Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningowy no kill Skawy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 marzec 2019 - 00:26

Tak się składa, że kierowani ciekawością nowego łowiska byliśmy w tym roku małą ekipą na Skawie i przeszedłem dokładnie cały odcinek rzeki na, którym planowane są zawody. To jest ok. 2500 - 3000 m rzeki o podgórskim charakterze, tj. bystrza i kamieniste przelewy podzielone są odcinkami głębszych płani (ale niezbyt głębokich) i 2 lub 3 rynnami. Piękna rzeka, dzika i atrakcyjna dla wędkarzy, którzy lubią takie klimaty i potrafią się w nich odnaleźć ale moja wyobraźnia nie ogrania jak tam się zmieści 100 zawodników? Kusiło mnie żeby się zapisać ale perspektywa tłumu to nie dla mnie. Kibicuję organizatorom i mam nadzieję, że wszystko się uda i będzie to przyczynek do tworzenia kolejnych łowisk tego typu. 


  • jerzy6 i woblery L.E. lubią to

#22 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 08 marzec 2019 - 05:54

 Piękna rzeka, dzika i atrakcyjna dla wędkarzy, którzy lubią takie klimaty i potrafią się w nich odnaleźć ale moja wyobraźnia nie ogrania jak tam się zmieści 100 zawodników? Kusiło mnie żeby się zapisać ale perspektywa tłumu to nie dla mnie. Kibicuję organizatorom i mam nadzieję, że wszystko się uda i będzie to przyczynek do tworzenia kolejnych łowisk tego typu. 

No coś pięknego takie zawody.

   


Użytkownik Skalniak edytował ten post 08 marzec 2019 - 05:56

  • skorupa13, jerzy6 i PePe. lubią to

#23 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 06:39

No coś pięknego takie zawody.
https://www.youtube....h?v=dlKlqCNIzfU

To juz przesada, te 15 metrow to taka optymalna odległość dająca komfort łowienia i podglad sedziow na zawodnikow i zaliczane ryby.
  • Oleix lubi to

#24 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 marzec 2019 - 08:15

No coś pięknego takie zawody.

  

 

W grupie cieplej  :D


Użytkownik PePe. edytował ten post 08 marzec 2019 - 08:15


#25 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 08 marzec 2019 - 09:20

Jest jeszcze jeden niuans między zawodami z filmu a zawodami na Skawie... Na filmie widać że w tamtej wodzie jest po prostu sporo ryby... Czekam na filmik z zawodów na Skawie dla porównania jakie mamy rybne rzeki.



#26 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 08 marzec 2019 - 09:29

Na tym odcinku jest kilkanaście stanowisk, że będą ciupać rybę za rybą, no chyba, że tak dorybią rzekę, że nie będą się miały gdzie pomieścić😊
Też miałem ochotę, ale tylko popatrzę... I jeszcze jedno, tam będzie problem z parkowaniem samochodów.

Użytkownik jabadaon edytował ten post 08 marzec 2019 - 09:31


#27 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 08 marzec 2019 - 09:36

Malkontent na malkontencie...
 


  • woblery z Bielska, arti-zander i Wojtek14 lubią to

#28 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 08 marzec 2019 - 09:50

Malkontent na malkontencie...


Nie.... To realizm...

#29 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 08 marzec 2019 - 10:22

Najwyżej zawody bedą bardzo nierówne pod względem wyników i to niezależnie od poziomu zawodnika, a głownie według szczęścia w losowaniu ;)

Dosypią ryby żeby wyrównać??, to będzie jej w wodzie więcej, a jeśli później będą kontrole, to nie skończy się jak kiedyś na Sanie najazdem i zjedzeniem nadmiaru ;)


  • Mysha lubi to

#30 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 marzec 2019 - 11:05

Bardziej realnie jak coś pokazujecie i gadacie to przynajmniej miejcie odrobinę wiedzy o CZYM piszecie...
Tak wyglądają zawody tego typu miejmy nadzieję że te będą takie same...


#31 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 08 marzec 2019 - 11:49

No dokładnie! czyli jeden na drugim, rzuca na trzeciego:D:D


  • mkordeusz lubi to

#32 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 marzec 2019 - 12:08

Ja tam nie widzę żeby jeden na drugim rzucał na trzeciego... Każdy sobie radzi ma swoje kilkanaście metrów rzeki i nikt nikomu nie wadzi tym bardziej że pstrągi można łowić nawet zza kamienia oddalonego 1,5 metra od nóg... Chyba że ktoś pomylił łowienie pstrągów z zawodami rzutowymi i rzuca wzdłuż rzeki to co innego...
Każdy lubi inne łowienie a jak ktoś nie lubi ludzi nad wodą to niestety ale wyklucza startowanie w zawodach bo ciężko pogodzić bycie samym nad wodą i branie udziału w zawodach...
  • woblery z Bielska, arti-zander, bertold12 i 1 inna osoba lubią to

#33 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 08 marzec 2019 - 13:01

Z regulaminu:

 

"8. Jedna ryba to jeden punkt. Suma punktów za złowione prawidłowo ryby decyduje o zajętym miejscu
zawodnika w turze (tzw. punkty turowe.) Zawodnik w każdej z tur przekazuje sędziemu do zmierzenia
jedną z ryb, która w jego uznaniu będzie najdłuższa i która ma zostać zapisana w karcie startowej
(jeżeli zawodnik w tej samej turze złowi dłuższą rybę, a ma już inną rybę wpisaną do karty - długość
dłuższej ryby nie będzie uwzględniana). Długość najdłuższej ryby jest brana pod uwagę tylko w
przypadku równej ilości złowionych ryb przez innego zawodnika w turze i całych zawodach.

 

 

 Zawodnik w każdej z tur przekazuje sędziemu do zmierzenia

jedną z ryb, która w jego uznaniu będzie najdłuższa i która ma zostać zapisana w karcie startowej
(jeżeli zawodnik w tej samej turze złowi dłuższą rybę, a ma już inną rybę wpisaną do karty - długość
dłuższej ryby nie będzie uwzględniana)."

 

Trochę dziwny ten punkt....

 

 

A tutaj o co chodzi???

 

"Opłata startowa wynosi 120 zł płatne na konto i 100 pkt na miejscu"



#34 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 08 marzec 2019 - 13:23

"Opłata startowa wynosi 120 zł płatne na konto i 100 pkt na miejscu"

 

za każde 120zyla pod stołem masz +100pkt gratis :D:D



#35 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 marzec 2019 - 14:02

Tutaj jest punkt taktyczny robi się różnie aczkolwiek zazwyczaj takie coś jest na zawodach typu Area
Bardzo dużo pisania by było żeby tłumaczyć na czym to polega,bo jak widzicie zawody to również obranie dobrej taktyki i strategi nie wystarczy klepać i rzucać do wody.
Taki punkt w regulaminie pomaga w wyegzekwowaniu miejsc ale w wypadku moim zdaniem jeśli łowisko jest z dużą ilością ryby dużej kiedy łowi się je świadomie i nie pada więcej ryb jak 3-6 szt. na ture bo jeśli ryb pada 15+ i trafiają się rodzynki to jest to bez większego sensu.
Głównie chodzi o to że jeśli 3 osoby będą miały taką samą liczbę ryb to wygrywa ten który zgłosił dłuższą rybę w turze

A z tym 100pkt to ktoś się rąbnął przy pisaniu chodziło o zł 😉

Użytkownik Oleix edytował ten post 08 marzec 2019 - 14:04

  • eRKa lubi to

#36 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 marzec 2019 - 16:08

A z tym 100pkt to ktoś się rąbnął przy pisaniu chodziło o zł

 

"Opłata startowa wynosi 120 zł płatne na konto i 100 pkt na miejscu"

 

Czyli twierdzisz że chodziło o zł nie o pkt ?  Sumując wszystko 120zł płatne na konto + 100zł na miejscu = 220zł za start 



#37 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 08 marzec 2019 - 17:21

Nigdy nie zrozumiem jak można tworzyć czy uczestniczyć w takich spędach gdzie rybą poławianą ma być pstrąg potokowy. 

 

Mnie to zwyczajnie w głowie się nie mieści. 

 

Rozumiem, że prawa czy obyczaje tworzymy sami, ale pstrągowanie jest dla mnie czymś więcej......

 

Jestem zapewne już krok przed starością.


Użytkownik Tomek O edytował ten post 08 marzec 2019 - 17:23

  • tomi78, spidi i woblery L.E. lubią to

#38 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 marzec 2019 - 17:30


"Opłata startowa wynosi 120 zł płatne na konto i 100 pkt na miejscu"


Czyli twierdzisz że chodziło o zł nie o pkt ? Sumując wszystko 120zł płatne na konto + 100zł na miejscu = 220zł za start

Tak dokładnie o to chodziło startowe wynosi 220 zł nie tak dawno jeszcze było 220 zł plus trzeba było wykupić dzienne pozwolenie czyli start wynosił 250 zł trochę sporo ale ktoś tam pogadał z władzami okręgu i znieśli na czas zawodów te pozwolenia
Tomek czy by zrobili to na kleniach,okoniach czy innych rybach zawsze znalazł by się ktoś komu by to nie pasowało z drugiej strony jednak pstrąg jest rybą chyba najbardziej wymagającą ukazująca kunszt wędkarza który jak wiesz musi dostosować się do bardzo wielu czynników żeby złowić więcej niż inni.Jest rybą najbardziej sportowo zaspokajającą wymagania zawodników.Ty lubisz spokojne łowienie,skradanie się takie hmmm polowanie no a inni mają trochę inne widzenie na to 😉

Użytkownik Oleix edytował ten post 08 marzec 2019 - 17:38


#39 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 17:38

Na tym odcinku jest kilkanaście stanowisk, że będą ciupać rybę za rybą, no chyba, że tak dorybią rzekę, że nie będą się miały gdzie pomieścić
Też miałem ochotę, ale tylko popatrzę... I jeszcze jedno, tam będzie problem z parkowaniem samochodów.

Problem samochodów- najważniejsza kwestia. Choćby parking przy moście drogowym w Wadowicach pomieści spokojnie 40 samochodów. A miejsce które wyznaczy organizator na zbiórke-znacznie więcej. 



#40 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 marzec 2019 - 17:42

Zamiast 100 pkt. miało być oczywiście 100 zł i jak to słusznie zauważył @Oleix jest to błąd człowieka zapisującego regulamin zawodów. Osobom, które  chcą wystartować, a nie rozumieją sensu rozbicia opłaty startowej na dwie części, mogę na priv poinformować o przyczynach takiego ruchu. A pozostałych niech ciekawość zżera :P

 

Punktacja na zawodach jest zgodna z regulaminem rozgrywania zawodów z cyklu Trout Area. Decyduje o tym międzynarodowa organizacja, a sam zapis o notowaniu najdłuższej ryby wprowadza dodatkowy element taktyki zawodnika. Np, jeśli pięciu wędkarzy złowi po dwie ryby, kolejność zajmowanych miejsc jest ustalana wg. zapisanych ryb. I teraz - ktoś złowił niewielką, zapisał ją, a później złowił okaz - zawalił. Ktoś inny złowił dwie średnie i nie zapisał żadnej, licząc na większą - zawalił jeszcze bardziej, bo zajmuje ostatnie miejsce - wyżej będą wszyscy, którzy zapisali rybę :)

 

Wszystkich malkontentów - w imieniu organizatorów - zapraszam serdecznie do przybycia i naocznego przekonania się, jak to wygląda. Wszelkie domniemania i fałszywe wyobrażenia powodują mylne sądy. Tak naprawdę, to wcale nie jest za mało miejsca - wszyscy zawodnicy mają w przybliżeniu tyle samo, czyli mają porównywalne warunki. Mistrzowie potrafią jednak poradzić sobie bez porównania lepiej, niż zawodnicy przeciętni. Warto podpatrywać tych mistrzów, gdyż może to później zaprocentować w "normalnym" wędkowaniu. Jeśli ktoś uważa, że taka nauka jest mu zbędna, bo sam potrafi równie skutecznie łowić, to zawody te są idealnym miejscem, by takie domniemanie zweryfikować. Rozumiem lęk wielu "mistrzów klawiatury", którzy wolą marudzić i zniechęcać niż poddać się weryfikacji i żyć później z piętnem porażki :D Kolegów wyposażonych w odwagę cywilną zapraszam ponownie - do startu, lub do kibicowania. Możliwość podpatrzenia wędkarzy z Czech, Słowacji i naszej krajowej czołówki może wiele (każdego chcącego) nauczyć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych