Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wyższe ceny wędek


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 29 grudzień 2006 - 20:28

...z ałtami...

To jakies góry sa chyba...altaj, czy jakos tak B)


#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 grudzień 2006 - 20:43

koszt gołego blanku np: dragona czy mikado to 2-5$- za takie pieniądze są te blanki sprowadzana :huh:


Nie jestem zszokowany podaną ceną blanków , dziwi mnie co innego: fakt sprowadzania gołych blanków. Skłonny byłbym raczej zakładać że większość tzw. chrustu to gotowe kije tłuczone na taśmociągu w ChRL

Powiedzmy że to jest jednak wątek poboczny. Odnosząc się natomiast do zasadniczego problemu poruszonego w temacie: prawda jest iż mata węglowa drożeje, na całym świecie , w Chinach również. Firm produkujących prepreg nie ma tak dużo, a popyt rośnie.
Oznacza to, iż aby utrzymać dotychczasowy poziom cen i nie obniżyć marży (rentowności biznesu) producencji masówki będą musieli jeszcze bardziej obniżyć koszty a więc również jakość produkcji. Alternatywą jest rzeczywiscie wzrost cen, co nastąpi najpewniej wtedy kiedy już bardziej jakości (kosztów) obniżyć się nie da. Z tym że będzie to krok dramatyczny. Za 150 czy 200 zł prosty lud chłam jeszcze kupi, ale za 250 albo 300 - niekoniecznie. Czego ze złośliwym chichiotem nie mogę się doczekać :lol: :lol:

#23 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 29 grudzień 2006 - 23:04

Pafek napisał:

tylko czy firmy nie zaniżają cen aby płacić mniej, nie wiem za cło czy jakieś inne opłaty ?


Ciśśś... Lepiej takich rzeczy nie mówić, bo ABW pozamyka nam importerów. :unsure:

#24 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 30 grudzień 2006 - 12:19

upssss- miało być autami :mellow: :lol:

co do gołego chrustu-to też się troche zdziwiłem, ale przypuszczalnie mniejsze cło lub coś w tym stylu-polak potrafi :lol: :lol: :lol:

co do kupowania chłamu, to powoli widać różnice, coraz więcej osób poszukuje lepszego spzętu. Co prawda gdzieś gdzie ludziska nie mają kasy, lub ludzie którzy 30 lat łapią na starego ruskiego teleskopa raczej nic się niezmieni, ale corazwięcej młodych ludzi łapie ryby, inna mentalność, poszukiwanie coraz lepszych rozwiązań. Lub jak mawia moja znajoma chłopaki kochają drogie zabawki :lol: . Powoli klient staje się coraz bardziej wybredny, w miasteczku gdzie mieszkałem kiedyś wiele osób robiło zakupy w pewnym sklepie wędkarskim, ale facet pozostał na poziomie sprzed 10 lat, najlepszy kołowrotek tam to najtańszy model dragona,( u mnie wytrzynał 1 miesiąc :huh: ) obecnie ktoś wpadnie po robaki i kilku dziadków ponażekać że jest żle itd

#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2006 - 13:34

No wlasnie, autor postu nie podzielil zagadnienia na wedki i wyroby wedkopodobne.
Czyli takie, jakie przewazaja w naszych sklepach...


co do kupowania chłamu, to powoli widać różnice, coraz więcej osób poszukuje lepszego spzętu. Co prawda gdzieś gdzie ludziska nie mają kasy, lub ludzie którzy 30 lat łapią na starego ruskiego teleskopa raczej nic się niezmieni, ale corazwięcej młodych ludzi łapie ryby, inna mentalność, poszukiwanie coraz lepszych rozwiązań. Lub jak mawia moja znajoma chłopaki kochają drogie zabawki

Niestaty rynek rozwija sie bardzo wolno, coraz mniej mlodych ludzi interesuje sie wedkarstwem (w porownaniu do lat ubieglych). Ale beda wracac ludzie, ktorzy jezdzili na zachod na zarobek..tym juz sie nie wcisnie byle czego, jezeli nie kupia czegos u nas, przywioza to sobie z pewnoscia.
Na ryby tez beda jezdzic tam, gdzie sie oferuje godziwe warunki.

To wymusi zmiany w naszym Skansenie, tylko czy sie tego dozyje..?
Mysle o wedkowaniu, bo w sprzecie zmiany zajda wiele szybciej...
Gumo

#26 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 30 grudzień 2006 - 14:00

ubrałeś @Gumofilc to dużo celniej niż ja, ale o to dokładnie mi chodziło, mniej młodych ludzi łapie ryby, ale liczy się jakość a nie ilość.

#27 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:20

[quote title=Gumofilc napisał(a) dnia Sat, 30 December 2006 01:34]No wlasnie, autor postu nie podzielil zagadnienia na wedki i wyroby wedkopodobne.
Czyli takie, jakie przewazaja w naszych sklepach...


nie podzieliłem tych zagadnień bo byłem przekonany ze wszyscy na tym forum łapią wędkami a nie knotami po 50zet :unsure:

#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2006 - 00:31

Chyba sie nie rozumiemy...ja mowie, ze wiekszosc tego, co jest w naszych sklepach (w przypadku wedek prawie wszystko) to knoty, niezaleznie od tego czy kosztuja 5 czy 1500.
W moim przypadku i mnie podobnych dystrybutorzy sami ukrecili bat na wlasny tylek, teraz potrzeba wielu lat, zanim uwierze, ze warto inwestowac w cokolwiek kupionego w naszym sklepie...i raczej nie przekonaja mnie teksty sponsorowane w wedk. pismach.
Z prostej przyczyny-pism tez juz nie czytam.
Tak w zasadzie, w przypadku wedek to juz na mnie wiele nie zarobia, to w co inwestuje rzadko sie psuje...
Gumo

#29 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 31 grudzień 2006 - 00:42

Witaj Gumo!!!
A ja kupuje na zachodzie i jestem tak samo nabijany w butelké jak Ty w kraju .
Ostatni mój zakup to kombinezon nieprzemakalny ,który przemókl jak gápka i za choleré nikt nie chce przyjác reklamacji .Kupilem go u Bode tj duzy sklep w niemczech .A wiéc reasumujác nalezy wszédzie uwazac i nie dac sié nabic w butelké .Nadmienie ze staram sié kupowac rzeczy dobrych marek .Teraz wiem z doswiadczenia ze w malych sklepach jest sié lepiej obsluzonym i mozna cos zamówic .Duze majá to w nosie .
Pozdrawiam !!!

#30 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 31 grudzień 2006 - 10:53

@Gumo, trochę odbiegne od tematu, i zapytam się ciebie gdzie robisz te zakupy, jakieś linki może podeślesz :mellow: . Ostatni chodzą za mną zakupy np. w USA tani dolar i te sprawy, a na domiar złego ostatnimi czasy mój kumpel pokazał mi na żywo różnice między fireline'm kupionym w Polsce i właśnie w Stanach- my w polsce mamy sznurek a nie plionke.
Szperałem troche w necie i np Power-pro za 500yard kosztuje coś około 42 $ , to za tyle to ja moge w polsce kupić jakąś 1/3 tego co tam i nie m,am pewności czy to będzie to Power-pro .


A jako że dziś sylwester to wszystkiego naj.. dla wszystkich forumowiczów i ich bliskich

#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2006 - 11:57

@pablom

widze ze doszedles juz do slusznych wnioskow... cabelas wysyla do Polski bez problemu. Jezel chodzi o Power Pro to zastanow sie nad bialym kolorem - wydaje mi sie ze zielona plecionka ma czasem takie zbrylenia - chyba z tego swinstwa ktorego uzywaja do barwienia - moze to przypadek ale biala plecionka ktora bralem do tej pory wolna byla od tego typu przywary. Zbrylenia co prawda w trakcie uzytkowania rozbijaja sie etc ale mimo wszystko, sa denerwujace

#32 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 31 grudzień 2006 - 12:04

co powiesz o tym czerwonym-nie wiem czemu ale mnie kusi :mellow:

#33 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2006 - 12:21

@Krzysztof @Pablom. Macie odpowiedz, gdzie kupowac. Do Niemiec nigdy nie mialem przekonania, dla Polaka jest przede wszystkim bardzo drogo.
W sklepach US tez mozna sie nadziac, czemu nie? Tyle, ze raczej reklamacje przyjma. Inna rzecz, jak nie bardzo sie kalkuluje ja wyslac, bo wysylka jest na koszt Twoj. Oni o tym wiedza i jezeli sa jakies negatywne sprawy to na male pieniadze, np. inny kolor woblera albo wobler uszkodzony. W przypadku rzeczy typu kombinezon/kurtka, ktory juz nie kosztuje 10$ nie pozwola sobie na fuszerke bo rzecz do nich niezawodnie wroci.
Jezeli rzecz bedzie sie powtarzac, sprawa sie rozniesie, zaczna spadac zyski bo ludzie przerzuca sie np. z Cabelasa na Basspro.

Olej kombinezon i kup kurtke z goretexu w jednym z podanych sklepow, dorzuc spodnie, dobrze bedzie...
Ja tez sie zbieram do tego, wszystko co mam przecieka, nawet kurtka z Cordura.
Jak juz pare razy pisalem, cos w tym jest, jak mam z czyms klopoty wybieram sklep zza Wody i ...problemy nagle znikaja.

O....teraz utopilem okulary, i dobrze, bo juz oprawke zaczynal zzerac plyn na komary...
Przeszedlem sie po sklepach...albo Sraxon jest albo Polaroid, zaczynajacy sie od 130zl i z wygladu przypominajacy Sraxona.
A w Cabelasie calkiem zgrabnie wygladajace okularki za 30$ sa i czekaja... :D
Gumo

#34 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 grudzień 2006 - 13:01

Ostatnio łyknąłe na ebayu strena 20lb żółtego i..... jest to porażka - kolor cieknie - kołowrotek cały ubabrany+linka po 6 razach nad wodą zaczyna sie troche strzępić. ogólnie nie ma porównania z powerpro, chyba że trafiłem na podróbę.

#35 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 31 grudzień 2006 - 13:17

@ Standerus
To chyba jest jak piszesz bo ja dostałem w prezencie z Kanady 14Ib i katowałem ją cały sezon bez zauważalnych zmian,Jedyny minus to jest trochę głośna/stała szpula/.Znalazłem na naszym rynku cichą plecionkę , spróbuję ja przetestować w przyszłym sezonie na większej wytrzymałości jeśli będzie ok. to podam markę .
Jans

#36 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 31 grudzień 2006 - 14:18

CICHA PLECIONKA a cóż to :huh: :huh: :huh:

#37 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 31 grudzień 2006 - 15:18

Ja osobiście twierdzę że w karzdym sprzęcie zawsze ktoś znajdzie jakąś zadrę lub niedoskonałość,dlatego sam preferuę sprzęt średniej klasy.Ostatnio przypadły mi do gustu wędki Dragona z serii Milenium (a to nawet niejest średnia klasa).Oczywiście wspomnę że zanim je kupiłem miałem możliwość ich przetestowania,w innym przypadku widząc je na stojaku w sklepie nawet bym ich niewziął w rękę.

#38 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 31 grudzień 2006 - 15:42

CICHA PLECIONKA a cóż to :huh: :huh: :huh:

To linka ze splecionych włókien dyneema lub spectra która mniej szumi na przelotkach niż konkurencja ;)

#39 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 31 grudzień 2006 - 17:02

mi nówka barkley'a zawsze szumi, ale tylko pierwsze 2-3 wyjazdy, nigdy nie zwracałem na to uwagi, no cóż człowiek całe życie czegoś się uczy :mellow: :mellow: :mellow:

#40 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2006 - 17:22

Z Berkleya plecionek to ja juz kupuje tylko gumowe przynety... :lol:
A o Dragonie to nic nie chce slyszec..i o innych srednich polkach...na dobra sprawe to poza wedkami na zamowienie i wedkami Shakespeara/Sangera to nie ma nic porzadnego.
Power pro zza Wody jeszcze mnie nie zawiodla, a kilka prob juz przeszla pomyslnie...
Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych