Przypominam można łowić już pstrągi więc może warto za nim się wybrać.


  • Alexspin lubi to

#69 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 06 marzec 2019 - 06:29

Napisałem nieraz bo kiedyś tak łowiłem jak wiele osób, w czasie tarła. Dawne to czasy a człowiek się jednak zmienia i życie go uczy...
  • StCroix i Maciej W. lubią to

#70 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 marzec 2019 - 07:45

Panowie przeczytałem waszą dyskusję (kilka postów wyżej) i dodam od siebie, że jakby każdy wszystko wypuszczał i dbał o ryby jak większość to opisuje, mielibyśmy inny rybostan w naszych wodach. Na moim terenie jak rozkładam w styczniu, lutym itd. spina nad jeziorem, to pytają się czy na szczupaki przyjechałem. Jak zdziwiony niewiedzą, albo totalnym olewaniem jakichkolwiek przepisów i norm tłumaczę, że przecież ma okres ochronny, to zadaje pytanie. A jak się trafi to nie weźmiesz? (myślenie jak za PRLu, co można lub nie można, ale nikt nie widzi, to trzeba wynieść, zaje....ć itd.). Liczy się tu i teraz, a nie co będzie jutro, za rok z tą wodą, i co najśmieszniejsze, te osoby najwięcej narzekają na brak ryb i że ciężko cokolwiek złowić.

Na "mojej" małej wodzie, na którą uczęszczam nie mam ograniczenia co do wielkości przynęt itd., ale sam dla siebie je robię i od stycznia w 95% przypadków używam przynęt 2-2,5", a i tak złowiłem więcej szczupaków niż okoni..., ale wiem, że jakbym zastosował większy rozmiar przynęt mogłoby być ich więcej...Kilka dni temu na es 2" miałem przyłów w postaci mamuśki szczupaka, która wyprostowała mi hak jigowy i prysnęła ;). Na szczęście nie odpłynęła z kolczykiem w pysku. Do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem i umiarem, a jak się złowi brzuchatego okonia raz na jakiś czas i obejdziemy się z nim delikatnie, to chyba krzywdy nie będzie, ale oczywiście każdy indywidualnie może sobie narzucić rygor i nie łowić ich wcale.


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 06 marzec 2019 - 07:46

  • niedziel_jig, Piotr Gołąb, Pisarz.......ewski Piotr i 9 innych osób lubią to

#71 ONLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 07 marzec 2019 - 17:10

Jest pierwszy w tym roku

21c1068a37b73382cd34c19984366681.jpgb628294c5b39ba6fe38556d871070816.jpg

#72 ONLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 07 marzec 2019 - 18:55

Po zamierzeniu w domu na kiju, okazuje się, że to mój nowy PB - 38.5cm. Coraz bliżej magicznej granicy 40cm ;)

#73 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 08 marzec 2019 - 13:58

Mało rybek godnych ale taki 33cm się trafił 😊
Załączony plik  20190301_123319.jpg   148,86 KB   83 Ilość pobrań

#74 OFFLINE   flajsik

flajsik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 marzec 2019 - 08:33

To i ja się pochwalę rybką z poniedziałku. 36af94e7b82d7bb960c34faf0b97efafc7.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

#75 OFFLINE   flajsik

flajsik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 marzec 2019 - 10:12

I się człowiek skompromitował na forum. Zamiast sprawdzić i się upewnić to pisze głupoty. Rybka miała 28cm. 

Chyba dalej zostanę przy starym nawyku i nie dodawaniu niczego :D

 

To i ja się pochwalę rybką z poniedziałku. 36

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 09 marzec 2019 - 17:16

  • strary, xyzzvpc i drag lubią to

#76 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 09 marzec 2019 - 11:03

Mierzone 34 cm. Łapy wielkie, koledze dziś większy okoń niestety spadł. A już gąska była prawie w ogrodku. Dziś 100% C&R.

Załączone pliki


Użytkownik Zybi81 edytował ten post 09 marzec 2019 - 11:08

  • woblery z Bielska, radmac5 i skilos lubią to

#77 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 marzec 2019 - 13:17

Ze smutkiem muszę kolejny raz przypomnieć Wam, drodzy koledzy "po kiju", że na naszym forum istnieją pewne Zasady. Nie badamy na własną rękę wielkości ryb, nie komentujemy tego - jeśli są jakieś wątpliwości, jest przycisk "Zgłoś". 

"4. W przypadku zauważenia niezgodności z niniejszym regulaminem nie robimy dochodzeń na własną rękę - zgłaszamy swoje wątpliwości do moderatora."

W tych samych Zasadach widnieje zapis:

"6. Publikujemy zdjęcia ryb których orientacyjne wymiary(nie chcemy i nie oczekujemy na zdjęcia z miarką) dla poszczególnych gatunków wynoszą co najmniej:
(...)
Okoń - 30cm"

Docierają do redakcji forum głosy o tym, że nasi koledzy obawiają się zamieszczać tutaj zdjęcia ryb, gdyż są zaraz w różny sposób hejtowani. Rok temu w podobnych okolicznościach zapowiedziałem bezwzględne karanie wszelkich objawów naruszania naszych Zasad, lecz z powodu wrodzonej dobroduszności oraz niechęci do nakładania kar byłem pobłażliwy. Mając jednak do wyboru uprzejmość wobec osób naruszających nasze reguły gry, a na drugiej szali dobro osób, które chcą zamieszczać tutaj zdjęcia swoich połowów, uprzejmie informuję, że okres litości dla hejterów dobiegł końca.

 

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/



#78 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 marzec 2019 - 16:53

Janusz,wiem ze dyskusja z moderatorem to ryzyko ale...no cóż.Kilka lat już tu jestem,bez punktu,zaryzykuję.

Z całym szacunkiem chciałbym zauważyć że w wymianie zdań do której,jak,sądzę,swoim wpisem się odnosisz nie zauważyłem ani odrobiny hejtu.

Koledzy,może z pewnym przekąsem,zwrócili uwagę że zaprezentowana ryba z żadnej strony nie jest zgodna z deklarowanym rozmiarem.Co więcej,te wpisy pozwoliły koledze z twarzą wybrnąć z...dość niekomfortowej dla niego sytuacji.Może faktycznie należało nacisnąć zgłoś,tu masz rację.Hejtu jednak w tym akurat przypadku chyba nie ma powodu sie doszukiwać.

Zasad oczywiście i jak najbardziej należy się trzymać.Gdyby tak było zawsze to może kilku wartościowych forumowiczów nadal by tu było.Na przykład @pitt-mnie brakuje...

Od Ciebie zależy jak potraktujesz mój wpis.Jeśli jako zarzewie gównoburzy-trudno.Jeśli tylko jako wyrażenie swojego zdania-dziękuję.



#79 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 marzec 2019 - 18:25

1. Z Regulaminu forum:

"5. Przestrzegaj regulaminów obowiązujących na forum oraz zaleceń administratora lub moderatorów. Pamiętaj, że ostateczne interpretacje należą do nich. (...)"

2. Wątek "Okonie 2019" liczy sobie x stron, a połowa (c.e.) wpisów została - jako hejt - usunięta. Jednak osoby, które zostały obrzucone błotem, zapamiętały to jako niemiłe wydarzenie, doświadczenie, którego nie mają ochoty powtarzać. Co więcej, bierni obserwatorzy również nabrali podobnego przekonania i sporo pracy trzeba będzie włożyć, by w przyszłości zmienili zdanie i zechcieli coś opublikować. A wątki z rybami w tytule bez zdjęć tracą rację bytu, nieprawdaż? Dlatego też zrobię co w mojej mocy, by wszelkie dyskusje na tematy takie jak etyczność łowienia, lub rozmiar prezentowanych ryb odbywały się w miejscach do tego przeznaczonych. Czyli w dziale C&R, zgłoszeniach moderacyjnych, w dziale regulaminów oraz w wiadomościach prywatnych. Za naruszenie tej zasady będę karał bez litości. 

3. Chcę, byśmy się dobrze zrozumieli. Każdy ma prawo do swojej opinii. Każdy ma prawo jej wyrażania. Nie w każdym miejscu swoje opinie można wyrażać. Wątpliwości co do losu prezentowanych ryb - jeśli ktoś ma uzasadnione obawy, lub posiada wiedzę, należy zgłaszać. Bezwzględnie. C&R to warunek podstawowy, by prezentować zdjęcia okazów na naszym forum. Jednak publiczne podważanie dalszego losu ryb ma, zwłaszcza w przypadku błędnego posądzenia, bardzo poważne konsekwencje również (zwłaszcza!) dla uczciwych wędkarzy, którzy z obawy o beztrosko rzucone oskarżenia zaniechali publikacji zdjęć. Poważnie - jeśli ktoś pisze "dziś 100% C&R" i zamiast pochwał pod swoim adresem czyta "tylko dziś?", to takie działanie nie wspiera, a wręcz niszczy idee propagowane przez nasze forum. Podobnie, za pytanie, czy "skwierczał na patelni?" - będą konsekwencje. Jest to obraźliwe dla łowcy i zniechęcające do publikacji zdjęć. Z takimi postawami będę walczył dostępnymi mi środkami.

4. Na koniec odnośnie niewielkich rozmiarów okonia, który ostatnio był komentowany - przytoczyłem powyżej dwa punkty z Zasad... które dotyczą tego tematu. Jeden punkt miał trafić do komentatorów, drugi do "sprawcy zamieszania", oraz ewentualnych naśladowców. Zdjęcie pozostaje z dwóch powodów - uznałem, że wizualnie jest bardzo przyzwoite, a także usuwając je musiałbym usunąć całą dotyczącą go dyskusję, czym jeszcze bardziej zubożyłbym wątek. 

 

Ostrzegam lojalnie - to jest wątek "rybny", czyli "Okonie 2019". Dalsza dyskusja jest możliwa w dziale "Regulaminy" - jeśli macie jakieś uwagi dotyczące moderacji, lub w C&R, jeśli dostrzegacie powody, by w tamtym miejscu dyskusję w sprawach etyczno-moralnych prowadzić. Wszelkie próby kontynuacji dyskusji w tym miejscu uznam za spam i naruszenie punktu piątego Regulaminu forum. Punkt ten zacytowałem na początku tej wypowiedzi. Niniejszym dalszą dyskusję w tym miejscu zamykam i gorąco apeluję o przestrzeganie tego, co w swoim poście wyłuszczyłem.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 13 marzec 2019 - 10:43


#80 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 marzec 2019 - 22:09

Dodam tylko, że wątek trafił "pod lupę", podobnie jak autorzy wymienionych przez Janusza postów. 

Jeśli macie, Panowie, problem z dostosowaniem się do regulaminu, to chociaż postarajcie się o okazanie odrobiny szacunku dla tych, którzy łowią ryby i chcą je Wam/Nam pokazywać i dzielić się swoją wiedzą i emocjami.


  • Adrian Tałocha, tomasz196209, michal7709 i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych