Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na Szczupaka z łódki do 1000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 22 grudzień 2019 - 17:35

Nie mój 

Ale kij znam .Znakomity patyk  ,miota strasznie daleko,jak na jego niewielką długość .

Znakomity patyk

https://www.olx.pl/o...html#fe8d337977



#22 OFFLINE   Adam 65

Adam 65

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaJerzykowo
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lisiecki

Napisano 24 grudzień 2019 - 14:41

Ja z łódki jak i z brzegu używam Savage Gear roadrunner 213 cm 20-70g. 

Jest to wersja travel- czteroskład, ale akcja bardzo ładna, średnio szybka.

Najlepiej katapultuje przynęty 35-45 g, najcieższe jerki jakich używałem to 60g ale te już nie lecą tak daleko.

Rzeczywista waga mojego egzemplarza to 151 gramów. Na allegro kosztował 310 zł.

Zalety : wygodny uchwyt, dobre wyważenie i niewielka waga, solidny pokrowiec.

Wady : trochę małe przelotki na szczytówce- agrafki z krętlikiem sie nie przełoży, trochę niewygodne zakończenie dolnika- za ostra plastikowa krawędź.

Mimo małych przelotek rzuty wychodzą dalekie. Przeważnie używam plecionki 0,19 mm. Kiedyś dla eksperymentu założyłem plecionkę 0,35 i okazało sie że dla przynęt 45-50g rzuty wychodziły tylko kilka metrów krótsze.


  • shavt lubi to

#23 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 28 grudzień 2019 - 20:36

Znalazłem coś takiego, waga tylko 145 gramów przy 2,40 m. Miał ktoś albo macał?

Wezmę chyba na próbę.

 

https://allegro.pl/o...acf77d00be2ff62

Mam tego kija w wersji 220cm 10-35gr, sztywny. Bardziej pod sandacza. Przeciętnie wykonany, bardzo zaniżone cw. Nie wyobrażam sobie rzucać nim poniżej 20gr, spokojnie ogarnia 60!!!!. Nie lubię go ale to subiektywne odczucie. Nie polecam. Daiwa bg3500 wyważa go dobrze :)


Użytkownik Marcipas edytował ten post 28 grudzień 2019 - 20:37


#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2019 - 21:14

Mam tego kija w wersji 220cm 10-35gr, sztywny. Bardziej pod sandacza. Przeciętnie wykonany, bardzo zaniżone cw. Nie wyobrażam sobie rzucać nim poniżej 20gr, spokojnie ogarnia 60!!!!. Nie lubię go ale to subiektywne odczucie. Nie polecam. Daiwa bg3500 wyważa go dobrze :)

Dzięki, już kupiłem Beastmastera EX 2,40 do 50 gramów.



#25 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 28 grudzień 2019 - 21:17

Nie mój 

Ale kij znam .Znakomity patyk  ,miota strasznie daleko,jak na jego niewielką długość .

Znakomity patyk

https://www.olx.pl/o...html#fe8d337977

i o ile się nie mylę użytkownik jest tutaj na forum  ;)



#26 OFFLINE   Błachu

Błachu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaZajączkowo
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:D

Napisano 21 marzec 2020 - 14:45

Ja mam coś takiego : 

https://www.sklep-pr...yxoCErAQAvD_BwE

 

Łowie na pigi na lekkim obciążeniu, gumy Abu Mcpike 18 cm, Slidery, Fatso10, wszystko ładnie ogarnia, można go przeciążyć trochę, ja rzucałem komfortowo ok. 60g

Ładnie pracuje pod rybą, nie jest pałowaty, zdecydowanie polecam. 

 

Mateusz jaki kołowrotek i jaką masz pletkę do tego kija i tych przynęt ?



#27 OFFLINE   Błachu

Błachu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaZajączkowo
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:D

Napisano 21 marzec 2020 - 14:56

Dzięki, już kupiłem Beastmastera EX 2,40 do 50 gramów.

 

Godski miałeś okazję już tym kijem pomachać  ?  kupiłem taki rok temu na jeden dzień na rzekę jak byłem w ,,gościach,, . A ogólnie łowię tylko z łódki na jeziorach , czyli łąki, spady itp itd. I tak się zastanawiam bo fajny kijek , sprzedać żal , to by mu się dokupiło jakiś kołowrotek co by potoważyszył mi na łódce. Co do niego dokręciłeś ? 


  • Bolesław lubi to

#28 OFFLINE   olabo

olabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaŚródziemie(Midlands)

Napisano 24 marzec 2020 - 20:56

Ja

 

Godski miałeś okazję już tym kijem pomachać  ?  kupiłem taki rok temu na jeden dzień na rzekę jak byłem w ,,gościach,, . A ogólnie łowię tylko z łódki na jeziorach , czyli łąki, spady itp itd. I tak się zastanawiam bo fajny kijek , sprzedać żal , to by mu się dokupiło jakiś kołowrotek co by potoważyszył mi na łódce. Co do niego dokręciłeś ? 

Jakiegos 4 tysiecznika bym sprobowal.Ja mam techniuma i daje rade.



#29 OFFLINE   mrowa

mrowa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 04 maj 2023 - 20:55

Hej Koleżanki/Koledzy

Widzę, że byliście zadowoleni z BeastMaster.
Czy kije 2.1/2.4m, 21-56g są dobrze opisane? Moje najcięższe gumy mają ok 50g + obciążenie.

Wiem, ze jest też wersja 50-120g, ale to już dołem wydaje się za wysoko.

Może z perspektywy czasu, pojawiło się coś ciekawszego?
W moim przypadku fajnie jakby kije obsłużył 30-70(80max) całościowej masy przynęty i obciążania.
Wędkowanie głównie z łódki i bellyboat, rzadziej z brzegu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

#30 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 05 maj 2023 - 09:22

Mam 2,40 14-40g, ale w wersji dx i rzuca spokojnie 50g
  • mrowa lubi to

#31 OFFLINE   mrowa

mrowa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 05 maj 2023 - 12:38

Dzięki, Code. Czyli w Twoim przypadku kijek lekko niedoszacowany.

Pod względem parametrów dosyć ciekawie prezentuje się SG4 i o stówkę tańszy SG2:
https://pleciona.pl/...-spin-2cz/52570

Ktoś potrafi porównać je do wyżej wspomnianych Beastmaster (21-56g)?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

#32 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 05 maj 2023 - 13:59

Mam Fast Game 2,59m 30-80 i Shimano Technium 2,49 21-56. SG4 fajnie się ładuje na Cannibalu 12,5 a 15 posyła już bardzo daleko niezależnie od obciążenia. Jeszcze nie zapracowała pod godną rybą na naszych „żyznych” wodach ona ma akcje MF. Shimano dużo szybsze ładuje się niżej myślę że od 15g ale ono ma akcje Fast, mam jeszcze SpeedMastera DX opisany MH ale już 2,7m do 42g on będzie bardziej podobny w akcji do tego SG4. Pod koniec maja jadę do Finlandii to pewnie więcej opowiem o różnicach :-)
  • mrowa lubi to

#33 OFFLINE   mrowa

mrowa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 05 maj 2023 - 15:55

Mam Fast Game 2,59m 30-80 i Shimano Technium 2,49 21-56. SG4 fajnie się ładuje na Cannibalu 12,5 a 15 posyła już bardzo daleko niezależnie od obciążenia. Jeszcze nie zapracowała pod godną rybą na naszych „żyznych” wodach ona ma akcje MF. Shimano dużo szybsze ładuje się niżej myślę że od 15g ale ono ma akcje Fast, mam jeszcze SpeedMastera DX opisany MH ale już 2,7m do 42g on będzie bardziej podobny w akcji do tego SG4. Pod koniec maja jadę do Finlandii to pewnie więcej opowiem o różnicach :-)

Dzięki Darek, za konkretny opis. Z Twojego opisu wynika, że SG4 bardziej wpasowuje się w moje założenia. Będę wchodził, jednak chyba w krótszego brada 2,21m. Mam nadzieję, że nie straci na parametrach rzutowych. Wolę łowić krótkimi/średnimi kijami, zwłaszcza jeśli ruszam na bellyboat.

Udanej, majowej wyprawy :)!

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mrowa edytował ten post 05 maj 2023 - 15:56

  • Darek_W lubi to

#34 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 05 maj 2023 - 16:20

Opisuje to co mam więc na ile miarodajne to jest dla Ciebie nie wiem :-). W opisie BeastMastera jest akcja MF wiec może wcale nie być taki szybki. Mam jeszcze 2 inne Technium 7-21 i kupiony na forum 10-40 i te kije mają zdecydowanie pełniejszą akcję od tego 21-56. Proponuje kiwnąć i dać szanse Shimano bo to też bardzo fajne wędziska!

Użytkownik Darek_W edytował ten post 05 maj 2023 - 16:21

  • mrowa lubi to

#35 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 05 maj 2023 - 18:51

No beastmaster to nie jest żaden demon szybkości... za to gruby mięsisty blank, jedyne co mu można zarzucić, to ze swoje wazy
  • mrowa i Darek_W lubią to

#36 OFFLINE   mrowa

mrowa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 04 czerwiec 2023 - 09:35

Mam Fast Game 2,59m 30-80 i Shimano Technium 2,49 21-56. SG4 fajnie się ładuje na Cannibalu 12,5 a 15 posyła już bardzo daleko niezależnie od obciążenia. Jeszcze nie zapracowała pod godną rybą na naszych „żyznych” wodach ona ma akcje MF. Shimano dużo szybsze ładuje się niżej myślę że od 15g ale ono ma akcje Fast, mam jeszcze SpeedMastera DX opisany MH ale już 2,7m do 42g on będzie bardziej podobny w akcji do tego SG4. Pod koniec maja jadę do Finlandii to pewnie więcej opowiem o różnicach :-)

Hej @Darek_W, jak wrażenia po wypadzie do Finlandii? To jednak Shimano czy Savage ;)?

Ja na 99% będę wchodzić w SG4 Power Game 30-70 (221cm) lub 20-60 (198cm).

Jedyne co to jeszcze nie wiem na 100% jaka długoś:
- łowie głównie z belly boat i łódki
- lubię krótkie kije. Ostatnio większość, którymi łowię nie przekracza 2m

I tu pytanie do Was drogie koleżanki i koledzy.
Czy kijek 198cm, pod średnie/duże gumy (30-70g ciężaru całkowitego), będzie się ładował jak należy. Czy jednak w tym przyapdku lepiej ucierpieć trochę na komforcie i brać 221cm.

Dzięki za podpowiedzi ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

#37 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 04 czerwiec 2023 - 22:04

Hej @Darek_W, jak wrażenia po wypadzie do Finlandii? To jednak Shimano czy Savage ;)?
Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

No Shimano wyciągnęło najwiecej ryb :-) i powiem szczerze biczowanie gumami powyżej 15 cm to raczej na casta. SpeedMaster do 42g robił niesamowitą robotę. Szybsza od Techniuma do 40 kupionego na giełdzie - bardzo fajna wędka. Ale syn bardzo zadowolony z tego SG4. Spadów nie było a od pewnego momentu wpuszczaliśmy nie wkładając do podbieraka tylko przy burcie. SG pracowało powyżej 80 cm poniżej to dla niej narybek :-). Jak chcesz ciężej to pomyśl o castingu bo wszyscy mamy skore z palców pozrywaną :-)
EDIT: i jeszcze co do długości , chyba bym brał 221 i zastanów się nad tym 20-60…

Użytkownik Darek_W edytował ten post 04 czerwiec 2023 - 22:06

  • mrowa lubi to

#38 OFFLINE   mrowa

mrowa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 05 czerwiec 2023 - 19:04

No Shimano wyciągnęło najwiecej ryb :-) i powiem szczerze biczowanie gumami powyżej 15 cm to raczej na casta. SpeedMaster do 42g robił niesamowitą robotę. Szybsza od Techniuma do 40 kupionego na giełdzie - bardzo fajna wędka. Ale syn bardzo zadowolony z tego SG4. Spadów nie było a od pewnego momentu wpuszczaliśmy nie wkładając do podbieraka tylko przy burcie. SG pracowało powyżej 80 cm poniżej to dla niej narybek :-). Jak chcesz ciężej to pomyśl o castingu bo wszyscy mamy skore z palców pozrywaną :-)
EDIT: i jeszcze co do długości , chyba bym brał 221 i zastanów się nad tym 20-60…

Dzięki za info.
Padło na SG4 221 30-70. Zobaczę jak będzie ;).



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  • Darek_W lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych