Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

klejenie elementów łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 24 marzec 2012 - 12:34

Zakładam ten wątek z pytaniem do speców od konstrukcji łodzi.
Jakiś czas temu kupiłem łódź wędkarska, lecz trzeba było dorobić do niej pawęż.
Wspólnie z kolegą @Immortal wykonaliśmy zewnętrzną pawęż od góry do łodzi mocowaną na śruby od dołu na klej ogólnobudowlany. Po okresie zimowym klej szlag trafił i pawęż się odkleiła.
Pawęż jest obłożona matą i żywicą więc jest w pełni wodoszczelna. Moje pytanie, jaki klej zastosować który połączy ze sobą pawęż i laminat łodzi bez konieczności napraw po jednej zimie. Element będzie ciągle zanurzony w wodzie i w okresie zimowym narażony na mrozy.
Z góry dziękuję za pomoc!

#2 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 24 marzec 2012 - 12:38

.

Załączone pliki



#3 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 24 marzec 2012 - 13:24

Do takich rzeczy używa się tego http://www.szopeneria.pl/pl/p/Klej-Sikaflex-292-300ml.-SIKA- bialy/5456

#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 24 marzec 2012 - 18:09

ja swoją przykleilem na czarny klej do szyb samochodowych.trzyma jak diabli 3-ci rok.

#5 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 24 marzec 2012 - 18:58

Obydwie propozycje są bardzo dobre bo w 1 jak i 2 przypadku zastosowany został sikaflex a on cuda czyni i to na serio . Jak go nie dostaniesz przeszlifuj obydwie powierzchnie klejone nałóż 3-4 warstwy włókna szklanego na żywicę i ściśnij rufę z tą sklejką, aby było to profesjonalnie wykonane powinieneś za laminować ta sklejkę 3warswami maty do rufy aby woda nie penetrowała drewna, Oszlifujesz pomalujesz i 100lat wytrzyma.Tornado

#6 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 25 marzec 2012 - 20:05

Panowie zrobię jak radzicie. Jutro zamówię ten sikaflex i mam nadzieję, że temat rufy zamknę na kilka sezonów :)Dzięki za pomoc!

#7 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 12 kwiecień 2012 - 20:32

Kupiłem 292 ale z indeksem i....wiecie do czego to jest? oddać ten produkt czy spróbować nim skleić?

#8 OFFLINE   Lukasz_123

Lukasz_123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 20:59

Kupiłem 292 ale z indeksem i....wiecie do czego to jest? oddać ten produkt czy spróbować nim skleić?



Nie bardzo on się nadaje do tego
Ta sklejka oprócz kleju jest, czym jeszcze mocowana do pawęży ?
Jest taki sklep w wawie tu masz tel 22-243-29-10 nie wiem czy wysyła ale przedstaw mu problem a na pewno ci coś doradzi zdaje się że ma tam klej do łączenia laminatów.
Ja łączy łączył bym to za pomocą przekładki maty nasączonej epidianem 5 gwarantuje że jak złapie to młotem ciężko będzie ci to rozerwać <_<


#9 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 kwiecień 2012 - 13:16

nie potrzebnie kombinujesz.w sklepie motoryzacyjnym kup czarny klej do szyb samochodowych w tubie i po kłopocie.moja sklejka trzyma jak diabli,i kumpla ponton też bo mu decha rufowa puściła.to cholerstwo nawet ciężko z rąk zmyć i woda wogóle tego nie rusza.

#10 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 15 kwiecień 2012 - 13:29

Lukasz 123 nie łączy się żywi poliestrowych z epoksydem chyba że damy bufor z żywicy winyloestrowej wiec pomysł z tym epidianem trochę nie trafiony.Pyton jaki byś sikoflex nie zastosował to będzie dobre dla twego pomysłu.

#11 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 15 kwiecień 2012 - 14:10

Tornado też tak myślę. Czekam jedynie na korzystniejszą aurę, żeby temperatura dobowa nie spadła poniżej 5 stopni Celsjusza. Kontrolne czyszczenie papierem ściernym, odtłuszczenie powierzchni i klejenie :D . Zastanawia mnie tylko czas klejenia, ile dni wiąże taki klej w temp 5-15 stopni Celsjusza.

#12 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 15 kwiecień 2012 - 15:36

Ma twoim miejscu zdemontowałbym to wszystko,oczyścił i dobrze pomalował wielokrotnie sklejkę i zabezpieczył rufę i tak zrobione bym skleił sikafleksem .On ma to do siebie że sklei malowane powierzchnie i to bardzo silno.Kontenery chłodnie dla tirów są w całości klejone ściany z profilami aluminiowymi i stalowymi bez żadnego nitowania.klej po 24goż jest już do użytku bez problemu.

#13 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 22 kwiecień 2012 - 07:11

Wczoraj wykonałem operację klejenia. Na szczęście w pobliżu był tata, który wpadł na pomysł żeby klej rozprowadzić pacą po klejonych powierzchniach. Obrzeża wyrównałem palcem, żeby uszczelnić wszystko i wypełnić braki na rantach. Teraz moje pytanie - ile ma schnąć całość, żebym mógł wrzucić łódeczkę na wodę?

#14 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 09 grudzień 2012 - 09:07

Przeglądając wątki - sikaflex wytrzymał prawie rok użytkowania. Zobaczymy jak wytrzyma ujemne temperatury :).

#15 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 10 styczeń 2016 - 17:25

Odświeżę trochę kotleta.

 

A czy ktoś myślał na stworzenie dodatkowej paweży na płaskiej powierzchni rufy mocowanej za pomocą przyssawek takich jak do szkła - co mają po 100kg udzwigu? Mój elektryk ma 8,2kg

 

Jakie są Wasze sugestie?



#16 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 10 styczeń 2016 - 17:54

A gdybym chciał przykleic do rufy kawałek sklejki np 30mm i do niej przymocował pantograf np taki:

http://www.mazuria.c...g?lm=1432931418

 

to będzie trzymało na samym sikaflexie? Mówie oczywiście o łódce z laminatu.



#17 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 12 styczeń 2016 - 18:56

A gdybym chciał przykleic do rufy kawałek sklejki np 30mm i do niej przymocował pantograf np taki:

http://www.mazuria.c...g?lm=1432931418

 

to będzie trzymało na samym sikaflexie? Mówie oczywiście o łódce z laminatu.

Niema szans żeby to się trzymało na sam klej , o przyssawkach tym bardziej należy zapomnieć.

Nigdy bym nie próbował mocować pawęży do łodzi na klej.  Można natomiast taka dechę przylaminować albo przykręcić mechanicznie na śruby i klej jako uszczelnienie



#18 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 27 styczeń 2016 - 22:05

Wątek wrócił na tapetę. Pawęż nadal trzyma :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych