Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jerkówka ATC MU 606 vs.....???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2019 - 10:14

SzymuS

Rozumiem doskonale o czym piszesz

 

mnie chodzi o to 

i to

interesuje mnie do którego kijka odnoszą sie wpisy Sławka

Do kijka na blanku MU606 produkcji ATC/Shikari.



#42 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 czerwiec 2019 - 11:49

Piję do ATC, później Shikari, jeszcze później Phenix..

Było to jeden z pierwszych w miarę popularnych kijów do wchodzącej w modę metody jerkowej - tu niskie ukłony dla Łukasza Masiaka - głównie stąd się bierze ta szeptana legenda, jak i wszystkich innych, równie kultowych..Dobrze znanym prawem pierwszych połączeń.. :) 

Równie okropny w użyciu był tylko amerykański jeszcze Rainshadow IC siedemset coś - oba takie same szpadle..

 

Normalna, wysokiej jakości jerkówka łączy zgrabnie dwie cechy - jest wystarczająco sztywna do animacji ciężkich wabi, i zarazem przyjemnie elastyczna tzn bezpieczna, do znoszenia przeciążeń powstających przy rzucie. Takie jest moje zdanie.. a faworytem IM700 i Tournament.. :)


  • Paweł J lubi to

#43 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2019 - 15:18

Piję do ATC, później Shikari, jeszcze później Phenix..

Było to jeden z pierwszych w miarę popularnych kijów do wchodzącej w modę metody jerkowej - tu niskie ukłony dla Łukasza Masiaka - głównie stąd się bierze ta szeptana legenda, jak i wszystkich innych, równie kultowych..Dobrze znanym prawem pierwszych połączeń.. :)

Równie okropny w użyciu był tylko amerykański jeszcze Rainshadow IC siedemset coś - oba takie same szpadle..

 

Normalna, wysokiej jakości jerkówka łączy zgrabnie dwie cechy - jest wystarczająco sztywna do animacji ciężkich wabi, i zarazem przyjemnie elastyczna tzn bezpieczna, do znoszenia przeciążeń powstających przy rzucie. Takie jest moje zdanie.. a faworytem IM700 i Tournament..

606 to szpadel  :blink:  :blink:  :blink: .

Ten kto używał ten się nie zgodzi.

Może po prostu my się nie znamy tylko Guru wie co jest dobre. 


  • SzymusS lubi to

#44 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 czerwiec 2019 - 16:50

Tak, godski.. "Od zawsze" miałem, i dotąd mam, wiele różnych kijów. W dobrych latach, kiedy ciekawość świata mnie nakręcała zdecydowanie ponad miarę, montowałem sobie po kilkanaście sztuk rocznie. Teraz maksimum  jeden - ale top.. żadnego dziadostwa.. A z doskoku poznaję fabryczne Falcony..  :) I nie zgrywam asa w działach sprzętowych - więc sobie daruj przytyki..



#45 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2019 - 19:03

Tak, godski.. "Od zawsze" miałem, i dotąd mam, wiele różnych kijów. W dobrych latach, kiedy ciekawość świata mnie nakręcała zdecydowanie ponad miarę, montowałem sobie po kilkanaście sztuk rocznie. Teraz maksimum  jeden - ale top.. żadnego dziadostwa.. A z doskoku poznaję fabryczne Falcony..  :) I nie zgrywam asa w działach sprzętowych - więc sobie daruj przytyki..

Tutaj nie chodzi o osobiste przytyki ale o preferencje. Tak jak nie ma najlepszych jerkówek tak i nie ma najlepszych samochodów czy tez rowerów.

Tak więc dla jednych 606 to szpadel a dla drugich IM700 i Tournament to mistrzostwo świata. I odwrotnie. 



#46 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 czerwiec 2019 - 20:40

 Tak.. Boskie są te MU, nie da się ich porównać, ani obiektywnie ocenić - tak jak preferencji.. :)  



#47 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 czerwiec 2019 - 22:08

Hmm... miałem jednego Mu  606, mam innego. Rzucalem bodaj jeszcze dwoma. Mam i miałem  kilkanaście innych kijow ATC/Shikari.  Niejasne przeczucie podpowiada mi że w wypadku Mu  606 a jeszcze bardziej np w wypadku Mu 638 bardzo dużo zalezy od montażu i zbrojenia (wiem, wiem ...truizm) Nadto ośmielę sie przypuszczać ze owe blanki są mocno nierówne. Ja  nie rzucil bym moim Mu 606 wiecej niz 70 g (c.w. jest 2 oz) a i to niechetnie. O sensownej prezentacji jerka  o takiej wadze raczej należalo by zapomnieć.


  • Sławek Oppeln Bronikowski i Paweł J lubią to

#48 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 czerwiec 2019 - 17:39

Sam je zbroiłem, Marcinie.. Też rozgłos mnie skusił.. :)


  • Marcin Rafalski lubi to

#49 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2019 - 18:29

Hmm... miałem jednego Mu  606, mam innego. Rzucalem bodaj jeszcze dwoma. Mam i miałem  kilkanaście innych kijow ATC/Shikari.  Niejasne przeczucie podpowiada mi że w wypadku Mu  606 a jeszcze bardziej np w wypadku Mu 638 bardzo dużo zalezy od montażu i zbrojenia (wiem, wiem ...truizm) Nadto ośmielę sie przypuszczać ze owe blanki są mocno nierówne. Ja  nie rzucil bym moim Mu 606 wiecej niz 70 g (c.w. jest 2 oz) a i to niechetnie. O sensownej prezentacji jerka  o takiej wadze raczej należalo by zapomnieć.

Ciekawe. Cały tydzień rzucałem Busterami 75 gramów po 8-10 godzin dziennie i mój egzemplarz wydaje się być do tego stworzony. Czasem Bandit leciał 98 gramów i trochę gorzej ale ujdzie.


  • Marcin Rafalski lubi to

#50 OFFLINE   carpio0

carpio0

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 30 czerwiec 2019 - 09:54

Godski potwierdzam twoje słowa moża dlugo ...

a co do zbrojenia 100% PRAWDY kupiłem już wedke na Atc mu606 zbrojona przez Kawalca ktory uzbroił nie po kręgosłupie a odwrotnie i kij zupelnie inaczej pracuje 

natomiast ja uzbroję klasycznie i będzie chodził tak jak tego oczekuje 

ale do rzeczy Panowie temat zaczęty trzeba coś mertorycznego odpowiedzieć przypominam ze praca jak Mu606 niska waga i 180-185cm dlug max nie wiecej !!!!

jedziemy dalej 


Użytkownik carpio0 edytował ten post 30 czerwiec 2019 - 09:54


#51 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 08:03

Ciężki temat.

 

W tym roku na szkierach doświadczyłem tego, że na szczupaki "liżące" jerki - nic innego niż sztywna pała, która pozwoli przesunąć jerka w pysku szczupaka. 

 

koledzy łowili a ja miałem same puste brania...

a możesz w takim razie napisać jakie kije mieli koledzy? skoro wcinali rybki z powodzeniem jestem ciekaw. Ja mam za mało wiedzy ale od niedawna łowię St Croix PC70HF2, trafiłem w zeszły weekend w piękny dzień 13 szczupaków na jerki największy 84 cm, kilka pustych brań ale wydaje mi się, że to może się zdarzyć tym bardziej jak zagryza mały szczupaczek i nie trafią w wielkie kotwice. Jerki szarpałem bardzo powoli, leniwie. Zastanawiam się co oznacza przesunięcie przynęty w pysku szczupaka, przecież zacinamy z opóźnieniem bo żaden człowiek nie ma takiego refleksu i albo szczupak zagryzie celnie kotwicę a my przy odrobinie refleksu przytniemy albo nie przytniemy. Wszystko się dzieje w ułamku sekundy albo nawet setnej-sekundy. Czasem mam wrażenie, że nawet ryby nie wetnę a ona się sama nadzieje na kotwicę i sztywny kij. Z drugiej strony sam nie wiem skąd taka różnica, że koledzy Twoi łowili a Ty miałeś setki brań i tylko kilkanaście ryb wyjętych hmmmm. Sam już nie wiem co o tym myśleć :/



#52 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 02 lipiec 2019 - 09:28

Koledzy łowili na tanie sztywne pały, typu stare Dragony do 100 gram.

 

Nie mówię, że tylko sprzęt, również refleks i umiejętności.

 

 

Ale faktem jest, że jak ostatniego dnia zmieniłem kij, to nagle ryby zaczęły wjeżdżać na łódź. 



#53 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2019 - 09:48

Koledzy łowili na tanie sztywne pały, typu stare Dragony do 100 gram.

 

Nie mówię, że tylko sprzęt, również refleks i umiejętności.

 

 

Ale faktem jest, że jak ostatniego dnia zmieniłem kij, to nagle ryby zaczęły wjeżdżać na łódź. 

Jakim kijkiem łowiłeś wcześniej?



#54 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 02 lipiec 2019 - 11:20

Major Craft Go Emotion 664m 17 lb.



#55 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2019 - 11:45

Trochę słaby tak na pierwszy rzut oka (17 lb), ale kijka nie znam.


  • Marcin Rafalski lubi to

#56 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 02 lipiec 2019 - 12:06

Trochę słaby tak na pierwszy rzut oka (17 lb), ale kijka nie znam.

 

Takie mam właśnie wnioski. Do wyrzutu sweepera 14 jest ok, kij mocno załadowany, fajnie lata. Gorzej z zacinaniem i "siadaniem" szczupaka na kiju.



#57 OFFLINE   carpio0

carpio0

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 18:38

Wojtek 

moim skromnym zdaniem 17lb to troche malo zeby solidnie zaciąć jak  masz np 25lb to juz jest inna sztywnosc a napewno sztywnosc dolnika zeby dociac 



#58 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 22 lipiec 2019 - 09:34

Też podepnę się do tematu, szukam czegoś co zastąpi moją wysłużoną jerkówkę.
Zakres przynęt od buster jerk II do big bandit.
Na tą chwilę mam trzy typy.
1. M1 25lb przycięty ( mam w pełnej długości i do innych zastosowań niż jerki jest bajka)
2. AT Bushido MB68/12-25 ( dobra cena, mało opinii)
3. MB 669-1(SM) ( wysoka cena, odrobinę za krótki)

#59 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 22 lipiec 2019 - 10:23

Też podepnę się do tematu, szukam czegoś co zastąpi moją wysłużoną jerkówkę.
Zakres przynęt od buster jerk II do big bandit.
Na tą chwilę mam trzy typy.
1. M1 25lb przycięty ( mam w pełnej długości i do innych zastosowań niż jerki jest bajka)
2. AT Bushido MB68/12-25 ( dobra cena, mało opinii)
3. MB 669-1(SM) ( wysoka cena, odrobinę za krótki)


At bushido mam ale MB73, dla mnie rewelacja ale nie jest to sztywna pała jeśli takie lubisz do jerków.Zadzwoń do Bartka bb custom,dobrze zna te blanki.
  • adasio lubi to

#60 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 11:02

Piję do ATC, później Shikari, jeszcze później Phenix..

Było to jeden z pierwszych w miarę popularnych kijów do wchodzącej w modę metody jerkowej - tu niskie ukłony dla Łukasza Masiaka - głównie stąd się bierze ta szeptana legenda, jak i wszystkich innych, równie kultowych..Dobrze znanym prawem pierwszych połączeń.. :)

Równie okropny w użyciu był tylko amerykański jeszcze Rainshadow IC siedemset coś - oba takie same szpadle..

 

Normalna, wysokiej jakości jerkówka łączy zgrabnie dwie cechy - jest wystarczająco sztywna do animacji ciężkich wabi, i zarazem przyjemnie elastyczna tzn bezpieczna, do znoszenia przeciążeń powstających przy rzucie. Takie jest moje zdanie.. a faworytem IM700 i Tournament.. :)

Panie Sławku o jaki model Tournamenta chodzi? Pytam bo chodzi mi po głowie do jerków 40-90 gr. Rozmyślam nad LBC70HF ale czytałem, że nowe modele są bardziej precyzyjnie opisane i być może 90-100 gr nie pociągnie....?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych