Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2526 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 11 lipiec 2012 - 19:28

wahacze wleczone ?

#22 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 11 lipiec 2012 - 20:45

wahacze wleczone ?

Tak to nazwał gość ma stacji gdzie robiłem przegląd.

#23 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 11 lipiec 2012 - 20:54

wtrace sie panowie troszke. ja u siebie w przyczepce mam firmowo rolki pod kil i plozy pod boki (lodz ma nawet drewniane wzmocnienia w miejscu styku z plozami) Lodka jest raczej ciezka ( lodka ma okolo 6m dlugosci i niemal 2 szerokosci 5mm laminat + 15cm kill z drewna podbity gruba tasma stalowa - wyciagarka na przyczepie ma 650kg uciagu). kupilem sobie rolki na wymiane by zamienic te plozy i po pierwszej probie zalozylem plozy spowrotem.
(moje plozy nie sa duze 25x15cm? 2 sztuki - za to sa wysoko 1/2 wysokosci lodki?). Boje sie miedzy innymi, ze jakby cos to z ploz lodka sie bedzie ciezej zeslizgiwac a z roki by zjechala (to jakby jakis tfu tfu defekt nastapil przyczepy). Pozatym martwilem sie o powierzchnie styku bo jednak lodka wiecej jezdzi jak plywa (w 1,5 roku od kupna obstawiam, ze dobrze ponad 5000km z nia zrobilem - na ryby mam zwykle 100-150km w jedna strone a jezdze z lodzia powiedzmy 1-4 razy na miesiac).

#24 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 lipiec 2012 - 22:02

Witam jak piasałem wczesniej jest to najlepsze rozzwiązanie z mozliwych pod pontony ,łodki małe i srednie. A to moje obiecane zdjecia:

Załączone pliki

  • Załączony plik  4 004.JPG   67,51 KB   113 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4 009.JPG   66,01 KB   119 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4 007.JPG   58,92 KB   140 Ilość pobrań


#25 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 lipiec 2012 - 22:10

A że by nie było strachu że okret sie zsunie to najlepiej zabezpieczyc go pasem . Przyznam się że zrobiłem test i ze swoim okrecikiem na przyczepie rozbujałem go do 130 km i nie odfrunął :lol: :lol: :lol:

Załączone pliki

  • Załączony plik  4 013.JPG   81,17 KB   115 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4 009.JPG   66,01 KB   119 Ilość pobrań


#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 lipiec 2012 - 08:25

Ciekawy temat.
A przy okazji dorzuce..panowie bez pasow to chyba sie raczej nie da. :D

Gumo

#27 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 418 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 24 lipiec 2012 - 05:59

Przymierzam się do zbudowania samemu przyczepki podłodziowej i jeszcze muszę kilka kwestii rozwarzyć.
Panowie,jest sens robić przyczepkę na resorach do łodzi ważącej około 70kg ?

#28 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 24 lipiec 2012 - 07:16

Panowie,jest sens robić przyczepkę na resorach do łodzi ważącej około 70kg ?


Chociażby taki, że pierwsze uderzenie z dziury w jezdni przez koło otrzymuje resor amortyzując je a nie dno łódki, które leży na rolkach/płozach. To, że łódka waży 70 kg wymusza jedynie na Tobie dobranie odpowiedniego resora. Bierz też pod uwagę, że waga łódki to nie jedyny ciężar, który będzie trzymał resor bo na nim stawiasz również konstrukcję przyczepki a ta może już wcale nie być taka lekka. Suma sumarum rama przyczepki i łódka może dać wagę 120-150kg ? a silnik ?

#29 OFFLINE   am30

am30

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2012 - 18:18

miramar69
właśnie takiej przyczepy jak Twoja będe potrzebował do mojej przyszłej łodki o wadze 115kg.
Znajomy będzię mi ją wykonywał i tutaj mam do Ciebie kilka pytań.
1) W swojej podłodziówce masz 2 rolki kilowe. Ja akurat zastanawiam się nad zakupem trzech rolek, z czego 2 rolki będą wahliwe, umieszczone z tyłu. Ma to sens? przyda się? czy może te 2 rolki w zupełności wystarczają Ci do szybkiego i komfortowego załadowania?
2) Płozy, rozumiem robiłeś sam? bo nigdzie nie mogę znaleźć gotowych. Jeśli tak to jak je wykonać?
3) To akurat pytanie do wszystkich, kupić nową oś niehamowną czy szukać używanej ośki z resorami? bo mi się wydaje, że na resorach będzię się lepiej zachowywać- choć to tylko moja teoria.(niestety pewnie na resorach łódź będzie musiała być wyżej osadzona)
4) Co do świateł to chciałem się tylko upewnić czy do takiej małej przyczepki wystarczy taki średni zestaw lamp, sprzedawany m.in. na aledrogo, bez świateł cofania.
5) I ostatnie pytanie, czy na dyszel wystarczy profil o szer.50mm?


#30 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 lipiec 2012 - 20:47

Witam, wystarczą Ci rolki zwykłe mogą być 3 ale w zupełności wystarczą 2. Wachliwe nie mają sensu bo nic to nie daje skoro są płozy. Płozy robiłem sam ,kosztowało mnie to 50zł za materiał i 3 godziny roboty. Trzeba zakupić orginalne uchwyty i dwie otuliny piankowe na rury. Kantówke drewnianą 6x6cm 2 x 1-1.2m zorganizować sobie z budowy o raz 8 x 25cm grubościennego profilu prostokątnego. Pokrycie to resztki wykładziny dywanowej podklejonej fabrycznie folją. Profile spawamy w literkę T mocujemy do nich śrubami kantówkę (po dwie sruby na element, dwa elementy na kantówke), rozstaw w zalezności od rozmieszczenia elementów ramy przyczepki. Na kantówkę mocujemy takerem otulinę piankowa (rozmiar otuliny dobieramy tak by po jej zgnieceniu zachodziła na boki w/w kantówki) potem osłaniamy to wykładziną dywanową tez za pomoca takera.Stosować najdłuższe spinki!!!!!!Pianka znakomicie amortyzuje co dodatkowo chroni łódkę podczas transportu, wykładzina jest trwała i super do tego się nadaje. Jeżeli zamontujesz resory to konstrukcja będzie dość wysoka co potem odbije sie na możliwoścach wodowania.Co do profilu dyszla im grubszy tynm lepszy.
PATENT CHRONIONY PRZEZ URZAD PATENTOWY :lol: :lol: :lol:
Wodowanie teraz to w jedną osobe czyli mnie 10min, wyciąganie 15 min i gotowa jak na zdjęciu do transportu. Z rolkami scodziło mi dwa razy dłuzej i tża było nawlekać prawie po palcu :lol: .

#31 OFFLINE   am30

am30

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2012 - 21:25

I o to chodzi, ja również będę ją w pojedynkę wyrywał :mellow:
Tak też myślałem, że jednak z osią niehamowną cała konstrukcja jest niżej osadzona i łatwiej łodkę zwodować. Jedyny minus to cena. Na szrocie osie z resorem można wyrwać za grosze.
A koła masz 13 czy mniejsze? profil dyszla zapewne masz 50mm.
Z tymi płozami to jak już będzie moje wozidło w produkcji to się odezwe na priva

#32 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 lipiec 2012 - 21:45

Koła 13 ze wzmacnianymi oponami, profil dyszla chyba 60x50mm lub 60x40 nie pamiętam Embarassed

#33 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 16 marzec 2013 - 11:39

podepnę się pod temat choć pytanie całkiem inne.gdzie kupię gotową przyczepkę do małej łódki 3.10m ok.60kg najlepiej na amortyzatorach.przyczepy o ładunku 600-kg odpadają,najlepiej 100-300kg.


  • patu lubi to

#34 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 marzec 2013 - 06:32

Samoróbki musisz szukać albo samemu sklecić. Do twoich celów idealnie nadaje się najstarszy Niewiadów, niestety nie pamiętam oznaczenia. Ja mam taki mocno przerobiony zarejestrowany jako SAM. Woził dotychczas łódkę 3m 60kg. Aktualnie go przerabiam pod ponton. Z nowych Niewiadów N300 albo THULE 8114 lub 8115(różnią się tylko jedną rolką). THULE mam, kupiłem w październiku, cena samej przyczepy to ok 2500zł. Pod łódkę 3m jest trochę za duża. Ale może kiedyś będziesz chciał zmienić.

Generalnie po moich wszystkich przygodach z przyczepami mogę stwierdzić, że robienie w garażu małych SAMów nie ma uzasadnienia ekonomicznego(no chyba, że ktoś robi seryjnie i z tego żyje). Jak się zliczy pieniądze wydane na materiały, poświęcony czas opłaty przy uzyskaniu homologacji, to lepiej jechać wydać te 2500 i masz z głowy. Rejestracja to formalność, a przyczepę dostosowujesz do łódki przy pomocy dwóch kluczy.



#35 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 02 kwiecień 2013 - 16:18

przyczepa ma być dla kumpla i jest w stanie zapłacić 2.5tys.żeby tylko spełniła jego oczekiwania.w pierwszej wersji nabył nową zwykłą przyczepę do 650kg.przewiózł łódkę 40km.i sprzedał ją 4 stówki taniej.sprawdzę przyczepy które podałeś maże akurat mu przypasują.



#36 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 kwiecień 2013 - 18:45

Co mu nie pasowało?

#37 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 kwiecień 2013 - 18:58

Koledzy. Przyczepki typu SAM rejestrujemy tylko do konca maja. W czerwcu zmiana przepisow i co za tym idzie brak mozliwosci rejestracji samorobek.

#38 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 02 kwiecień 2013 - 19:28

całość  skakała jak piłka,dlatego chce kupić przyczepę o mniejszej ładowności najlepiej na amortyzatorach żeby koła nie odrywały się od drogi.


  • patu lubi to

#39 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 21:45

Widać i tu minister Rostowski czuje pismo nosem . :ph34r:



#40 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 kwiecień 2013 - 21:47

ceny firmowych obstawiam 30% do góry






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych