Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Farby do aerografu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
499 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 22 październik 2020 - 10:17

Noto chyba tak bedzie najlepiej a pojemniczki te co na focie wyzej czy te po 100ml?O których Jacku myslisz?Jesli te u góry to zrobie w nich bo mam sposób tylko musi lakier odparowac i wtedy wystarczy zakrecic.

#222 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 październik 2020 - 10:30

Wielkość pojemniczka - jak Tobie pasuje. Dla mnie - i pewnie wszystkich malujących - najważniejsze jest, jak wygląda kolor. A w takich plastikowych, przezroczystych widać wyraźnie kolor. No i koniecznie numer do kolejnego zamówienia. Bo tłumaczenie przez telefon potrzebnego odcienia jest karkołomne:)

 

Ps. Mnie jako wzorniki kolorów bardziej podobają się te małe pojemniczki. A, kombinuj pomarańczowy!:)  



#223 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 23 październik 2020 - 20:07

Tak Jacku na szybko foto pozostałosci które niestety niemaja kodu i zostały resztki.Kolory cos widac ale w realu duzo lepiej.Ale pomysł na mega wzornik jest w poniedziałek pokaze o co mi chodzi.

Załączone pliki


  • lysy69 lubi to

#224 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 23 październik 2020 - 20:10

Ale jestem gapa,Cyfra oznacza numer pojemnika w którym mam kolor,literka z boku oznacza
P-perła
M-metalizowany
N-Niemetalizowany
Wzornik prawidłowy bedzie podobnie z kodem lakieru ale to bardziej dla mnie do wiadomosci by wiedziec który sie konczy itp.

#225 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 25 październik 2020 - 20:25

Te kolory raczej wiekszosc bedzie powtarzalnych z czasem,narazie ilosci jak w innym watku w dziale sprzedam.Niestety chwilowy brak z zółtymi pomarańcze i ogólnie fluo.Jutro wrzuce prubkae mojego pomysłu na wzornik który najlepiej odda kolor.

Załączone pliki



#226 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 26 październik 2020 - 15:59

Małymi kroczkami byle do przodu chciałbym by wzornik wyglądał tak jak teraz
Dwa kolory na prube.Niestety tylko prubka natrysku daje w miarę wyraziste natężenie kolorów.
Nr 50-Czarny metalik 475
Czerwony niemetalizowany-50S

Załączone pliki


  • lysy69 i patzaw26 lubią to

#227 OFFLINE   mytmp

mytmp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 29 październik 2020 - 07:41

@Bolen30 masz już jakiś wzornik? Albo przynajmniej spis kolorów jakie można wybrać? Chciałem coś kupić bo do tych vallejo już nie mam siły.



#228 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 29 październik 2020 - 11:22

Aktualnie mam 13kolorów chciałbym pokazać jak zrobie wszystko.Jak coś pisz na priw.Fluo niemam żadnych jeszcze.

#229 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 01 listopad 2020 - 19:50

Okazuje się że nawet taśma bezbarwne,,przezroczysta"pokaze kolor.Juz niebawem bedzie gotowy wzornik.Chociaz kolorów bedzie mniej bo jest tego zbyt dużo do pokazania niestety.Tak czy inaczej cos bedzie widac ale to był taki na prube natrysk i przyklejony taśma przezroczysta
jak będzie widac.Noi niema tragedii.

Załączone pliki


  • Mateo1989 lubi to

#230 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 02 listopad 2020 - 21:18

A tak wyglada numer 47perła.

Załączone pliki


  • Mateo1989 lubi to

#231 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 11:14

I pare kolorów sie uzbierało ale jednak najlepiej widac to na denku, bo kartka pomimo ze zrobiona bezbarwnym to niemam tego jak uchwycic.Ale musze zrobic chyba reszte na zakretce.A kolory w rzeczywistosci duzo ładniejsze.

Załączone pliki


  • eRKa i Robert91 lubią to

#232 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 13:38

Gdyby ktos chciał zrobic mały miks na poczatek z aero mam na zbyciu resztki kolorów o numerach 8,51,39,42,2,65,62,61,67,56,57,63,01 sa to ilosci od 100ml do 300ml.I numery beda raczej juz niepojawia sie.Wiec kto pierwszy ten pewnie skorzysta.

#233 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 23 listopad 2020 - 15:56

Na tych zdjeciach mozna porównac dla przykładu kolory z zakretek do kartek ze wygladaja o niebo lepiej.Ale jesli by ktos chciał moge wystawic zdjecia podgladowe dowolnego numeru z bliska poniewaz smartfon nieoddaje tego w rzeczywistosci jakbym chciał to pokazac.

Załączone pliki



#234 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 24 listopad 2020 - 07:19

Gdyby ktos chciał cos na swoje woblerowe kolorowanki zawsze cos wybierze ,oraz pojaze zdjecia,co oferuje.

#235 OFFLINE   KrystianG

KrystianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBreda (NL) Rawa Maz (PL)
  • Imię:Krystian

Napisano 13 grudzień 2020 - 21:33

Witam. Niestety albo stety znalazłem mój prezent pod choinkę i zobaczyłem kompresor i mały pistolet do malowania. Jestem pewien że moja luba postanowiła kupić mi pod choinkę Areograf. Zupełnie nie wiem jak się za to zabrać a największy problem mam z lakierem. Jaki dobrać żeby można było malować w mieszkaniu bez nieprzyjemnego smrodu? To pytanie najbardziej mnie nurtuje. Nie mam komórki a też nie chce żeby prezent okazał sie nietrafiony.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
  • Czarli lubi to

#236 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 14 grudzień 2020 - 07:06

To zalezy w jakiej ilosci chcesz malowac a zawsze warto miec jakas zasłone w postaci pudełka by wyłapywało opary.A lakier to raczej nie nitrorozpuszczalne bo smuerdza.
Wodorozcienczalne mam ale z malowaniem niech koledzy sie wypowiedza i pomoga napewno.

#237 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 grudzień 2020 - 13:30

Na tych zdjeciach mozna porównac dla przykładu kolory z zakretek do kartek ze wygladaja o niebo lepiej.Ale jesli by ktos chciał moge wystawic zdjecia podgladowe dowolnego numeru z bliska poniewaz smartfon nieoddaje tego w rzeczywistosci jakbym chciał to pokazac.

 

Uważam, że właśnie na kartkach jest lepiej. Inaczej malujesz karoserię, gdzie chcesz uzyskać pełne pokrycie, bo prześwit podkładu by pracę dyskwalifikował. Ale przy woblerkach jest inaczej - tutaj cieniowanie to "chleb powszedni". Więc większą wartość informacyjną ma taka niedokładnie pomalowana kartka, niż właśnie pełny kolor. A ten(to co widzimy) - to i tak zależy od monitora. A chyba niewiele osób ma skalibrowane monitory wg jakichś tam wzorników.



#238 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 14 grudzień 2020 - 15:51

Czy kartka ,czy tez zakretka to to samo bo maluje by pokryło ,kolor jest zalezny gdy na kartce jade pedzlem bo widac ten kontrast mniej pokrytego i wiecej jak wyglada faktycznie.A z cieniowaniem to kazdy wie im mniej to kolor rózny.I tu mozna eksperymentowac co i ile i jak grubo sie chce.To sa zdjecia tylko podgladowe by cokolwiek było widac.

#239 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 14 grudzień 2020 - 20:48

Jedyne zdjecie które wyszło przy lampie.Reszta to kicha w ciagu dnia niema czasu.

Załączone pliki



#240 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 16 grudzień 2020 - 20:57

Muałem chwilke i na szybko pare setek zkolorów o które ktoś kiedyś pytał szkoda ze niemam czasu by ogarnac temat za dnia.Ale cos widac




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych