Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#4701 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 28 listopad 2017 - 10:55

Ciekaw jestem czy dzięki no kill na Kanale Żerańskim w sezonie letnim potanieję frytki z okonków albo jak kto woli fileciki z okonków. Ciągle słyszę od działaczy PZW mamy na Zegrzu za dużo białej ryby. Jest za dużo leszcza, płoci, krąpia. Dlatego że jest za dużo leszcza płoci i krąpia wprowadza się w ramach racjonalnej gospodarki rybackiej całoroczny zakaz zabijania tej białorybnej plagina wodzie ktora w pewnym okresie gromadzi dużą część populacji tych ryb. No kurna nie ogarniam tego wędkarzom zabrania się łowienia plagi a potem działalność rybaków na Zegrzu usprawiedliwia sie tym że rybacy są po to aby ocalić wędkarzy od plagi.
Przepraszam Panowie że się powtarzam ale naprawdę nie ogarniam tego.

Użytkownik Pinciu edytował ten post 28 listopad 2017 - 10:59


#4702 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 28 listopad 2017 - 10:57

Ups. Dwa razy poszło.

Użytkownik Pinciu edytował ten post 28 listopad 2017 - 10:58


#4703 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 listopad 2017 - 11:00

Ciekaw jestem czy dzięki no kill na Kanale Żerańskim w sezonie letnim potanieję frytki z okonków albo jak kto woli fileciki z okonków. Ciągle słyszę od działaczy PZW mamy na Zegrzu za dużo białej ryby. Jest za dużo leszcza, płoci, krąpia. Dlatego że jest za dużo leszcza płoci i krąpia wprowadza się w ramach racjonalnej gospodarki rybackiej całoroczny zakaz zabijania tej białorybnej plagi. No kurna nie ogarniam tego wędkarzom zabrania się łowienia plagi a potem działalność rybaków na Zegrzu usprawiedliwia sie tym że rybacy są po to aby ocalić wędkarzy od plagi.
Przepraszam Panowie że się powtarzam ale naprawdę nie ogarniam tego.

Odpowiedz jest prosta. Jest tam zimowisko stad podstawowych wielu gatunków ryb i muszą one być chronione, by nie stało się to samo co z sandaczem na zalewie. NK chroni ryby zarówno od wędki jak i od siaty.


Użytkownik vako edytował ten post 28 listopad 2017 - 11:01


#4704 OFFLINE   nowy76

nowy76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 11:19

Ciekaw jestem gdzie ta plaga białej ryby na ZG ??



#4705 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 28 listopad 2017 - 11:26

Czyli na zimę z plagą  zawiesza się wojnę, czyli na okres zimowy z plagą ogłasza się rozejm. Pozwala się tej pladze wzmocnić, uzupełnić zapasy, podciągnąć odwody, uzupełnić rezerwy aby na wiosnę się znowu rozpleniła na Zalewie. Wtedy do boju ruszą dzielni junacy z siatami które selektywnie tylko łapią plagę, którzy cały rok bez wytchnienia narażając swoje zdrowie będą bronić wędkarzy przed tą plagą. Ja widzę tu brak konsekwencji w działaniu.



#4706 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 28 listopad 2017 - 11:30

Ciekaw jestem gdzie ta plaga białej ryby na ZG ??

 

Zadaj pytanie komuś odpowiedzialnemu dlaczego stoją sieci na Zalewie. Uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.

https://www.youtube....h?v=LhqlyiBqBM4 Tu masz trochę.


Użytkownik Pinciu edytował ten post 28 listopad 2017 - 11:40


#4707 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 29 listopad 2017 - 13:45

Ciekawy jest też trolling z żywcem. Dwie bombki zarzucone i ciągają na wiosłach. Niestety rozmowa jak człowiek z człowiekiem nie skutkuje. Dopiero parę chu...ów i przejazd po zestawach przynoszą efekt. 

A jak ktoś przeplywa obok to jeb kotwice na dno i jak by nic stoją.



#4708 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2017 - 15:29

W 2018 zakaz trolingu utrzymany, nie będzie można również łowić z łódek/środków pływających do 30 kwietnia - lament się podniesie:)



#4709 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 29 listopad 2017 - 15:56

nie będzie można również łowić z łódek/środków pływających do 30 kwietnia - lament się podniesie:)

 

Taki przepis obowiązywał już w 2017 B)



#4710 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2017 - 18:44

Obowiązywał:) ale przetrwał wybory i jest dalej:) 



#4711 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:35

a dzis nad Zalewem, na dorozke, Panowie mieli takie wyniki...09f01be82b9c8bddf96aa2c4752b8fd9.jpg

Użytkownik PawelMAT edytował ten post 07 grudzień 2017 - 20:36


#4712 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:38

a tym czasem w obrebie ochronny ryba juz zimuje:) tyle ryby, ze prezentuje sie jak opcja demo na sondzie.52a5f0287881b251c4689e2cc47c6416.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#4713 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:12

Ja jestem za tym by wszyscy ostentacyjnie trolowali. Odechce się może głupich zakazów mięsiarzom.

#4714 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 00:32

Cześć, troszkę niewyraźne to zdjęcie. Ryb nie widzę , a ten pan przodem to jakby jakaś Pani była

#4715 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:37

Widac,ze trzyma w lapkach, chyba szczupaka.

 

Kolego PawelMAT i jak zareagowales na klusownikow?

Lodeczke maja niska,mozna by bylo zrobic wieksza  falke wokol nich... :P



#4716 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 18:47

Widac,ze trzyma w lapkach, chyba szczupaka.

Kolego PawelMAT i jak zareagowales na klusownikow?
Lodeczke maja niska,mozna by bylo zrobic wieksza falke wokol nich... :P

Szczupak byl calkiem spory wygladal na okolice 90cm. Dobra wiadomosc jest taka, ze taka, ze ryby sa:) Zla, ze ta konkretna odrazu dostala w beret. Niestety jak, kazda inna, ktora widzielem wczoraj wyciagana z wody przez wędkarzy z brzegu i z łódek :/ W sumie widzialem wyciaganych 9 szt szczupakow i sandaczy, wszystkie spore, a siaty byly juz pelne jak przyjechalem.

Nie mam nic do okazjonalnego brania ryby na obiad, ale przykro patrzeć jak ktos lapie komplet, chowa do samochodu i lapie dalej ile wlezie zeby zapełnić zamrażarke. A niestety taka sytuację tez wczoraj widzialem.

Uwazam, ze to duzo wieksza szkoda niz rybacy. Dosc czesto rozmawiam z rybakami z Wierzbicy i zagladam do sieci po ich polowach, 90% ryb to leszcze i plocie. Drapieżniki bywają bardzo rzadko.

Co do mojej reakcji, byla ograniczona do podplyniecia do Panow jak lowili na 4 wedki i zwrócenia uwagi. Zostały zlozone. Z robieniem fal zima jestem ostrożny, wedkarz czy klusownik bez kamizelki ubrany na cebule szybko nasiaka woda i idzie na dno, a woda ma teraz 2 stopnie... Szkoda by miec człowieka na sumieniu.

Latem nie mam litości, ale miejscówka jest wtedy spalona;)

Z walka z polowami na dorozke nad Zalewem i Narwia jest ciezko. Jest to szeroko stosowana metoda, szczegolnie przy moscie w Wierzbicy. Panow na pychowkach z 2 wedkami zawsze tam mozna spotkac jak plywaja w ta i z powrotem pod mostem. Wydaje sie wręcz, ze służby odpowiedzialne za kontrolę nic sobie z tego nie robia.










Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#4717 OFFLINE   nowy76

nowy76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 19:12

Trzeba było zadzwonić na policje oni lubia takie sprawy bo maja odrazu statystyki wykrywalności w góre
A zdjecie z robic z nr łódki

#4718 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 20:35

Trzeba było zadzwonić na policje oni lubia takie sprawy bo maja odrazu statystyki wykrywalności w góre
A zdjecie z robic z nr łódki

Mam wrazenie ze policja lubi takie sprawy gdzie nie ma watpliwosci i moga sobie polepszyc statystki bez specjalnego zawracania glowy. Czesto biora sie za kogos kto nie zna przepisow, oczywiscie zadne wytłumaczenie, ale z takim latwiej, nie bedzie zwijal wedek czy przepalal linki papierosem i mowil ze nie lowi tylko zylki prostuje. Np. sciagaja goscia jak spininguje w obrebie ochronnym i wlepiaja mu odrazu klusownika i hol do portu przy kanale. On nie znal przepisow, nie doczytal, nie jest stąd, ryb nie mial bo wypuszcza, a i tak zadne tlumaczenia nie pomogly.

Panowie na dorozkach plywaja w tej okolicy dluzej niz pewnie wielu z nas pasjonuje sie wędkarstwem. Zadko kiedy ich nie ma, a policja nawet jak jest to nic z nimi nie robi i tak od lat. Zanim podplynal, a widac ich z daleka drugi zestaw zostaje zerwany. A na kontroli papiery i kartę ma, a powie ze lodke przedstawiał, a lowi na grunt na zywca...

Ostatnie 3 tygodnie zadnego patrolu ani kontroli nie widzialem, a bylem nad woda 2x w tygodniu bo dobrze biora:) Moze pogoda ich trzyma w portach;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#4719 OFFLINE   IrekR

IrekR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Irek

Napisano 06 styczeń 2018 - 08:13

Czy ktoś wie gdzie dziś na 100% można kupić zezwolenie ? Camaro otwarty dziś ?

Taptalknięte stacjonarnym

#4720 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 06 styczeń 2018 - 08:19

http://camaro-sklep.pl/kontakt
  • Radek_Z lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych