Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dwa ekrany jeden przetwornik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 22 marzec 2019 - 14:22

Cześć,

 

Raczej nieuniknionym będzie fakt zakupu drugiej echosondy.

Posiadam Echomap 70dv i zamierzam dokupić Striker 9plus.

Czy możliwe jest używanie obydwu odbiorników na jednym przetworniku ?

Jeśli tak to prosze o kilka technicznych wskazówek.

 

Tomek



#2 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 22 marzec 2019 - 15:53

Sieć NMEA 2000

tu masz ładnie pokazane na przykładzie Humminbirda.

 

https://youtu.be/mj5stNtY5CQ?t=70


  • sucks_one lubi to

#3 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 25 marzec 2019 - 09:40

Sieć NMEA 2000

tu masz ładnie pokazane na przykładzie Humminbirda.

 

https://youtu.be/mj5stNtY5CQ?t=70

Dzięki Piotrek :)



#4 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 marzec 2019 - 11:00

Najpierw sprawdź to, co masz i to co chcesz kupic- czy posiadają interfejs nmea, bo nie każde echo to ma.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka
  • sucks_one lubi to

#5 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 25 marzec 2019 - 11:09

Najpierw sprawdź to, co masz i to co chcesz kupic- czy posiadają interfejs nmea, bo nie każde echo to ma.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Słuszna uwaga Maciek. Striker raczej nie ma NMEA tak więc  temat rozwiązał się sam.

Skoro Strikera nie podepnę to może jakieś MSI rozkminie. Skoro mam mieć dwa przetworniki to może Koliber będzie lepszym wyjściem dla SI niżeli reszta.



#6 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 11:46

Garminy z plusem mają wifi i można się podpiąć do nich telefonem/tabletem nie wiem tylko czy można na nich oglądać obraz z echa.

 

Próbował ktoś ? 



#7 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 marzec 2019 - 14:52

Słuszna uwaga Maciek. Striker raczej nie ma NMEA tak więc  temat rozwiązał się sam.

Skoro Strikera nie podepnę to może jakieś MSI rozkminie. Skoro mam mieć dwa przetworniki to może Koliber będzie lepszym wyjściem dla SI niżeli reszta.

Tomku, praktycznie z każdego z ech zbudujesz sieć. Warunek- możliwość sprzętowa. Jeżeli  HB, to  z oznaczeniem N, czyli network, sprawdź specyfikację czy jest możliwość wpięcia się do sieci.

Technicznie to będzie wiązało się z zakupem złącz i przewodów ethernet/NMEA i wygospodarowaniem miejsca na to+ zasilanie. Poczytaj na forach w USA, zdarzają się potencjalne kłopoty w działaniu sieci, ale w głównej mierze wywołane złym podłączeniem softowym- w sensie menu.

Sam mam mini nmea2000 dla lowrance/simrad, bo pływam z point-1 i szykuje się jeszcze jeden odbiornik, ale to za jakiś czas. W tm wypadku budowa sieci jest prosta : zestaw startowy nmea2000, dodatkowe trójniki- złączniki. Ilość urządzeń praktycznie dowolna, liczy się długość przewodów i zasilanie nie może być wpięte jako skrajne w kości. 


  • sucks_one lubi to

#8 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 26 marzec 2019 - 08:29

Tomku, praktycznie z każdego z ech zbudujesz sieć. Warunek- możliwość sprzętowa. Jeżeli  HB, to  z oznaczeniem N, czyli network, sprawdź specyfikację czy jest możliwość wpięcia się do sieci.

Technicznie to będzie wiązało się z zakupem złącz i przewodów ethernet/NMEA i wygospodarowaniem miejsca na to+ zasilanie. Poczytaj na forach w USA, zdarzają się potencjalne kłopoty w działaniu sieci, ale w głównej mierze wywołane złym podłączeniem softowym- w sensie menu.

Sam mam mini nmea2000 dla lowrance/simrad, bo pływam z point-1 i szykuje się jeszcze jeden odbiornik, ale to za jakiś czas. W tm wypadku budowa sieci jest prosta : zestaw startowy nmea2000, dodatkowe trójniki- złączniki. Ilość urządzeń praktycznie dowolna, liczy się długość przewodów i zasilanie nie może być wpięte jako skrajne w kości. 

Maciek, nie zależy mi na budowaniu sieci na jednostce. 

Tak na szybko pomyślałem że dodam drugie echo czyli Striker'a do tej którą posiadam czyli Echomap 70DV wykorzystując tylko jeden przetwornik tak tylko aby dodać obrazowanie SV.

Striker nie ma wejścia NMEA więc skoro i tak musze używać dwóch przetworników to IMO lepszym rozwiązaniem będzie raczej użycie MSI od Kolibra.

Jestem bardzo zadowolony z 70DV ale nie mam obrazowania SI które mogło by się przydać a przynajmniej poznałbym możliwości użytkowe bocznego obrazowania. 

Wyobrażam sobie iż połączenie w sieć Garmina i Humminbirda możliwe nie jest :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych