Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

w jaki sposób oznaczyć skutecznie ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 kwiecień 2012 - 08:44

Panowie pytanie czym nanieść nr rejestracji na burtę pontonu spray jakiś a może coś innego??

#2 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 02 kwiecień 2012 - 08:53

Malowałem na dwóch pontonach http://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.Store.displayStore .34040./marker-permanentny-407 czymś takim.Najpierw naklejałem szablon potem marker w łapkę i do malowania.Trzyma już z pięć lat.

#3 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 02 kwiecień 2012 - 09:54

Grzegorz ja tradycyjnie nakleiłem szablon i malowanko farbą chlorokauczukową ;) Wyszło jak widać :D

Załączone pliki



#4 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 02 kwiecień 2012 - 17:35

Kolego podaj nazwę producenta tej farby lub jaki sklep to rozprowadza.Mile widziana fotka puszki czy dozownika.

#5 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 02 kwiecień 2012 - 20:09

Witaj :D Farba to zwykła chlorka sprzedawana w Castoramie w małych puszkach :D

#6 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 kwiecień 2012 - 07:14

to jest farba do okuć ??

#7 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 03 kwiecień 2012 - 07:56

Idź do sklepu z farbami (może być market) i kup farbę chlorokauczukową. Różnią się kolorem i ceną, więc wybierz co Ci się podoba i maluj (widziałem też emalie chlorokauczukową, ale nie znam jej właściwości. W sensie czy to zwykły chyt matetindody czy ona faktycznie się różni od zwyklej farby).
Szablon można kupić albo wydrukować i wyciąć. Maluj nadymany ponton, bo można się pomylić i oznakowanie wychodzi za nisko/za wysoko (swój pierwszy ponton tak głupio pomalowałem ;>).


#8 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 kwiecień 2012 - 11:09

Moze byc i farba do okuć :D Kolega ma namalowane też zwykłym HAMMERITE na rdze i nic sie drugi sezon nie dzieje. ;) Farba dobrze sie trzyma nie wchodzi w reakcje z guma pontonu wiec jest wsio ok :D

#9 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Arek

Napisano 03 kwiecień 2012 - 17:47

Ja swoje gumiane pływadełko opisałem czymś takim... http://allegro.pl/bialy-marker-olejowy-fibrowa-konc-2-5-mm-t oma-i2239414211.html musiałem malować dwa razy, ale jest wszystko ok, trzyma się gumy, nie reaguje z wodą. Polecam:)

#10 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 04 kwiecień 2012 - 19:40

Super farbę znajdziecie u drogowców co malują pasy na asfalcie.
Tornado

#11 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 04 kwiecień 2012 - 19:49

Władziu a jeszcze mocniejsze ponoć są spraye stosowane w geoodezji. Tylko ze wiekszość jest w kolorach fluoo ;) Mam kumpla graficiarza i on powiedział ze te spraye to masakra. Niezwykle trudne do usuniecia :lol: Szkoda ze nie występują w zwykłych puszkach. A i silniczek od Krzysia jest po testach wodnych. REWELACJA-dzieki za namiary :mellow:

#12 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 04 kwiecień 2012 - 20:50

Cieszy mnie że z silnika jesteś zadowolony, nie mogło być inaczej.Co do farb coś wymyślicie,moja zabawka ostatnio pozyskana to HDS-5 i nikt nie chce zemną gadać na ten temat brrrrrry B)

#13 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 05 kwiecień 2012 - 00:54

Proponuję zamówić nadruk w firmie reklamowej na kawałku banera i nakleić klejem z zestawu naprawczego koszty groszowe a ładne i trwałe. co do farb to podobno nie ma takiej farby która by się utrzymała na pontonie, wszystkie się łuszczą, pękają na zagięciach i po przeciągnięciu szmatą lub sznurkiem od kotwy wszystko się psuje.

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2012 - 10:37

Nie do konca to jest prawda. Usilowalem zedrzec farbe z pontonu, celem zmiany numeru....owszem daloby sie przy uzyciu papieru sciernego - raczej nie polecam..
Paznokciem tez szlo, ale zajeloby mi pewnie caly dzien.

Co to za farba nie mam pojecia - nie ja malowalem...faktem jest natomiast, ze jest to mozliwe.
Proponuje zadac pytanie w tokarexie, co jest do tego celu aktualnie najlepsze...

Jakbym nanosil na niezapisana powierzchnie niezawodnie uzylbym pisaka-markera odpowiednio grubo piszacego, w koncu ten numer tak naprawde jest nie dla mnie... :D

Gumo

#15 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 11:57

Ja poszedłem w trochę inną stronę.

Mam zamiar zrobić poprostu osobny baner na folii w jakimś zakładzie poligraficznym i go przyczepić po obu stronach do pontonu.

Goście w starostwie mówią że numer musi być umieszczony w sposób stały na środku pływającym i się trochę z nimi zacząłem droczyć.

Skoro trwały sposób także odnosi się do łodzi, samochodów i innych rejestrowanych środków transportu to równie dobrze mógł bym z samochodu taką tablicę odkręcić, z łodzi oderwać naklejone numery z folii samoprzylepnej do której nikt nigdy się nie przyczepiał. Więc czemu mieli by się przyczepić do 2 prostokątnych folii z numerami które są do pontonu przywiązane lub w jakiś inny sposób przyczepione?

Jak mam później taki ponton sprzedać a kupujący zarejestrować na siebie?

No zobaczymy, jak będzie kontrola i się przyczepią to mandatu nie przyjmę :D Niszczyć trwale pontonu nie zamierzam.

Równie dobrze mógł by być przepis nakazujący malowanie i zalakierowanie numeru rejestracyjnego w samochodach, a nie przyczepianego na tabliczce którą można bez problemu wymienić.

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2012 - 12:32

Ja tam z dala od tego typu urzadow i regulacji....ale....
...samochod to inna para kaloszy bo tam wazniejsze podzespoly beda mialy swoje numery.

Cos mi sie widzi, ze w przypadku jednostek plywajacych jest tak napisane, ze trudno tlumaczyc, ze sie nie zrozumialo.

Ale, zwlaszca jak przyczepisz w jakis nie rzucajacy sie w oczy sposob....jak to sie mowi czego oczy nie widza.. ...

Gumo
p.s. W W-wie przypieprza sie do wszystkiego, zwlaszzca jak beda dana lodz kontrolowac po raz 1szy (maja radio i to sprawdza z baza danych)

#17 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 21:45

Temat niby wyczerpany ale znalazłem ciekawe videło.

Wszystko zaczyna się w 4:15
http://video.mail.ru..._myvideo/3.html

Nie znam ruskiego, może ktoś na to kumaty zerknie.

Czy ten gość miesza klej PVC z jakimś pigmentem? Wygląda na trwałą powłokę.

Tutaj cały materiał:
http://video.bigmir.net/show/147572/