Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Super Aero 3000GT serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 24 marzec 2012 - 14:01

Czy ktos ma pomysł jak zrobić serwis tego kolowrotka? Leży od paru lat z rozwalonym środkiem (nie pracuje dobrze, różne dziwne dźwieki ze środka). Koloworotek był wysłany do serwisu Shmano w Polsce gdzie po poł roku wrócił z adnotacja, że części sa już niedostępne. Nie napisali co jest z nim nie tak. Pytałem także w UK i odpowiedź taka sama. Co zrobić? Wywalić?

#2 OFFLINE   benjam87

benjam87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • Lokalizacjacentralna Wisła

Napisano 24 marzec 2012 - 14:33

szkoda wyrzucać takiego młynka no chyba, że np zeżarła go rdza i się rozkłada :lol:
Spróbuj napisać do naszego forumowego szpeca od serwisu, niejakiego P. Tomasza vel Zorro, może On się podejmie tej zagadki.

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 marzec 2012 - 16:33

Saalar przyślij do mnie to zobaczę co z niego da się zrobić, no chyba że nie masz zaufania :D
TYlko jak coś z części siedzi to nic z tego nie będzie :mellow: .

#4 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 24 marzec 2012 - 18:42

@saalar slij do Józka nawet sie nie zastanawiaj,ja po jednym tel i kilku wiad na priv wysłałem mu nowiutkiego TPXG :mellow: szybko zrobił i jeszcze szybciej odesłał,zna sie na rzeczy,(jeszcze raz dzieki Józiu)

#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 marzec 2012 - 18:45

Dareczku nie ma sprawy, kolega może przysłać, co prawda mam teraz full roboty w domu ale zawsze kęs czasu się znajdzie, tylko jak siedzą jakieś poważne części to kaplica.Jak macher Grzeszczyk nic nie zrobił to faktyczne może coś w nim padło :( .
Można by przejrzeć czy się da z niego coś wykrzesać ;)

#6 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 23:36

Bede w kraju po 17ym kwietnia to podesle. Odezwę sie wcześniej. Dzieki.

#7 OFFLINE   tomaszkat

tomaszkat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 maj 2012 - 15:23

Witam. Niedawno kupiłem taki kołowrotek tylko rozmiar 4000 i zauważyłem że dość ciężko pracuje oraz, że hamulec walki nie działa poprawnie. okazało się że w środku ma tyle smaru, że można by nim obdzielić spokojnie z 10 maszynek. Z tym sobie poradziłem mam za to problem z hamulcem walki jest on nakładany na nakręcany pierścień który obracając się dociska lub zwalnia hamulec moje pytanie brzmi jak powinien być dokręcony ten pierścień w stanie wyjściowym tzn hamulec walki w położeniu neutralnym.

#8 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 19 maj 2012 - 05:44

Witam. Niedawno kupiłem taki kołowrotek tylko rozmiar 4000 i zauważyłem że dość ciężko pracuje oraz, że hamulec walki nie działa poprawnie. okazało się że w środku ma tyle smaru, że można by nim obdzielić spokojnie z 10 maszynek. Z tym sobie poradziłem mam za to problem z hamulcem walki jest on nakładany na nakręcany pierścień który obracając się dociska lub zwalnia hamulec moje pytanie brzmi jak powinien być dokręcony ten pierścień w stanie wyjściowym tzn hamulec walki w położeniu neutralnym.

Jak ustawisz pokrętło hamulca walki maksymalnie w lewo, to powinien puszczać szpulę bez jakiegokolwiek oporu. Czyli w pozycji środkowej powinien już hamować obrót szpuli (w ~ 50% swej możliwości) i ...... oczywiście w pozycji max w prawo - siła hamowania się zwiększa się do 100% (siły hamowania draga) :D Ot tyle filozofii.
Pozdrawiam

#9 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 21 maj 2012 - 07:34

Witam. Niedawno kupiłem taki kołowrotek tylko rozmiar 4000 i zauważyłem że dość ciężko pracuje oraz, że hamulec walki nie działa poprawnie. okazało się że w środku ma tyle smaru, że można by nim obdzielić spokojnie z 10 maszynek. Z tym sobie poradziłem mam za to problem z hamulcem walki jest on nakładany na nakręcany pierścień który obracając się dociska lub zwalnia hamulec moje pytanie brzmi jak powinien być dokręcony ten pierścień w stanie wyjściowym tzn hamulec walki w położeniu neutralnym.



To zależy też na jakie rybki się nastawiasz... Jeśli polujesz na szczupaki, to ustawienie draga właśnie pod pajka nie będzie pasowało do polowania na np. klenie.
Sam wybrałem się z Super X 3000 na klenie z ustawionym dragiem mocniej- pod szczupaka. Kleń 39 cm był holowany na max odkręconych hamulcach, w najsilniejszym nurcie ledwo co żyłke wyciągał.
Także moim zdaniem to właśnie pod rybke powinien być ustawiony drag.

#10 OFFLINE   wiwo

wiwo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 22:58

Witam znających się na sprzęcie.
Proszę napisać jak powinienem zdjąć rotor z czarnucha, coś go trzyma i nie chcę ryzykować. W dniu dzisiejszym oczyściłem oporówkę w stradic 4000fa bez problemu a robiłem to po raz pierwszy. Załączam link aby mi bylo latwiej.
Pozdrawiam
http://www.pergetes....aero_3000gt.pdf



#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2016 - 23:04

Hmmmm... . Nakrętka trzymająca rotor i bolec w ośce. O ile dobrze pamiętam.



#12 OFFLINE   wiwo

wiwo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 23:59

Po temacie odkrecone.
 



#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2016 - 00:04

I co było? Dla potomności.



#14 OFFLINE   wiwo

wiwo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 00:11

Po temacie odkrecone.
 

Trzeba odkrecic.



#15 OFFLINE   wiwo

wiwo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 08:47

Trzeba odkrecic.

Poprawiam dla potomnych, bzdura z tym odkręcaniem, schodzi normalnie do góry tak jak w stradicu, tylko mój egzemplarz prawdopodobnie nigdy nie był rozkręcany i był jak gdyby zapieczony, zdjąłem po chamsku myśląc że się odkręca, trochę zniszczyłem otwór w rotorze, zobaczę w praktyce czy da się dalej użytkować prawidłowo. I jeszcze pytanko do specjalisty, po rozłożeniu okazało się iż nie posiadał podkładki nr 2409 może tak być od nowości czy raczej już ktoś rozbierał i zgubił, ja od kilku dobrych lat jestem drugim właścicielem.



#16 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 15 marzec 2016 - 09:08

Pinion z mosiądzu ma boczne spłaszczenia, żeby rotor się na nim nie kręcił. Jak już wiesz zdejmujesz rotor ciągnąc do góry ( lekko może być zapieczony i kolebiesz nim to w jedną to w drugą stronę ) Mam nadzieję, że nie obrobiłeś otworu w rotorze tak, że teraz jest okrągły?



#17 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 15 marzec 2016 - 09:14

Żaden ze mnie specjalista, ale podkładka być powinna.

Ustala, w małym stopniu niweluje luz góra-dół wałka i zapobiega w razie ,,W" wydzieraniu przez niego obudowy.


Użytkownik Arek X edytował ten post 15 marzec 2016 - 09:15


#18 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 15 marzec 2016 - 09:43

Podkładka 2409 jest zrobiona z bezbarwnego tworzywa. Często przy rozbiórce kołowrotka zostaje przyklejona (smarem) do obudowy i może się tak zdarzyć, że serwisant usunie ją wraz ze starym smarem.



#19 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 15 marzec 2016 - 09:46

Podkładka 2409 jest zrobiona z bezbarwnego tworzywa. Często przy rozbiórce kołowrotka zostaje przyklejona (smarem) do obudowy i może się tak zdarzyć, że serwisant usunie ją wraz ze starym smarem.

 

 

Pod wałkiem podkładka jest metalowa..


  • Jozi lubi to

#20 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 marzec 2016 - 14:37

Pod wałkiem podkładka jest metalowa..

Popieram, taka powinna być w oryginale, jak popłynęła ze smarem to i plastikowa jest dobra.


  • Arek X lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych